IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Благодарим, включих се Майка ми направила три обредни хляба (в северозапада им викат кукли, защото са с подобна форма), но от трите ѝ внучки нито една няма да я види точно днес. А Лазаровден наистина беше много специален празник - големият град и времето убиват всичко...
    Убиват това което позволиш :р Няма да е същото, но ако се постараеш, може да се доближиш до уюта на малкият град

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Тъй, Lelq, тъй. Това, че се Кръчмата е пълна с кухороги не означава, че трябва да се полагат грижи основно за тяхната хранителна база. И другите, дет сме от далеч по-миролибиви и по не инатливи зодии имаме нужда от похапване.
      Наздраве!

      П.п. Племенницата го раздава лазарка. Отиде на вилата на мама и тати; сега чука по хорските врати и събира яйца и разни сладкиши. Хората много им се радват на децата.
      Те кухорогите се водят и се карат Другите са по - рогати , от рогатите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

        да ама ако няма малини или нещо друго за ядене (а в кръчмата и пиене ) май не се брои то и сладоледа е антропогенна дейност, ама е вкусен и таратора също и т.н. А за водата е готино, особено ако е чиста бистра водица и не мирише на шаран ...
        Мавританската поляна е тревна фитоценоза. Малините, къпините и боровинките са друг вид растителни съобщества.
        Наздраве!
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

          ............
          Малините са страхотни и на мирис и на вкус и на вид .................................................. ...........
          Айде да са живи и здрави именице на цветница, теменужки виолетки, лилян лиляни лотоси еделвайси и проечее, всички с цветни мисли и намерения
          Не зная каква е природната логика, но в годината, в която има много малини - обикновено няма боровинки - и обратно!

          През изминалите 2 години акцентът на Природата беше върху малините... Горе, на Платото - имаше ПЛАНТАЦИИ от малини. По една шепа от стрък - узрели, а останалите продължават да зреят. Десетки хиляди растения - и никой не ги разсажда. Най-едри и сочни са под хижа "Академика" /бивша "Физкултурник" - над с Железница...

          Разбира се, в маркетите ги има през всички сезони, но ароматът и сладостта са различни....

          /условието си го знаем от тук-там предупредителните табели: консумация на място и не - за търговски цели... / ))

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Елемент от микроландшафта, който е резултат от антропогенна дейност.


            П.П. Един от най-старите методи на озеленяване. Наследство ни е от маврите. Освен всички други "екстри", които са донесли в Испания, те са превръщали поляните около замъците си в цветни градини. Боготворели са водата и това, което тя може да направи с пустинята.
            Като цяло мавританската поляна е доста по-трудна за изпълнение и поддържане от английската ливада, защото изисква познания за времето на цъфтеж на различните тревни видове. Те трябва да се така подбрани, че цъфтящият килим да се задържи през целия вегетационнен период - от април до септември. Темата е дълга, не е за Кръчмата.
            да ама ако няма малини или нещо друго за ядене (а в кръчмата и пиене ) май не се брои то и сладоледа е антропогенна дейност, ама е вкусен и таратора също и т.н. А за водата е готино, особено ако е чиста бистра водица и не мирише на шаран ...
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

              Добро утро Леля!
              Малините са страхотни и на мирис и на вкус и на вид И мечките дори ги обичат заедно с круши и мед Руснаците ги ползват и за антивъзпалитепно средство Любителите на кръчмата вероятно и вино може да извлекат за цяр един вид Ще засадя и аз малини щото и на мен ми се приядоха
              A kakwo е това мавританска ливада, може би безкрайно зелено поле (с марули и сладки цветя !? ) и сред пейзажа едно възхитено теля !?!? Това като за ван-гогски някакъв шедьовър ще да е
              Айде да са живи и здрави именице на цветница, теменужки виолетки, лилян лиляни лотоси еделвайси и проечее, всички с цветни мисли и намерения
              Елемент от микроландшафта, който е резултат от антропогенна дейност.


