IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от danielangelov Разгледай мнение
    https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321

    Мъск ако не е пазарен манипулатор, не знам какво е. Следващият му туит е "One word: Doge".

    В същото тримесечие Тесла купува биткойн на стойност 1.5 млрд. Кое или кой е булшит
    Тук изниква по-интересния въпрос, когато някой купи ВТС за милиард и половина, то цената се изстрелва моментално с 10-на процента нагоре, какво обаче ще стане ако някой реши да продава ВТС да речем за 20 млрд.??????
    Всеки може да прецени колко е тънък дефакто т.нар. пазар на ВТС щом покупката на около 38 500 койна може да доведе до такъв ръст на цената.....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от danielangelov Разгледай мнение
      https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321

      Мъск ако не е пазарен манипулатор, не знам какво е. Следващият му туит е "One word: Doge".

      В същото тримесечие Тесла купува биткойн на стойност 1.5 млрд. Кое или кой е булшит
      Мъск има имиджа и силата да прави вербални интервенции по пазарите, и ще е най-големият глупак, ако не се възползва от това за своя лична изгода.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от danielangelov Разгледай мнение
        https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321

        Мъск ако не е пазарен манипулатор, не знам какво е. Следващият му туит е "One word: Doge".

        В същото тримесечие Тесла купува биткойн на стойност 1.5 млрд. Кое или кой е булшит
        Мъск търпи сериозна критика в reddit заради тия туитове за dogecoin. И с право според мен. Доста новаци на този пазар ще загубят пари.

        Коментар


        • https://twitter.com/elonmusk/status/1340588909974200321

          Мъск ако не е пазарен манипулатор, не знам какво е. Следващият му туит е "One word: Doge".

          В същото тримесечие Тесла купува биткойн на стойност 1.5 млрд. Кое или кой е булшит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

            Ще ти приказвам ... или по скоро ще те оборвам ....защото ти НЕ ГИ ПОЗНАВАШ .... Чул си само общи приказки , и разбира се нямаш и понятие от това което АЗ ти говоря .....
            Ако разгледаш цитатите ти , които съм постнал и моите отговори ...бързо ще прозреш , кой е глупака и празнословчика .........
            Каза че при ново дъно под 35600 ще стоим там в корекция 2-3 години ..... Аз ти казах че говориш глупости ...........
            Погледни графиката .......... Кой е ПРИКАЗВАЛ ГЛУПОСТИ ...........Кой е глупака ??

            ''Ако беше по умен '' ................ Умнико -пчелар ....... само няма да се правиш на ментор , щото ще стане лошо .....

            И сега отново тичаш по цената и пробива на върха те води до следващата глупост ...........Писане за цели 80 000 .....
            Аз ти казвам че отново грешиш ......
            Преди пробив на 46 000 ........ ОЩЕ СМЕ СИ В КОРЕКЦИЯТА ........ да го знаеш ....Че ще ти го напиша , после , както с математичното ти прогнозиране на дъното преди 2 седмици ................

            А доказателства за думите ти неща ............. чел съм ги в три форума ....... блаблаблабла....... Развил си някаква собствена глуповата теория , на основата на Елиът ..... + математика = кръгла Нула ......

            Чакаме да видим ...кой прав.....
            Самият факт, че говориш за ЕДИНИЧНИ СЪБИТИЯ, доказва колко ниско си в стълбицата на израстване, която е поне със 100 стъпала. Та ти дори не си се изкачил на първото, така че повече няма да се занимавам с твоята особа. Само ще те помоля да престанеш да коментираш моите постинги от позицията на собственото си невежество. Аз също няма да коментирам твоите. Съгласен ли си с тази сделка?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Не ми приказвай за Фибоначи и за Елиът, защото техните виждания са скарани с математиката и с Теорията на вероятностите. Аз се опитвам да налея в главите ви ГОЛАТА ИСТИНА, а това че не я разбираш прави от тебе глупак, а не от мене. Ако беше малко по-умен, щеше да поискаш от мене доказателство за думите ми, а ти директно тръгна с рогата напред, с което разбира се ставаш още по-смешен предвид безкрайното ти невежество.

