IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А бе не ви следя темата, но как смятате дали ще ударят мъскито през крадливите ръчички за манипулация на пазара на биткоините- чета в интернет някакво дело му заформят, щели да сезират нам си каква комисия. Все пак гейм стоп ги удариха, а сега този льольо да мине гратис- не върви

    Коментар


    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение

      Солта принципно няма как да е скъпа тъй като я има навсякъде в големи количества и се добива много лесно.

      Това че някога някъде е била скъпа означава че по това време на това място е имало много на брой големи глупаци които да надуят цената.
      Мисля че на върха на балона в Западна Африка хитрите търговци са разменяли грам сол за грам злато
      Ако трябва да минеш хиляда километра на камила през пустинята докато стигнеш до солта, а златото ти е до г*за, сделката няма да ти се струва толкова лоша особено ако си бедуин или бушмен. Имаше някакви племена в Африка, които правиха веднъж в годината или на няколко години такъв преход до океана за сол. Така че сравнението не е съвсем уместно.
      Според мен най-близкото сравнение е с луковиците в Холандия, както писах по-назад. Нещо което няма почти никаква стойност (за криптовалутите единственото практическо приложение е анонимни разплащания онлайн, но се оказва, че има доста трудности с което) му се надува цената защото много хора желаят да го притежават като самоцел. Или с цел да спечелят. Предполагам няма да занули, но сценария ще е близък до този от 2018-та, все пак възможни разлики заради големите институционални инвеститори към момента.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

        Общо взето мисълта ми е, че на всяко нещо му идва края, ще му дойде края и на златото. Не че ще изчезне, напротив ще го има, но няма да се оценява по този начин.

        В момента нашата цивилизация търпи тотална трансформация, нормално е да започнат да се сменят и ценностите. Трансформацията към все по голяма дигитализация ще продължи и криптовалутите са част от всичко това.

        Не бих се учудил след няколко години да имаме "дигитално месо", в някоя игра, което да струва повече от килограм "истинско месо".

        Между другото все още се учудвам, че ти като математик не ги осъзнаваш тези неща.... Математиката е едновременно абсолютно абстрактна и безценна. Без математика, не може да съществува цивилизация. Максимума който може да съществува без математика, са някакви примитивни племена...

        Коините имат недостатък. Че разрешават на тези дето са ги измислили или пуснали (на първите) да изкопат сериозна част от тях в началото когато сложността е малка. Съответно не дават равни шансове на масата да участва в тях.

        Освен това за дигитализацията си прав, но тя не променя кой знае колко битието и житието на хората. Инфлуенсърките (да не ги обиждаме на кифли) качват снимки от всичко дето правят (с изключение от кенефа, ама няма да се учудя и ако от там почнат да качват или качват вече).

        Та въпреки че "дигиталния" живот е доста по-голям от "реалния" - пак са накичени с разни златни дрънкули - обици, герданчета, медальончета, пръстенчета.

        Демек животът си върви по старому, само дето се е преместил в Интернет.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от monopola Разгледай мнение

          Там съм сложил на 42 500, че уж да е сигурно, че ще купя, ама май няма да стане Най-големия ми недостатък на мен е алчността, можех да си купя на 45 да направя едни не лоши проценти, ама аз искам повече, съответно - патладжан
          Абе то... човек ако знае, къде ще падне, ще си постели сено, както казва руският лаф

          Ако знаех преди 10 години, какво ще стане с биткоина, още в началото щях да накопая на домашния компютър ннам колко много.
          Но си го мислех като начинание само на и между група ентусиасти, малка ниша.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            Голям майтап е това изобретение "1980 CPI Formula". Оттам и цялата графика.
            дай да видя някой от твоите сериозни изобретения.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
              През вековете златото е преживяло много технологични революции. Даже самото злато е преминало през технологични промени и днес съществува както във физическа форма, така и в дигитална форма, давайки право на избор кой как да го притежава. Тази непреходност е постигната, защото златото е останало в общественото съзнание като "класически пари", въпреки че е изгубило някои свои функции (например вече на практика нито е разменно средство, нито е разчетно средство, нито измерва стойност).
              Не знам защо точно биткойнът (или друг криптоактив) трябва да се окаже неговият заместник.
              да, това е новата мантра, че да се залъжат още народ. Тази измамна схема може да продължи най-много 1-2 години още .... просто много бързо се разду

              Коментар


              • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение

                41500-42000 е следващия support level, ако не удържи настоящите нива. Сложи там
                Там съм сложил на 42 500, че уж да е сигурно, че ще купя, ама май няма да стане Най-големия ми недостатък на мен е алчността, можех да си купя на 45 да направя едни не лоши проценти, ама аз искам повече, съответно - патладжан

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                  Преди златото е била солта, преди това е било месото. Не е ли време да го сменяме златото?! Предполагам при всяка смяна, старите поколения са си държели на старото.

                  Между другото солта е много ценна, от това колко сол ще сложиш, зависи каква ще стане манджата... а я сега си представи колко безвкусно ще бъде без сол. Да в днешно време всички сме забравили колко всъщност ценна е солта, защото я има във всеки магазин. От месото даже някои хора се отказват да го ядат, но някога е било по-ценно от златото.

                  Общо взето мисълта ми е, че на всяко нещо му идва края, ще му дойде края и на златото. Не че ще изчезне, напротив ще го има, но няма да се оценява по този начин.

                  В момента нашата цивилизация търпи тотална трансформация, нормално е да започнат да се сменят и ценностите. Трансформацията към все по голяма дигитализация ще продължи и криптовалутите са част от всичко това.

