IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Какво искаш да кажеш с това?
    Аз тук виждам един който вика "Сега ще ви кажа каква е истината" и "Вервайте ми".
    Не виждам никакви първоизточници, летописи и археология.
    Хората там през 10 век, когато са приели исляма са били изключително диви и са нямали нищо общо с българите тук.

    http://e-sustnost.com/2016/04/19/%D0...0%D1%80%D0%B8/

    Виждам тук това за езика им
    Етил сува ака турур/Текат водите на Етил-река
    Кайа туби кака турур/ На скалата се разбиват

    Ако разликата между турски и тюрски е от земята до небето, то очевидно разликата между езика на ония хипотетични българи и нашия е като от земята до края на Вселената.
    Странна щичка си ти,духовният водач на Татарстан и на мюсулманите на цяла Русия ти говори ,че са българи ти не та не......нямало документи.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Nikoj Разгледай мнение
      През 559 година Велизарий е върнат от пенсия, разбива българите и ги връща отвъд Дунав.
      Велизарий се е бил с българи и ги е победил. Другото е твоя добавка и едва ли се е случило тъй като имаме доста летописи за многобройни българи по нашите земи и между 559 и 681 година. По твойта логика след всяка война след 499 година с Византия българите е трябвало да се изнасят до един отвъд Дунава ако Византия е побеждавала. А пък Константинопол сигурно е ставал български ако българите са побеждавали? Българите са населявали по това време огромна територия - Тракия, Мизия, Панония, Илирия и не мисля, че са могли да бъдат избутани с една битка.

      Всъщност при похода му до Италия Велизарий е искал подкрепление от българи. Ти как си го обясняваш ако ги е изгонил всичките "отвъд Дунава"?

      Признавам обаче, че си задал най-смисления въпрос и това е начина да се дискутира и пише историята. Дори и да си прав за Велизарий това не може да бъде извинение за идиотизма на официалната ни история тъй като в нея пише съвсем други неща.

      А, и като капак на всичко това, Фанагория е била по това време в границите на Римската империя. Значи ли това, че Велизарий е изгонил всички българи от тук, за да ги засели в друга част на империята?
      И какви българи е изгонил Велизарии "отвъд Дунава" след като според официалната ни история такива е нямало? Това пък е изключително в границите на паранормалното.
      Last edited by fon; 18.01.2019, 23:20.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
        Какво искаш да кажеш с това?
        Аз тук виждам един който вика "Сега ще ви кажа каква е истината" и "Вервайте ми".
        Не виждам никакви първоизточници, летописи и археология.
        Хората там през 10 век, когато са приели исляма са били изключително диви и са нямали нищо общо с българите тук.

        http://e-sustnost.com/2016/04/19/%D0...0%D1%80%D0%B8/

        Виждам тук това за езика им
        Етил сува ака турур/Текат водите на Етил-река
        Кайа туби кака турур/ На скалата се разбиват

        Ако разликата между турски и тюрски е от земята до небето, то очевидно разликата между езика на ония хипотетични българи и нашия е като от земята до края на Вселената.
        Last edited by fon; 18.01.2019, 23:02.

        Коментар


        • През 559 година Велизарий е върнат от пенсия, разбива българите и ги връща отвъд Дунав.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

            Ако си гледал турският сериял" Кьосем" там имаше двама братя Гирай който без малко да сменят султана и да му заемат мястото.Та тия двата
            бяха преки наследници на трона в Казан а управляваха Крим.
            Един приятел, като се върна от командировка в Казан твърдеше, че е много по европейски град от Москва, което е нормално. Москва е космополитен град, столицата на света

            Съществуват много силни връзки между Турция и Татарстан, политически, икономически-многомилиарден турски строителен бизнес, религиозни или по-скоро духовни, защото татарите недолюбват например едноверците си кавказци/чеченци да кажем

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение

              Нали има разлика между кримските татари и татарите от Татарстан, едните са по скоро турци, а другите са по скоро българи
              Ако си гледал турският сериял" Кьосем" там имаше двама братя Гирай който без малко да сменят султана и да му заемат мястото.Та тия двата
              бяха преки наследници на трона в Казан а управляваха Крим.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                Би ли ми обяснил как с език може да докажеш родствена връзка? Това е абсолютно невъзможно, ако не можеш да го подкрепиш и с някой летопис или археология. Дори знаем защо българския и руския са много близки, но то не e заради физическо преселение на хора. Първо българите са дали много думи на руснаците с църквата. От църквата те са отишли по селата. До края на 17-ти век в Москва е било снобско да говориш на български. Да ти обяснявам ли как пък много руски думи са пренесени у нас след 1878-ма и 1944-та? Не е било с преселения на хора.
                Възраждането в България се случва на граждАнския шрифт на Петр I

