IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пазаруване от ebay - проблеми и обмяна на опит и мнения

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • На мен тази статия много ми помогна https://u-bg.blogspot.com/2014/11/ka...i-ot-ebay.html

    Коментар


    • Здравейте, знаете ли как мога да огранича търгуването си в ибей само за Европа? търсих навсякъде но не откривам как да го направя това.
      Благодаря.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от stanis Разгледай мнение
        Изтегли си тази програма за проследяване на пратките /има около 90%/ от пощенските служби.
        http://www.trackchecker.net/
        Имаше един сайт мамабг или нещо от сорта. там има форум и жените са доста компетентни по тези работи. Все пак се чудят по цял ден къде да ни харчат парите.
        95 теми по въпроса в бгмама
        http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=846815.0

        Коментар


        • Изтегли си тази програма за проследяване на пратките /има около 90%/ от пощенските служби.
          http://www.trackchecker.net/
          Имаше един сайт мамабг или нещо от сорта. там има форум и жените са доста компетентни по тези работи. Все пак се чудят по цял ден къде да ни харчат парите.

          Коментар


          • Преди година поръчвах таблет от aliexpress и китаеца ми писа, че имало проблем с изпращането на уред с батерия и само някакъв холандски куриер се съгласил да я достави. При LED-а не би трябвало да има батерия, ама да не е излязло нещо друго?

            Моята пратка пристигна за около 40 дни.

            Имал съм непристигнали пратки и от aliexpress и ebay и за двете ми върнаха парите по сметка.
            www.investor.bg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
              може би китайската нова година е проблема, пиши му съобщение през платформата
              Писах му 2 или 3 съобщения и отговора, който получих с 4 дена закъснение гласеше
              "let me check the delivery service for your package. pls wait."

              Първоначално изпратено от NYSERookie Разгледай мнение
              Две възможности има. Или забавяне заради новата им година.Поръчах телефон на 10,02, парите ги дръпнаха вчера /16,02 / и още не е експедиран. Другатият вариант е измамник, взел е парите и си е бил чуковете. Миналата година ми се случи нещо подобно с една дреха, търговеца дори тракинг номер фалшив беше подал. След изтичането на срока писах на ибей и парите ми бяха възстановени в рамките на три дни.
              Днес, най-после получих съобщени от продавача и потвърждение от ебей, че е изпратено. По интересното е, че в съобщението си, той ми дава тракинг номер и следния сайт на който да следя доставката http://www.17track.net, тркаинг номера обаче завършва на NL, което според сайта означава, че е изпратена от Холандия, но няма никаква информация за пратка с такъв номер.
              За първи път ми се случва такава тренировка с пратка от иБей.....
              (Благодаря отново на всички )

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DENJY Разгледай мнение
                Здравейте, имам проблем с една пратка от Китай. На 06.02.2016г си поръчах от eBay 14 метрова RGB LED лента на стойност 68$ преведох му парите на човека през PeyPal, но вече е 17.02, а нямам известие, че пратката е изпратена. На 15.02 поръчах друг продукт пак от Китай и още на следващия ден получих известие че пратката е изпратена, както и тракинг номер.
                Какъв може да е проблема, моля Ви за помощ и съвети. Благодаря Ви предварително.
                Две възможности има. Или забавяне заради новата им година.Поръчах телефон на 10,02, парите ги дръпнаха вчера /16,02 / и още не е експедиран. Другатият вариант е измамник, взел е парите и си е бил чуковете. Миналата година ми се случи нещо подобно с една дреха, търговеца дори тракинг номер фалшив беше подал. След изтичането на срока писах на ибей и парите ми бяха възстановени в рамките на три дни.
                Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DENJY Разгледай мнение
                  Здравейте, имам проблем с една пратка от Китай. На 06.02.2016г си поръчах от eBay 14 метрова RGB LED лента на стойност 68$ преведох му парите на човека през PeyPal, но вече е 17.02, а нямам известие, че пратката е изпратена. На 15.02 поръчах друг продукт пак от Китай и още на следващия ден получих известие че пратката е изпратена, както и тракинг номер.
                  Какъв може да е проблема, моля Ви за помощ и съвети. Благодаря Ви предварително.
                  Ами аз имам проблеми с ебей германия- върнах патрони за принтер и от миналия месец ни пари ни патрони

