IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мишо бърка 2 основни типа хора. Едните си изкарват парите с някакви умения и мислят как и какво да направят, за да си запазят имането. По стар еврейски почин не инвестират, а държат имането си под формата на имоти,злато и валути...или с навлизането на модерните неща имоти,акции,злато и кеш.

    Другата част мислят не толкова защитно и консервативно, а как да изкарат много пари от акции,деривати и тн инструменти. За тях цел е не да си запазят имането, а да го умножат, което вдига и риска.

    Въпрос на избор е... бил съм и в двата лагера , но определено мога да кажа, че ако имате бизнес или професионални умения с които си докарвате добри доходи и ви остава да спестявате - еврейският модел е много по-щадящ нервната система и устойчив във времето. Факт доказан от ония хиени дето сега въртят световните финанси на върхът на малкия си пръст.

    Мишо - ти като печен инвеститор/спекулант - замислял ли си се при едно затваряне на борсите или банките (Кипър,Гърция) с какъв кеш може да разполагаш и за колко време ще ти стигне....
    ще кажеш пълни глупости... но Кипър доскоро Европейският Рай на схемите, капиталите и яката работа като цяло... е типичен пример какво може да се случи когато някой който може режи да загаси лампите.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Този пример показва, че американските акции са по-добра инвестиция дори в сравнение със земята, дори когато я купуваш чрез измама и дори когато имаш невероятният късмет да купиш точно това късче земя, на което цената ще се вдигне най-много.
      Мише,мисля че не е много професионално да правиш безплатна реклама на каубойските акции когато те са във фазата на балон и да
      игнонираш златото ,което е на 6 г дъно.Всяко нещо с времето си ако питаш мене.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Много сте ми готини с тези "примери". Сега ще ти дам друг пример - през 1626 година холандците купуват остров Манхатан (знаеш го кой е, нали?) за 60 гулдена или горе-долу половин килограм чисто сребро. Хайде сега ти ми сметни колко % възвращаемост има подобна сделка, а, че аз не мога да смятам с толкова невероятно големи числа
        Този пример показва, че американските акции са по-добра инвестиция дори в сравнение със земята, дори когато я купуваш чрез измама и дори когато имаш невероятният късмет да купиш точно това късче земя, на което цената ще се вдигне най-много.

        Коментар


        • Много сте ми готини с тези "примери". Сега ще ти дам друг пример - през 1626 година холандците купуват остров Манхатан (знаеш го кой е, нали?) за 60 гулдена или горе-долу половин килограм чисто сребро. Хайде сега ти ми сметни колко % възвращаемост има подобна сделка, а, че аз не мога да смятам с толкова невероятно големи числа
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

            Пишеш глупости.Ако вярваш на това което пишеш зарежи професията си на юрист и се насочи към борсата.Преди да се споминеш ще оставиш стотици милиони на наследниците.По твоята логика.Елементарно обяснение даваш на безкрайно много процеси и причинно-следствени връзки в световната икономика за последните 100 и повече години.
            Ако го направим inflation-adjusted тези 100 милиона ще са около милион и половина - два на цени от 1919. Т.е. от 500 долара правиш 2 милиона, а не 100.
            Last edited by Misho ILIEV; 26.02.2017, 23:54.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Пишеш глупости.Ако вярваш на това което пишеш зарежи професията си на юрист и се насочи към борсата.Преди да се споминеш ще оставиш стотици милиони на наследниците.По твоята логика.Елементарно обяснение даваш на безкрайно много процеси и причинно-следствени връзки в световната икономика за последните 100 и повече години.
              Кое точно е глупост?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Не сега, а 1993г. Сега щяха да са около 100 милиона без реинвестиран дивидент за пероида 1993-2017.
                Пишеш глупости.Ако вярваш на това което пишеш зарежи професията си на юрист и се насочи към борсата.Преди да се споминеш ще оставиш стотици милиони на наследниците.По твоята логика.Елементарно обяснение даваш на безкрайно много процеси и причинно-следствени връзки в световната икономика за последните 100 и повече години.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  От друга страна, ако си взел 26 кюлчета злато през 1919, сега пак са си 26 кюлчета злато и пак можеш да си купиш чисто нова таратайка с тези пари, точно както и тогава през 1919 ;-)

