IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
    Искам да питам защитниците на биткойна,как така в момент на кризи бил съхранявал стойност.На това ли му викат съхранение на стойност или нещо бъркам.А най интересното е,че математици не вярват в цифри.Аз не съм математик и съм по склонен да повярвам на цифрите.Ако бъркам в сметките моля да бъда поправен.

    Цена GOLD 1.3.2020г. open 1591.66 close 31.03.2020 1576.24 спад 0.94%

    SP 500 към същите дати 2973,35-2581,83 спад 13%

    BTC 8597.25-6427.40 спад 25%
    Високата волатилност за някои хора е недостатък, но за други тя е преимущество, защото им дава шанса бързо да спечелят пари, ако знаят как да го направят.

    Не знам защо сте започнали да критикувате Биткойна, след като го нямате и сте дошли тука само да си чешете клавиатурите. Въпросът вече го обсъждахме - ако някой човек е богат и има излишни пари, то тогава той си прави ПОРТФЕЙЛ ОТ РАЗЛИЧНИ ИНВЕСТИЦИИ с цел ДИВЕРСИФИКАЦИЯ, и Биткойна естествено че ще намери място в този портфейл с някакъв малък процент.

    Ако портфейла е добре балансиран с различни антикорелиращи финансови инструменти, то когато един от тях пада, друг се повишава, и като цяло портфейла има много по-ниска волатилност от инструментите в него.
    Last edited by Mateev; 13.02.2021, 02:16.

    Коментар


    • Искам да питам защитниците на биткойна,как така в момент на кризи бил съхранявал стойност.На това ли му викат съхранение на стойност или нещо бъркам.А най интересното е,че математици не вярват в цифри.Аз не съм математик и съм по склонен да повярвам на цифрите.Ако бъркам в сметките моля да бъда поправен.

      Цена GOLD 1.3.2020г. open 1591.66 close 31.03.2020 1576.24 спад 0.94%

      SP 500 към същите дати 2973,35-2581,83 спад 13%

      BTC 8597.25-6427.40 спад 25%
      "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

        Каква стойност съхранявам, ако не знам дали утре ще се събудя със 100 лв. в джоба или с 80 лв. понеже се е случил някакъв срив от 20%? И дали тези 80 лв. след 1 месец няма да са спаднали до 50 лв.
        Свиква се с ежедневната волатилност, която я има винаги и навсякъде. Ако си бизнесмен и имаш бизнеси за милиони, можеш да сметнеш, че всяка една секунда губиш или печелиш десетки хиляди левове само от дребното клатене на валутните курсове. В началото се шашкаш, а после свикваш и не обръщаш никакво внимание. Не се ядосваш на загубите, но и не се радваш на печалбите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

          Каква стойност съхранявам, ако не знам дали утре ще се събудя със 100 лв. в джоба или с 80 лв. понеже се е случил някакъв срив от 20%? И дали тези 80 лв. след 1 месец няма да са спаднали до 50 лв.
          Това са уместни въпроси, но всеки нов актив преминава през волативност в първите си години. Статистиката сочи, че при биткойн тя намалява с всяка следваща година. Когато market cap стане 10 трлн. долара, волативността ще е същата, като тази на златото. Но ако погледнем фактите, ще видим, че в рамките на 99.99% от последните 12 години вложението в биткойн не е довело до загуби. Тоя процент не лош, нали?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            В живота ми се е случвало по една или друга причина да срещам сериозно богати хора. Никой от тях не прекарва часове в интернет форуми. Само във форума на Инвестор има по няколко такива във всяка тема. Живи и здрави и умножавайте богатството.
            Аз не съм видял богати хора тук. В това число включвам и себе си. А относно истински богатите българи ще кажа, че повечето от тях дължат състоянието си на някакви схеми при участието на държавната власт. Почти всички са кръгла нула от към обща култура и каквито и да е иновации, като това заключение намира подкрепа в размера на настоящия БВП на глава от населението. Ако бяха умни, щяхме да сме много по-богата държава

