IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от r22 Разгледай мнение

    При мене за суми под 100к банкови преводи през моята лична сметка, прехвърлени за стартиране на нова фирма, ми дойде една хубава ревизия от нап, та свят ми се зави. И това при положение, че парите бяха светли, с платени данъци и всичко по реда му. 2 седмици съм писал обяснения и съм оправял документи, договори и какво ли още не. Така че за тези прехвърляния на средства не е лошо да се имат предвид тези работи.
    При мене преди много години НАП проверяваха сина ми за две нови леки коли, които купих на него и на гаджето му. Искаха му някакви документи, които той ги събра, а в обяснителната записка за произхода на парите той просто написа "Баща ми ми ги даде.". При внасянето на папката в НАП служителя погледнал в компютъра по моето ЕГН, и само казал "Ами добре", и с това случая приключи.

    Та проблеми с НАП може да има само някой, който свети в червено, но при мене винаги свети в зелено. Светеше в зелено дори когато създавах пчеларската фирма, и извадих от личната си сметка 3 милиона лева. Въпреки голямата сума НАП не прояви никакъв интерес към мене.

    Там в НАП водят някакви сметки за приходите и разходите на всеки един Българин, и ако нещо не е наред при някого, светва в червено и влиза в списъка за планова проверка. Аз обаче винаги съм плащал достатъчно количество данъци, и никога не съм светвал в червено въпреки големите харчове, които не ги крия от никого.
    Last edited by Mateev; 22.02.2021, 23:18.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

      Ти примерно, ако имаш десетина ВТС и се появи от нищото Росимир Матеев с куфарче, пълно с една милка кеш, на ощипана мома ли ще се правиш или ще му прибереш куфарчето и ще му прехвърлиш койните? И какъв аджеба документ ще докаже, че е имало такова плащане в брой?
      Сега пък на ЗМИП и ППЗМИП отиваме кеша в големи количества си е главоболие. 90тте минаха преди повече от 20 години
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от absfresh Разгледай мнение

        При положение, че имам верифицирани и активни акаунти по половината борси, дали ще ми дреме за някой с куфарче, ще си сменя на цена на която искам в рамките на 50-60 милисекунди и ще си ги преведа спокойно по банков път.
        А стотях хилки данък къде ги забравяш?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev

          Много ми е кеф когато олигофрен, който яде доматите с коловете, и който никога през живота си не е виждал пачка стотачки, да започне да ме учи как се прави бизнес и как се правят разплащанията около него.

          А бе Йовчо, през личната ми банкова сметка са минали много милиони и в двете посоки, и ми е пределно ясно кое какво и как се прави. Колкото до декларацията за произход, попълвал съм хиляди такива, и винаги ми е отнемало по 30 секунди. За какви два дена ми приказваш? А върви да си пиеш хапчетата, че току виж си се гръмнал по погрешка ...

          При мене за суми под 100к банкови преводи през моята лична сметка, прехвърлени за стартиране на нова фирма, ми дойде една хубава ревизия от нап, та свят ми се зави. И това при положение, че парите бяха светли, с платени данъци и всичко по реда му. 2 седмици съм писал обяснения и съм оправял документи, договори и какво ли още не. Така че за тези прехвърляния на средства не е лошо да се имат предвид тези работи.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от forexboy Разгледай мнение

            Ти примерно, ако имаш десетина ВТС и се появи от нищото Росимир Матеев с куфарче, пълно с една милка кеш, на ощипана мома ли ще се правиш или ще му прибереш куфарчето и ще му прехвърлиш койните? И какъв аджеба документ ще докаже, че е имало такова плащане в брой?
            При положение, че имам верифицирани и активни акаунти по половината борси, дали ще ми дреме за някой с куфарче, ще си сменя на цена на която искам в рамките на 50-60 милисекунди и ще си ги преведа спокойно по банков път.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

              Ти и Матеев май живеете на Луната и земните закони не ви ловят.

              Закон за ограниченията за плащания в брой:
              Чл. 3. (1) Плащанията на територията на страната се извършват само чрез превод или внасяне по платежна сметка, когато са:
              1. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) на стойност, равна на или надвишаваща 10 000 лв.;
              2. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2019 г.) на стойност под 10 000 лв., но могат да се разглеждат като част от свързани помежду си платежни операции на едно и също основание, чиято обща стойност е равна на или надвишава 10 000 лв.
              (2) (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) Алинея 1 се прилага и в случаите на плащания в чуждестранна валута, когато левовата им равностойност е равна на или надвишава 10 000 лв. Равностойността в български левове се определя по курса на Българската народна банка в деня на плащането.

