IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни монети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Галба, а би ли ми казал каква литература ползваш за римския и византийския период. Изобщо ще ми помогнеш ако споделиш с какви книги разполагаш за да почна и аз да ги търся.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от rumencho3
      Здравейте. Галба можеш ли да ми кажеш откъде мога да си закупя двата каталога на Дейвид Сиър - "Римски монети" и "Византийски монети и техните стойности".
      Тези ги нямам и не съм ползвал,но ще потърся в клуба.Записвам си!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от naughty
        От къде мога да купя златната монета на цар Фердинанд 20 лева от 1894 г? И как да съм сигурен, че не е някой ментак?
        Стана вече много трудна за намиране!

        Коментар


        • Здравейте. Галба можеш ли да ми кажеш откъде мога да си закупя двата каталога на Дейвид Сиър - "Римски монети" и "Византийски монети и техните стойности".

          Коментар


          • От къде мога да купя златната монета на цар Фердинанд 20 лева от 1894 г? И как да съм сигурен, че не е някой ментак?

            Коментар


            • днес в общинска били получили някакви на св.георги.някой знае ли какви са?

              Коментар


              • Ходих в офис на Дондуков на ПИБ, да се поинтересувам какво предлагат (като монети и т.н.) и да си купя.
                Завътртяха ме между трима служители и накрая се отказах. Една девойка беше решила да се храни точно в този момент и направо ме отряза. Един младеж каза, че не разбира от тези неща, а на касата една госпожа как не ме изгони, заради това, че исках да оставя някой лев в тяхната банка и офис.

                може, би в другите им офиси не е така.

                Коментар


                • [quote="Jimmy"][quote="nide"]
                  Първоначално изпратено от Pitagor
                  И в Първа Инвест Банк продават разни шаренки сребърници - мишки, пилци, ретро автомобили и др. Хващат окото на неизкушения аматьор. Какво бихте казали инвеститорите и нумизматите за тях?

                  Красиви птици! Защо ли ги наричат монети?:-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nide
                    Първоначално изпратено от Pitagor
                    И в Първа Инвест Банк продават разни шаренки сребърници - мишки, пилци, ретро автомобили и др. Хващат окото на неизкушения аматьор. Какво бихте казали инвеститорите и нумизматите за тях?
                    Птици от островите Фиджи - Birds of Fiji
                    http://www.newzealandmint.com/dsales...fc1173cc&cat=3
                    Ха, аз, като аматьор, миналата неделя си ги взех тия пернатите :-)

                    Тираж - 4000, а си направих сметка, че Новозеландският двор ги продава за 365лв. превърнато в български пари, а тук ги сдобих за 290лв. ;-)
                    Все пак тва е разлика от 26% ;-)

                    А и да не се окажат много ценни - поне са красиви, пък и с 300 кинта няма да обеднея :-)
                    Don't work hard, work smart!

                    Коментар


                    • Колекция от монети от 1 цент беше продадена на търг в Лонг Бийч, щата Калифорния, за 10,7 милиона долара, предаде Асошиейтед прес.
                      Колекцията от 301 монети включва най-редките и ранни американски центове. Сред тях е и монета, отсечена пред 1793 г., но по решение на Конгреса извадена от обръщение, защото на нея Статуята на свободата изглеждала уплашена.

                      Тя и още един цент от 1794 г., на който е добавена звездичка, бяха оценени за по 632,5 хиляди долара всяка.

                      Колекцията не е продадена като единно цяло. С екземпляри от нея се сдобиха 168 купувачи. Преди търга тя бе оценена за 7 милиона долара.
                      .............http://curious.actualno.com/news_148858.html

                      .
                      Don't work hard, work smart!

                      Коментар


                      • Колеги в аукциона продават златна монета на Фердинанд 20 лева 1894 за 1050 лв. Малко множко ми се струва. Струва ли се да се наддава. Все пак тиража й е 100 000 броя. Вашето мнение?

                        Коментар


                        • На вниманието на всички които имат интерес. Днешния брой на в. "Кеш" е отделил 2 страници на фалшиви монети made in BG.

                          Имаше дискусия преди време, но наистина, как може да се предпази човек, от това да му пробутат фалшификат ??????

                          Коментар


                          • GALBA имаш л.с.

                            Коментар


                            • Не си само ти, монопол, и аз цял ден я търся.

                              Коментар


                              • Преместили са темата в нов раздел. Ебаси убих се да я търся.

                                Коментар

                                Working...
                                X