                История введения гражданского шрифта в России
                https://ria.ru/20100129/206799087.html

                В начале 1701 года Пётр I реорганизовал Монастырский приказ, начальником которого назначил одного из наиболее образованных бояр того времени – Мусина‑Пушкина. Ему было поручено управлять всеми издательскими делами, типографиями, в частности, и Печатным двором. Под его руководством осуществлялось и печатание русских книг в Амстердаме. Церковнославянский полуустав стал архаичным для новых изданий светского и научного содержания, и перед Петром I встала исключительно важная проблема – создание нового гражданского печатного шрифта.

                В январе 1707 года Петр I собственноручно нарисовал эскизы, по которым чертежник и рисовальщик Куленбах, служивший при штабе армии для начертании карт и диспозиций (в те годы Россия воевала со Швецией), сделал рисунки тридцати двух строчных букв нового алфавита, а также четырех прописных букв "А", "Д", "Е" и "Т".


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                  Защо Воложските българи говорят на турски ?
                  Нали има разлика между кримските татари и татарите от Татарстан, едните са по скоро турци, а другите са по скоро българи

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                    Нека пак аз да кажа, защото знам отговора. Защото не са българи. Фалшификацията е базирана на това, че георгафа Мохамад Ибн Фадлан някъде чак 10-ти век нарича на саудитски хората там Ал БАЛкарийа защото събират пчелен мед пък БАЛ значи сладък и мед на арабски. Та понеже панславинистите са от най-големите кретени и до днес, думата Ал Балкарийа им се е привидяла като България и са ги писали всичките хора там българи, без абсолютно никаква друга поддръжка на летописи, археология и здрав разум.

                    Погледни само моите аргументи и тези на Грую и мисля, че веднага всичко ще ти стане ясно за олигофренията в нашата официална история. Ти видя ли да ти е дал нещо в оригинал? Аз колко летописа цитирах тук в оригинал като се започне от този на латински за войната от 499г? И ти написал да четеш нещата в оригинал! Така трябва ама такива като Грую никога няма да ти представят оригинала, ами ще ти преразкажат какво пише в него и ще ти кажат "Вервай ми". Като съм ти дал името Ибн Фадлан нататък лесно и сам ще намериш истината на интернет - какво и кога точно е казал.
                    https://www.youtube.com/watch?v=1GSJa7jJDKU

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                      Защо Воложските българи говорят на турски ?
                      Нека пак аз да кажа, защото знам отговора. Защото не са българи. Фалшификацията е базирана на това, че георгафа Мохамад Ибн Фадлан някъде чак 10-ти век нарича на саудитски хората там Ал БАЛкарийа защото събират пчелен мед пък БАЛ значи сладък и мед на арабски. Та понеже панславинистите са от най-големите кретени и до днес, думата Ал Балкарийа им се е привидяла като България и са ги писали всичките хора там българи, без абсолютно никаква друга поддръжка на летописи, археология и здрав разум.

                      Погледни само моите аргументи и тези на Грую и мисля, че веднага всичко ще ти стане ясно за олигофренията в нашата официална история. Ти видя ли да ти е дал нещо в оригинал? Аз колко летописа цитирах тук в оригинал като се започне от този на латински за войната от 499г? И ти написал да четеш нещата в оригинал! Така трябва ама такива като Грую никога няма да ти представят оригинала, ами ще ти преразкажат какво пише в него и ще ти кажат "Вервай ми". Като съм ти дал името Ибн Фадлан нататък лесно и сам ще намериш истината на интернет - какво и кога точно е казал.
                      Last edited by fon; 18.01.2019, 19:17.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                        Защо Воложските българи говорят на турски ?
                        Gross, запри се малко, че с тоя автохтонизъм така си си напълнил главата, че дори хорица-тролове ти се смеят, недей, добронамерено ти го казвам, защото за теб поне съм убеден, че не си трол! Между турски и тюркски разликата е от земята до небето, горе долу подобна е разликата между българите на Котраг и населението на Казанското ханство през 16-ти век. Хубав уикенд от мен - умен човек си, но е хубаво да четеш някои неща в оригинал, зашото всеки интерпретера нещата както му дойде за добре - както казват ингилизите - we don't see things as they are, we see them as we are
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          Защо Воложските българи говорят на турски ?
                          Не са били езиково претопени в славянския все още?

