IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За и Против ограничаването на разплащанията в Брой в РБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

    Аз така или иначе единственото нещо което плащам кеш е наема ми и той не стига 1000 лв за сега така че. И в интерес на истината това винаги е изключително неудобство за мен. Рядко нося повече от 100-150 лв кеш и единственно веднъж месечно тегля над 400 лв от банкомат или банка. Така че честно казано не виждам защо да не го направим 1000 лв. Сумата е доста приемлива. Да не говорим че една такава забрана за плащания кеш ни пази от ново КТБ.
    Еуементарно погледнато има хора с повече от 1 000 лв. наем, както и теглещи нЕколко по 400 на банкомат. При това на ден.
    Не е красива тая работа. Най-малкото по банките бая читатели работят, а информацията си е ценно нещо.
    Но и не мисля, че който сега държи кеша под дюшека ще го набута в банка.
    Видно вече засегнатите междуфирмени отношения са друга бира.Особено с таквази съдебна система...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

      +1000


      По интересно е че всички сме единодушни, че това с ограничаването на кеша е лошо. Дори хора които иначе сме на противоположни мнения за други неща. Но управниците на България са голям инат и само за да се "докажат" може да го въведат.
      Аз така или иначе единственото нещо което плащам кеш е наема ми и той не стига 1000 лв за сега така че. И в интерес на истината това винаги е изключително неудобство за мен. Рядко нося повече от 100-150 лв кеш и единственно веднъж месечно тегля над 400 лв от банкомат или банка. Така че честно казано не виждам защо да не го направим 1000 лв. Сумата е доста приемлива. Да не говорим че една такава забрана за плащания кеш ни пази от ново КТБ.
      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

      Коментар


      • http://dnes.dir.bg/ereferendum/anketar.php?id=1042

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          ...но всичко е направено от хора без мозък
          +1000


          По интересно е че всички сме единодушни, че това с ограничаването на кеша е лошо. Дори хора които иначе сме на противоположни мнения за други неща. Но управниците на България са голям инат и само за да се "докажат" може да го въведат.

          Според мен ако се въведе това ограничение до 1000лв. ще натовари още повече легалния бизнес, който и в момента понякога чака с месеци, плащанията "по банка" . Това ще се превърне буквално в кошмар... можеби някой очаква, че ще започнат едни безкрайни дела... за малки суми... и това ще раздвижи икономиката?!?

          П.С. Имам чувството, че хората които управляват България си нямат на идея какво се случва в държавата и с какви проблеми се сблъскват хората.
          Last edited by Xman1; 01.07.2017, 02:43.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            bertram, като има ограничение за плащане в брой до 10 000 сега да не би да не се разплащат и с милиони в брой ? Как ще ги спрат, та това са глупости
            абсурда на цялата тази простотия е, че реално това не бори криминалните сделки....те са си кеш и в повечето случаи в долари, франки, евро

            но целта е да вкара БЕЛИЯТ кешов бизнес в банките... както каза някой колега идеята е кеша максимално дълго да седи в банките, че да няма нови КТБ-та, но всичко е направено от хора без мозък
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Ако се направи точно обратното - да се премахне ограничението за 10000 лв то би имало положителен икономически ефект.
              1. Възможността банките да печелят от такси и да се съществуват за да ги събират намалява.
              2. Намаляйки тази възможност банките ще бъдат принудени да работят като банки - да кредитират потребление и икономика.
              3. Подобно решение ще има положителна стойност за банките дългосрочно - ако заработят като банки своите печалби те ще се стабилизират, ако обаче им се създадат условия да печелят още повече от такси в момента в който неизбежно ще се случи да се наложи да им се отрежат таксите - те просто ще избягат от страната, ще я напуснат.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Jekata - подобно решение удобно за банките е ЛОШО за икономиката, защото намялава левовата маса която е в обръщение и свива номиналния и размер. То има продефлационен ефект и характер, неподходящо е за България.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • bertram, като има ограничение за плащане в брой до 10 000 сега да не би да не се разплащат и с милиони в брой ? Как ще ги спрат, та това са глупости
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • С какви ли не такси банките ни връщат към бурканите, сега искат зорлем обратното.
                    Като нищо ще се върнем на добрите стари наполеони - 400-500 лв. парчето, конвертируеми при това.
                    Докато не рекат да изземат и златото.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от johny-bravo Разгледай мнение

