IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добри компании за стаж

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 8 хил. долара като стажант във Facebook и то в развиваща се сфера и компания- все едно да си стюардеса в Qatar airways
    https://profit.bg/kompanii/posrednit...-vav-facebook/

    Коментар


    • Първоначално изпратено от VaniaG Разгледай мнение
      Намерих обявата на VTB Capital - Investment Banking Associate. Какво мислите?
      Защо искате да работите в инвестиционното банкиране? Трябва първо това да се запитате. Единственото хубаво нещо на тази работа са парите, ако са много. Иначе май няма особен смисъл.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от VaniaG Разгледай мнение
        Намерих обявата на VTB Capital - Investment Banking Associate. Какво мислите?
        Добри отзиви чувах аз.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Belcho Разгледай мнение
          Имам познати, които са доволни от стажове в държавни администрации. Не знам навсякъде ли е така или просто въпрос на късмет, но там все пак стажът е платен и им обръщат внимание, не носят само кафе, както на повечето места.
          Това ще е изключението от правилото, защото аз бягам на далече от администрацията именно заради пренебрежението, за което се говори

          Коментар


          • Намерих обявата на VTB Capital - Investment Banking Associate. Какво мислите?

            Коментар


            • Имам познати, които са доволни от стажове в държавни администрации. Не знам навсякъде ли е така или просто въпрос на късмет, но там все пак стажът е платен и им обръщат внимание, не носят само кафе, както на повечето места.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                Трябва диплома от престижен университет. А Голдмън са най-добрите в investment banking-а, но има и други естествено. Стаж дори в Credit Suisse не е зле за скок в private equity. Освен това сега банките не са на мода и най-талантливите и амбициозните не ходят в банки. Така че е малко по-лесно от преди десет години.
                Голдман са най-големите мошенници

                Коментар


                • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
                  Много оптимистично звучи така, както си го описал. Хайде ученето по-можеш да го оправиш, я със студентски кредити, я със стипендии, но стажа в Голдмън Сакс си е приключение. На всеки му се иска, но не всеки успява.
                  Трябва диплома от престижен университет. А Голдмън са най-добрите в investment banking-а, но има и други естествено. Стаж дори в Credit Suisse не е зле за скок в private equity. Освен това сега банките не са на мода и най-талантливите и амбициозните не ходят в банки. Така че е малко по-лесно от преди десет години.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Най-добре учи някъде в Англия или САЩ, после стаж в Голдмън Сакс. След това private equity.
                    Много оптимистично звучи така, както си го описал. Хайде ученето по-можеш да го оправиш, я със студентски кредити, я със стипендии, но стажа в Голдмън Сакс си е приключение. На всеки му се иска, но не всеки успява.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от EagleEye Разгледай мнение
                      Здравейте,

                      Специално се регистрирах днес, за да Ви попитам кои според Вас са най-удачните места за провеждане на стаж в сферата на инвестиционното посредничество и управлението на активи. Ако трябва да бъдем по-абстрактни, то нека сложим едно обощаващо "Финансов сектор".

                      Предполагам, че след толкова години следене на развитието на този сектор в България, можете да ми помогнете със свеждането до определена бройка на компаниите, доказали се със своя професионализъм, както по време експанзионистичен икономически цикъл, така и във времена на рецесия и депресия.

                      Благодаря Ви за отделеното време.

                      Също така горещо ти препоръчвам този онлайн курс по Economics of Money and Banking.

                      https://www.coursera.org/course/money

                      Голдмън го препоръчват на стажантите си и на новопостъпили служители. Виж кога ще е следваща сесия, вероятно през май. Аз също мога да питам професор Мерлинг, който го води. Но ти можеш и така да изгледаш лекциите, които са достъпни и когато курсът не върви.
                      Last edited by Misho ILIEV; 12.03.2016, 13:51.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от EagleEye Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        Специално се регистрирах днес, за да Ви попитам кои според Вас са най-удачните места за провеждане на стаж в сферата на инвестиционното посредничество и управлението на активи. Ако трябва да бъдем по-абстрактни, то нека сложим едно обощаващо "Финансов сектор".

                        Предполагам, че след толкова години следене на развитието на този сектор в България, можете да ми помогнете със свеждането до определена бройка на компаниите, доказали се със своя професионализъм, както по време експанзионистичен икономически цикъл, така и във времена на рецесия и депресия.

                        Благодаря Ви за отделеното време.
                        Най-добре учи някъде в Англия или САЩ, после стаж в Голдмън Сакс. След това private equity.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от N1C3 Разгледай мнение
                          Мога само да кажа, че не ви трябва стаж в УКБанк на ул. Аксаков 8. Няма да научите абсолютно нищо освен копи пейст. Никога не са ме карали да правя кафе или такива глупости, просто си е загуба на време. 6 месечен стаж и въпреки, че ги карах да ми дават работа, освен няколко финансови анализа нищо съществено не ми дадоха. В началото докато бях пресен ме пращаха до централата на Св. Неделя, след което почнах да им отказвам защото така или иначе си има вътрешна поща по куриер. Освен сертификат за завършен стаж няма никаква друга ползва. Докато бях там минаха 4-ма други стажанта в други отдели при които беше същата пародия. Едното момче го караха да ходи да купува фъстъци от РОЙС за "колегите" си. При мен също се пробваха но не им мина номера. (Поддадеш ли се веднъж, край, после по-трудно се отказва и се стига по-лесно до конфликт)
                          Ако искате повече информация с удоволствие бих споделил опита си който имам в УКБ.
                          Какъв пък ти е проблемът да купиш фъстъци на хората???
                          Купи фъстъци, направи кафе, отъркай се в голямото добрутро!!! Прибери шефа от купон......
                          Кво ли ви разбира лапешката главица???
                          Стой си на стола и прави тъпи анализи, като ти е толкова акъла

                          Коментар


                          • СТАЖ В УКБ - пълна пародия

                            Мога само да кажа, че не ви трябва стаж в УКБанк на ул. Аксаков 8. Няма да научите абсолютно нищо освен копи пейст. Никога не са ме карали да правя кафе или такива глупости, просто си е загуба на време. 6 месечен стаж и въпреки, че ги карах да ми дават работа, освен няколко финансови анализа нищо съществено не ми дадоха. В началото докато бях пресен ме пращаха до централата на Св. Неделя, след което почнах да им отказвам защото така или иначе си има вътрешна поща по куриер. Освен сертификат за завършен стаж няма никаква друга ползва. Докато бях там минаха 4-ма други стажанта в други отдели при които беше същата пародия. Едното момче го караха да ходи да купува фъстъци от РОЙС за "колегите" си. При мен също се пробваха но не им мина номера. (Поддадеш ли се веднъж, край, после по-трудно се отказва и се стига по-лесно до конфликт)
                            Ако искате повече информация с удоволствие бих споделил опита си който имам в УКБ.

                            Коментар


                            • Investor BG. top notch professionals

                              Коментар


                              • Елана Трейдинг

                                Коментар

                                Working...
                                X