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от DENJY Разгледай мнение
                    Здравейте, имам проблем с една пратка от Китай. На 06.02.2016г си поръчах от eBay 14 метрова RGB LED лента на стойност 68$ преведох му парите на човека през PeyPal, но вече е 17.02, а нямам известие, че пратката е изпратена. На 15.02 поръчах друг продукт пак от Китай и още на следващия ден получих известие че пратката е изпратена, както и тракинг номер.
                    Какъв може да е проблема, моля Ви за помощ и съвети. Благодаря Ви предварително.
                    може би китайската нова година е проблема, пиши му съобщение през платформата
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Здравейте, имам проблем с една пратка от Китай. На 06.02.2016г си поръчах от eBay 14 метрова RGB LED лента на стойност 68$ преведох му парите на човека през PeyPal, но вече е 17.02, а нямам известие, че пратката е изпратена. На 15.02 поръчах друг продукт пак от Китай и още на следващия ден получих известие че пратката е изпратена, както и тракинг номер.
                      Какъв може да е проблема, моля Ви за помощ и съвети. Благодаря Ви предварително.

                      Коментар


                      • Скоро купувах от ибей за мотора километраж и на митницата искаха документ за направен превод (пей пал) или разпечатка от ибей, за да удостовериш стойността. Китайският търговец беше написал пластмаса на стойност 30$ и нищо от това не беше взето предвид. Ако стойността е нас 400 лева си плащаш освен ДДс и мито. При мен беше символичните 3.7% или около 15 лева.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                          Елмаз е събирателно име - значи: скъпоценен камък.
                          Ха, аз пък винаги съм мислел, че то е пълен синоним за ежедневна употреба на ... най-доброто другарче, само и единствено на него.
                          Е, благодарско, няма да се изложа при случай с тесногръди разбирания

                          Вие, щом сте каста, направи необходимите вътрешнокастови консултации, как да си оформиш сделката, че много специфичен предмет бе, Импе!

                          Коментар


                          • Благодаря за съветите, драги приятели и колеги:

                            Елмаз е събирателно име - значи: скъпоценен камък. В случаят става дума за около два красиви молдавита - които: да - ще бъдат най-добри приятелки на.


                            Търговецът е вярвам - сигурен - има ного сделки и почти само положителни отзиви, плюс 2-3 неутрални. А и елмазаджиите са по принцип затворена каста, в която почтенството е легендарно. Пазарувал съм и преди елмази - и то от български търговци и винаги съм срещал изключително почтенство.


                            Начев, това, което казваш е ного мъдро като вариант.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Готвя се да купя комплект елмази, търговецът е базиран в Тайланд - мисля най-добре той да напише, че това е подарък и да не обявява стойност - какво ще речете?
                              Пфу... Ама че задачка!
                              Всъщност мусси ти е дал добър съвет.
                              А ти това как имаш намерение са го плащаш?
                              Някак масово ползваните авансови преводи в този случай ми се струват неподходящи.
                              Познаваш ли търговеца, имете ли си вдаимно доверие? Ама, т и пък нямаше да питаш тогава!
                              Акредитив?? Не, по-скоро не е удачно - скъпо, тромаво и др.

                              Има един аспект. Когато изпращач е физическо лице, споменаването на аморфното "подарък" може да мине. Търговецът, от своя страна, когато пише съпровождащ стаката търговски документ, не може да не знае какво праща. Той си познава стоката.

                              Без ангажимент, просто да имаш още един вариант в резерв.
                              Проформа фактура
                              Минерали - комплект
                              Мостра без стойност
                              10 щд
                              Не е търговска доставка. Обявената цена не подлежи на плащане и служи само за митнически цели.

                              Set of minerals
                              sample without commercial value
                              10 USD
                              free Sofia
                              Remark: It is a non commercial delivery´The price indicated is not due to be paid and is only for customs clearance.

                              Ти що все викаш на най-добрите приятелки на момичетата елмази?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Готвя се да купя комплект елмази, търговецът е базиран в Тайланд - мисля най-добре той да напише, че това е подарък и да не обявява стойност - какво ще речете?
                                И пак бъди готов да се явиш пред митницата, тъй като вече отварят произволно, за да проверяват дори подаръците.

                                Коментар

                                Working...
                                X