                  А същите 26 кюлчета злато (500 долара при цени от 1919) сега щяха да са ти 26 милиона долара в Кока Кола...
                  Не сега, а 1993г. Сега щяха да са около 100 милиона без реинвестиран дивидент за пероида 1993-2017.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    E и тази акция колко е струвала тогава и колко сега?
                    От друга страна, ако си взел 26 кюлчета злато през 1919, сега пак са си 26 кюлчета злато и пак можеш да си купиш чисто нова таратайка с тези пари, точно както и тогава през 1919 ;-)

                    А същите 26 кюлчета злато (500 долара при цени от 1919) сега щяха да са ти 26 милиона долара в Кока Кола...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      E и тази акция колко е струвала тогава и колко сега?
                      Става дума да Union Pacific, легендарна железопътна компания, която в днешно време превозва само товари. Трудно ми е да ти кажа колко пари би направил от IPO-то до сега, с всичките stock splits и реинвестирани дивиденти. Имай предвид, че в края на 19 век хората са държали акциите предимно за дивиденти и дивидентите са били много по-големи от сега.

                      Но ето ти един друг пример. Някой си е направил труда да сметне възвръщаемостта от Кока Кола. IPO-то е през 1919 при 40 долара на акция. В края на 1993 една такава акция с всички stock splits и реинвестиран дивидент ти носят 2.1 милиона долара. (източник, ето тази книга - https://www.amazon.co.uk/Essays-Warr...+warren+buffet)

                      Не е зле. Някъде бях чел подобно нещо за IBM.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Нещо се бъркаш! На германците най-им отърва евтино евро
                        тва на швабите кво им отърва никой нема да ги пита щото само те и Австрията що годе еврото им отговаря на икономиката всичко останало включително Холандия и Белгия за останалите да не говорим е с тва евтино евро само беснословни дългове навъртат еее що пример Греция ?!? Щото само в Швабия има такава индустрия останалото всичко е въздух под налягане включително Жабария и Франция дет са с по над 2 трилиона в дълг, а уж са индустриални държави .....
                        Също незнам ама треа да скиваш дали са доволни пенсионните фондове в Немско, а те немат пари за пенсии вече ....
                        А само кат се присетим и наще тъпунгери от УНСС кви ги бръщолевят тука за България с еврото и за CETA неам думи ... приемем ли еврото ше сме валат след макс 5г. щото тая валута не отговаря на тва дет сме ние, дори и сега в борд пак е високо не 1:2 а 1:3 треа да евро/лев съотношението ....
                        Last edited by michaelis12; 26.02.2017, 11:59.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение


                          Това не е вярно. Аз имам акции в компания, която днес е в СиП 500, основана е 1862.

                          Но по-важното е, че няма значение дали има или няма. Виж предишните ми постове.
                          E и тази акция колко е струвала тогава и колко сега?

                          Коментар


                          • Прави ми впечатление за цялата последна седмица, че цената на златото бавно върви нагоре, а минните компании реализират спад. За някои е нормално, след излезлите лоши отчети за изминалата година, но като цяло всички са надолу. Обикновенно, когато цената на дадена суровина се покачва или спада, това рефлектира на компаниите свързани с тази суровина. Дали причината е рекордите на основните индекси (т.е. всичко е мед и масло) и парите се насочват към други сектори?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                              Както и да го смяташ акции които са се търгували преди 117 г днес ги няма.Ако прадядо ти е купил златни монети тогава днес не само се
                              търгуват но и няколко пъти по-скъпо.
                              Опа! Имам и в една друга, основана 1799г. В последствие е преименувана на J.P. Morgan :-)
                              Last edited by Misho ILIEV; 25.02.2017, 23:29.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Както и да го смяташ акции които са се търгували преди 117 г днес ги няма.Ако прадядо ти е купил златни монети тогава днес не само се
                                търгуват но и няколко пъти по-скъпо.

                                Това не е вярно. Аз имам акции в компания, която днес е в СиП 500, основана е 1862.

                                Но по-важното е, че няма значение дали има или няма. Виж предишните ми постове.

                                Коментар

                                Working...
                                X