              П.П. Един от най-старите методи на озеленяване. Наследство ни е от маврите. Освен всички други "екстри", които са донесли в Испания, те са превръщали поляните около замъците си в цветни градини. Боготворели са водата и това, което тя може да направи с пустинята.
              Като цяло мавританската поляна е доста по-трудна за изпълнение и поддържане от английската ливада, защото изисква познания за времето на цъфтеж на различните тревни видове. Те трябва да се така подбрани, че цъфтящият килим да се задържи през целия вегетационнен период - от април до септември. Темата е дълга, не е за Кръчмата.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • форума се скапа или го скапаха и не позволява да се покаже картинката в цитат както и тук-таме някоя праовписна грешка да оправи човек лоша работа добре че народа е по-добър (от време на време)
                Не е препоръка... !!!
                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                  Добро утро! Мислех да ви черпя с мавританска ливада за празника, ама размислих. Който си пасе по принцип и без нея ще продължи. Та черпя с това
                  [ATTACH=CONFIG]n3319477[/ATTACH]
                  Добро утро Леля!
                  Малините са страхотни и на мирис и на вкус и на вид И мечките дори ги обичат заедно с круши и мед Руснаците ги ползват и за антивъзпалитепно средство Любителите на кръчмата вероятно и вино може да извлекат за цяр един вид Ще засадя и аз малини щото и на мен ми се приядоха
                  A kakwo е това мавританска ливада, може би безкрайно зелено поле (с марули и сладки цветя !? ) и сред пейзажа едно възхитено теля !?!? Това като за ван-гогски някакъв шедьовър ще да е
                  Айде да са живи и здрави именице на цветница, теменужки виолетки, лилян лиляни лотоси еделвайси и проечее, всички с цветни мисли и намерения
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                    Добро утро! Мислех да ви черпя с мавританска ливада за празника, ама размислих. Който си пасе по принцип и без нея ще продължи. Та черпя с това
                    [ATTACH=CONFIG]n3319477[/ATTACH]
                    Тъй, Lelq, тъй. Това, че се Кръчмата е пълна с кухороги не означава, че трябва да се полагат грижи основно за тяхната хранителна база. И другите, дет сме от далеч по-миролибиви и по не инатливи зодии имаме нужда от похапване.
                    Наздраве!

                    П.п. Племенницата го раздава лазарка. Отиде на вилата на мама и тати; сега чука по хорските врати и събира яйца и разни сладкиши. Хората много им се радват на децата.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
                      Добро утро! Мислех да ви черпя с мавританска ливада за празника, ама размислих. Който си пасе по принцип и без нея ще продължи. Та черпя с това
                      [ATTACH=CONFIG]n3319477[/ATTACH]
                      Благодарим, включих се Майка ми направила три обредни хляба (в северозапада им викат кукли, защото са с подобна форма), но от трите ѝ внучки нито една няма да я види точно днес. А Лазаровден наистина беше много специален празник - големият град и времето убиват всичко...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Добро утро! Мислех да ви черпя с мавританска ливада за празника, ама размислих. Който си пасе по принцип и без нея ще продължи. Та черпя с това
                        Click image for larger version

Name:	istock_85646671_medium.jpg
Views:	1
Size:	74.9 КБ
ID:	3319477

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                          Много ти гъста кръвчицата, та ще се наложи аспирин да поемеш преди да ти я изсмуча. Наздраве за Байер и Байерн!
                          Да се не чудиш подир туй, що си вампирясал.
                          Наздраве!

                          П.П. При мен цяло събитие ако хемоглобина скочи над 110 единици. Твърдо и праволинейно анемична съм.
                          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                          Мечо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Полека, да не се задавиш!
                            Наздраве!
                            Много ти гъста кръвчицата, та ще се наложи аспирин да поемеш преди да ти я изсмуча. Наздраве за Байер и Байерн!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение

                              ЧРД на бебето! Да порасне голяяяяямо, да сбъдва мечтите си и да внимава с игрите!
                              ​​​​​​
                              https://m.youtube.com/watch?v=vinS9fs6YiM


                              И аз честитя на колегата! Да бъде здрав! "Да (му) порасне голяяяяямо"..., да бъде смел играч и да влиза с хъс в игрите!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                                Добро утро !

                                Днес много убав ден !

                                КОга гре слунце всичко се повдига...Тревичките, фтичките, пчеличките..и на Тарантул ....

                                На мен само душичката ми грее....За пръв път от 20 дни си пия ракийката.... Чакам утре да просветне и съм запрашил по Дивото....

                                Или както Тянка пише "когато светлината на изгряващото слънце огрее върховете на планината и птичките следвайки повика на природата, разнасят чудната си пролетна копнежна песен...", аз вече съм към сръбския оператор...

                                Наздраве !

                                Чета, и не моа да повярвам на очите си. В тежки размисли ме захвърли - на колку ли ракии съм била, кога съм го написала това нещо!?
                                Наздраве!

                                П.П. Вероятно не са били достатъчно.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X