IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За и Против ограничаването на разплащанията в Брой в РБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
    Потърсих да видя какви са ограниченията из другите държави...

    Без ограничения
    ------------------
    Германия
    Малта
    Унгария
    Кипър
    Словения
    Исландия
    Австрия
    Литва
    Дания
    Швеция

    Не са посочени ограничения за кешови разплащания
    -----------------
    Финландия
    Естония
    Обединеното кралство


    ------------------
    Португалия - 1000 евро
    Словакия - 5000 евро
    Чехия - до 14 000 евро на ден
    Испания - 2500 евро за местни и 15 000 евро за чужденци
    Белгия - 3000 евро
    Гърция - 1500 евро
    Франция - 3000 евро за местни и 15 000 евро за чужденци
    Информацията ти не е съвсем вярна! Почти всички държави вече преминават на електронни разплащания.
    Дори и да няма официално лимити,(по закон) на много места просто отказват да приемат пари в брой!
    https://www.theguardian.com/business...leading-europe

    Аз лично имам впечатления от няколко държави в западна Европа където дори да платиш нещо за над 200-300 и започват да те гледат особенно. А ако решиш да изтеглиш сума над 3-5К от банката в брой започват да те третират като потенциален престъпник и терорист. Почват едни въпроси, едно мънкане, хънкане, ама за какво са ви толкова пари в брой, ама какво ще купувате с тях......... накрая те карат да попълниш декларация. Лично съм го изпитал това. Както и много други хора. Банките нарочно принуждават хората да не използват пари в брой и да държат всичко на сметка.

    Вече и в Бг започнаха с тия номера. Явно банките майки притискат нашите да изпълняват картелната политика.



    Коментар


    • Потърсих да видя какви са ограниченията из другите държави...

      Без ограничения
      ------------------
      Германия
      Малта
      Унгария
      Кипър
      Словения
      Исландия
      Австрия
      Литва
      Дания
      Швеция

      Не са посочени ограничения за кешови разплащания
      -----------------
      Финландия
      Естония
      Обединеното кралство


      ------------------
      Португалия - 1000 евро
      Словакия - 5000 евро
      Чехия - до 14 000 евро на ден
      Испания - 2500 евро за местни и 15 000 евро за чужденци
      Белгия - 3000 евро
      Гърция - 1500 евро
      Франция - 3000 евро за местни и 15 000 евро за чужденци
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        10 000 е ОК.

        Скоро ще ми се наложи да сменям съединител, ако и маховика бил тръгнал да се скапва и зависело от модела и... като отворим ще знаем най-добре. Ииии щяло да излезе към 1400 с труда в най-лошия случай (в най-добрия към 500).
        Явно монтьора не ти е приятел, иначе щеше да ти каже, че е препоръчително маховика да се сменя със съединителя, нищо че му няма нищо ВИЗУАЛНО.
        Същото и важи за агренажния ремък.Сменя се със водната помпа.

        А, тва че бай Пешо продава коли и трябва да му платя с карта за него е проблема, че ще плати данъци, което не е зле изобщо, ако се гледа голямата картина.
        Пак казвам, че закона НЕ Е приет още на второ четене и не е публ в Държ вестник.
        Италия прие 3к таван, но сега го промени на 5к, така че нищо и при нас не е окончателно и завинаги
        „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

        Коментар


        • Категорично против всякакви ограничения! Аз вече съм коментирал много пъти във този форум факта че тези политики идват отвън а нашите управници са просто едни слуги които изпълняват нарежданията на господарите си.

          Имайте предвид че дългосрочната цел на тази политика е кеша да бъде премахнат напълно и 100% от парите да станат електронни.
          Много малко хора си дават сметка какво означава това! Електронните пари създават условия за възникване на съвсем нова форма на краен тоталитаризъм.
          Банките и правителствата ще могат едностранно да се разпореждат със парите на всеки един човек. (става въпрос за банкови такси, събиране на данъци, запориране и конфискуване на средства, отрицателни лихви, изкуствена инфлация.....)

          Не само това, но и ще могат да следят всяка една транзакция включително и чрез геолокация която вече я има вгратена във пос терминалите.
          Населението се превръща във една тълпа от опитни зайчета! Всеки ще има електронно досие във което се съхранява информация за абсолютно всичко и за целия живот на човека!
          Всеки който има досъп до това досие, примерно ще може да провери къде сте били на съответната дата, какво се купили, какви транзакции сте правили.....

