IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кръчма "Виртуалната кръчма" (2)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

    Благодяря, майсторе на дългия разказ.
    Виж са!
    Инвеститорите си падат малко сухари, немногословни и много бързо вързах картината, че сред такава изявена плеяда майстори на късия разказ, нямам никакъв шанс да блесна на небосклона.

    Викам си - колкото и да е досадно и времеядно, опитай в друг жанр
    Важното е да не си в

    La Voce Del Silenzio

    (Гласът на тишината)

    Наздраве!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      За компенсация, поздрави с нещо хубаво:


      Какво не ни казват жените Fiorella Mannoia
      Мерси!
      Не ѝ разбрах италианския, но съм съгласен да ми го напява тихо в ушето на възглавето.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Тодоре, известно време се борих с някакъв вирус в компютъра, правех го сам и при ясното съзнание, че от това нищо не разбирам, но ми се струва, че успях до някъде. После констатирах, че нещо не ми се пише, а и не знам откъде лепнах тази гадост, но като стане дума болки в гръбнака и кръста, веднага излизам от прикритието и ставам солидарен. И аз си нося последиците от славно спортно минало. Залавям се, че при всяко движение първо съставям карта в главата си, как да го направя, пък после действам.
        Много е натоварващо дори и само като емоция, особено за хора, които са дейни - спортуват и работят.

        За плуването и укрепване на мускулатура с подходящи упражнения сега няма да говоря - предполагам, че с теорията си запознат.

        Искам само да дам информация за две места в София, които по данн и от първа ръка помагат.

        1. В Пета Градска има един Гръбначен Център
        Моя приятелка направи там някаква лазерна процедура по отстраняване на елементи от изтекло и притиснато вещество от гр. мозък и допълнително някаква процедура с озон за свиване на гр. мозък. Просто се изправи и тръгна.
        Частично се поема от Касата има и доплащания.


        2. Другото място, където също помагат, но предполагам, че мястото е подходящо за хора, които имат специални частни здравни застраховки е : Американска клиника за гръбначни заболявания
        Там всичко е платено. Говорих с тях веднъж по телефона, но не ми дадоха необходимата информация. Елате тук - всичко ще ви обясним!
        Субективната ми преценка е, че за някои пациенти мястото може да е много полезно. Не визирам терапията им, която не познавам, а големите им възможности за диагностициране и съставяне на пълна картина на гръбначните проблеми. За лечението може вече да се мисли отделно.

        Виждам, че и Чичо страда, дръжте се !
        Благодяря, майсторе на дългия разказ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

          Орво, Орво му викахме, забраил си...
          Верно беше орво!
          Боже, каква излагация! Ти остави, ами дори за миг се замислих, пък написах с "ф" убеден, че съм забравил.

          За компенсация, поздрави с нещо хубаво:


          Какво не ни казват жените Fiorella Mannoia

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Mерси, Трак, върна ме в спомените от преди, ехееее16-17 години - имаше една много хубава татарка Александра (уникални крака имаше това момиче) и една друга украинка, на която ѝ забравих името (ма то една ли беше, че да я запомня). Тъкмо бях разкарал едни компенсаторни записи (за което се прецаках, щото се качиха още покрай БТК) и като ги увъртях тези девойки с едни приказки, че са българки - пък те гледаха невярващо и мигаха на працали, страхотна работа беше. А най-смешното беше, че бях без компания, със сестра ми и гаджето ѝ тогава, та сам си ходех да си правя запознанствата, зер булгаааар, булгаааар. Обаче истински, не като в онзи виц:


            Двама българи отиват да свалят чужденки на морето, още първия ден се забиват в една дискотека, виждат две мадами и почват да ги черпят. Черпили ги те, пили, веселили се, накрая се заклатушкали с чужденките към хотела, но още щом влезли в стаята, единият паднал и заспал мъртвешки сън. Става той на сутринта, гледа леко гузно другия, а той му вика:
            - Брато, добре че бях аз, да отсрамя българската чест!
            - Ама как... - пита невярващо нашият човек - Как, ти... и двете ли?
            - Не бе, преди да заспя и аз, им казах, че сме румънци.