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

              Принципно съм съгласен, но биткойн не се е компрометирал по отношение съхраняването на стойност към днешна дата. Ако се компрометира, това ще е тема на друг разговор.
              Каква стойност съхранявам, ако не знам дали утре ще се събудя със 100 лв. в джоба или с 80 лв. понеже се е случил някакъв срив от 20%? И дали тези 80 лв. след 1 месец няма да са спаднали до 50 лв.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                В живота ми се е случвало по една или друга причина да срещам сериозно богати хора. Никой от тях не прекарва часове в интернет форуми. Само във форума на Инвестор има по няколко такива във всяка тема. Живи и здрави и умножавайте богатството.
                Напротив - богатите хора са богати не само с пари, но и с много свободно лично време, което се чудят къде и как да пропилеят. Едно време например са го пилели по голф игрища, а сега някои го пилеят по социалните мрежи. Защо? Ами защото така им харесва - въпрос на лични предпочитания.

                Аз например го пилея по няколко различни направления, едно от които са и форумите. Пилея го обаче и в различни хобита . например Моделизъм. Дал съм над 100к в долари в разни радиоуправляеми самолети, хеликоптери, коли, лодки или дронове. Имам десетки такива от всеки един модел - буквално са задръстени с тях три големи помещения от по 30-40 квадрата.

                Имам хоби и в компютрите и сървърите. Няма да повярвате, но лични (а не на фирмата) имам поне 50 сървъра, работни станции и лаптопи. Всичките работят и всичките правят нещо хей така за мой кеф, харчейки по над 1500 лева ток на месец.

                Имам хоби и по възобновяемите енергии. Кой от вас например е закопал под земята над 400 000 лева под формата на сондажи и няколко километра тръби и маркучи?

                Имам хоби и в чистата електроника и микроелектроника. Създал съм дори специална лаборатория, която е натъпкана по рафтовете с всякакви електронни компоненти - хиляди видове по стотици бройки от всеки вид. Дето се казва - от пиле мляко. Сядаш и започваш да запояваш каквото ти хрумне, и всеки един желан от тебе компонент или някаква измерителна апаратура вече ги има в лабораторията.

