IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КОЙ И КЪДЕ ХВАНА КЪСАТА КЛЕЧКА ТАЗИ ГОДИНА!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
    Peabody for you
    супер идея - бих искал да хвана движението от 100 до 10 долара, но сега на 10 ми е рисково. Пак късно го казваш, защо не го каза на 100 или поне на 50 долара? Въглищата явно са били супер удар тази година, добре си го изиграл.
    Тука ако трябва да слушам умниците сега на 10 долара трябва да влезна, а на 100 е било рано

    Коментар


    • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
      що не го каза като са били 300 долара, а сега като са фалирали вече
      Peabody for you

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ако човек не си реализира загубите има огромна вероятност да направи огромни загуби. По-добре по-малко, макар и по-на често, отколкото наведнъж, но със самосвала.
        Така си е, ама трябва да можеш се усещаш. Надеждата умира последна и те набутва в тресавището.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
          Така като ви чете човек,всичките работите за един голям инвеститор дето още живее при баба си и е фен на градския транспорт.Той печели дори от ациите на любимия отбор,който отдавна е фалирал.А казват,че форекса бил за балъци ,така е но там печелищите са меджду 5 и 10% а тук като гледам под 1%.Ха дано да ви върже през новата година
          Трудна годината, бе, човек. Само края на миналото десетилетие по-лошо за БФБ. А Форекса е за пресметливи типове, които обичат да се пързалят.... на динени кори, на бананови обелки, по лъснат лед с налъми и пр.

          Коментар


          • Уших се в петрола (USO). И на БФБ съм малко назад.

            Коментар


            • Има и такива години, повечето клечки от които можехме да избираме през 2015 излязоха къси. Годината беше най-слабата от 2009 насам (все пак съм малко над нулата), но ще изгрее слънце и на нашата улица.

              Това май е най-дългия период на спад на пазара (около 20 месеца по мои сметки), така че развръзката с всеки изминал ден е все по-близо
              Повече позитивизъм и добро настроение!

              Коментар


              • На мен Трейс и ПИБ са ми кривите влизания тази година и се очертава да си държа по-дълго от планираното

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                  Лесно е, когато не правиш хиляди сделки.
                  Така е - ако Равновесиев започне да си прави всичкото сделки на БФБ, оборотът и значително ще скочи.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Vomma Разгледай мнение
                    Arch Coal
                    що не го каза като са били 300 долара, а сега като са фалирали вече

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Как можете изобщо да си спомняте къде, какви загуби правите. Аз имам хиляди сделки миналата година и сигурно половината са на загуба. Но дори не ми се търси от къде какво, загубите са си част от играта и единствения начин да се правят печалби е ако се рискуват и загуби, докато не ти пречупват сметката те правят по-силен
                      Лесно е, когато не правиш хиляди сделки.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                        Вчера един мой приятел реши да си развали депозита и да си купи акции 5000бр
                        от едно дружество на което умишлено не искам да му споменавам името.Вечерта
                        се събрахме на по бира и първите му думи бяха"Вие сте егати мошенниците на дребно.
                        За има няма 2ч загубих 600 лв".Седях и го слушах и нищо не му възразих щото е прав.
                        Кратко и точно - мошенници сме на дребно, които искат големи печалби.
                        Аз всеки ден губя, за да има оборотец в тая мизерия, в която всеки стои на лимитирана за 1/10 от стотинката на 10 бр. акции. И движенията на БФБ се чакат с години, като изпуснеш някое после пак с години можеш да се хвалиш, че си n-стинки на печалба.
                        Не препоръчвам нищо, мисля на глас
                        Mнението не е препоръка за търговия с ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                          кажи ми една компания, която ще фалира догодина?
                          Arch Coal

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                            кажи ми една компания, която ще фалира догодина?
                            А ти какво ще ми дадеш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Не, те играят на относителна величина. Правиш портфейл - добре диверсифициран портфейл от късата страна и добре диверсифициран портфейл от дългата страна. И играеш за разликата между представянето на двата портфейла.

                              Другия вариант е да заемаш дълги на СП 500 и отделно да заемаш къси на диверсифициран портфейл от компании които смяташ че ще се представят по-зле.

                              Третия вариант е обратен на горния. Дълъг на компании и шортиш индекс.

                              Спекулата с отделни къси се прави само ако очакваш че вероятността им за фалит се вдига.
                              кажи ми една компания, която ще фалира догодина?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                                няма да споря с теб кога се пускат къси - виж кои са най-скъсените позиции в S&P500. По твоята логика всички, които са ги скъсили чакат фалити
                                би ли ми казал кой ще фалира догодина, за да го скъся?
                                Не, те играят на относителна величина. Правиш портфейл - добре диверсифициран портфейл от късата страна и добре диверсифициран портфейл от дългата страна. И играеш за разликата между представянето на двата портфейла.

                                Другия вариант е да заемаш дълги на СП 500 и отделно да заемаш къси на диверсифициран портфейл от компании които смяташ че ще се представят по-зле.

                                Третия вариант е обратен на горния. Дълъг на компании и шортиш индекс.

                                Спекулата с отделни къси се прави само ако очакваш че вероятността им за фалит се вдига.

                                Коментар

                                Working...
                                X