              Като си купи едноличника милионер биткойнчета в брой, глобата за първо нарушение е 25%, за следващо - 50% от сумата на плащането. Дебело ще му легнат биткойнчета в брой башка обяснения пред НАП и ДАНС за любовта му към големи кешови разплащания а банките ще го мотаят един-два дни минимум, докато не докаже и майчиното мляко на сума над 30 000 лв. в брой, ако я внася по чужда сметка.
              Ти примерно, ако имаш десетина ВТС и се появи от нищото Росимир Матеев с куфарче, пълно с една милка кеш, на ощипана мома ли ще се правиш или ще му прибереш куфарчето и ще му прехвърлиш койните? И какъв аджеба документ ще докаже, че е имало такова плащане в брой?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Ти и Матеев май живеете на Луната и земните закони не ви ловят.

                Закон за ограниченията за плащания в брой:
                Чл. 3. (1) Плащанията на територията на страната се извършват само чрез превод или внасяне по платежна сметка, когато са:
                1. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) на стойност, равна на или надвишаваща 10 000 лв.;
                2. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2019 г.) на стойност под 10 000 лв., но могат да се разглеждат като част от свързани помежду си платежни операции на едно и също основание, чиято обща стойност е равна на или надвишава 10 000 лв.
                (2) (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) Алинея 1 се прилага и в случаите на плащания в чуждестранна валута, когато левовата им равностойност е равна на или надвишава 10 000 лв. Равностойността в български левове се определя по курса на Българската народна банка в деня на плащането.

                Като си купи едноличника милионер биткойнчета в брой, глобата за първо нарушение е 25%, за следващо - 50% от сумата на плащането. Дебело ще му легнат биткойнчета в брой башка обяснения пред НАП и ДАНС за любовта му към големи кешови разплащания а банките ще го мотаят един-два дни минимум, докато не докаже и майчиното мляко на сума над 30 000 лв. в брой, ако я внася по чужда сметка.
                Ами да, добре си описал безумията на Ганьо Балкански...
                За какво мислиш, че чуждите инвеститори си стегнаха багажа и избегАха...
                В Япония що няма ограничения за плащания в брой, дори се насърчават? Въпреки, че паралелно японците имат множество добре развити системи за безкасово и електронно разплащане.
                Светът върви напред, а Ганьо винаги върви наопаки - убеждавам се, че Алеко Констанитинов е бил гений - толкова добре и точно е описал характера на този примитивен, тъмен балкански субект още преди сто години...
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Лимити за плащане в брой обичайно има само в някакви примитивни държави с родово-общиненен строй на управление, където мутри и престъпници са окупирали властта и държат населението в полу-робско подчинение.
                  Първоначално самият биткойн беше замислен с тази цел - да се премахне финансовата зависимост на населението от заробващата система за контрол на световния елит, но в последствие крипто-валутите попаднаха в ръцете на олигарсите, централизираха се, и идеята се опорочи
                  Ти и Матеев май живеете на Луната и земните закони не ви ловят.

                  Закон за ограниченията за плащания в брой:
                  Чл. 3. (1) Плащанията на територията на страната се извършват само чрез превод или внасяне по платежна сметка, когато са:
                  1. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) на стойност, равна на или надвишаваща 10 000 лв.;
                  2. (изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2019 г.) на стойност под 10 000 лв., но могат да се разглеждат като част от свързани помежду си платежни операции на едно и също основание, чиято обща стойност е равна на или надвишава 10 000 лв.
                  (2) (Изм. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) Алинея 1 се прилага и в случаите на плащания в чуждестранна валута, когато левовата им равностойност е равна на или надвишава 10 000 лв. Равностойността в български левове се определя по курса на Българската народна банка в деня на плащането.