          Казвал съм го преди и ще го повторя - Това е кутията на Пандора! Просто е въпрос на време някой да се възползва от тази информация. А последствията ще са непридвидими.

          И нещо друго! Представете си примерно какво би станало ако няма кеш и банковата система бъде ударена от хакерска атака!? Икономиката на цяла държава може да бъде срината за секунди.
          А дори и при едно природно бедствие, ако бъдат повредени комуникациите, и ел мрежата...както се казва "кво прайм"?
          Last edited by alphaomega; 30.06.2017, 17:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
            10 000 е ОК.

            5 е на ръба. Но под 5 е безумие вече.

            ТВ, телефони, една кирлива почивка, ремонт на кола минават над 1000 лв. Ще идеш в сервиза, ще ти сменят 2-3 чарка и ще мине 1000 лв.

            Скоро ще ми се наложи да сменям съединител, ако и маховика бил тръгнал да се скапва и зависело от модела и... като отворим ще знаем най-добре. Ииии щяло да излезе към 1400 с труда в най-лошия случай (в най-добрия към 500).


            Просто ще създадат още повече нерви и ядове на хората, но то явно това е целта в тази държава. Отиваш да си купиш телевизор... само с карта, отиваш при бай Пешо да си купиш таратайка на старо... само по банков път.

            Аз като знам как хората в БГ предпочитат, особено за по малки суми кеш... 1000лв. ограничение е безумие. 5000лв. е горе долу предела, под който хората ще имат проблеми.

            Още повече, че нашите банки дерат яко такси и нямаш почти никаква защита, за източване на дебитната карта.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

              Всичко това нямаше да се случи ако ползваше кредитна а не дебитна карта. Тогава банката ти вместо да ти прехвърля отговорността щеше много бързо да разреши проблема защото парите са нейни а не твой . Apple Pay е бъдещето особенно сега като вкараха и разплащания между физически лица. За това тази компания никога няма да фалира.
              Става дума за кредитна карта - мастъркард.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                10 000 е ОК.

                5 е на ръба. Но под 5 е безумие вече.

                ТВ, телефони, една кирлива почивка, ремонт на кола минават над 1000 лв. Ще идеш в сервиза, ще ти сменят 2-3 чарка и ще мине 1000 лв.

                Скоро ще ми се наложи да сменям съединител, ако и маховика бил тръгнал да се скапва и зависело от модела и... като отворим ще знаем най-добре. Ииии щяло да излезе към 1400 с труда в най-лошия случай (в най-добрия към 500).
                Еми то и сега тези неща аз ги плащам с карта
                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение
                  Целта е изземане на кеша от населението и установяване на банково-финансов тоталитаризъм: Не слушкаш - блокират ти парите - "оправяй се!".
                  Между 20:00 и 23:00 минута.........

                  https://www.youtube.com/watch?v=ESc76e1QY5E

                  Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                  Коментар


                  • 10 000 е ОК.

                    5 е на ръба. Но под 5 е безумие вече.

                    ТВ, телефони, една кирлива почивка, ремонт на кола минават над 1000 лв. Ще идеш в сервиза, ще ти сменят 2-3 чарка и ще мине 1000 лв.

                    Скоро ще ми се наложи да сменям съединител, ако и маховика бил тръгнал да се скапва и зависело от модела и... като отворим ще знаем най-добре. Ииии щяло да излезе към 1400 с труда в най-лошия случай (в най-добрия към 500).

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение
                      Целта е изземане на кеша от населението и установяване на банково-финансов тоталитаризъм: Не слушкаш - блокират ти парите - "оправяй се!".
                      не точно...но почти

                      всяка такава система води до едно.. стимулиране на харченето и тегленето на кредити..
                      когато хората си държат парите зорлем в банките на лихва 0.01% докато инфлацията си въри и се наливат нови стимули в икономиката реално бавно и постъпателно хората са водени към необмислени харчове и потребление (уж за хубаво), но в крайна сметка спестителите бавно и постъпателно губят спестяванията си (като покупателна сила) и в един хубав момент се оказват като средностатистическите хамериканци...няма откъде да изкарат 500$ кеш и всичките им кредитни карти са на макс почти...

