IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко струва даден бизнес без активи

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    ако бизнеса е семеен и се работи от семейството, което планира да го продаде струва точно нищо.
    това при положение, че няма активи, търговски марки, патенти...

    поздрави
    то затова изкарва 100К на година . защото не си смета труда на семейството и наема

    Коментар


    • Въпреки че темата е много бързо обсъдена и прекратена. Много интересно ми стана за оценката чрез парични потоци и сравнението с макдоналдс.
      Та с две думи:
      Имам ИТ фирма печелим много добре / аз и съдружника ми/. Но решихме и двамата да напуснем РБ и продаваме фирмата. Нямаме изграден бранд.
      Какво продаваме:
      5-те компютъра и си спестявате разходите по откриване на фирма.........................

      Коментар


      • ако бизнеса е семеен и се работи от семейството, което планира да го продаде струва точно нищо.
        това при положение, че няма активи, търговски марки, патенти...

        поздрави

        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Имаше някакъв български сайт /питай пирамид/ в който се предлагаха различни видове бизнеси, в това число и ресторанти. Погледни в някой такъв сайт и ще се ориентираш за твоята цена
          Да открехна колегата: Най-важният актив, ако няма значими веществени натрупвания, е човешкият потенциал: колектив/екип/, управление, достъп до клиентите и Визия. Без тая, последната, всичко губи цена.
          Иначе, в КПД-то се намира това-онова...След като старателно се потрудиш. Питането тук много малко правда дава. Все ще се намери комплексар да ти обяснява, колко си прост и как нищо не се правело като теб. Някои неща си плачат за игнор.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            питат ни отговаряме.иначе ти пишеш глупости. как сравняваш квартален ресторант със Макдоналдс. те продават ноухау и марка. тоя с кварталния ресторант какво франчайзва
            хахаха, и какво пречи на въпросния ресторант да звънне в централата в бг и да направи договор за франчайзинг, ноухау-то няма да го коментирам, ако имаш време и пари се разходи до щатите за да видиш великите макдоналдс какви са там- малка къщурка с място за 4-5 коли- негри те обслужват, кока кола голяма- 1 литър около 2 $, ядат майонеза в неусвес- е ако това е ноухау-то- евала и ебем ти хауто. Проблема е че в бг няма повече като тях- ресторант за бързо хранене, стоп енд гоу и други такива, в бг процъфтява дюнерджииницата и ноухауто на макдоналдс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

              КАто не знаете защо пишете глупости- чичо западняк е измислил думичката франчайзинг- например мак доналдс онзи ден се оплакваха в инвестора че много пари трошали за ресторантите в русия, по цял свят на тях им плащали за марката и да работят под златните арки, само руснаците не плащали. Същото е и със сладкарници неделя- по спомен искаха за сладкарницата във варна до макдрайв около 40000/ лв. Кой както иска така да го смята. Икея в бг е също франчаиз- собственика е грък. При мен има верига REWE- ami почти всеки магазин е с различно име- например при мен е фамилия шнайдер, на други места е различна фамилия- дадена фамилия има достатъчно пари и започва да работи под марката на дадена голяма верига- едека също работят така
              питат ни отговаряме.иначе ти пишеш глупости. как сравняваш квартален ресторант със Макдоналдс. те продават ноухау и марка. тоя с кварталния ресторант какво франчайзва

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                Имаше някакъв български сайт /питай пирамид/ в който се предлагаха различни видове бизнеси, в това число и ресторанти. Погледни в някой такъв сайт и ще се ориентираш за твоята цена
                https://www.kpd.bg/bg/offers/search.html?bid=14
                “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                Коментар


                • Имаше някакъв български сайт /питай пирамид/ в който се предлагаха различни видове бизнеси, в това число и ресторанти. Погледни в някой такъв сайт и ще се ориентираш за твоята цена

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                    кой е тоя дет ще ти даде 100к след като може да си купи оборудване за 5К
                    КАто не знаете защо пишете глупости- чичо западняк е измислил думичката франчайзинг- например мак доналдс онзи ден се оплакваха в инвестора че много пари трошали за ресторантите в русия, по цял свят на тях им плащали за марката и да работят под златните арки, само руснаците не плащали. Същото е и със сладкарници неделя- по спомен искаха за сладкарницата във варна до макдрайв около 40000/ лв. Кой както иска така да го смята. Икея в бг е също франчаиз- собственика е грък. При мен има верига REWE- ami почти всеки магазин е с различно име- например при мен е фамилия шнайдер, на други места е различна фамилия- дадена фамилия има достатъчно пари и започва да работи под марката на дадена голяма верига- едека също работят така

                    Коментар


                    • ако видя отчетите за 15 мин мога да дам някаква груба оценка

                      Коментар


                      • Айде бягай да спиш. Вадиш по 100 бона пък нямаш пари за оценител а разчиташ на некой друг да ти казва. Сигурно и в Бг мама ще питаш некоя засукана лелка да го оцени.

                        Коментар


                        • значи освен оборудване продаваш ноухау за ресторански бизнес. не ми се види да струва много пари

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от shulio Разгледай мнение
                            Неслучайно заглавието на темата е такова каквото е. Предполага се, че говорим само за покупка на бъдещи печалби.

                            Ако си чел примерно сайтове като този http://www.mrmoneymustache.com/ предполагам ще си отговориш на въпрса защо мисля да го продам

                            И реализирането на това нещо изобщо не зависи от това дали ще продам бизнеса или не.
                            я си дай булстата да ти оценя бизнеса. днеска съм на кеф правя безплатни услуги

                            Коментар


                            • -
                              Last edited by shulio; 15.01.2020, 14:32.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от shulio Разгледай мнение
                                С цялото ми уважение, но в първия пост (който вече изтрих) бях написал, че питам ако има някой компетентен да сподели. Защо точно ти се почувства компетентен точно в ресторантьорството - незнам. Явно нямаш и идея за какво въпрос но се изказваш.

                                Благодаря на Грую Груев, Mr.Profit, Pyramid, mathematician и lareman
                                е като вадиш добри пари защо го продаваш. иначе ресторантьорството се оценява като всеки бизнес . или се гледа какви активи има или купувача купува бъдещи печалби

                                Коментар

                                Working...
                                X