IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За и Против ограничаването на разплащанията в Брой в РБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това е АНТИКОНСТИТУЦИОННО и ЛОБИСТКО решение! Нищо друго!

    Антиконституционно, защото левът е законно платежно средство! С подобрни промени, левът се изкарва извън закона, като нелигитимен! Пълен абсурд! Законната валута, става незаконна!
    Лобистко, защото се гарантира монопола на банките, които би следвало да имат клиенти "по принуда", които да доят с всевъзможни такси!
    Държането на пари в банки и разплащането чрез банки, трябва да бъде единствено личен избор, а не гарантиран от закона монопол!

    Относно безумните аргументи за някаква борба със сив сектор, то сивият сектор и днес не се разплаща през банки! Още повече хора ще бъдат тласнати към сивият сектор, с подобни ЛОБИСТКИ законченца!

    Нито картовия оператор в България, нито банките са дружества, които работят с идеална цел, а са юридически лица целящи печалба!
    На практика правителството иска да въведе ДАНЪК БАНКА, за частно облагодетелстване!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mito Karamitov Разгледай мнение

      Дедо Мито отдавна го е направил това.
      брао чудесно ако може всички да го направят, оттам Боце със свитата му отиват да спят и не само те, а всьо и вся групировки. Не гледайте българска ТВ и онзи пълничкия сам ще го лапне ....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение
        Изнасяйте си навън парите в чужди държави и банки, не ползвайте лева, използвайте други валути при разплащания в брой и мафиотската държава ше падне от само себе си !!! .....
        Дедо Мито отдавна го е направил това.

        Коментар


        • Изнасяйте си навън парите в чужди държави и банки, не ползвайте лева, използвайте други валути при разплащания в брой и мафиотската държава ше падне от само себе си !!! .....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vlado9999 Разгледай мнение

            Напротив, гръцкия сценарии накара гърците да си премесят банковите сметки в чужбина (включително българия). Капиталов контрол (като в Китай) е единствената мярка която може да се нарече анти-кризистна, но това няма нищо общо с кеша.

            Бъдещето е в електронните разплащания, но само ако се възприеме глобално едновременно. В момента ако ти клонирант картата, или ти откраднат идентичността имаш ли идея какво се случва? Пресен опит ще ти дам, някой ми беше клонирал картата и я е източил с 1000 евро. Анулирам я, попълвам формуляр в банката (жалба), плащам си за нова карта 40 лева (екпресно). Карат ме да декларирам че никога не съм давал картата на никой и винаги е била в мен. Ама аз как да го декларирам това като нали всеки път като плащам някъде трябва да я дам на сервитьори, касиери, хотелире и т.н. Безумна декларация направена само за да прехвърлят отговорността върху клиентите си. 10 дена оставам без карта, това им е екпресното. После чакам 6 месеца за отговор по жалбата да ми върнат парите. Като можело и да не ми ги върнат. Много ясно че няма да ползвам повече карта, аз ако трябва да се пазя от всеки касиер или скимър да не ми клонира картата, по добре кеш да си нося. Ако трябва да разчитам на тая карта ще умра от глад. Не са на ниво услугите в българия за електронно плащане. Епъл пей изглежда най сигурно, но там пък с две институций трябва да спориш. Епъл вдигат ръце и казват банката да търся. Банката казва Епъл са виновни и така си прехвърлят топката. Много измами и там станаха.
            Всичко това нямаше да се случи ако ползваше кредитна а не дебитна карта. Тогава банката ти вместо да ти прехвърля отговорността щеше много бързо да разреши проблема защото парите са нейни а не твой . Apple Pay е бъдещето особенно сега като вкараха и разплащания между физически лица. За това тази компания никога няма да фалира.
            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

            Коментар


            • Поздравления Бертраме за темата.
              Относно въпроса - Твърдо ПРОТИВ!!! Няма нужда от анкета, резултата от такава е ясен.....
              Според мен основната цел на това "упражнение" е да няма втора КТБ! Ако кеша не върши работа няма и да има хора пред банките, поне не такива които да теглят пари и от тук - пей сърце, банкстерите ще могат да си създават колкото пари си искат "от въздуха", пари срещу които няма нищо реално и кило сирене ще е не 20 лв. ами и 200 може да стане .....
              А иначе алтернативите на кеша са ясни и хората които работят, произвеждат и имат излишъци ще се ориентират натам!
              remember remember the fifth of november

              Коментар


              • Преди да направят нещо задължително (плащания по банков път за суми над 1000лв) трябва да направят така, че средата да е ок. В момента ако някой отиде да си купи плазма на промоция примерно за 1500лв и сделката мине през пос терминал..банката лапва 1% , а много често маржа на такива промо сделки е 1-2-3% и излиза, че всички работим за банката... даже да се абстрахираме от другите неща тези 1% комисион са брутални и неоправдани в 21 век.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                  Причината да искат да се ограничат плащанията в брой не е само заради отчетност ами просто защото няма достатъчно наличен кеш в страната в обращение има около 10-12 милиарда лева а само на депозитите в банките има 70 милиарда (виртуални пари). При едно ограничение на плащанията в брой до 1000 лв няма да има шанс да се повтори ситуацията от Гърция защото виждаш ли причина да си изтеглиш депозита ако така или иначе няма как да го изхарчиш ? Мен този анти-кризистен ход на правителството много ми харесва. Друга е темата че според мен бъдещето е в електронните разплащания така или иначе.
                  Напротив, гръцкия сценарии накара гърците да си премесят банковите сметки в чужбина (включително българия). Капиталов контрол (като в Китай) е единствената мярка която може да се нарече анти-кризистна, но това няма нищо общо с кеша.