            Наздраве! Предпочитам меча кожа, девойка и камина с още нещо, пред изгорели и загорели девойки на плажа
            Понеже по-запомням вицове за жиуотни да ти кажа и аз един кратък
            Една баба без зъби отпред, горката и малко фъфлела, видяла едно готино коте и като тръгнала към него казала:
            - Пис, пис, Са те изпапкам бе, бубенце
            В опит да се защити котето се изправило и като направило знака на хипитата, рекло:
            - Пийс бабо! Пийс
            Last edited by precakanoto; 10.07.2018, 08:27.
            Не е препоръка... !!!
            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              И аз като видях тази снимка си рекох: Снимана е с на лента орфо от ГДР
              Орво, Орво му викахме, забраил си...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                Не ми се вярва. По отскоро ще да е. Не й се е утаил сокът още.
                И аз като видях тази снимка си рекох: Снимана е с на лента орфо от ГДР

                Коментар


                • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                  Тази мацка, Трак, ще да е снимана некъде у нас га сме били малки с теб, а?
                  Ма виж какъв лонг бедър, а?..
                  Мале-еее! Много дълго, то край няма!
                  Потвърждавам, щото и аз бях там. Като бяхме малки, де!

                  Като незначителна компенсация заради дългото ми отсъствие, ще разкажа една история от "онова" време.
                  Вече бях в гимназията и бяхме формирали една група, която сама себе си наричаше "Великата петорка" - това бяхме петима приятели, с които всички искаха да бъдат близки, ама ние се проявявахме като малко придирчиви и не особено отзивчиви, не допускахме лесно външни елементи в нашия кръг и откровено вярвахме, че приятелството ни ще бъде вечно. Е, само половин година след описаните събития, един от нас тръгна да се бори като комсомолски секретар с т.н. "малка правда" (имаше такова понятие, но сега няма да го обяснявам), а в началните демократични години стана едно от що-годе разпознаваемите лица на сдс и после разви бурни кариери на няколко фронта. С други думи - все житейски неща.

                  Имахме един съученик, който заявяваше голямо желание да стане член на "петорката" и всъщност беше голяма душица, та не знам какви бяха причините да не е с нас. Баща му беше пилот и по тази причина той успяваше да се докопа до разни атрактивни и почти немислими за онези години неща. Веднъж ми звъни по телефона и вика крайно развълнуван: Пристигай бързо! Всичките ми опити да разбера причината пропаднаха. Щял съм да разбера там, на място. Отидох и се оказа, че чакаме и останалите от "петорката". След като се събрахме и домакинът ни настани удобно, каза заговорнически: Слушайте сега внимателно!

                  И ни пуска някаква аудиокасета.
                  Слушахме това.
                  Cockney Rebel Sebastian

                  На мнозина от присъстващите тук не ще мога да обясня, какво представляваше това някъде през 70-те. (не ми смятайте годините - всичко разказано може и да е художествена измислица)!

                  Настъпи дълго и объркано мълчание.
                  След време един от нас успя само да промълви: Пусни го пак!

                  Ето какви спомени може да отключи една снимка с дълги бедра
                  А аз се замислих, кое от двете ме е развълнувало повече - когато му е било времето, де!
                  Труден Избор

                  Наздраве!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                    Иде, иде, право към центъра на милото отечество съм го насочил. Там, зад връх Ботев, зад връх Шипка, зад връх Свети Никола да шибне и да забърше. Що на Кака нема кой й измий прозорците. Да ми е вечно благодарна. До други ден. До ъгъла на първата пресечка.
                    А на Грую пожелавам един голем сок. Със сламка и други добавки.
                    Mерси, Трак, върна ме в спомените от преди, ехееее16-17 години - имаше една много хубава татарка Александра (уникални крака имаше това момиче) и една друга украинка, на която ѝ забравих името (ма то една ли беше, че да я запомня). Тъкмо бях разкарал едни компенсаторни записи (за което се прецаках, щото се качиха още покрай БТК) и като ги увъртях тези девойки с едни приказки, че са българки - пък те гледаха невярващо и мигаха на працали, страхотна работа беше. А най-смешното беше, че бях без компания, със сестра ми и гаджето ѝ тогава, та сам си ходех да си правя запознанствата, зер булгаааар, булгаааар. Обаче истински, не като в онзи виц:


                    Двама българи отиват да свалят чужденки на морето, още първия ден се забиват в една дискотека, виждат две мадами и почват да ги черпят. Черпили ги те, пили, веселили се, накрая се заклатушкали с чужденките към хотела, но още щом влезли в стаята, единият паднал и заспал мъртвешки сън. Става той на сутринта, гледа леко гузно другия, а той му вика:
                    - Брато, добре че бях аз, да отсрамя българската чест!
                    - Ама как... - пита невярващо нашият човек - Как, ти... и двете ли?
                    - Не бе, преди да заспя и аз, им казах, че сме румънци.

                    Наздраве! Предпочитам меча кожа, девойка и камина с още нещо, пред изгорели и загорели девойки на плажа
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                      Не ми се вярва. По отскоро ще да е. Не й се е утаил сокът още.
                      Нещо в цветовото качество на снимката и стила ѝ ми напомня рекламите на нашето Черноморие по соцвреме.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                        Тази мацка, Трак, ще да е снимана некъде у нас га сме били малки с теб, а?
                        Ма виж какъв лонг бедър, а?..
                        Не ми се вярва. По отскоро ще да е. Не й се е утаил сокът още.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

                          Я кажи за болки в кръста мазила , и други илачи . Некви движения за раздвижване и постелки при лежане. Съвсем сериозно.
                          Тодоре, известно време се борих с някакъв вирус в компютъра, правех го сам и при ясното съзнание, че от това нищо не разбирам, но ми се струва, че успях до някъде. После констатирах, че нещо не ми се пише, а и не знам откъде лепнах тази гадост, но като стане дума болки в гръбнака и кръста, веднага излизам от прикритието и ставам солидарен. И аз си нося последиците от славно спортно минало. Залавям се, че при всяко движение първо съставям карта в главата си, как да го направя, пък после действам.
                          Много е натоварващо дори и само като емоция, особено за хора, които са дейни - спортуват и работят.

                          За плуването и укрепване на мускулатура с подходящи упражнения сега няма да говоря - предполагам, че с теорията си запознат.

                          Искам само да дам информация за две места в София, които по данн и от първа ръка помагат.

                          1. В Пета Градска има един Гръбначен Център
                          Моя приятелка направи там някаква лазерна процедура по отстраняване на елементи от изтекло и притиснато вещество от гр. мозък и допълнително някаква процедура с озон за свиване на гр. мозък. Просто се изправи и тръгна.
                          Частично се поема от Касата има и доплащания.


                          2. Другото място, където също помагат, но предполагам, че мястото е подходящо за хора, които имат специални частни здравни застраховки е : Американска клиника за гръбначни заболявания
                          Там всичко е платено. Говорих с тях веднъж по телефона, но не ми дадоха необходимата информация. Елате тук - всичко ще ви обясним!
                          Субективната ми преценка е, че за някои пациенти мястото може да е много полезно. Не визирам терапията им, която не познавам, а големите им възможности за диагностициране и съставяне на пълна картина на гръбначните проблеми. За лечението може вече да се мисли отделно.

                          Виждам, че и Чичо страда, дръжте се !

                          Коментар


                          • [QUOTE=tnm;n3351999]

                            И аз тъй викам. Някъде дори зад Бедек да се изсипе. За по-сигурно - около Чумерна.
                            Наздраве!

                            П.П. Не беше ли до ъгъла на тротоара?[/QUOTE]

                            Аз съм стар човек, не помня толкоз. Нема само Чиче се оплаква колку болен, че да го с ръка галите, с пауново перо вятър правите и в уста храните. Нареждам се и аз до него. Ама не на стрелковия полигон там пред мишените.
                            https://www.youtube.com/watch?v=Fdmeom3lLx0

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                              ... и други добавки.
                              Тази мацка, Трак, ще да е снимана некъде у нас га сме били малки с теб, а?
                              Ма виж какъв лонг бедър, а?..
                              Last edited by П.Ф.Изеров; 26.06.2018, 12:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

                                Добави и мен.
                                Най-малкото такова време е по-пивко.
                                Ахъ, провокира по-дълго застояване у Кръчмата.
                                Наздраве!
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X