IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts



  • Слонска памет има този blockchain
    Още помни транзакцията, с която подарих 0,01 BTC = $340,70 на Forex Master at investor.bg
    Last edited by barbaron; 11.01.2021, 10:02.

    Коментар


    • Здравословна корекция! В края на месеца цена от 50к$ !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
        биткойнът май си изпя песента
        Хахахахахахахаха. Удивително е колко много хора по света имат самочувствие да коментират теми, от които нищо не разбират

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
          биткойнът май си изпя песента
          Избърза Сега е
          DAY -13.30%
          WEEK +3.25%
          MONTH +83.35%
          Когато видиш MONTH: -10%, тогава

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
            Отново сбърка - ще има 2 100 000 000 000 000 сатошита .....
            Така става винаги, когато започна да обяснявам очевидни неща на "умници"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Многознайко, нулите след десетичната точка трябва да са 7, защото едно сатоши е 10−8
              т.е. от мързел да ги броя сложих 2 в повече и вместо 25 написах 25000
              Но това не променя индикацията ми на безсмислеността на твърдението ти:
              Матеев: "Ако беше направен за дребни вложители, нямаше да има 21 милиона Биткойна, а 100 милиарда"
              Ако още не ти е ясно, ще има
              2 500 000 000 000 000 сатошчета
              Колко доларови цента са в циркулация на земята сега ?
              Отново сбърка - ще има 2 100 000 000 000 000 сатошита .....

              Коментар


              • биткойнът май си изпя песента

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev
                  Нещо нулите са ти с 5 повече, ако отчетеш и 8-те знака след десетичната точка ......
                  Голям разбирач - няма що .....
                  Многознайко, нулите след десетичната точка трябва да са 7, защото едно сатоши е 10−8
                  т.е. от мързел да ги броя сложих 2 в повече и вместо 25 написах 25000
                  Но това не променя индикацията ми на безсмислеността на твърдението ти:
                  Матеев: "Ако беше направен за дребни вложители, нямаше да има 21 милиона Биткойна, а 100 милиарда"
                  Ако още не ти е ясно, ще има
                  2 500 000 000 000 000 сатошчета
                  Колко доларови цента са в циркулация на земята сега ?
                  Last edited by barbaron; 10.01.2021, 23:14.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Ще ти отговоря на постинга с въпрос:
                    То какво би направил, ако имаш излишни пари, които не ги знаеш какво да ги правиш?

                    Няма ли да се седиш, че трябва някъде да ги вложиш, но така, че да има ДИВЕРСИФИКАЦИЯ?

                    Например малко злато, малко сребро, малко поземлени имоти, малко акции, малко недвижими имоти и..... и малко криптовалути ....

                    Точно хората с излишни пари могат да включат Биткойна в портфейла си, и понеже инвестицията е дългосрочна, въобще да не се вълнуват от голямата волатилност на движението на цената. Ами то на всичко му се движи цената, но портфейла я усреднява и има по-ниска волатилност от тази на отделните активи.
                    Мен ме губиш още на Златото. Фен са на максимата на Бъфет.

                    Ако имаш 1 кило злато, то след 1 година ще имаш пак 1 кило злато. Ако имаш 1 декар земя, след 1 година пак ще имаш 1 декар земя, но ще ти е произвела продукция (донесла рента). Ако имаш предприятие, то след 1 година пак ще имаш същото предприятие, но ще ти е произвело продукция.

                    Така че съм фен на активи, дето носят я дивидент, я рента. Тея обикновено хич не са волатилни.



                    Ясно е че има хора дето купуват злато, сребро, диаманти или даже произведения на изкуството. Златото и среброто може да е инвестиционно и да не е налично. Но другите по-скоро се купуват и да се фукаш "Вижте каква картина на еди кои си купих за еди си колко пари", щото има разходи за охрана или да седят в сейф на банката.

                    Коментар


                    • ЕЙ САТАНЯРА САМО ПИПНА 35810 И ВЕДНАГА ЗАРИБЯВА БАЛЪЦ И. СПОКО БЕ БАЛЪЦИ ЩЕ ВИ ПРИБЕРА ПАРИЧИКТЕ . ХЯХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

                      КУПУВАЙТЕ . ВИ ЕСАМО ИСКАТЕ ДА КУПУВАТЕ НАЛИ !

                      Коментар


                      • ИНДЕКСИТЕ ТОЗИ МЕСЕЦ В АПОКАЛИПТИЧНАТА 2021 СИ ОТИВАТ . ОТИВА СИ И ВАШИЯ САТАНЯРСКИ УБИТКОЙН . ХЯХЯХХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

                        Коментар


                        • БУТАЙ КЪМ 20000 КАЗАХХХХХХХХХХ

                          Коментар


                          • БУТАЙТЕ ПЛЯЧПАЧИ КЪВ 32555. ХЯХЯХЯХЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

                            Коментар


                            • НЕ МЕ СЛУШАТЕ УБИТКОНИРЕ . АЗ ХВАНАХ ВЪРХА ПЪК ВИЕ НИЩО НЕ СЕТ ХВАНАЛИ . ПХЯХЯХЯХЯХ


                              САТАНЯРА ПУСНЕ ЛИ ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА СИ ЧЕ ТРЯБВА ДА КУПЕВАТЕ УБИТКОЙНИ - ВЪРХО Е ТУК

                              СЕГААААААААААА СВЕЩЕТООГО 35810 ОТМЪЩАВААААА УБИТКОЙНЕРИ . ХЯХЯХЯХЯХЯХЯ. ПРИБРЕХ ЛИ ВИ ПАРИЧКИТЕ ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

                              ХЯХЯХЯХХЯЯХЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                                За златото и среброто не знам.

                                Ама за колите - хората имат полза от тях. И докато имат полза, вероятността това да се случи е на практика нулева.

                                Проблемът е че тук нямаш "реална полза" от това нещо и съответно то си се движи нагоре надолу както решат тея дето "инвестират" в него. Което става за спекулации, но до там.

                                Т.а. аз правя разлика между "реални" активи, дето решават реални проблеми на хората и такива цифрички записани на флашка.

                                Разбира се винаги може да се появят летящи коли и тея обикновените да изчезнат - но това няма да стане за 1 седмица. И винаги има шанс някоя компания да е фалшифицирала отчетите си и акциите да и паднат за 1 минута като се разбере.

                                Но остава открит въпроса какво движи биткоина освен алчността и глупостта на хората?

                                Е за 1 седмица се изстреля нагоре, преди за 1 седмица се срути.

                                Няма лошо да залагаш на алчността и глупостта на хората, но аз предпочитам да не завися дългосрочно от тях.


                                п.п. ти му викаш доверие, аз алчност и глупост но говорим за едно и също нещо
                                Ще ти отговоря на постинга с въпрос:
                                То какво би направил, ако имаш излишни пари, които не ги знаеш какво да ги правиш?

                                Няма ли да се седиш, че трябва някъде да ги вложиш, но така, че да има ДИВЕРСИФИКАЦИЯ?

                                Например малко злато, малко сребро, малко поземлени имоти, малко акции, малко недвижими имоти и..... и малко криптовалути ....

                                Точно хората с излишни пари могат да включат Биткойна в портфейла си, и понеже инвестицията е дългосрочна, въобще да не се вълнуват от голямата волатилност на движението на цената. Ами то на всичко му се движи цената, но портфейла я усреднява и има по-ниска волатилност от тази на отделните активи.

                                Коментар

                                Working...
                                X