                  Бъдещето е в електронните разплащания, но само ако се възприеме глобално едновременно. В момента ако ти клонирант картата, или ти откраднат идентичността имаш ли идея какво се случва? Пресен опит ще ти дам, някой ми беше клонирал картата и я е източил с 1000 евро. Анулирам я, попълвам формуляр в банката (жалба), плащам си за нова карта 40 лева (екпресно). Карат ме да декларирам че никога не съм давал картата на никой и винаги е била в мен. Ама аз как да го декларирам това като нали всеки път като плащам някъде трябва да я дам на сервитьори, касиери, хотелире и т.н. Безумна декларация направена само за да прехвърлят отговорността върху клиентите си. 10 дена оставам без карта, това им е екпресното. После чакам 6 месеца за отговор по жалбата да ми върнат парите. Като можело и да не ми ги върнат. Много ясно че няма да ползвам повече карта, аз ако трябва да се пазя от всеки касиер или скимър да не ми клонира картата, по добре кеш да си нося. Ако трябва да разчитам на тая карта ще умра от глад. Не са на ниво услугите в българия за електронно плащане. Епъл пей изглежда най сигурно, но там пък с две институций трябва да спориш. Епъл вдигат ръце и казват банката да търся. Банката казва Епъл са виновни и така си прехвърлят топката. Много измами и там станаха.

                  Коментар


                  • Причината да искат да се ограничат плащанията в брой не е само заради отчетност ами просто защото няма достатъчно наличен кеш в страната в обращение има около 10-12 милиарда лева а само на депозитите в банките има 70 милиарда (виртуални пари). При едно ограничение на плащанията в брой до 1000 лв няма да има шанс да се повтори ситуацията от Гърция защото виждаш ли причина да си изтеглиш депозита ако така или иначе няма как да го изхарчиш ? Мен този анти-кризистен ход на правителството много ми харесва. Друга е темата че според мен бъдещето е в електронните разплащания така или иначе.
                    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      Пускам тази тема, защото в последните месеци силно се заговори и заработи от страна на управляващите да ограничат максимално разплащанията в брой за по-големи суми. Как ще се отрази това на икономиката и финансовата свобода на българските граждани и бизнес според вас? Не е ли това признание от страна на супер раздутата ни администрация (в т.ч. НАП), че макар и всичко живо да се фискализира..те не могат да кажат реално какво и как се движи като кеш в икономиката.

                      За мен това е реверанс към банковия ни сектор, които при едно такова стечение на обстоятелствата ще загради още повече бизнеса с 'таксички' и 'комисионнички' .

                      Дали сивият сектор е вреден за икономиката ни или робовладелците скрити зад офшорките на любовниците си и печелещи поръчка след поръчка за милиарди (общо) част от които заеми , които ще бъдат изплащани от нашите деца.

                      какво е финансова свобода се чудя ... дали да ходиш с къси гащи с една кредитна/дебитна карта дето всеки корумпиран чиновник ще може да те види къде си пил и ял или една пачка смачкани левчета, които да си харчиш с кеф без да знае г-н администратора къде са отишли...

                      кои крадци са по-страшни.. тези, които вършеят по домовете в летния сезон или тези дето гепиха парите на всичкото спестители 1995-96г и които присвоиха парите и активите на КТБ.... (изплатени още веднъж с кредит, които ще плащат децата ни)....

                      такива работи ми се въртят

                      признавам си фен съм на модела бяла-сива икономика.. за мен 100% бяла икономика в мафиотска държава = 100% парите да са на разположение на мафията.

                      дано да бъркам!
                      + NNNNNNNNNNN

                      Коментар


                      • Категорично против!

                        Коментар


                        • Против
                          fuск the bеаr - give me the bееr

                          Коментар


                          • Твърдо против,аргументи колко щеш!
                            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                            Коментар


                            • Преди 2 дни трябваше да платя 101 лева към едно държавно учреждение. Обаче то няма каса и касиерка.
                              Та само по банков път можело.
                              Единствения банков клон наблизо беше на Ибвестбанк.
                              Таксичката за 101 лева превод беше скромните 7 лева и 50 стотинки.
                              Ако щеш...

                              Коментар


                              • какво е финансова свобода се чудя ... дали да ходиш с къси гащи с една кредитна/дебитна карта дето всеки корумпиран чиновник ще може да те види къде си пил и ял или една пачка смачкани левчета, които да си харчиш с кеф без да знае г-н администратора къде са отишли...

                                Коментар

                                Working...
                                X