                  Не бих се учудил след няколко години да имаме "дигитално месо", в някоя игра, което да струва повече от килограм "истинско месо".

                  Между другото все още се учудвам, че ти като математик не ги осъзнаваш тези неща.... Математиката е едновременно абсолютно абстрактна и безценна. Без математика, не може да съществува цивилизация. Максимума който може да съществува без математика, са някакви примитивни племена...
                  През вековете златото е преживяло много технологични революции. Даже самото злато е преминало през технологични промени и днес съществува както във физическа форма, така и в дигитална форма, давайки право на избор кой как да го притежава. Тази непреходност е постигната, защото златото е останало в общественото съзнание като "класически пари", въпреки че е изгубило някои свои функции (например вече на практика нито е разменно средство, нито е разчетно средство, нито измерва стойност).
                  Не знам защо точно биткойнът (или друг криптоактив) трябва да се окаже неговият заместник.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                    Все пак трябва да се прави разлика между някаква пропаднала по принцип нищо не струваща компанийка и Биткойн.

                    Мисля че тия с "червените очички", си направиха нещо като "преброяване" да се видят имат ли подкрепя нямат ли... явно имат.





                    Преди златото е била солта, преди това е било месото. Не е ли време да го сменяме златото?! Предполагам при всяка смяна, старите поколения са си държели на старото.

                    Между другото солта е много ценна, от това колко сол ще сложиш, зависи каква ще стане манджата... а я сега си представи колко безвкусно ще бъде без сол. Да в днешно време всички сме забравили колко всъщност ценна е солта, защото я има във всеки магазин. От месото даже някои хора се отказват да го ядат, но някога е било по-ценно от златото.

                    Общо взето мисълта ми е, че на всяко нещо му идва края, ще му дойде края и на златото. Не че ще изчезне, напротив ще го има, но няма да се оценява по този начин.

                    В момента нашата цивилизация търпи тотална трансформация, нормално е да започнат да се сменят и ценностите. Трансформацията към все по голяма дигитализация ще продължи и криптовалутите са част от всичко това.

                    Не бих се учудил след няколко години да имаме "дигитално месо", в някоя игра, което да струва повече от килограм "истинско месо".

                    Между другото все още се учудвам, че ти като математик не ги осъзнаваш тези неща.... Математиката е едновременно абсолютно абстрактна и безценна. Без математика, не може да съществува цивилизация. Максимума който може да съществува без математика, са някакви примитивни племена...
                    Солта принципно няма как да е скъпа тъй като я има навсякъде в големи количества и се добива много лесно.

                    Това че някога някъде е била скъпа означава че по това време на това място е имало много на брой големи глупаци които да надуят цената.
                    Мисля че на върха на балона в Западна Африка хитрите търговци са разменяли грам сол за грам злато

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bokogega Разгледай мнение
                      Тия ще свършат като Гейм стоп

                      Все пак трябва да се прави разлика между някаква пропаднала по принцип нищо не струваща компанийка и Биткойн.

                      Мисля че тия с "червените очички", си направиха нещо като "преброяване" да се видят имат ли подкрепя нямат ли... явно имат.


                      Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      Абе предполагам повечето ви баби имат по някое златна пара

                      Опитайте се да им обясните графиките и как златото не съхранявало стойност - нема да ви разберат.

                      Преди златото е била солта, преди това е било месото. Не е ли време да го сменяме златото?! Предполагам при всяка смяна, старите поколения са си държели на старото.

                      Между другото солта е много ценна, от това колко сол ще сложиш, зависи каква ще стане манджата... а я сега си представи колко безвкусно ще бъде без сол. Да в днешно време всички сме забравили колко всъщност ценна е солта, защото я има във всеки магазин. От месото даже някои хора се отказват да го ядат, но някога е било по-ценно от златото.

                      Общо взето мисълта ми е, че на всяко нещо му идва края, ще му дойде края и на златото. Не че ще изчезне, напротив ще го има, но няма да се оценява по този начин.

                      В момента нашата цивилизация търпи тотална трансформация, нормално е да започнат да се сменят и ценностите. Трансформацията към все по голяма дигитализация ще продължи и криптовалутите са част от всичко това.

                      Не бих се учудил след няколко години да имаме "дигитално месо", в някоя игра, което да струва повече от килограм "истинско месо".

                      Между другото все още се учудвам, че ти като математик не ги осъзнаваш тези неща.... Математиката е едновременно абсолютно абстрактна и безценна. Без математика, не може да съществува цивилизация. Максимума който може да съществува без математика, са някакви примитивни племена...
                      Last edited by Xman1; 24.02.2021, 04:59.

                      Коментар


                      • Или как беше: "когато вербалните интервенции станаха фундамент"

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                          Какви са па сега тия #LaserEyes
                          Тия ще свършат като Гейм стоп
                          Viral trend to boost bitcoin enjoys backing from the likes of Elon Musk and Tyler Winklevoss.
                          "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от IvelinaJensen Разгледай мнение
                            Какви са па сега тия #LaserEyes
                            Тея са на Матеев

                            Коментар


                            • Какви са па сега тия #LaserEyes

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Lupus Разгледай мнение
                                Някой обръщал ли е внимание на commodities последната година?
                                От юли месец повечето са нагоре,захарта 47% ,32% пшеницата,51% памук,68%царевица,петрол 79% като процентите може и да не са с голяма точност
                                "църна му земя - невеста, тънка му пушка - зълвица, я чифт пищови - девери"

                                Коментар

                                Working...
                                X