IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
    Този случай с българина, който нещо го обвиниха в някаква схема на прене с койни с някаква румънска връзка... Да, помня го. Екстрадираха го май за щатите.
    Най-вероятно е имало основателна причина български съд да допусне екстрадиране за САЩ. Когато постъпи подобно искане от страна-член на ЕС, съдът просто проверява дали у нас съществува подобно престъпление, за което се иска екстрадиране и отговаря ли на формалните изисквания Европейската заповед за арест. Но не се запознава с доказателствата. Когато подобно искане постъпи от страна извън ЕС, се проверяват и събраните доказателства. Така, че щатските власти явно са били достатъчно убедителни.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

      Да, така е. По принцип не възприемам една финансова загуба като кой знае колко драматично нещо. Важно е човек да има акъл, а пари се правят. Понякога имаш късмет, друг път нямаш. Ако човек е здрав и акъла му си е на място, всичко останало няма никакво значение. Горното, между другото, малко хора осъзнават.
      Ами да припомня ли КТБ?
      Нали беше уж регулирана, пък колко българи си загубиха парите в нея.

      Затова потвърждавам - пари се печелят, пари се губят, но важното е човек да е жив и здрав и да си съхрани енергията, с която прави бизнес. Всичко останало са подробности.

      Преди няколко дена в тази тема написах, че по-богатите хора претръпват от загубите или от печалбите. Не се ядосват, не се и радват. Просто отбелязват факта и продължават напред. Важен е процеса, а не крайният резултат. Сега го потвърждавам - нулеви емоции от срива на биткойна. Ами случвало се е в миналото, случва се сега, ще се случва и в бъдещето.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение

        По принцип е така, но същият щеше да е резултатът, ако просто ги бях депозирал там, за да ги обърна в кеш - все пак по него време, Cryptsy бяха най-голямата достъпна онлайн борса.
        Оказах се на грешно място, в погрешно време!
        Да, така е. По принцип не възприемам една финансова загуба като кой знае колко драматично нещо. Важно е човек да има акъл, а пари се правят. Понякога имаш късмет, друг път нямаш. Ако човек е здрав и акъла му си е на място, всичко останало няма никакво значение. Горното, между другото, малко хора осъзнават.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Бърза справка в гугъл ми показва, че това FinCEN финансовото разузнаване на Щатите, което се занимава разследване на пране на пари, проследява и се бори с финансиране на терористични и престъпни организации...
          Финансовото разузнаване няма да как да ти "лицензира" борса, и едва ли може да даде някакви гаранции за парите на инвеститорите...

          FinCEN is the U.S. Financial Intelligence Unit. Statutes & Regulations. Information on U.S. Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing ...
          Не се заяждам, но реагираш първосигнално!
          Прочети повече от линка, който дадох, разгледай рестрикциите, които имат за гражданите на съответните държави и/или щати, по отношение на койните, с които могат да търгуват, сравни лицензите и тогава си прави изводите.
          А по отношение на FinCEN - тези са...айде няма нужда да обяснявам кои са, но те знаят за хората, които са им под надзора повече, от колкото сами тях!
          А относно "гаранции за парите на инвеститорите" - каква гаранция имаха и колко пари взеха акционерите на Енрон при фалита, въпреки, че беше на седма позиция в класацията Fortune 500?
          You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
          Know when to walk away and know when to run

          Коментар


          • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
            Този случай с българина, който нещо го обвиниха в някаква схема на прене с койни с някаква румънска връзка... Да, помня го. Екстрадираха го май за щатите. И все се чудя дали този няма "нещо общо" с форексмастъра, който изчезна оттук по едно време. А и беше споделял, че има идея да прави някакъв "проект" с койни.
            Някой има ли информация какво става с форексмастъра?
            Аз се чудя дали Форексмастъра въобще е между живите. Той беше арогантен тип с голямо его и при сегашните космически цени е много странно, че не е във форума да ни мели на главите. Дали е вкарал коините си в някоя борса, да са го завлекли, и накрая да е изперкал... защото изведнъж мистериозно изчезна.
            Сега ти като спомена, да не се окаже, че този Росен Йосифов е бил форексмастъра
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

              Not your keys, not your coins
              По принцип е така, но същият щеше да е резултатът, ако просто ги бях депозирал там, за да ги обърна в кеш - все пак по него време, Cryptsy бяха най-голямата достъпна онлайн борса.
              Оказах се на грешно място, в погрешно време!
              You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
              Know when to walk away and know when to run

              Коментар


              • Този случай с българина, който нещо го обвиниха в някаква схема на прене с койни с някаква румънска връзка... Да, помня го. Екстрадираха го май за щатите. И все се чудя дали този няма "нещо общо" с форексмастъра, който изчезна оттук по едно време. А и беше споделял, че има идея да прави някакъв "проект" с койни.
                Някой има ли информация какво става с форексмастъра?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение

                  Грешиш, ето пример с Кракен, а има и други...

                  https://support.kraken.com/hc/en-us/...-or-regulated-
                  Бърза справка в гугъл ми показва, че това FinCEN финансовото разузнаване на Щатите, което се занимава разследване на пране на пари, проследява и се бори с финансиране на терористични и престъпни организации...
                  Финансовото разузнаване няма да как да ти "лицензира" борса, и едва ли може да даде някакви гаранции за парите на инвеститорите...

