IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
    Някой обръщал ли е внимание на commodities последната година?
    От юли месец повечето са нагоре,захарта 47% ,32% пшеницата,51% памук,68%царевица,петрол 79% като процентите може и да не са с голяма точност
    "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

    Коментар


    • Тази графика е абсолютна измишльотина

      Дневната цена на златото и месечние CPI ги има във FRED. Можеш и сам лесно да си сметнеш каква е била цената на златото при пика от началото на 1980г. преизчислена спрямо инфлацията на база CPI в днешни цени

      В златата тема съм пускал това инфо (актуално към момента на постването). Сега не си спомням точната цифра ама беше нещо от сорта на $2400. Т.е. мнооооого далече от твоята графика

      Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение


      Няма никакъв балон при златото, ето една графика, но относена към инфлацията. Дори и златото не изпълнява функцията си на "store of value".

      Коментар


      • Някой обръщал ли е внимание на commodities последната година?

        Коментар


        • Абе предполагам повечето ви баби имат по някое златна пара

          Опитайте се да им обясните графиките и как златото не съхранявало стойност - нема да ви разберат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            Голям майтап е това изобретение "1980 CPI Formula". Оттам и цялата графика.
            Има и други графики.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от DeBeers Разгледай мнение


              Няма никакъв балон при златото, ето една графика, но относена към инфлацията. Дори и златото не изпълнява функцията си на "store of value".
              Голям майтап е това изобретение "1980 CPI Formula". Оттам и цялата графика.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение
                Май ще сложа още един ордер на 39 500 за всеки случай.
                41500-42000 е следващия support level, ако не удържи настоящите нива. Сложи там

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
                  Може ли някой да обясни случая с тези тетери и какъв е проблемът това същото ли е като USDT в бинанс например и другите борси? Че нещо се притесних

                  Иначе аз още преди съм се чудел как така бай-*** решава, че ще си направи "стейбълкойн", който да е вързан за долара, един вид са си направили частна бретънуудска система...
                  Същото е, USDT е тетър. Това е схема на Bitfinex, чрез друга тяхна фирма. Правят валута вързана към долара, като твърдят, че за всеки пуснат от тях тетър имат сложен в резерв един долар. Демек един тетър=един долар. После викат, да ама то обезпечението може да е друго, а да не е долари, демек всичко може да е обезпечение и никога не са показали това обезпечение. Демек има ли, няма ли - гаранция няма. И тетърите се появяват ей така изведнъж по няколко стотин милиона накуп. Съответно вдигат пазара. Днес обаче САЩ са решили, че няма кой знае каква драма и е имало само случай в които обезпечението било спаднало временно под броя тетъри. Тия плащат 18 милиона глоба, не признават вина и влака си върви.

                  Аз никога не съм търгувал през тетър и няма да го направя, за мен е много, много съмнително.
                  Разликите с USDC (стеибъл коина на Коинбеис) е от небето до земята.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Ov4ar4eto_KaliTko Разгледай мнение
                    Може ли някой да обясни случая с тези тетери и какъв е проблемът това същото ли е като USDT в бинанс например и другите борси?
                    Да, същото е. Tether е нещо като тумор за криптото. Зад всеки тетер трябва да стои 1 щатски долар, но това е толкова достоверно, колкото и твърдението, че аз ще пилотирам следващия космически кораб на SpaceX.

                    Коментар


                    • Показваш ни графиката на част от биткойновото "балонче"
                      А какво мислиш за златното "балонче"

                      Няма никакъв балон при златото, ето една графика, но относена към инфлацията. Дори и златото не изпълнява функцията си на "store of value".

                      Коментар


                      • Може ли някой да обясни случая с тези тетери и какъв е проблемът това същото ли е като USDT в бинанс например и другите борси? Че нещо се притесних

                        Иначе аз още преди съм се чудел как така бай-*** решава, че ще си направи "стейбълкойн", който да е вързан за долара, един вид са си направили частна бретънуудска система...

                        Коментар


                        • Извън темата, но учените още се карат що самолетите летят (не могат да разберат точно).

                          Но това, разбира се, не пречи на самолетите да летят. За хеликоптерите е ясно.

                          https://www.scientificamerican.com/a...ay-in-the-air/

                          Коментар


                          • Няма да спре Матеев. Този човек има отчайващата нужда да се изживява като ментор и лидер, но понеже няма качествата за това веднага показва заядливост и злоба, когато някой не се съгласи с хилядите думи, които изписва. Това естествено се репликира от другата страна и става селски спор.
                            Матеев има доста положителни качества, но и доста други, лошото е, че много надценява собствения си интелект.

                            Май ще сложа още един ордер на 39 500 за всеки случай. Все повече си мисля, че е доста удобен момент, но пък и не разбирам кой знае колко, та да не вземе да ме слуша някой
                            След днешното развитие с тая измама тетър очаквам нови върхове.

                            Коментар



                            • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение
                              Развитието на тая шиитня е учебникарски пример за моделчето на всички балончета и ''много бързо '' растящи активи ...............
                              А именно - bump and run reversal .............. При него ''особенноста '' е че всичко завършва почти там , където е започнало ..
                              Далеч съм от мисълта , че това ще стане сега .... а и не съм Ванга (мир на душата й ) ............. Но то просто ще се случи
                              В най общи линиии съм маркирал подкрепите на БЪРЗИЯ тренд при всека промяна на ъгъла на тренда ...... (това също е необходимо условие) ..... Не се вижда началото , за да може са видими всички линии .... И съм ги дал с най добрия мащаб и таймфрем възможен
                              Най долната дебела червена идва от самото начало .....
                              Е ............. С ДВЕ ДУМИ , неизбежно е връщането при нея ...... в един момент
                              Показваш ни графиката на част от биткойновото "балонче"
                              А какво мислиш за златното "балонче"

                              Коментар


                              • Матеев по-бързо да товари вагоните с койни, преди цената да се е сринала от 47 хиляди до 470 долара...

                                Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                                Но в момента и лихвите са на ниски нива не виждани от както свят светува, а не е сигурно, че ще се дигнат кой знае колко в близко време
                                Да, и точно това е една от причините надуващи балона.
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X