              Все пак не те обвинявам, защото цялата трейдерска литература е натъпкана с безкрайни глупости, писани от други невежи и провалили се в трейдинга пишман автори. Явно ако се е нагълтал с нея, и сега просветляването ти ще е още по-тежка задача отколкото алтернативата да не знаеше нищо.
              Ще ти приказвам ... или по скоро ще те оборвам ....защото ти НЕ ГИ ПОЗНАВАШ .... Чул си само общи приказки , и разбира се нямаш и понятие от това което АЗ ти говоря .....
              Ако разгледаш цитатите ти , които съм постнал и моите отговори ...бързо ще прозреш , кой е глупака и празнословчика .........
              Каза че при ново дъно под 35600 ще стоим там в корекция 2-3 години ..... Аз ти казах че говориш глупости ...........
              Погледни графиката .......... Кой е ПРИКАЗВАЛ ГЛУПОСТИ ...........Кой е глупака ??

              ''Ако беше по умен '' ................ Умнико -пчелар ....... само няма да се правиш на ментор , щото ще стане лошо .....

              И сега отново тичаш по цената и пробива на върха те води до следващата глупост ...........Писане за цели 80 000 .....
              Аз ти казвам че отново грешиш ......
              Преди пробив на 46 000 ........ ОЩЕ СМЕ СИ В КОРЕКЦИЯТА ........ да го знаеш ....Че ще ти го напиша , после , както с математичното ти прогнозиране на дъното преди 2 седмици ................

              А доказателства за думите ти неща ............. чел съм ги в три форума ....... блаблаблабла....... Развил си някаква собствена глуповата теория , на основата на Елиът ..... + математика = кръгла Нула ......

              Чакаме да видим ...кой прав.....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                Абсолютни глупости ............. Даже не си струва да се коментират , нахвърляните безразботно думи ......... Това са си лични нещица на Матвееевич .......... без да са част от теория или утвурдени правила.....
                Едно е да си играеш на математика и да търсиш несъществуващо ПМО ...... Друго е да разбираш от движенията на графиката и да правиш Предположения за нещо ..........

                За това в черното ..... Матеев ....... Толкова ти се струва че е корекцията защото 4-тите вълни НЕ КОРЕГИРАТ 60 % ..........
                а точно 30/38 .....
                Отделно .... това е възможно да не е ЗАВЪРШЕНА КОРЕКЦИЯ ...........а само част от нея ............... И ТОВА ЧЕ СМЕ ПРОБИЛИ ВЪРХА да не означава НИЩО ............. НИЩО ....
                Така както ..пробиването на дъното , което за теб ЩЕШЕ ДА ДОВЕДЕ ДО 3 ГОДИНИ корекция ............а не доведе до нищо ..........
                И тогава пак ти написах подобен пост за лошата идея ............
                Не ми приказвай за Фибоначи и за Елиът, защото техните виждания са скарани с математиката и с Теорията на вероятностите. Аз се опитвам да налея в главите ви ГОЛАТА ИСТИНА, а това че не я разбираш прави от тебе глупак, а не от мене. Ако беше малко по-умен, щеше да поискаш от мене доказателство за думите ми, а ти директно тръгна с рогата напред, с което разбира се ставаш още по-смешен предвид безкрайното ти невежество.

                Все пак не те обвинявам, защото цялата трейдерска литература е натъпкана с безкрайни глупости, писани от други невежи и провалили се в трейдинга пишман автори. Явно ако се е нагълтал с нея, и сега просветляването ти ще е още по-тежка задача отколкото алтернативата да не знаеше нищо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Моята средна покупна цена е около 8-10к, така че 500% доходност за 3 години си е нещо добро, нали?

                  Ясно е, че в един момент от време ще се появи дълбока корекция, и това е в реда на нещата, но аз съм склонен да си мисля, че биткойна никога повече няма да падне под 20к. Дори и 30к ще му е много трудно да пробие в посока надолу.

                  А сега малко информация за тези, които не са наясно със закономерностите в движението на финансовите пазари:

                  Та ако приемем, че всички финансови инструменти се движат от 50% вероятност, което е вярно в 99.9% от случаите, то при тази вероятност (при чистата случайност) се образуват ABC сегменти, средната дължина на корекцията на които е 50% от дължината на целия ABC сегмент (тренд) или 66.6% от дължината на сегмент А. Това го казва математиката или по-точно статистиката.

                  Тъй като ние все още не знаем дължината на сегмент C, която ще я разберем чак във бъдещето, засега се ориентираме само по сегмент A, височината на който вече е почти 45к. Ако изчислим 66.6% от 45к, ще получим почти 30к корекция, която ще се счита за нормална. Тоест дори и биткойна утре да направи дълбока корекция до нива от порядъка на 15к (45-30), пак това ще се счита за нормално.

