IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение

    По принцип е така, но същият щеше да е резултатът, ако просто ги бях депозирал там, за да ги обърна в кеш - все пак по него време, Cryptsy бяха най-голямата достъпна онлайн борса.
    Оказах се на грешно място, в погрешно време!
    Да, така е. По принцип не възприемам една финансова загуба като кой знае колко драматично нещо. Важно е човек да има акъл, а пари се правят. Понякога имаш късмет, друг път нямаш. Ако човек е здрав и акъла му си е на място, всичко останало няма никакво значение. Горното, между другото, малко хора осъзнават.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Бърза справка в гугъл ми показва, че това FinCEN финансовото разузнаване на Щатите, което се занимава разследване на пране на пари, проследява и се бори с финансиране на терористични и престъпни организации...
      Финансовото разузнаване няма да как да ти "лицензира" борса, и едва ли може да даде някакви гаранции за парите на инвеститорите...

      FinCEN is the U.S. Financial Intelligence Unit. Statutes & Regulations. Information on U.S. Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing ...
      Не се заяждам, но реагираш първосигнално!
      Прочети повече от линка, който дадох, разгледай рестрикциите, които имат за гражданите на съответните държави и/или щати, по отношение на койните, с които могат да търгуват, сравни лицензите и тогава си прави изводите.
      А по отношение на FinCEN - тези са...айде няма нужда да обяснявам кои са, но те знаят за хората, които са им под надзора повече, от колкото сами тях!
      А относно "гаранции за парите на инвеститорите" - каква гаранция имаха и колко пари взеха акционерите на Енрон при фалита, въпреки, че беше на седма позиция в класацията Fortune 500?
      You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
      Know when to walk away and know when to run

      Коментар


      • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
        Този случай с българина, който нещо го обвиниха в някаква схема на прене с койни с някаква румънска връзка... Да, помня го. Екстрадираха го май за щатите. И все се чудя дали този няма "нещо общо" с форексмастъра, който изчезна оттук по едно време. А и беше споделял, че има идея да прави някакъв "проект" с койни.
        Някой има ли информация какво става с форексмастъра?
        Аз се чудя дали Форексмастъра въобще е между живите. Той беше арогантен тип с голямо его и при сегашните космически цени е много странно, че не е във форума да ни мели на главите. Дали е вкарал коините си в някоя борса, да са го завлекли, и накрая да е изперкал... защото изведнъж мистериозно изчезна.
        Сега ти като спомена, да не се окаже, че този Росен Йосифов е бил форексмастъра
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

          Not your keys, not your coins
          По принцип е така, но същият щеше да е резултатът, ако просто ги бях депозирал там, за да ги обърна в кеш - все пак по него време, Cryptsy бяха най-голямата достъпна онлайн борса.
          Оказах се на грешно място, в погрешно време!
          You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
          Know when to walk away and know when to run

          Коментар


          • Този случай с българина, който нещо го обвиниха в някаква схема на прене с койни с някаква румънска връзка... Да, помня го. Екстрадираха го май за щатите. И все се чудя дали този няма "нещо общо" с форексмастъра, който изчезна оттук по едно време. А и беше споделял, че има идея да прави някакъв "проект" с койни.
            Някой има ли информация какво става с форексмастъра?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение

              Грешиш, ето пример с Кракен, а има и други...

              https://support.kraken.com/hc/en-us/...-or-regulated-
              Бърза справка в гугъл ми показва, че това FinCEN финансовото разузнаване на Щатите, което се занимава разследване на пране на пари, проследява и се бори с финансиране на терористични и престъпни организации...
              Финансовото разузнаване няма да как да ти "лицензира" борса, и едва ли може да даде някакви гаранции за парите на инвеститорите...

              FinCEN is the U.S. Financial Intelligence Unit. Statutes & Regulations. Information on U.S. Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing ...
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение
                Не си научих урока при Мt.Gox и Cryptsy ме изгориха с 21 биткойна
                Not your keys, not your coins

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                  Че то такива борси въобще няма. Всичките са нерегулирани.
                  Грешиш, ето пример с Кракен, а има и други...

                  https://support.kraken.com/hc/en-us/...-or-regulated-
                  You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
                  Know when to walk away and know when to run

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение
                    Mateev, по назад в темата, беше писал, че планираш да купуваш биткойн срещу кеш, от всеки, който е готов да ти продаде.
                    СЪВЕТВАМ никой да не купува каквито и да е койни извън регулирани борси, и в никакъв случай да не купува директно от човек, срещу физическо заплащане!
                    Че то такива борси въобще няма. Всичките са нерегулирани.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Mateev, по назад в темата, беше писал, че планираш да купуваш биткойн срещу кеш, от всеки, който е готов да ти продаде.
                      СЪВЕТВАМ никой да не купува каквито и да е койни извън регулирани борси, и в никакъв случай да не купува директно от човек, срещу физическо заплащане!
                      Просто не знаете, дали койните, които ще ви продадат, не са "маркирани" и не са придобити по незаконен начин, а това може да ви докара сериозни проблеми!
                      За справка, българина, който съдиха в САЩ, който държавата набързо екстрадира и който го осъдиха на повече от 10 години, с обвинение, че е прал пари, чрез покупка и продажба на биткойни. Служителите на фирмата също ги разследваха, но им се размина, докато собственика го отнесе - Росен Йосифов на 53 години, собственик на българската борса "RG Coins".

                      Ако пък някой си мисли, че може впоследствие да "изпере койните през някой миксер" - жестоко се заблуждава! Няма анонимност и всичко може да бъде проследено до първоизточника, въпрос на време, технология и ресурс!

