IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

    Хубави времена бяха при Живков е имаше си и там кусури но хората не се самоубиваха от отчаяние и кредити....
    тва няма се повтори никога повече, как и да е са ше се дзвериме в борсата и те тва е ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
      Груйо,има едно нещо дето не отчиташ,не споменаваш без да искаш или нарочно.
      това е,че купуваш златото на цена определена от онези дето печатат хартишките,ако трябва да се развързва,а то ще трябва в даден момент,дори да е след 20 години,пак ще го продадеш на цената на която ти кажат,а не не на която искаш.
      Като изключим апокалиптичните прогнози за близкото бъдеще на някои субекти,инфлацията за тези 20 години,ами......... ти си знаеш най добре.
      зависи тоя път при кои от печатарите ще си .... но определено на стотинките нищо няма да им стане за разлика от долар молар евро или квото и да било там ...

      но по-кофти варианта е имаш една камара хартийки в компа и изведнъж бааууум тея хартийки имат покупателна стойност 1/3 от тва дет са били ...
      Last edited by michaelis12; 10.03.2017, 14:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Ще се повторя за пореден път, ама здраве да е - упорито не искате да правите разлика между физическо злато и хартийки, уж наречени индекси и бла-бла. Моето физическо златце си е в мен - държа си го, кефя му се през ламината (имам и друго, дето няма ламинат, ма не го ближа като Импето), налично ми е ите така Дали може да ми го гепят -със сигурност, но с много по-малка вероятност от виртуалното.

        Купих почти на връх преди 10-на дни поредните 2 унции за чаветата, но да съм честен, при това максимално честен, не ми дреме, че днес е 100 кинта надолу, защото това е дългосрочна инвестиция за хедж след 20-30 години. Имоти имам, ако ме питате защо не имот. Отделно ще им взема и акции, просто ги чакам да спихнат, тъй като в момента са безумни цени, а моят таргет е за след 20-30 години. Толкоз.

        Вчера ходих с една колежка за подарък - искаше да купи 1 грам или 1,5 грама за подарък за РД. Аз казвам, че грамчето е безумно скъпо, ама тя не, та не - аз, вика, го вземам за подарък, ще купувам и всяка година по едно такова, защото първо, златото си е злато, второ, ще му събера на детето 20-на грама, пък то ако ще и ланец да си направи и трето, ако му дам пари, веднага ще бъдат похарчени. Замълчах, какво повече да кажа. Та това му е основният плюс и минус на златото - хората си го купуват за хедж, проблемът е, че големите го нямат в огромни количества и не могат да го печатят достатъчно от нищото, което прави превъщането му в световна валута доста проблематично, но кой знае какво ще стане след 30-50 години...
        Викаш скъпо е златото пък купуваш ланци с целта да поскъпне още след време
        Вся Власть Советам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hemilio Разгледай мнение
          Груйо,има едно нещо дето не отчиташ,не споменаваш без да искаш или нарочно.
          това е,че купуваш златото на цена определена от онези дето печатат хартишките,ако трябва да се развързва,а то ще трябва в даден момент,дори да е след 20 години,пак ще го продадеш на цената на която ти кажат,а не не на която искаш.
          Като изключим апокалиптичните прогнози за близкото бъдеще на някои субекти,инфлацията за тези 20 години,ами......... ти си знаеш най добре.
          А къде е гаранцията че инвестирайки ги в акции през тези 20 години няма да вземеш погрешни решения и в даден момент да се занулиш?Гаранция Франция.Примери бол.

          Коментар


          • Груйо,има едно нещо дето не отчиташ,не споменаваш без да искаш или нарочно.
            това е,че купуваш златото на цена определена от онези дето печатат хартишките,ако трябва да се развързва,а то ще трябва в даден момент,дори да е след 20 години,пак ще го продадеш на цената на която ти кажат,а не не на която искаш.
            Като изключим апокалиптичните прогнози за близкото бъдеще на някои субекти,инфлацията за тези 20 години,ами......... ти си знаеш най добре.
            Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

              ми незнам за такива случаи в България, но в САШш са го конфискували златото, а там немало никви комунисти. Защо все комунистите треа са виновни неам идея .... И аз се бех хванал на същата въдица че комунягите са "виновни за всичко" и като попрочетох тва онова сравних Българията с числа и факти от не къде и да е, а World Bank + index for human development сега и преди по времето на "гадните комунисти", та то тоя период от 45г. сме били в апогея си и звездния миг на развитие в страната, от пълни селяндури с путури в индустриялна държава, надали ще имаме друг такъв момент .....
              Хубави времена бяха при Живков е имаше си и там кусури но хората не се самоубиваха от отчаяние и кредити....
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

