IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златни монети

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • тая събота на сбирката имаше за 1800 лева. Като се замислиш не е чак толкова много. А и честно казано ми липсва само тази монета за цялата колекция от 1990 насам. Айде ато си я взема и ще продавам.

    Коментар


    • Падуанът ми каза - но Златният кинт е по-безценен - на Вики са и го предложили за 21 Ревлювци скоро и тя колебаеше...
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • О Императоре трябваше да се навиеш на Деси за Златния лев май. Видяхте ли новата цена на платинената монетка и приближените и?

        Коментар


        • Туканка съм, ама не е казано нонстоп да пиша... :-)
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от valentin milkov
            Колеги да питам аз: в какви граници се движи цената на 20 лв. 1894 г. на Фердинанд според качеството! Вашето мнение. Как върви цената и на 10 лв. Тодор Св. Тертер и на 10 лв. Летница? Някой знае ли? Къде се загуби императора, не се е появявал от 1 седмица. Явно голяма сделка върти.


            VF-500,EF--750,UNC-1,200. но това е вече много трудна монета и тези цени са много условни.

            Тодор Св. и Летница видях на сбирката по 60лв.

            Коментар


            • Колеги да питам аз: в какви граници се движи цената на 20 лв. 1894 г. на Фердинанд според качеството! Вашето мнение. Как върви цената и на 10 лв. Тодор Св. Тертер и на 10 лв. Летница? Някой знае ли? Къде се загуби императора, не се е появявал от 1 седмица. Явно голяма сделка върти.

              Коментар


              • Годината не е ли 1994? Ако да, 30 000бр.

                Коментар


                • Nqkoi ima li predstava kakva e emisiqta (kolko broiki ima) na zlatna moneta "Sveti Aleksandur Nevski" 1999? Ne mozah da namerq tazi moneta v site na BNB, a q imam.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от naughty
                    От къде мога да купя златната монета на цар Фердинанд 20 лева от 1894 г? И как да съм сигурен, че не е някой ментак?
                    По аукционите /на галемите игра4и/ я има и то с гарантиран произход

                    Коментар


                    • Гледам една златна монета (само гледам, няма да купувам) на един аукцион:

                      http://auction.bg/item.php?id=92072

                      и се чудя, какви са тези черни петна върху златото. Докато върху мишката май има оцветяване, кралицата не е баданосвана...

                      Някой знаещ би ли ме просветил?
                      http://photo-forum.net/joro/emoticon...conTheWave.gif

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от valentin milkov
                        Първоначално изпратено от Cleo
                        Първоначално изпратено от naughty
                        От къде мога да купя златната монета на цар Фердинанд 20 лева от 1894 г? И как да съм сигурен, че не е някой ментак?
                        Доколкото знам ПИБ има нумизматична услуга - специалисти ти казват дали монетите са истински.
                        В аукциона преди 2 дни продаваха златна монета на Фердинанд 20 лева 1894 за 1050 лв. Малко множко ми се струва. Все пак тиража й е 100 000 броя. Вашето мнение, колеги.
                        кой аукцион?

                        Коментар


                        • Някой има ли идея що за монета е такава вероятно от мед,от едната страна е с двуглав орел с две клончета с листчета като на всяко от тях има имената на Прищина,Тетово,Елбасан,Дебър,Скопие,Куманово,Битол я и други.От другата страна има нещо подобно на тогавашна кола и пак две клончета,но без градовете и надпис в стил "Освободно Ко...во" .
                          Всякаква информация е добре дошла

                          Благодаря предварително !

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от rumencho3
                            Галба, а би ли ми казал каква литература ползваш за римския и византийския период. Изобщо ще ми помогнеш ако споделиш с какви книги разполагаш за да почна и аз да ги търся.

                            SEABY

                            H.A.Seaby

                            Revised by
                            David R Sear & Robert loosley
                            -много по-подробен от този, който търсиш ти.

                            Ползвам много аукционни справочници.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Cleo
                              Първоначално изпратено от naughty
                              От къде мога да купя златната монета на цар Фердинанд 20 лева от 1894 г? И как да съм сигурен, че не е някой ментак?
                              Доколкото знам ПИБ има нумизматична услуга - специалисти ти казват дали монетите са истински.
                              В аукциона преди 2 дни продаваха златна монета на Фердинанд 20 лева 1894 за 1050 лв. Малко множко ми се струва. Все пак тиража й е 100 000 броя. Вашето мнение, колеги.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от naughty
                                От къде мога да купя златната монета на цар Фердинанд 20 лева от 1894 г? И как да съм сигурен, че не е някой ментак?
                                Доколкото знам ПИБ има нумизматична услуга - специалисти ти казват дали монетите са истински.
                                Мнението е лично - не препоръчвам нищо.

                                Коментар

                                Working...
                                X