IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква рента получавате от земеделските си земи?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от divak Разгледай мнение
    В Добруджа може и с 20 % да слезе рентата
    Според мен и цената на земята ще слезе надолу
    дано земята да спадне

    Коментар


    • В Добруджа може и с 20 % да слезе рентата
      Според мен и цената на земята ще слезе надолу

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vn_rad Разгледай мнение
        Миналата година в Добруджа получихме по 80лв/дка. Някъде получиха по 110 лв/дка. За тази година договорите са сключени за "не по-малко от 60лв/дка". Цените на пщеница, ечемик, рапица, слънчоглед, царевица паднаха с около 20-30%, но започват бавно да се покачват. Надяваме се да не бъдат много по-ниски от 10% спрямо тези от 2012 и да получим съответно само с 10% по-ниски ренти, но ще видим.
        и аз мисля, че ще е с 10% надолу рентата в Добруджа

        Коментар


        • Рента

          Миналата година в Добруджа получихме по 80лв/дка. Някъде получиха по 110 лв/дка. За тази година договорите са сключени за "не по-малко от 60лв/дка". Цените на пщеница, ечемик, рапица, слънчоглед, царевица паднаха с около 20-30%, но започват бавно да се покачват. Надяваме се да не бъдат много по-ниски от 10% спрямо тези от 2012 и да получим съответно само с 10% по-ниски ренти, но ще видим.
          Last edited by vn_rad; 02.11.2013, 16:22.

          Коментар


          • 2013 Търновско 25 лева получено. Добруджа се ослушват още

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
              Видинско - много ниска аренда - 20 макс.25 лв.за добра категория до 20км.от града.
              Раяновци-30лв.Не е моя но аз взех парите на хората.София 30лв без пазарлък ,по предложение на арендатора
              За българина идеалното място за живот е държава с железни закони спазвани от всички но не и от него

              Коментар


              • По принцип рентите миналата година се движиха между 80 и 100 лв за Добруджа
                Цените на декар варираха в широки граници от 1000 докъм 2000 лв за декар , като през цялата 2013та имаше резки промени в цените
                Към момента цената е някъде към 1300 , като арендаторите не дават повече от 1000
                Разбира се има оерти на 1600-1900 но по скоро кум момента са в графа непродаваеми или трудно продаваеми
                Нагласите за таз годишни ренти са към 50-60 лв (само така дочувам )
                Всички тези колебания в цена на декар и рента ме карат да бъда малко недоверчив относно това дали не се получава балон , макар че лично аз винаги съм приемал земята малко сантиментално и като актив

                Коментар


                • Видинско - много ниска аренда - 20 макс.25 лв.за добра категория до 20км.от града.

                  Коментар


                  • Позволявам си да вдигна темата за да сравним ренти и цени за 2013 та и основно очакванията Ви за цените на земята през 2014 та
                    Основно като ориентир може да използваме ситуацията в Добруджа , защото цените там стигнаха невиждани висоти

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                      В Бургаско най-добрата земя е в община Камено, по сайтове за обяви съм срещал и втора категория. Ренти от по 35-40 лв. вече не са рядкост.
                      За еднични ниви над 50 дка можеш да договориш и някой лев отгоре на четири очи с арендатора с клауза за конфиденциалност, разбира се

                      Иначе общинската служба по земеделие вади някаква статистика за средните ренти по землища, която ми се струва, че малко изостава като цени.

                      http://www.mzh.government.bg/odz-bur...ntno.sflb.ashx
                      EQUAL, СОРИ ЗЕМЛЯК , но с.БАТА държи БАЙРЯК
                      Благодаря за Бургаското инфо !!! отличник !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от equal Разгледай мнение
                        В Бургаско най-добрата земя е в община Камено, по сайтове за обяви съм срещал и втора категория. Ренти от по 35-40 лв. вече не са рядкост.
                        За еднични ниви над 50 дка можеш да договориш и някой лев отгоре на четири очи с арендатора с клауза за конфиденциалност, разбира се

                        Иначе общинската служба по земеделие вади някаква статистика за средните ренти по землища, която ми се струва, че малко изостава като цени.

                        http://www.mzh.government.bg/odz-bur...ntno.sflb.ashx
                        +1

                        Коментар


                        • В Бургаско най-добрата земя е в община Камено, по сайтове за обяви съм срещал и втора категория. Ренти от по 35-40 лв. вече не са рядкост.
                          За еднични ниви над 50 дка можеш да договориш и някой лев отгоре на четири очи с арендатора с клауза за конфиденциалност, разбира се

                          Иначе общинската служба по земеделие вади някаква статистика за средните ренти по землища, която ми се струва, че малко изостава като цени.

                          http://www.mzh.government.bg/odz-bur...ntno.sflb.ashx
                          |^^^^^пиво^^^^\\|""\\_,_
                          |___________||__|___|)
                          (@)(@)""*|(@)(@)**(@)

                          Коментар


                          • ООООООО Тигре, тигре, Имаш ли земи???

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pkbg Разгледай мнение
                              Малко се по-обърках с тези мерни единици, за това си ги преведох на български.
                              Това което намерих за тези единици е следното:
                              Corn, Sorghum and Rye = bushels = 0.025400 tones
                              Акърът = 4 046,856 422 кв./м

                              190 бушела/акър = 1.19 Т/Дка
                              15000 $/акър = 3,706.45 $/Дка
                              320 $/акър =79.07 $/Дка

                              Надявам се сметките да за верни ...
                              Да, точни са.
                              При засяване на царевица и редуването и със соя, през миналата година разходите за гореописаното произовдство без рента са били около 510 дол/акър. При монокултура царевица се покачват до 530 дол/акър.
                              При соята нещата са малко по-различни.
                              Вижда се, че печалбата от декър /преди рента/ се разделя между собственика на земя и арендатора, но собственика на земята получава 60-75% от сумата, другото е за арендатора. В БГ е обратното ЗАСЕГА. Аз очаквам в следващите 10 години да се променят нещата и точно от там ще дойде повишението на рентата, а не толкова от по-високи цени.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                В Илинойс и Айова, където добивите от царевица са над 190 бушела/акър, цената на земята е 11-12-15 хил долара за акър, а рентата 320-370 долара/акър. Това за тях е първокачествена земя. Обикновено добивите са 200-250 бушела/акър.
                                Монокултура практикуват някои фермери, но там произовдството е по-скъпо. Обикновено редуват царевица-соя, но соята по-радко е по-рентабилна от царевицата.
                                Малко се по-обърках с тези мерни единици, за това си ги преведох на български.
                                Това което намерих за тези единици е следното:
                                Corn, Sorghum and Rye = bushels = 0.025400 tones
                                Акърът = 4 046,856 422 кв./м

                                190 бушела/акър = 1.19 Т/Дка
                                15000 $/акър = 3,706.45 $/Дка
                                320 $/акър =79.07 $/Дка

                                Надявам се сметките да за верни ...

                                Коментар

                                Working...
                                X