                      модерното робство е да напечаташ едни пари да ги дадеш на един глупак да ги издумка по кръчмите и после до живот да ти е длъжен и да ти стои мирно докато му говориш.... нещо като циганските лихвари, но в по-завоалирана форма

                      балонизираха биткойна, но и това е една от причините... не мисля че ще го оставят на мира обаче

                      иначе за мен изхода е злато и криптовалути като бягство и алтернатива на сегашната система на фиатните-вече почти електронни пари.

                      може да се окаже, че ако има достатъчен инструментариум за небанкови разплащания в даден момент сивата икономика ще избухне в ръст за сметка на бялата, където ще се окажат заети чиновниците, служителите на банките и робите на ДС олигарсите (едър капитал)...
                      Last edited by bertram; 30.06.2017, 13:16.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                        Изглежда с този ход тиквочев-тенесиста и компания искат да принудят хората да си държат парите в банките. С каква цел го правят не ми е много ясно, но е притеснително! След като ЕЦБ отряза нашите тъпаци за еврозоната, питам се дали следващият им ход няма да е данък върху спестяванията и да ни приложат тук кипърският сценарий?! Още повече, че продължават да теглят нови заеми, явно положението не е на добре.

                        - на първо време това ограничение ще оскъпи стокооборота и стоките с цени над хиляда лева. Примерно ако искам да си купя по-модерен телефон, компютър, климатик, телевизор, хладилник и т.н ако нямам електронно банкиране и сметка, трябва да ходя един път до банката, после обратно при търговеца и това е свързано с разходи на време, гориво, редене по опашки, такси за преводи. Ако имам сметки трябва да плащам такси за поддръжка на сметки, такси за карти, пак такса превод и какво ли още не. Което ще оскъпи крайната цена на стоките.
                        - а какво би станало, ако те измамят по схемата с фалшивите записи на заповед и банките ти запорират всички сметки. Докато докажеш, че си невинен, с ограничени кешови разплащания животът ти в България става почти невъзможен.
                        michaelis12 ти е написъл какво да направиш по-долу

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          Пускам тази тема, защото в последните месеци силно се заговори и заработи от страна на управляващите да ограничат максимално разплащанията в брой за по-големи суми. Как ще се отрази това на икономиката и финансовата свобода на българските граждани и бизнес според вас?
                          Изглежда с този ход тиквочев-тенесиста и компания искат да принудят хората да си държат парите в банките. С каква цел го правят не ми е много ясно, но е притеснително! След като ЕЦБ отряза нашите тъпаци за еврозоната, питам се дали следващият им ход няма да е данък върху спестяванията и да ни приложат тук кипърският сценарий?! Още повече, че продължават да теглят нови заеми, явно положението не е на добре.

                          - на първо време това ограничение ще оскъпи стокооборота и стоките с цени над хиляда лева. Примерно ако искам да си купя по-модерен телефон, компютър, климатик, телевизор, хладилник и т.н ако нямам електронно банкиране и сметка, трябва да ходя един път до банката, после обратно при търговеца и това е свързано с разходи на време, гориво, редене по опашки, такси за преводи. Ако имам сметки трябва да плащам такси за поддръжка на сметки, такси за карти, пак такса превод и какво ли още не. Което ще оскъпи крайната цена на стоките.
                          - а какво би станало, ако те измамят по схемата с фалшивите записи на заповед и банките ти запорират всички сметки? Докато докажеш, че си невинен, с ограничени кешови разплащания животът ти в България става почти невъзможен.
                          Last edited by Frosty; 30.06.2017, 13:49.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Целта е изземане на кеша от населението и установяване на банково-финансов тоталитаризъм: Не слушкаш - блокират ти парите - "оправяй се!".
                            The Mumy is alive, do not care about it !!!

                            Коментар


                            • Що изобщо я обсъждате тая простотия. Има ли книжни пари? - Има! Има ли ограничение за плащане с тях над 10 000 лв.? - Има? Да намалиш 10 пъти тавана си е полицейско-банкерска перверзия за контрол над страната от бандитите, които я превзеха. Де го Стамболов?!

                              Коментар


                              • да си го оставят както е сега 10 000 лв, какво се напъват незнам, може би целата е ББ да ни спаси пак на 5 000 лв например и банковото лоби доволно и ния "спасени"
                                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                                Коментар

                                Working...
                                X