                  В действителност последната корекция беше само 13к надолу (42-29), което прави само 31% корекция. Това е два пъти по-малко от това, което средно изисква 50%-ната вероятност. Самият факт, че имаме пробив на най-високата точка на сегмент A след само 31% корекция (а не след 66.6%) говори за това, че тренда нагоре все още е много много силен, и че до неговия връх биткойна има още много-много много да расте.

                  Средностатистически би трябвало да расте до около 80к, преди да се случи следващата дълбока корекция, защото сегмент A средностатистически е равен на сегмент C.. Все пак навсякъде казвам СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ. Това означава, че може да е повече, но може и да е по-малко. В зависимопст от това дали е повече или по-малко, ние можем да съдим дали енергията на тренда се изчерпва или обратното - добавя се нова енергия.

                  Тоест ако следващата дълбока корекция започне от нива, по-ниски от 80к, то това ще означава изчерпване на енергията на тренда и може би влизане в дълбока 3-4-годишна корекция. Ако обаче корекцията започне на нива над 80к, то това означава добавяне на енергия в тренда и висока вероятност за нов пробив, последван от нови, още по-високи нива над 80к.

                  Та това беше теорията. В статистически план тя е вярна, ако се усреднят много на брой подобни събития. Единичните събития обаче могат да са всякакви, така че нямаме гаранция, че точно този път ще се случи точно така.

                  Най-важното от този дълъг текст беше да осъзнаете факта, че биткойна проби своя максимален връх не след 66.6%, а само след 31% корекция. Това означава наличие на неизчерпана енергия в посока нагорв.
                  Абсолютни глупости ............. Даже не си струва да се коментират , нахвърляните безразботно думи ......... Това са си лични нещица на Матвееевич .......... без да са част от някаква теория или правила.....
                  Едно е да си играеш на математика и да търсиш несъществуващо ПМО ...... Друго е да разбираш от движенията на графиката и да правиш Предположения за нещо ..........

                  За това в черното ..... Матеев ....... Толкова ти се струва че е корекцията защото 4-тите вълни НЕ КОРЕГИРАТ 60 % ..........
                  а точно 30/38 .....
                  Отделно .... това е възможно да не е ЗАВЪРШЕНА КОРЕКЦИЯ ...........а само част от нея ............... И ТОВА ЧЕ СМЕ ПРОБИЛИ ВЪРХА да не означава НИЩО ............. НИЩО ....
                  Така както ..пробиването на дъното , което за теб ЩЕШЕ ДА ДОВЕДЕ ДО 3 ГОДИНИ корекция ............а не доведе до нищо ..........
                  И тогава пак ти написах подобен пост за лошата идея ............

                  Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

                  Крачките не са големи ....и вероятноста да го спре 76% фибо е голяма ... Надолу имаме диагонал ..... а корекцията е видим зигзаг ...
                  Всичките ти точки ....е просто описание на ВСИЧКО ВЪЗММОЖНО ДА СЕ СЛУЧИ ..... и от гледна точка на всеобхватноста е БЕЗМИСЛЕНО , като прогноза .....
                  Дори , обхванал всичко .............пак има една типична грешка на всеки лаик ..... Това в черното е абсолютно невярно ... И като развитие и като времетраене на изписаните години .............
                  Тоест , би могло да пробие и 30600 и пак да направи нов връх ........
                  както и стане .........................
                  Last edited by Correctively objective; 08.02.2021, 19:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Моята средна покупна цена е около 8-10к, така че 500% доходност за 3 години си е нещо добро, нали?
                    Разбира се.

                    Иначе, по отношение новината от днешния ден / експозицията на Tesla в биткойн / мисля, че доста хора изобщо не разбират какво означава това. Мъск е най-популярния човек в света, а Tesla и SpaceX са едни от най-значимите брандове. Това не са вложенията на Microstrategy или Пол Тудор Джоунс, които са известни на тесен кръг хора. Струва ми се, че е въпрос на време Amazon, Apple и Facebook да направят същото.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                      Да, така е. Ще падне от 100к на 10к и всички ще смятат, че са ме обрали, а аз нервно ще поглеждам към портфейла, където стои средна цена на закупуване от 925 долара.
                      Моята средна покупна цена е около 8-10к, така че 500% доходност за 3 години си е нещо добро, нали?

                      Ясно е, че в един момент от време ще се появи дълбока корекция, и това е в реда на нещата, но аз съм склонен да си мисля, че биткойна никога повече няма да падне под 20к. Дори и 30к ще му е много трудно да пробие в посока надолу.