                      Единственото Monero-то за сега предлага анонимност, но пък това му предимство е и най-големият му проблем - абсурдно, но факт!



                      You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
                      Know when to walk away and know when to run

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                        Коините имат недостатък. Че разрешават на тези дето са ги измислили или пуснали (на първите) да изкопат сериозна част от тях в началото когато сложността е малка. Съответно не дават равни шансове на масата да участва в тях.

                        Освен това за дигитализацията си прав, но тя не променя кой знае колко битието и житието на хората. Инфлуенсърките (да не ги обиждаме на кифли) качват снимки от всичко дето правят (с изключение от кенефа, ама няма да се учудя и ако от там почнат да качват или качват вече).

                        Та въпреки че "дигиталния" живот е доста по-голям от "реалния" - пак са накичени с разни златни дрънкули - обици, герданчета, медальончета, пръстенчета.

                        Демек животът си върви по старому, само дето се е преместил в Интернет.
                        Това е едно от доказателствата,че това е организирана схема,но това което повече буди недоверие е дългият срок зададен до изкопаването и на последният биткойн.Изчислено е,че това ще стане през 2140г. ако не греша.Някои това го приемат,че това дава правото да се счита,че е съхранител на стойност Колко от сега инвестиращите в тази схема ще го доживеят.Та това е след 120г. и как ще бъде съхранена тази информация,някои я слагат на флашки и на врата,ми след 120 години може и да няма флашки как ще бъде прочетена тази информация.Ми то интернета след 120 години ще претърпи такива промени,че няма да има и помен от биткойн и миткойн,най вече от миткойн.

                        "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение

                          Кофти е да те ограбят, но при криптото това е почти неизбежно, или поне беше преди години в Дивият запад.
                          Не си научих урока при Мt.Gox и Cryptsy ме изгориха с 21 биткойна - спекулирах и въртях арбитражи там, но изтеглих късата клечка, когато симулираха, че са ги хакнали и завлякоха клиентите си. Тогава 21 биткойна не бяха фрапираща сума, но от сегашна гледна точка - плаче ми се!!
                          По сегашни цени 21 биткойна са над 1000 000 щатски долара. Сега можеше да си български "крипто-олигарх".
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                            Аз бях изкопал Monero за около 1500$, и ми го откраднаха. Така и не разбрах как е възможно да се случи това, но е факт - случи се. Затова повече не му вярвам и на секундата прекратих всякакво копане и деинсталирах всички софтуери на Monero от компютрите, с които копаех.

                            По принцип всички койни имат криптирани портфейли на локалните компютри, и монерото беше единственото, което ме принуди неговия Private Key да го сложа в един текстови файл в открит вид и без никакво криптиране. Така било правилно да се направи, за да ти тръгне копачката. Да, ама името на този файл е едно и също по целия свят и хакерите се целят именно в него. И предполагам някой хакер го е откраднал от компютъра ми, въпреки че много се пазя от такива неща.
                            Кофти е да те ограбят, но при криптото това е почти неизбежно, или поне беше преди години в Дивият запад.
                            Не си научих урока при Мt.Gox и Cryptsy ме изгориха с 21 биткойна - спекулирах и въртях арбитражи там, но изтеглих късата клечка, когато симулираха, че са ги хакнали и завлякоха клиентите си. Тогава 21 биткойна не бяха фрапираща сума, но от сегашна гледна точка - плаче ми се!!
                            You got to know when to hold 'em, know when to fold 'em
                            Know when to walk away and know when to run

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Аз бях изкопал Monero за около 1500$, и ми го откраднаха. Така и не разбрах как е възможно да се случи това, но е факт - случи се. Затова повече не му вярвам и на секундата прекратих всякакво копане и деинсталирах всички софтуери на Monero от компютрите, с които копаех.

                              По принцип всички койни имат криптирани портфейли на локалните компютри, и монерото беше единственото, което ме принуди неговия Private Key да го сложа в един текстови файл в открит вид и без никакво криптиране. Така било правилно да се направи, за да ти тръгне копачката. Да, ама името на този файл е едно и също по целия свят и хакерите се целят именно в него. И предполагам някой хакер го е откраднал от компютъра ми, въпреки че много се пазя от такива неща.
                              Призна си значи... А като писах в темата че са те обрали - отричаше и вдигна олелия как съм те клеветил
                              Last edited by RUBLA; 24.02.2021, 19:44. Причина: Обида.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от r00t Разгледай мнение
                                Какво Ви е мнението за Monero (XMR), преспективи, очаквания, бъдеще?
                                Като че ли това остана единственият "анонимен койн", за който все още няма доказателства, че може да се идентифицират произхода на транзакциите. Coinbase не го поддържат за сега.
                                Аз бях изкопал Monero за около 1500$, и ми го откраднаха. Така и не разбрах как е възможно да се случи това, но е факт - случи се. Затова повече не му вярвам и на секундата прекратих всякакво копане и деинсталирах всички софтуери на Monero от компютрите, с които копаех.

                                По принцип всички койни имат криптирани портфейли на локалните компютри, и монерото беше единственото, което ме принуди неговия Private Key да го сложа в един текстови файл в открит вид и без никакво криптиране. Така било правилно да се направи, за да ти тръгне копачката. Да, ама името на този файл е едно и също по целия свят и хакерите се целят именно в него. И предполагам някой хакер го е откраднал от компютъра ми, въпреки че много се пазя от такива неща.
                                Last edited by Mateev; 24.02.2021, 18:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X