IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
    Не е ли малко прекалено?!
    Нещо не мога да се ориентирам, защо точно днес започват да говорят за война с Русия?
    Кому е необходимо това?!
    И аз се чудя, защо толкова закъсняха американците
    Твоите приятели в русия още през март 2014 година заявиха официално, че
    "Россия может превратить США в радиоактивный пепел" (Дмитрий Киселёв)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      Не е ли малко прекалено?!
      В деня на "победата" ...
      Нещо не мога да се ориентирам, защо точно днес започват да говорят за война с Русия?

      ...
      When 400 F-35s Might Not Be Enough



      !
      Начев,какви са тия пораженски внушения? Колко пъти съм питал тук,почему товарищ Стоманений/ЙВС/,не присъствал на парада на победата....и до 1953 не е празнуван,чак след кончината му са го възстановили.....?

      Вяра е нужна,последний бой предстои,това е искал ,иска и сега наследникът му ВВП.А другарят Киселев направо поясни на "омразните пиндоси",че ще бъдат превърнати в ядрена пепел.....И другарят ВВП също пуска нЕкакви свръх-оръжия по тв-то и публиката възторжено се радваше....

      А истинаната,истината



      ...И така - първият вариант е неядрена конфронтация. Да кажем, че врагът използва само своя тактически арсенал от оръжия, без атомни боеприпаси. За да направим това, нека се върнем малко назад - 1990 г., „Буря в пустинята“. Коалиционна армия (около 400 000) срещу Иракска армия (650 000). По това време иракската армия е оборудвана не по-лошо от съветската армия, тъй като получава всички най-модерни оръжия в замяна на петролари. В резултат на двуседмични боеве иракската армия е напълно победена и според експерти загубите възлизат на около 100 000 войници. Иракската структура за противовъздушна отбрана беше действително унищожена, повече от половината от всички авиационни и бронирани превозни средства бяха загубени. Загубите на американските войски възлизат на ... 298 мъртви, от които само 147 са убити от вражески огън. Дори личният бункер на Саддам Хюсеин беше унищожен със специални бомби за пробиване на бетон.Безпрецедентен в историята на военните кампании е бил проведен въздушен трансфер на армия от един континент на друг.

      Войната от 2003 г. беше още по-страшна. Армията на Хюсеин просто престана да съществува, както и всички авиационни и бронирани превозни средства. Американската армия е претърпяла 183 жертви през целия период. За 21 дни иракската армия загуби 847 танка и 777 бронетранспортьора и бойни машини на пехотата и 10 000 убити войници.

      Прехвърляйки проследяването на американските кампании към 2014 г., лесно е да се забележи, че съвременна Русия е Ирак от 1990 г. А 1 200 000 готови за бой руски военнослужещи с военна техника от модела от миналия век едва ли могат да представляват сериозна заплаха за американската армия, освен НАТО....

      Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

      Коментар


      • Не е ли малко прекалено?!
        В деня на "победата" на новия американски президент, във водещо издание на запад се явява статия, която първо открито "призовава" европейските страни от НАТО да купуват най-модерни американски самолети от 5-то поколение , а после се пояснява, че наличните до този момент около 100 бр. закупени Ф35 няма да са достатъчни за нищо, необходими са на първо време поне 400 бр., но и те най-вероятно далеч няма д а са достатъчни. Стигайки до този момент, в мен болезнено се изправи един доста мъчителен въпрос.
        Достатъчни за какво, ей Богу!?

        За да няма никакви подозрения и недоразумения, авторът го е казал в прав текст - за ефективно унищожаване на руската ПВО и решаване на други задачи.
        Освен това авторът показва тревога, че не върви бързо и процесът по закупуване на муниции - умни бомби. Без тях и без подготвени пилоти самолетът е негоден да си изпълнява предназначението.

        Нещо не мога да се ориентирам, защо точно днес започват да говорят за война с Русия?

        Кому е необходимо това?!

        Някой бърза и е на зор?!
        Така ли е и защо така?
        Възможно ли е въобще да разсъждаваме по един такъв ужасяващ сценарий, че бъдещето на света е обвързано с някаква хипотетична война с Русия и тази война е неизбежна?!