                  Като си купи едноличника милионер биткойнчета в брой, глобата за първо нарушение е 25%, за следващо - 50% от сумата на плащането. Дебело ще му легнат биткойнчета в брой башка обяснения пред НАП и ДАНС за любовта му към големи кешови разплащания а банките ще го мотаят един-два дни минимум, докато не докаже и майчиното мляко на сума над 30 000 лв. в брой, ако я внася по чужда сметка.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                    Този път ще е съпътстван и от други подобни корекции, но важното е дали тяхната дълбочина нараства или намалява спрямо предишните.
                    Такава корелативна връзка няма. През 2017 година имаше dip от 25%, последван впоследствие от по-голям. Сега всичко се случва много по-бързо в сравнение с 2017. Тогава растежа започна през лятото. През 2021 това се случи още през януари. Биткойн в момента е сериозно overbought. Личното ми мнение е, че има нужда от продължителен консолидационен период от няколко месеца на нивата, на които направи triple bottom преди няколко седмици, т.е. около 29500-30000.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                      Абе ти за ограничения при плащания в брой чувал ли си?
                      По 0.125 ВТС ли ще пуснеш офертите купува във форумите? Или направо цели биткойни ще купуваш?
                      Я иди си купи нещо за 80000 лв. кеш да те видя? И после, като дойдат да те питат как си го купил? Кеш. Умник!
                      ​​​​​​
                      Лимити за плащане в брой обичайно има само в някакви примитивни държави с родово-общиненен строй на управление, където мутри и престъпници са окупирали властта и държат населението в полу-робско подчинение.
                      Първоначално самият биткойн беше замислен с тази цел - да се премахне финансовата зависимост на населението от заробващата система за контрол на световния елит, но в последствие крипто-валутите попаднаха в ръцете на олигарсите, централизираха се, и идеята се опорочи
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Ако днешната корекция остане с тази си дълбочина, която е по-плитка от тази на предишната, значи имаме УСКОРЕНИЕ в пътя нагоре към космическите цени. Този път ще е съпътстван и от други подобни корекции, но важното е дали тяхната дълбочина нараства или намалява спрямо предишните.

                        Все пак днешната корекция все още не е завършила, така че нека да почакаме и да видим какво ще нарисува на графиката в следващите дни.
                        Биткойн при бичи тренд отлепва много над 20 EMA. Съответно прави корекция и среща съпорт там. Чета тук коментари и усещането е все едно е края на света. Всъщност нищо съществено не се е случило. Deja vu.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Абе нямаш ли си пи.ка, да си играеш с нея, а си се захванал с мене?
                          И защо си мислиш, че ако ти си мошеник, и другите също са мошеници като тебе. Няма друго обяснение на твоя постинг.

                          Аз лично нямам проблеми с данъчните, защото съм плащал огромно количество данъци, много много повече отколкото реално съм харчил за лични цели. Така че гледай си собствената паничка, а не паничките на другите.
                          Абе ти за ограничения при плащания в брой чувал ли си?
                          По 0.125 ВТС ли ще пуснеш офертите купува във форумите? Или направо цели биткойни ще купуваш?
                          Я иди си купи нещо за 80000 лв. кеш да те видя? И после, като дойдат да те питат как си го купил? Кеш. Умник!
                          ​​​​​​
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                            Вероятно някой, който е вложил пари през 2020, го е направил. През 2017г. имаше осем корекции надолу с 30-35% по пътя от 1200 долара до 20000. Към днешна дата са само две след халвинга през май 2020. Но и двете бяха много по-слаби в сравнение с тези от 2017. Особено днешната
                            Ако днешната корекция остане с тази си дълбочина, която е по-плитка от тази на предишната, значи имаме УСКОРЕНИЕ в пътя нагоре към космическите цени. Този път ще е съпътстван и от други подобни корекции, но важното е дали тяхната дълбочина нараства или намалява спрямо предишните.

                            Все пак днешната корекция все още не е завършила, така че нека да почакаме и да видим какво ще нарисува на графиката в следващите дни.
                            Last edited by Mateev; 22.02.2021, 21:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от the architect Разгледай мнение
                              и ся кво убиткойнери . нали сте големите инвеститори . какво ви нашепва инвеститорския нюх . ще ходим ли на 180 000 . хяхяхяхяххяяяяяяяяяяяяяяяяяяя
                              Ти можеш ли поне веднъж в живота си да напишеш едно граматически правилно изречение на Български език?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
                                Убиткойнърите, обухте ли памперсите?
                                Вероятно някой, който е вложил пари през 2020, го е направил. През 2017г. имаше осем корекции надолу с 30-35% по пътя от 1200 долара до 20000. Към днешна дата са само две след халвинга през май 2020. Но и двете бяха много по-слаби в сравнение с тези от 2017. Особено днешната

                                Коментар

                                Working...
                                X