IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо европейската младеж е обсебена от левичарството?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

    Социалната политика не е най-добрия начин да се харчат пари. По-добре инфраструктура и образование.
    Когато си млад здрав и имаш добре платена работа точно така се разсъждава.Това болестите катастрофите и старостта е за другите на мен ми предстои бляскаво бъдеще.Когато обаче Бог отнеме тези играчки и изпрати болестите и изпитанията нещата стават други.Никой не е абониран за вечна младост здраве и берекет.Хора не дърпайте Господ за шлифера....

    Коментар


    • В момент в който икономиката не може да порасне с трагичните 3% се говори единственно как да се харчат събираните огромни налози, 3% по малко налози и икономиката ще порасне с още цели 1.5% изчислено математически а реално с повече от 3% още. Пътя е ясен.Знам че това не може да стане защото социалното не може да се спре да харчи - ще стане по трудния и тежкия начин когато то успее да ликвидира тези които са негови донори.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

        Дали ще е кейнсианство или някакъв модел с развита социална политика, прав си.
        Другата алтернатива е май, война
        Социалната политика не е най-добрия начин да се харчат пари. По-добре инфраструктура и образование.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Мислих, че инженерите и специалистите по статистика, обработка на дании и изкуствен интелект ще са добре.

          Пък ти сега говориш за чоплене на земята
          Какво ?!?
          Специалисти по статистика и по обработка на дании ЩЕ СА роботи

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
            30 годишният младеж на Зелените леви е с марокански произход, да обяснявам ли кои приоритетно са гласували за него

            Левицата в Холандия(и не само) е сериозно набутана в ъгъла след досегашната широка коалиция между десните на Рюте и лявата Партия на труда на Дайселблум. От 38 мандата днес имат 9(от 150 парламент). Реформите и съкращенията, проведени и от самият Дайселблум като финмин, отблъснаха избирателите им. Дори една част от ръководството премина към Зелените ....както и гласовете... Но са много далеч от 1те две десни партии с тази на Виндерс
            Не знам какво намираш за екстремистко в идеите на Зелените. Сравнително балансирана лява политика
            А лидерът им се сравнява със Сандърс

            За Хипокрацията - болестта е повсеместна
            За зелените не са гласували НЕетнически холандци, а са си гласували точно холандските младежи. За първи път в историята в парламента влиза партия на НЕетнически граждани. Тамошното ДОСТ. Емблемата им е зелено знаме с полумесец. В Холандия за разлика от Белгия малцинствата не са в такъв голям процент от населението. Отделно сме имали над 80% избирателна активност, което е супер много. И щом тамошното ДОСТ са вкарали цели 4 депутата, при тази активност, значи мобилизацията е била на макс и всички ислямисти и пришълци, са гласували под строй.
            Зелените имат цели 17 места, като от предходния парламент са били с 4, значи те вдигат подкрепата с над 400%.

            Подкрепата е предимно от млади избиратели до 35 години. Дали за Дайселблум или за тоя мароканеца, председателя, посоката е ясна и тя е основно на ляво, та към екстремно ляво...

            Това, че такъв голям обем от електорат преминава от ляво, към още по-ляво и интернационалистическо, каквито са зелените е показателно.
            Last edited by DELCHO SMOKA; 20.03.2017, 23:13.

            Коментар


            • съни(тя) - за соц.политики трябват пари а народа оголя от социални политики. И алтернативата на соц.политиките е да ги няма - без соц.политики за които няма вече от кой да се вземе та да се преразпредели и да се даде на майките, нечленоразделноговорящите, на обработващите хиляди декари земя милионери и т.н.т. Каква война ще направят ? С кой ще се бият.
              Last edited by supertrader; 20.03.2017, 21:46.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • mathematician - нищо не е орязал, взема от едни и дава на други
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                  По време на тежка криза, т.е. когато икономиките влязат в negative feedback loop, единственият изход е кейнсианството. Така че движението на ляво е съвсем нормално.