                          Коментар


                          • Защо Воложските българи говорят на турски ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                              Би ли ми обяснил как с език може да докажеш родствена връзка? Това е абсолютно невъзможно, ако не можеш да го подкрепиш и с някой летопис или археология. Дори знаем защо българския и руския са много близки, но то не e заради физическо преселение на хора. Първо българите са дали много думи на руснаците с църквата. От църквата те са отишли по селата. До края на 17-ти век в Москва е било снобско да говориш на български. Да ти обяснявам ли как пък много руски думи са пренесени у нас след 1878-ма и 1944-та? Не е било с преселения на хора.

                              В света никога и никъде не е съществувал славянски език. Съществува славянска група езици, наречена така исторически въз основа на измислиците на Мавро Орбини и Панславинизма, но на група езици няма как да се говори. Сетих se, че някой тук може да си помисли, че си измислям думата Панславинизъм. Това е огромна организация на групи хора, които са си правели конгреси, имали са си знаме и за които кой знае защо официалната ни история отново е забравила да напише и една дума в учебниците ни, а ние сме една от най-панславянските държави.

                              Да, това изказване на Б.Димитров е кратко, но всичко което е казвал преди това е на интернет, като тук
                              https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/160601


                              Фалшификациите на официалната ни история са с чудовищен размер и всеки интелигентен човек би трябвало да може да го види след прочитане и на една страница смислена информация. Не виждаш ли, че историците ни са се покрили тотално по въпроса. Най-много да се яви някой професор-глупак като оная от Пловдив и най-доброто доказателство което ще може да ти даде е, че тя е професионален историк и да слушаш какво ще ти каже без да задаваш въпроси, които изразяват съмнения в думите й защото знаеш ли как може да ти вика?
                              Кръв /ДНК/ се на унаследява, език се придобива /в двуезичните народи се налага, този който е с по-елементарна граматика/, а религията се налага - било то с добро или лошо.

                              Това, че има заемки на думи на един език в друг език / от български към руски и обратно/, в никакъв случай не е показател за принадлежност към една и съща езикова група. Всичко зависи от структура на граматиката. Например, съвременният английски език има много повече думи с френски произход, отколкото такива със саксонски. Но граматиката му е по-близка до немската, та затова и той е включен в тази езикова група. В тази връзка според мен съществуване на славянската група езици се основава именно на общия граматичен строеж, а не на близката лексика.

                              П.П. Извинявам се - добър ден!


                              ​​​​​​​
                              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                              Мечо

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                                А какво казват езиковедите и историците на езика, забравих точното название на тази наука, за очевидната (слухочувната, по-точно) общност на т.н. славянски езици, славянски език? Докъде в миналото се простира тя? Нима е въведена с декрет или е измислена в 18-ти век само като удобна дума?
                                Щом нямало славяни, кви са тея славянски езици?

                                Това, което каза в клипа Б. Димитров за общността на езика, е много малко и не търпи елементарна логическа критика даже от гледна точка на лаика, какъвто съм аз.

                                Господа, с това питам, не заемам страна в спора.
                                Би ли ми обяснил как с език може да докажеш родствена връзка? Това е абсолютно невъзможно, ако не можеш да го подкрепиш и с някой летопис или археология. Дори знаем защо българския и руския са много близки, но то не e заради физическо преселение на хора. Първо българите са дали много думи на руснаците с църквата. От църквата те са отишли по селата. До края на 17-ти век в Москва е било снобско да говориш на български. Да ти обяснявам ли как пък много руски думи са пренесени у нас след 1878-ма и 1944-та? Не е било с преселения на хора.

                                В света никога и никъде не е съществувал славянски език. Съществува славянска група езици, наречена така исторически въз основа на измислиците на Мавро Орбини и Панславинизма, но на група езици няма как да се говори. Сетих se, че някой тук може да си помисли, че си измислям думата Панславинизъм. Това е огромна организация на групи хора, които са си правели конгреси, имали са си знаме и за които кой знае защо официалната ни история отново е забравила да напише и една дума в учебниците ни, а ние сме една от най-панславянските държави.

                                Да, това изказване на Б.Димитров е кратко, но всичко което е казвал преди това е на интернет, като тук
                                https://novini.bg/bylgariya/obshtestvo/160601


                                Фалшификациите на официалната ни история са с чудовищен размер и всеки интелигентен човек би трябвало да може да го види след прочитане и на една страница смислена информация. Не виждаш ли, че историците ни са се покрили тотално по въпроса. Най-много да се яви някой професор-глупак като оная от Пловдив и най-доброто доказателство което ще може да ти даде е, че тя е професионален историк и да слушаш какво ще ти каже без да задаваш въпроси, които изразяват съмнения в думите й защото знаеш ли как може да ти вика?
                                Last edited by fon; 18.01.2019, 14:03.

                                Коментар

                                Working...
                                X