                      А сега малко информация за тези, които не са наясно със закономерностите в движението на финансовите пазари:

                      Та ако приемем, че всички финансови инструменти се движат от 50% вероятност, което е вярно в 99.9% от случаите, то при тази вероятност (при чистата случайност) се образуват ABC сегменти, средната дължина на корекцията на които е 50% от дължината на целия ABC сегмент (тренд) или 66.6% от дължината на сегмент А. Това го казва математиката или по-точно статистиката.

                      Тъй като ние все още не знаем дължината на сегмент C, която ще я разберем чак във бъдещето, засега се ориентираме само по сегмент A, височината на който вече е почти 45к. Ако изчислим 66.6% от 45к, ще получим почти 30к корекция, която ще се счита за нормална. Тоест дори и биткойна утре да направи дълбока корекция до нива от порядъка на 15к (45-30), пак това ще се счита за нормално.

                      В действителност последната корекция беше само 13к надолу (42-29), което прави само 31% корекция. Това е два пъти по-малко от това, което средно изисква 50%-ната вероятност. Самият факт, че имаме пробив на най-високата точка на сегмент A след само 31% корекция (а не след 66.6%) говори за това, че тренда нагоре все още е много много силен, и че до неговия връх биткойна има още много-много много да расте.

                      Средностатистически би трябвало да расте до около 80к, преди да се случи следващата дълбока корекция, защото сегмент A средностатистически е равен на сегмент C.. Все пак навсякъде казвам СРЕДНОСТАТИСТИЧЕСКИ. Това означава, че може да е повече, но може и да е по-малко. В зависимопст от това дали е повече или по-малко, ние можем да съдим дали енергията на тренда се изчерпва или обратното - добавя се нова енергия.

                      Тоест ако следващата дълбока корекция започне от нива, по-ниски от 80к, то това ще означава изчерпване на енергията на тренда и може би влизане в дълбока 3-4-годишна корекция. Ако обаче корекцията започне на нива над 80к, то това означава добавяне на енергия в тренда и висока вероятност за нов пробив, последван от нови, още по-високи нива над 80к.

                      Та това беше теорията. В статистически план тя е вярна, ако се усреднят много на брой подобни събития. Единичните събития обаче могат да са всякакви, така че нямаме гаранция, че точно този път ще се случи точно така.

                      Най-важното от този дълъг текст беше да осъзнаете факта, че биткойна проби своя максимален връх не след 66.6%, а само след 31% корекция. Това означава наличие на неизчерпана енергия в посока нагорв.
                      Last edited by Mateev; 08.02.2021, 18:43.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Много умно, но ти вече веднъж пи студена вода, нали .....
                        Сега искаш още веднъж ли?

                        Дългият престой на тези нива (35-38к) само ги затвърди в главите на хората, и в психологически аспект те се превърнаха в една много сериозна съпротива/подкрепа. И сега като излетим над 40к, гонейки 60-80к, след това няма да има никакъв шанс в някоя корекция да паднем по-малко от 35-38к.
                        Ами и ти не си по различен .................. Защо се смееш на човека , все едно си казал това , което се е случило
                        Ето го твоето мнение долу на дъното
                        Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                        Като цяло най-критично се явява дъното на сегашната корекция 30 600. То не трябва да бъде пробивано, ако биткойна иска да съхрани доверието на хората, че ще продължава още да расте. Варианта с пробив на това ниво води до нови 3-4 години чакане.
                        Пробихме го и ти трябва да си някъде долу сега и да си чакаш 3-4 години корекцията .......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                          Убаф, ти май пак глътна водица.

                          https://www.sec.gov/ix?doc=/Archives...k_20201231.htm
                          Това е най-важната новина за цялата история на криптото.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                            късо на убиткойна от 40000 . таргет 23456 .
                            Убаф, ти май пак глътна водица.

                            https://www.sec.gov/ix?doc=/Archives...k_20201231.htm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

                              Росимире,
                              Колкото по-нагоре го закарат, толкова по-брутален ще бъде обирът след това. Почти два месеца всички пИчелят от крипто, както шпекулантите, така и копачите, а както добре знаем тези т.нар. пазари не са нито мадра, нито благотворително дружество...
                              Да, така е. Ще падне от 100к на 10к и всички ще смятат, че са ме обрали, а аз нервно ще поглеждам към портфейла, където стои средна цена на закупуване от 925 долара.

                              Коментар


                              • Ще чакаме да дойде времето на къси.... Както имаше в една статия за балоните, в момента, в който всички повярват, че ръстът ще продължи вечно и всички ще печелят, ще дойде сривът.

                                Коментар

                                Working...
                                X