IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

    В моят хабитат се използва.
    Преди години ми се наложи да купувам тамян от църквата. С него правя лекарство за камъни в бъбреците, но не за това ще ми е думата в коментара.
    С отчето се познаваме по друга линия, твърде далеч от верската и религиозната Той е млад мъж и все още не познава из основи битието и житието на енориашите си. Да, обаче жената, която продава свещите и другите църковни стоки е на възраст.

    Казваме си с отчето по едно "здрасти", а през това време достолепната дама наднича през прозорчето на гишето. После извика отчето и я чувам да му казва, че съм от Ванковския джинс - т.е. един от родовете, де ни има записани в църковните регистри от няколко столетия. Кръщенета, сватби, помени - все в тая църква.

    А относно генетика - вече доста съм се отдръпнала от тази наука. Чета от време на време разни публикации и си говоря с колеги, де решиха в тая област да си вадят хляба. Като цяло доста съм я занемарила. Но от висотата и размера на "прозореца", който тя ми отвори съм отговорила на някои въпроси свързани с мене си. Единият е точно с тази селекция, де са правили роднините на времето.

    По спомени на баба дервенджийските родове са били около 100-на и основно са се женели помежду си - заради специалния статут, които са имали. Единствената претенция към бъдещата снаха е била, момата да е с бяла кожа, а ако е и светлоока - добре дошло. Тъй, де ..., ама съответния фенотип много често е придружен с автоимунна анемия, чийто горд притежател в момента се явявам и аз. Толкова за гените.
    Наздраве!

    П.П. Думата "джинс", мисля, е с латински произход. Вероятно по някакъв начин е навлязла в турския език / "г" е станал "дж"/, а от там - в българския. Но, това са мои предположения.
    Като стана дума, ти сети ли се да питаш за в голямото село или не си имала възможност ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Я, да ти променя настроението.
      Разпалете огъня за вещите жени. Нека кладата гори. Да им се изгорят метлите.
      П.п. Грую, нема как почерпа, що не знам копирам на смарта. И не се изтисквай заради една купа. И други поводи ще има, но ти все пак почерпи довечера. От радост или от мъка.
      Ама си ти ... От къде дърва за таз работа!? Не е ли по-добре с камънЕ да ме претрепите, ъ?
      Наздраве!
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Правилен отбор и селекция са били провеждани, значи!
        Е, ти като спец много добре знаеш, че и късметец си требе! Щото това генът е много хищен дзвер. Казвам ти го като специалист по генотипа и особено по митохондриалната днк. Повече не успях да се изуча в тази област.
        Нещо, което се надявам да ти е интересно.
        Баща ми е бил късно родило се дете, майка му /баба ми/ си отиде на 100 години и в пълен разсъдък, родена в самия край на 19 век.. Чорбаджийска щерка и съпруга - никога не е работила, учила е умерено, без университет естествено, ограничени социални контакти и опит. Обрисувам ти картинката, че да си представиш епохата. От най-ранно детство имам спомени, че в опит да удовлетвори естественото ми детско любопитство, в някои ситуации ми отговаряше по следния начин: Това моето дете е така ... защото джинсът му (на съответния човек) е такъв. До някое време правех опити да получа отговор и на въпроса, що е това джинс, но не се получаваше много. Едва в гимназията ми просветна, че джинс е geens, но така и не можах да разбера как тази дума е стигнала до народа в онези времена. Не се използва във всички региони на страната. Glenn Miller - In The Mood


        Наздраве!
        В моят хабитат се използва.
        Преди години ми се наложи да купувам тамян от църквата. С него правя лекарство за камъни в бъбреците, но не за това ще ми е думата в коментара.
        С отчето се познаваме по друга линия, твърде далеч от верската и религиозната Той е млад мъж и все още не познава из основи битието и житието на енориашите си. Да, обаче жената, която продава свещите и другите църковни стоки е на възраст.

        Казваме си с отчето по едно "здрасти", а през това време достолепната дама наднича през прозорчето на гишето. После извика отчето и я чувам да му казва, че съм от Ванковския джинс - т.е. един от родовете, де ни има записани в църковните регистри от няколко столетия. Кръщенета, сватби, помени - все в тая църква.

        А относно генетика - вече доста съм се отдръпнала от тази наука. Чета от време на време разни публикации и си говоря с колеги, де решиха в тая област да си вадят хляба. Като цяло доста съм я занемарила. Но от висотата и размера на "прозореца", който тя ми отвори съм отговорила на някои въпроси свързани с мене си. Единият е точно с тази селекция, де са правили роднините на времето.

        По спомени на баба дервенджийските родове са били около 100-на и основно са се женели помежду си - заради специалния статут, които са имали. Единствената претенция към бъдещата снаха е била, момата да е с бяла кожа, а ако е и светлоока - добре дошло. Тъй, де ..., ама съответния фенотип много често е придружен с автоимунна анемия, чийто горд притежател в момента се явявам и аз. Толкова за гените.
        Наздраве!

        П.П. Думата "джинс", мисля, е с латински произход. Вероятно по някакъв начин е навлязла в турския език / "г" е станал "дж"/, а от там - в българския. Но, това са мои предположения.

        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Lelq Разгледай мнение
          Добро утро! Аз се успах зверски и сега цял ден ще теля стадо волове
          А багажа. ..
          Ма така и така стана , та ако може някой да сипе двойно - тройно, ултра късо кафе . Хем да се събудя, хем да тренирам за Рим
          Заповядайте, моля!
          Jars of Clay, Coffee Song

          Избери си, което ти душа иска! Лъжицата вътре права да стои!
          И ..... леко и внимателно с теленето

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Де, ейджънт ориндж, де! Прекачен организъм със самостойно хранене.
            Наздраве!
            Я, да ти променя настроението.
            Разпалете огъня за вещите жени. Нека кладата гори. Да им се изгорят метлите.
            П.п. Грую, нема как почерпа, що не знам копирам на смарта. И не се изтисквай заради една купа. И други поводи ще има, но ти все пак почерпи довечера. От радост или от мъка.