                Имам хоби и по промишлените контролери, които също се прескачат при мене под път и над път. Например парното ми се управлява от 9 промишлени контролера, като схемата със стотици датчици на налягане, температура, дебит по кръговете и т.н. съм си я конструирал сам. Софтуера също си го написах сам. Имам дистанционен контрол и логване на около 40 различни параметъра.
                Last edited by Mateev; 13.02.2021, 01:50.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                  Недей да даваш квалификации на мен и брат ми, защото си крайно смешен. И двамата сме милионери. В щатски долари и основно заради биткойн. Съсредоточи се върху себе си. Надявам се инвестициите ти да са успешни. Това се отнася и за останалите тук - колкото повече успешни и богати българи, толкова по-добре.
                  За протокола - нито един лев не съм загубил в крипто. Дори физически да загубя своите cold wallet, знам думите, които могат да ми възстановят крипто активите.
                  В живота ми се е случвало по една или друга причина да срещам сериозно богати хора. Никой от тях не прекарва часове в интернет форуми. Само във форума на Инвестор има по няколко такива във всяка тема. Живи и здрави и умножавайте богатството.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                    Идеята на съхраняването на стойност е да имаш някаква предвидимост и да минимизираш риска. Т.е. в някои случаи предпочиташ нулева или дори отрицателна доходност пред възможност за по-голяма доходност, но и опасност от големи загуби.
                    Принципно съм съгласен, но биткойн не се е компрометирал по отношение съхраняването на стойност към днешна дата. Ако се компрометира, това ще е тема на друг разговор.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                      Предвид нон стоп работещите печатници на ФЕД и ЕЦБ, колко ще загубят за десет години тези, които съхраняват богатството си в щатски долари и евро? Имай предвид, че по депозитите си получават 0% лихва.
                      Идеята на съхраняването на стойност е да имаш някаква предвидимост и да минимизираш риска. Т.е. в някои случаи предпочиташ нулева или дори отрицателна доходност пред възможност за по-голяма доходност, но и опасност от големи загуби.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                        А, за вас загубените няма спасение - то и 20% от изкопаното крипто е загубено от такива смотани като вас с брат ти.
                        Недей да даваш квалификации на мен и брат ми, защото си крайно смешен. И двамата сме милионери. В щатски долари и основно заради биткойн. Съсредоточи се върху себе си. Надявам се инвестициите ти да са успешни. Това се отнася и за останалите тук - колкото повече успешни и богати българи, толкова по-добре.
                        За протокола - нито един лев не съм загубил в крипто. Дори физически да загубя своите cold wallet, знам думите, които могат да ми възстановят крипто активите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
                          За тези, които не разбират възможностите на криптото, ще дам един съвсем реален пример, в който участници сме аз и брат ми. Брат ми беше командировка в Хонг Конг и Тайван. На тези две места ползва кредитната си карта. Но той губи кредитната си карта при неясни обстоятелства и е без пари на другия край на света. Едно съобщение до мен на Вайбър, аз му пращам 0.5 биткойн / по това време около 3 хиляди долара /, които той получава след 2 минути, а аз плащам 50 цента за тази транзакция. А в Хонг Конг обръщане на крипто в щатски долари е най-лесното нещо на света. След по-малко от половин час кеша му беше в джоба. А сега нека някой обясни колко време ще отнеме и колко ще струва, ако това бъде извършено с Western Union, Moneygram или банка? А после да си отговори на въпроса как милиони емигранти по света ще изпращат в бъдеще пари на семействата си на другия край на света? Щото става въпрос за преводи в размер на 500 млрд. долара годишно.
                          А, за вас загубените няма спасение - то и 20% от изкопаното крипто е загубено от такива смотани като вас с брат ти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                            Биткойна сега е актуален за спекулация и може да донесе големи печалби за опитните търговци.
                            Но не се знае дали изобщо ще го има след 5-10 или 20 години. Технологиите се развиват постоянно и след време хората може да изоставят биткойна за нещо по добро което означава че стойността му ще стане 0. Освен това си силно зависим от мрежата и преди един технологичен апокалипсис биткойна става безполезен.
                            Пълни глупости. Биткойн е протокол. Най-важната характеристика на протокола е неговата временна устойчивост. И за разлика от компаниите, които лесно си заминават при появяване на нова компания, която предлага по-добър продукт, първия по време протокол остава въпреки появяването на протокол с по-добри характеристики. IP е протокол. След него има десет по-добри протокола, но нито един от тях не го е заместил. Железопътните релси също са вид протокол. Но днес никой не замества наличните релси с техните технически характеристики с нови, които са функционално по-добри. Протоколът много, ама много трудно бива заместен от друг. При компаниите е точно обратно - днес имаш Myspace, утре идва Facebook. Днес е PanAm, утре тази компания е в несъстоятелност.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              Целият свят използва валута за съхраняване на стойност, наред с останалите характеристики.
                              Предвид нон стоп работещите печатници на ФЕД и ЕЦБ, колко ще загубят за десет години тези, които съхраняват богатството си в щатски долари и евро? Имай предвид, че по депозитите си получават 0% лихва.

                              Коментар


                              • За тези, които не разбират възможностите на криптото, ще дам един съвсем реален пример, в който участници сме аз и брат ми. Брат ми беше командировка в Хонг Конг и Тайван. На тези две места ползва кредитната си карта. Но той губи кредитната си карта при неясни обстоятелства и е без пари на другия край на света. Едно съобщение до мен на Вайбър, аз му пращам 0.5 биткойн / по това време около 3 хиляди долара /, които той получава след 2 минути, а аз плащам 50 цента за тази транзакция. А в Хонг Конг обръщане на крипто в щатски долари е най-лесното нещо на света. След по-малко от половин час кеша му беше в джоба. А сега нека някой обясни колко време ще отнеме и колко ще струва, ако това бъде извършено с Western Union, Moneygram или банка? А после да си отговори на въпроса как милиони емигранти по света ще изпращат в бъдеще пари на семействата си на другия край на света? Щото става въпрос за преводи в размер на 500 млрд. долара годишно.
                                Last edited by cherney; 13.02.2021, 00:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X