        Ако тази хипотеза не е резонна, трябва да положим насочени усилия да дадем смислено обяснение на случващото се! Имам известни подозрения и по отношение на една друга хипотеза, макар и доста екзотична. Доколкото е очевидно, че Байдън няма да може да издържи на огромната динамика и натоварвания, с които е характерен постът му, редица страни от Американския континент притеснено са започнали да вземат превантивни мерки. Примерно - в Канада и Мексико (да не забравим и Хаити) тайно се въоръжават със СУ-57, защото за тях това ще е единствената възможност да противостоят по някакъв начин на един мощен и напълно непредсказуем съсед. Камала Харис е все още с неясни характеристики, а пък стоящите зад нея - съвсем.
        When 400 F-35s Might Not Be Enough



        А, между другото се споменава, че един Ф35 струва 100 млн. Щ.Д.
        Индиректен извод от тази статия е, че ние с Ф16 сме закупили тип атакуващ самолет, но този самолет е напълно неадекватен на съвременното ниво на технологиите и военната стратегия.
        За сметка на това, обаче, е значително по-скъп!

        Коментар


        • https://www.facebook.com/okodavidi/v...72809414160026

          За барби

          Коментар


          • "Балкански поток" е завършен

            https://www.segabg.com/hot/category-...ok-e-zavurshen
            Last edited by Kiro; 09.11.2020, 09:04.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vanevski Разгледай мнение

              Ето на "родният" ти език....

              http://mason.ru/newforum/index.php?/...2%D0%B2%D0%BE/

              Ама то и Русия не е истинското ,наречени са такива/руснаци/ на името на победителите скандинавци....

              Има само един народ, който на руски език се нарича с прилагателно име. И това са… руснаците. Защо така се е случило и откъде изобщо се е взела тази дума? Да го изясним....

              https://rusofili.bg/%D0%B7%D0%B0%D1%...A%D0%B8%D0%B5/

              Няма логига ,че благодарение на 3-4000 викинга Кара Булгар се превръща в Киевска Рус.По същата формула
              румънците търсят своето начало и произход в Рим,но още в 160 г след Христа на територията на север от
              р.Дунав се настаняват хуно-българите.
              Last edited by Grosss; 09.11.2020, 07:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Никъде не съм се връщал!
                Събрал съм в едно мукавено куфарче малко багажец чакам да дойдат и да ме приберат!
                Разбрах, че Форумът усърдно е съдействал, че да ми се придвижат по-бързо документите.
                Те и моите „придвижваха”, ако си спомняш. Импотеций, даже, „сигнализираше” модературата...

                Коментар


                • Интересно, няма ли някой да изкара нови, някакви, записи на Боко? Доскуча ми нещо...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                    Никъде не съм се връщал!
                    Събрал съм в едно мукавено куфарче малко багажец чакам да дойдат и да ме приберат!
                    Разбрах, че Форумът усърдно е съдействал, че да ми се придвижат по-бързо документите.

                    Айде ся, за къде се стягаш?
                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Никъде не съм се връщал!
                      Събрал съм в едно мукавено куфарче малко багажец чакам да дойдат и да ме приберат!
                      Разбрах, че Форумът усърдно е съдействал, че да ми се придвижат по-бързо документите.

                      Коментар


                      • начев, уелкъм бак

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Каква кучка е животът, мама му стара!

                          Раждаш се и биваш обграждан с обич и грижа, които от своя страна пораждат доверие, надежда и оптимизъм.
                          Нормалните човеци учат децата си да бъдат трудолюбиви, отговорни, честни, солидарни, да помагат на и защитават по-слабите.

                          После и ти правиш същото по отношение на своите деца, макар че междувременно в теб вече е посадена и е поникнала предателска мисъл на подозрението, че може и да ги осъждаш на страдание и разочарования с подобни ценности и отношение.

                          Живият живот носи постоянно черни опровержения.
                          Е, не винаги е така, понякога има и щастливи изключения! Нещо подобно ми се иска да споделя.

                          Ето, БХ изпрати преторианците си, които здраво ни биха на площада.
                          Е, той и шефовете дискретно бяха пропуснали да споделят пред момчетата, че са изпратили и провокатори от "Западния вилает", които да ги обстрелват с бомби. Последното беше задължително условия за постигане на висок градус на ожесточаване, дори озверяване, че да може след това обикновените гражданите да бъдат бити здраво от професионалистите.
                          Целият процес е бил гарниран с обещания за щедро отплащане.
                          В онзи момент никому не е идвала мисълта за дълбоко дефектния и нереорганизират бранш, уродливо препълнен с хора,
                          чийто вид, подготовка и работа не отговарят на никакви критерии, да не говорим за модерни такива.