                  FinCEN is the U.S. Financial Intelligence Unit. Statutes & Regulations. Information on U.S. Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing ...
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение
                    Не си научих урока при Мt.Gox и Cryptsy ме изгориха с 21 биткойна
                    Not your keys, not your coins

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      Че то такива борси въобще няма. Всичките са нерегулирани.
                      Грешиш, ето пример с Кракен, а има и други...

                      https://support.kraken.com/hc/en-us/...-or-regulated-
                      You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
                      Know when to walk away and know when to run

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение
                        Mateev, по назад в темата, беше писал, че планираш да купуваш биткойн срещу кеш, от всеки, който е готов да ти продаде.
                        СЪВЕТВАМ никой да не купува каквито и да е койни извън регулирани борси, и в никакъв случай да не купува директно от човек, срещу физическо заплащане!
                        Че то такива борси въобще няма. Всичките са нерегулирани.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Mateev, по назад в темата, беше писал, че планираш да купуваш биткойн срещу кеш, от всеки, който е готов да ти продаде.
                          СЪВЕТВАМ никой да не купува каквито и да е койни извън регулирани борси, и в никакъв случай да не купува директно от човек, срещу физическо заплащане!
                          Просто не знаете, дали койните, които ще ви продадат, не са "маркирани" и не са придобити по незаконен начин, а това може да ви докара сериозни проблеми!
                          За справка, българина, който съдиха в САЩ, който държавата набързо екстрадира и който го осъдиха на повече от 10 години, с обвинение, че е прал пари, чрез покупка и продажба на биткойни. Служителите на фирмата също ги разследваха, но им се размина, докато собственика го отнесе - Росен Йосифов на 53 години, собственик на българската борса "RG Coins".

                          Ако пък някой си мисли, че може впоследствие да "изпере койните през някой миксер" - жестоко се заблуждава! Няма анонимност и всичко може да бъде проследено до първоизточника, въпрос на време, технология и ресурс!

                          Единственото Monero-то за сега предлага анонимност, но пък това му предимство е и най-големият му проблем - абсурдно, но факт!



                          You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
                          Know when to walk away and know when to run

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                            Коините имат недостатък. Че разрешават на тези дето са ги измислили или пуснали (на първите) да изкопат сериозна част от тях в началото когато сложността е малка. Съответно не дават равни шансове на масата да участва в тях.

                            Освен това за дигитализацията си прав, но тя не променя кой знае колко битието и житието на хората. Инфлуенсърките (да не ги обиждаме на кифли) качват снимки от всичко дето правят (с изключение от кенефа, ама няма да се учудя и ако от там почнат да качват или качват вече).

                            Та въпреки че "дигиталния" живот е доста по-голям от "реалния" - пак са накичени с разни златни дрънкули - обици, герданчета, медальончета, пръстенчета.

                            Демек животът си върви по старому, само дето се е преместил в Интернет.
                            Това е едно от доказателствата,че това е организирана схема,но това което повече буди недоверие е дългият срок зададен до изкопаването и на последният биткойн.Изчислено е,че това ще стане през 2140г. ако не греша.Някои това го приемат,че това дава правото да се счита,че е съхранител на стойност Колко от сега инвестиращите в тази схема ще го доживеят.Та това е след 120г. и как ще бъде съхранена тази информация,някои я слагат на флашки и на врата,ми след 120 години може и да няма флашки как ще бъде прочетена тази информация.Ми то интернета след 120 години ще претърпи такива промени,че няма да има и помен от биткойн и миткойн,най вече от миткойн.

                            "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение

                              Кофти е да те ограбят, но при криптото това е почти неизбежно, или поне беше преди години в Дивият запад.
                              Не си научих урока при Мt.Gox и Cryptsy ме изгориха с 21 биткойна - спекулирах и въртях арбитражи там, но изтеглих късата клечка, когато симулираха, че са ги хакнали и завлякоха клиентите си. Тогава 21 биткойна не бяха фрапираща сума, но от сегашна гледна точка - плаче ми се!!
                              По сегашни цени 21 биткойна са над 1000 000 щатски долара. Сега можеше да си български "крипто-олигарх".
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                Аз бях изкопал Monero за около 1500$, и ми го откраднаха. Така и не разбрах как е възможно да се случи това, но е факт - случи се. Затова повече не му вярвам и на секундата прекратих всякакво копане и деинсталирах всички софтуери на Monero от компютрите, с които копаех.

                                По принцип всички койни имат криптирани портфейли на локалните компютри, и монерото беше единственото, което ме принуди неговия Private Key да го сложа в един текстови файл в открит вид и без никакво криптиране. Така било правилно да се направи, за да ти тръгне копачката. Да, ама името на този файл е едно и също по целия свят и хакерите се целят именно в него. И предполагам някой хакер го е откраднал от компютъра ми, въпреки че много се пазя от такива неща.
                                Кофти е да те ограбят, но при криптото това е почти неизбежно, или поне беше преди години в Дивият запад.
                                Не си научих урока при Мt.Gox и Cryptsy ме изгориха с 21 биткойна - спекулирах и въртях арбитражи там, но изтеглих късата клечка, когато симулираха, че са ги хакнали и завлякоха клиентите си. Тогава 21 биткойна не бяха фрапираща сума, но от сегашна гледна точка - плаче ми се!!
                                You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
                                Know when to walk away and know when to run

                                Коментар

                                Working...
                                X