                      Да, добре. Затова като отида в който и да е сервиз със служебната кола и си поискам фактура, в отговор получавам намръщени физиономии: "Ама ще трябва да си платите ДДСто!" Айде да ти плащат по банка и се опитай да не го декларираш да видим какво ще стане. Абсолютно против съм тези рестрикции за ограничаване на плащанията в брой и ще ви кажа защо. Основен проблем в България е междуфирмената задлъжнялост. Понеже нашият бизнес е "business to business" и фирмите, които искат да ни плащат "по банка" ни висят десетки хиляди левове. Единственото което остава е да се молим за коректност и да ни платят, защото какви са другите опции? Съд? Знаете там какво е. Затова 90% кеш, в брой и на ръка. Чиста работа.
                      абсолютно! имам доста работа с подобни компании и е нещо страшно това да пуснеш на някой стоки по банка... направо все едно му даваш безлихвен кредити и го връща когато иска... е украсявам, но не е нормална ситуацията в България точно заради мафиотската държава и липсата на бързо и адекватно правораздаване.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • днес поръчвам климатик и казвам може ли да платя с карта, ами устройството ни не работи, ще трябва да изтеглите еди къде си има банкомат, аз им казвам предпочитам, като се прибера да ви ги преведа по банков път, жената се обажда да пита по коя банкова сметка и ми съобщава че шефа прави отстъпка 30 лв ако платя в кеш
                        “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                        Коментар


                        • Ще се появи задължително алтернативна на законната парична единица.Наркотиците хазарта и проституцията се нуждаят от нея.А обществото се нуждае от тях .Където няма достъп до пари се измислят такива.Например в затворите по света цигарите са еквивалент на пари и се приемат от всички за всякакви сделки.Така че пари в брой ще има винаги.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                            Ако някой не иска да плаща данъци да не мислиш, че такива мерки ще го спрат? Примерно имам сервиз, на месец идват 10-ина души да им пребоядисам колите за 999 лева на ръка и ако реша да не декларирам как ще ме спрат?
                            От тая простотия с ограничаване на кеша ще спечелят единствено банките, които ще се нагушат с такси за преводи и поддръжка на сметки. Никакъв друг полезен ефект няма да има. За сметка на това негативните ефекти за населението са доста.
                            Да, добре. Затова като отида в който и да е сервиз със служебната кола и си поискам фактура, в отговор получавам намръщени физиономии: "Ама ще трябва да си платите ДДСто!" Айде да ти плащат по банка и се опитай да не го декларираш да видим какво ще стане. Абсолютно против съм тези рестрикции за ограничаване на плащанията в брой и ще ви кажа защо. Основен проблем в България е междуфирмената задлъжнялост. Понеже нашият бизнес е "business to business" и фирмите, които искат да ни плащат "по банка" ни висят десетки хиляди левове. Единственото което остава е да се молим за коректност и да ни платят, защото какви са другите опции? Съд? Знаете там какво е. Затова 90% кеш, в брой и на ръка. Чиста работа.

                            Коментар


                            • Ако някой не иска да плаща данъци да не мислиш, че такива мерки ще го спрат? Примерно имам сервиз, на месец идват 10-ина души да им пребоядисам колите за 999 лева на ръка и ако реша да не декларирам как ще ме спрат?
                              От тая простотия с ограничаване на кеша ще спечелят единствено банките, които ще се нагушат с такси за преводи и поддръжка на сметки. Никакъв друг полезен ефект няма да има. За сметка на това негативните ефекти за населението са доста.
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от michaelis21 Разгледай мнение

                                А, тва че бай Пешо продава коли и трябва да му платя с карта за него е проблема, че ще плати данъци, което не е зле изобщо, ако се гледа голямата картина.
                                По принцип данъка пак ще го платиш ти, защото Пешо и другите "търговци" ще вдигнат цените със стойността на данъка Ревем, че никой не иска да си плаща данъците, но и ревем неистово, че всичко ни е скъпо. Вината е във всички нас. В никакъв случай не подкрепям неплащането на данъци. Проблемът трябва да се реши кардинално, защото Пешо като не плаща данъци и конкурента му е със 10% по-скъп от Пешо тариката, да не говорим ако Пешо крие и ДДС.

                                Коментар

                                Working...
                                X