                          Когато дойде време за плащане гражданите вече ги нямаше по площада, което си беше добра предпоставка за разиграване на скеча с доброто и лошото ченге. Лошото по подразбиране е винаги МинФин - на него част от длъжностната му характеристика е да бъде дълбоко мразен. Душата му отпусна 10 % след дълбоко колебание.
                          Настъпи брожение, но взорът засече батмобила в здрача на безчестието, а отгоре се вееше огромен транспарант: Аз лично ви давам още 5%! Лично от мен!

                          Дълбоко раздвоение настъпи в душите на МВР, ръководството, служителите и техния профсъюз!
                          По-просветените от тях много добре си даваха сметка, че всъщност тези пари няма как д а бъдат "заработени" от страната. Възможните изходи са два - допълнително задлъжняване или ... прекратяване на потоците към шкафчетата. И двата варианта в крайна сметка не са добри и това се усеща дори с кожата, обикновеният човек няма необходимост от високо и специално образование, че да си даде сметка, че не е добра идея да бръкнеш в канчето на началника.

                          И тогава хората си спомниха за праведните неща, на които са били учени от родителите им. Решиха да приемат 10-те % и допълнително да изразят пълна солидарност и подкрепа с ръководството на страната, решително дистанцирайки се от вредните и инсинуативни твърдения, които тровеха човешките души, след публикуването на онеЗ - снимки, аудио и видео материали!
                          Това им отношение се материализира в нарочен празничен митинг! Протестиращите полицаи демонстрираха пълна солидарност с Бойко Борисов

                          Днешният ден ни донесе много поводи за размисъл.
                          По-горе бях споделил, че животът е доста гадна кучка, но пък понякога ни изненадва позитивно. Всеки е в правото си да открие примери за тези две възможности в споделените събития от деня и близкото минало

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron; Колко жалко, а имаше съмишленик в мое лице до скоро и не само в мое. Но нарцистичното его е лош съветник. Арогантността също. А най-вече недалновидността. [IMG
                            https://static.xx.fbcdn.net/s/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.pOR]
                            Барби,и ти ли се сурна по нанадолнището...


                            vanevski писа в/във Политика
                            in Политически коментари

                            16.07.2020, 14:35

                            Организаторите на протеста” т.н.отровно трио” проф. Велислав Минеков, адв. Николай Хаджигенов и пиар експертът Арман Бабикян са редовни гости на марксиста Диков в червената тв "Евроком"! А пък ХР.Иванов с неговото:"няма ляво,няма дясно".....замислете се!

                            И ново двайсет....

                            "Разходките по паветата не просто разпиляват енергията на протестиращите, но и нямат полезно действие.

                            Преследвайки драстична промяна на статуквото ще правим различни неща....А какви?

                            Нека покажем силата си на площада и площадите в цялата страна...."

                            Апориите на Зенон ряпа да ядат!

                            https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...BD%D0%BE%D0%BD




                            https://www.youtube.com/watch?v=Yt09mmShVbo


                            Мечтателят марксист







                            Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.-

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от распутин Разгледай мнение

                              Е, това е временно, докато Вардарска Македония стои със свалени гащи и признае това което и кажем сега, както я шантажираше Гърция.
                              Лошото е, че макетата ще озвереят повече и сега това ще го помнят до гроб.
                              На такива съседи, само бой - да те уважават, а те на Балканите всички са такива.
                              Макетата не ме интересуват.Досега не съм ги смятал за чужденци тук но вече за мен са чужденци.Или признават историята до 1944г за обща и езика за български или ЕС никога.Дано ги напънат албанците и ебън докато и изхвръкнат очите.Никакви паспорти.Затваряме границата и да вървят п...а си майчина.Що е маке се е говно

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

                                Като виждам какво се случва в Пиндосия, преставам да съжалявам за загубата на Студената война от нас. Щехме да си умрем заблудени. Видяхме че пиндоБаткото, който указва на света как да живее и ни учи на демокраци е гол... Хамериканска мечта, СМЕХ

                                Ким Чен Ун пасти да яде, изборите в Северна Корея са на порядък по-демократични и честни, отколкото в Пиндосия. В много от щатите, дето печели Байдън изборната активност е от 105% до 115%. липса на изборни списъци, гласуване по пощата... За най честните и демократични СМИ, нема какво да си говорим
                                Ха ха ха още един дето ги разкри тия олигофрени.Боклуци конекрадци измамници убийци крадци.Генетичната утайка на човечеството.Както пише асака дано се сберат всички гейове изроди и всякакъв боклук

                                Коментар

                                Working...
                                X