                  Освен това, възнагражденията на социално "полезните" шефове на корпорации е просто едно безобразие. Особено като се има предвид, че повечето от тези хора нямат никакви особено специални качества. Това е видно от факта, че един такъв шеф може да е страшно успешен в една компания, където който и да е шеф (стига да не е пълен идиот) нещата пак ще вървят добре, а после като го сложиш в друга се оказва, че е кръгла нула. Повечето мултимилионери на Запад са подобни шефове и членове на бордове на директори. Те засмукват в своите джобове толкова средства, че това се отразява силно и на акционерите. А обикновените хора просто няма как да не се дразнят на тези неща.
                  Дали ще е кейнсианство или някакъв модел с развита социална политика, прав си.
                  Другата алтернатива е май, война

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                    Освен това, възнагражденията на социално "полезните" шефове на корпорации е просто едно безобразие. Особено като се има предвид, че повечето от тези хора нямат никакви особено специални качества. Това е видно от факта, че един такъв шеф може да е страшно успешен в една компания, където който и да е шеф (стига да не е пълен идиот) нещата пак ще вървят добре, а после като го сложиш в друга се оказва, че е кръгла нула.
                    Това го коментираше и Стиглиц в цената на неравенството. В следвоенна Америка е било около 15 пъти на средната заплата. Към 2010 (там някъде като са правели изследване) това е бил цели 250 пъти на средната заплата.



                    Коментар


                    • Хе хе, европеиската младеж била обсебена от левичарството..
                      Хора, дайте по-сериозно ..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                        Не съм съгласен с констатациите за процентите, че гравитират около 1/3.
                        В Холандия страхотен подем имат зелените, които пропагандират екстремистко леви идеи, начело с лидера им някакъв си 30 годишен голобрад младеж. Може да провериш! Така, че ръстовете за левичарството са в двуцифрени проценти. Младежта в Холандия търси своята утопия, скъсала с реалностите и ГЛАСУВА за зелените!
                        ....
                        30 годишният младеж на Зелените леви е с марокански произход, да обяснявам ли кои приоритетно са гласували за него

                        Левицата в Холандия(и не само) е сериозно набутана в ъгъла след досегашната широка коалиция между десните на Рюте и лявата Партия на труда на Дайселблум. От 38 мандата днес имат 9(от 150 парламент). Реформите и съкращенията, проведени и от самият Дайселблум като финмин, отблъснаха избирателите им. Дори една част от ръководството премина към Зелените ....както и гласовете... Но са много далеч от 1те две десни партии с тази на Виндерс
                        Не знам какво намираш за екстремистко в идеите на Зелените. Сравнително балансирана лява политика
                        А лидерът им се сравнява със Сандърс

                        За Хипокрацията - болестта е повсеместна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                          Има ли надежда и какво е бъдещето?


                          Делчо Запада е пътник.Предстои гигантско завръщане към селата...Богат ще бъде този който има какво да яде....Мен това не ме плаши.Ще си чопля земята и ще си произвеждам храната както го правя вече 25 годин....
                          Мислих, че инженерите и специалистите по статистика, обработка на дании и изкуствен интелект ще са добре.

                          Пък ти сега говориш за чоплене на земята

                          Коментар


                          • Има ли надежда и какво е бъдещето?

                            Аз съм един от хората, които смятат, че така наречения Запад, го очаква страховита икономическа разруха, която ще отрезви хората за основните не просто икономически фундаменти, а и за житейските такива. Според мен живеем в последните години от настоящия икономико-политически модел, който съвсем скоро ще се сблъска с реалностите, такива, каквито са заложени не просто от природата, а ако щете от Господ!

                            Делчо Запада е пътник.Предстои гигантско завръщане към селата...Богат ще бъде този който има какво да яде....Мен това не ме плаши.Ще си чопля земята и ще си произвеждам храната както го правя вече 25 годин....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение
                              Безработицата сред младите е много висока, а тези които имат работа имат предимно нископлатени стажове. Безработицата е пропилян човешки/икономичски ресурс.
                              Ми моите млади са инженери и да ти каа имат си работа и добри заплати.Знаят езици и не им дреме....Са който е учил в унисисиету и иска да е меринджей тва е негов проблем.а инженери работа бол а ма освен знания трябват и езици...Работа нямат тарикатите така че дреме ми на швепса

                              Коментар


                              • По време на тежка криза, т.е. когато икономиките влязат в negative feedback loop, единственият изход е кейнсианството. Така че движението на ляво е съвсем нормално.

                                Освен това, възнагражденията на социално "полезните" шефове на корпорации е просто едно безобразие. Особено като се има предвид, че повечето от тези хора нямат никакви особено специални качества. Това е видно от факта, че един такъв шеф може да е страшно успешен в една компания, където който и да е шеф (стига да не е пълен идиот) нещата пак ще вървят добре, а после като го сложиш в друга се оказва, че е кръгла нула. Повечето мултимилионери на Запад са подобни шефове и членове на бордове на директори. Те засмукват в своите джобове толкова средства, че това се отразява силно и на акционерите. А обикновените хора просто няма как да не се дразнят на тези неща.
                                Last edited by Misho ILIEV; 20.03.2017, 19:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X