            Коментар


            • Добро утро! Аз се успах зверски и сега цял ден ще теля стадо волове
              А багажа. ..
              Ма така и така стана , та ако може някой да сипе двойно - тройно, ултра късо кафе . Хем да се събудя, хем да тренирам за Рим
              https://m.youtube.com/watch?v=5dgimjMhAIk

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Добро утро, Начеф!

                Не знайш как добре ми дойде тази песничка със сутрешния чай. Не че имам нужда от коригиране на настроението, де. Щот мен за разлика теб, рядко ме нагазва сереозноста. Вероятно, в процесът на планова селекция на родата, нейде по серпентините на унаследяването ДНК-то ми е претърпяло точкова мутация /свързана със загуба на информация/ и това качество е слабо застъпено в поведенческия ми модел
                Наздраве!
                Правилен отбор и селекция са били провеждани, значи!
                Е, ти като спец много добре знаеш, че и късметец си требе! Щото това генът е много хищен дзвер. Казвам ти го като специалист по генотипа и особено по митохондриалната днк. Повече не успях да се изуча в тази област.
                Нещо, което се надявам да ти е интересно.
                Баща ми е бил късно родило се дете, майка му /баба ми/ си отиде на 100 години и в пълен разсъдък, родена в самия край на 19 век.. Чорбаджийска щерка и съпруга - никога не е работила, учила е умерено, без университет естествено, ограничени социални контакти и опит. Обрисувам ти картинката, че да си представиш епохата. От най-ранно детство имам спомени, че в опит да удовлетвори естественото ми детско любопитство, в някои ситуации ми отговаряше по следния начин: Това моето дете е така ... защото джинсът му (на съответния човек) е такъв. До някое време правех опити да получа отговор и на въпроса, що е това джинс, но не се получаваше много. Едва в гимназията ми просветна, че джинс е geens, но така и не можах да разбера как тази дума е стигнала до народа в онези времена. Не се използва във всички региони на страната. Glenn Miller - In The Mood

                Наздраве!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                  Нема заяждане , има само распускане. Но зависи кой как го приема.
                  Шегувам се, бре!!! Ама не обичам да ползвам емотикончета в края на изреченията, та затова трудно ми се разбира.
                  Наздраве!
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                    Мани, Прецакано, изложих се!
                    Голям срам! И се случва все по-често.

                    Междувременно питах знаещите и се оказа, че става дума за Loreen - Euphoria

                    и тя по-скоро има нещо арабско в гените си, ама къде ми е била главата, не се обзалагам.
                    Наздраве!
                    Да си излея мъката
                    Добро утро, Начеф!

                    Не знайш как добре ми дойде тази песничка със сутрешния чай. Не че имам нужда от коригиране на настроението, де. Щот мен за разлика теб, рядко ме нагазва сереозноста. Вероятно, в процесът на планова селекция на родата, нейде по серпентините на унаследяването ДНК-то ми е претърпяло точкова мутация /свързана със загуба на информация/ и това качество е слабо застъпено в поведенческия ми модел
                    Наздраве!
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Днес, по случай Деня на победата (на Левски на финала за купата) и защото мирише на море, любов и още нещо, а и понеже никой не иска да сипи, ей ви по едно синьо коктейлче и довечера да викате за моите хора - аз съм във В най-отгоре, точно по средата - ако видите някой екзалтиран глупак там, да знаете, че съм аз Наздраве! Купата е синя!
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                        Тодоре, петимен съм за хубава приказка и с радост я споделям. Башкъ от това, днес нямам признаци на едно ужасно заболяване, което ме спохожда често - кризи на сериозност. Приятелски да споделя, че в такива моменти бягам далеч от кръчмарските очи и уши
                        Разгеле, гледам те тук и искам да те поздравя с нещо. Не те знам какво пиеш, но обичайно сипвам от най-хубавото.
                        Поздравът ми ще е нещо екзотичено.
                        Досущ като отношенията ни
                        Simply Falling - Iyeoka

                        Наздраве!
                        Благодаря за поздравите, Вече писах баланса е труден. Между житейските амбийции за който отделяме много време и енергия. И да се опитваме да се радваме на живота.

                        Коментар


                        • Dobro утро! (dnes по-ранко се наложи)
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                            Мани, Прецакано, изложих се!
                            Голям срам! И се случва все по-често.

                            Междувременно питах знаещите и се оказа, че става дума за Loreen - Euphoria

                            и тя по-скоро има нещо арабско в гените си, ама къде ми е била главата, не се обзалагам.
                            Наздраве!
                            Да си излея мъката
                            Наздраве, човеко! Не си се изложил. И лорийнн е добро
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • А, забравих нещо мноооого важно - пееше босичко, по пръстчета
                              Може да имам някакъв недиагностициран фетишизъм и да не съм откъсвал поглед

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                                Ми да не си имал предвид Джесика фолкър например !? Или онази французойка, по-младата. (То нали имаше такава приказка - на стар вълк младо агне ) Да кажем наздраве, за чернокожи и безименни
                                Мани, Прецакано, изложих се!
                                Голям срам! И се случва все по-често.

                                Междувременно питах знаещите и се оказа, че става дума за Loreen - Euphoria

                                и тя по-скоро има нещо арабско в гените си, ама къде ми е била главата, не се обзалагам.
                                Наздраве!
                                Да си излея мъката

                                Коментар

                                Working...
                                X