                Според мен точно за това ще стане основна валута. Нали това разправят и за биткойна - не можел да се печата и бил ограничен. И той се цели за световна валута. Мен по ме притеснява, че комунистите ще конфискуват златото на населението и ще го пратят в лагери да работи безплатно.
                ми незнам за такива случаи в България, но в САШш са го конфискували златото, а там немало никви комунисти. Защо все комунистите треа са виновни неам идея .... И аз се бех хванал на същата въдица че комунягите са "виновни за всичко" и като попрочетох тва онова сравних Българията с числа и факти от не къде и да е, а World Bank + index for human development сега и преди по времето на "гадните комунисти", та то тоя период от 45г. сме били в апогея си и звездния миг на развитие в страната, от пълни селяндури с путури в индустриялна държава, надали ще имаме друг такъв момент .....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Та това му е основният плюс и минус на златото - хората си го купуват за хедж, проблемът е, че големите го нямат в огромни количества и не могат да го печатят достатъчно от нищото, което прави превъщането му в световна валута доста проблематично, но кой знае какво ще стане след 30-50 години...
                  Според мен точно за това ще стане основна валута. Нали това разправят и за биткойна - не можел да се печата и бил ограничен. И той се цели за световна валута. Мен по ме притеснява, че комунистите ще конфискуват златото на населението и ще го пратят в лагери да работи безплатно.

                  Коментар


                  • Ще се повторя за пореден път, ама здраве да е - упорито не искате да правите разлика между физическо злато и хартийки, уж наречени индекси и бла-бла. Моето физическо златце си е в мен - държа си го, кефя му се през ламината (имам и друго, дето няма ламинат, ма не го ближа като Импето), налично ми е ите така Дали може да ми го гепят -със сигурност, но с много по-малка вероятност от виртуалното.

                    Купих почти на връх преди 10-на дни поредните 2 унции за чаветата, но да съм честен, при това максимално честен, не ми дреме, че днес е 100 кинта надолу, защото това е дългосрочна инвестиция за хедж след 20-30 години. Имоти имам, ако ме питате защо не имот. Отделно ще им взема и акции, просто ги чакам да спихнат, тъй като в момента са безумни цени, а моят таргет е за след 20-30 години. Толкоз.

                    Вчера ходих с една колежка за подарък - искаше да купи 1 грам или 1,5 грама за подарък за РД. Аз казвам, че грамчето е безумно скъпо, ама тя не, та не - аз, вика, го вземам за подарък, ще купувам и всяка година по едно такова, защото първо, златото си е злато, второ, ще му събера на детето 20-на грама, пък то ако ще и ланец да си направи и трето, ако му дам пари, веднага ще бъдат похарчени. Замълчах, какво повече да кажа. Та това му е основният плюс и минус на златото - хората си го купуват за хедж, проблемът е, че големите го нямат в огромни количества и не могат да го печатят достатъчно от нищото, което прави превъщането му в световна валута доста проблематично, но кой знае какво ще стане след 30-50 години...
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение
                      И каква е логиката при вдигане на лихвата и при инфлация когато покупателната способност на хартията спада да можеш да си купиш повече злато като цената му спада?да има нещо вярно че явно манипулатора иска да се запази покупателната способност на хартията ама и аз искам днеска апартамент за 5 евро а утре 3 апартамента за 2 евро ма нема
                      Логиката е проста с цената на жълтото-Мишо ви я написа.Нема лихви ,нема инфлация.Докато лостовете на световната власт са в тази група от елита това ще е положението.Хубавото е че явно има и противници на статуквото и те никак, ама никак не са по-слаби.
                      Last edited by Hermes73; 10.03.2017, 11:37.

                      Коментар


                      • И каква е логиката при вдигане на лихвата и при инфлация когато покупателната способност на хартията спада да можеш да си купиш повече злато като цената му спада?да има нещо вярно че явно манипулатора иска да се запази покупателната способност на хартията ама и аз искам днеска апартамент за 5 евро а утре 3 апартамента за 2 евро ма нема
                        Вся Власть Советам

                        Коментар


                        • В момента от 10 дена насам наблюдаваме усилено манипулация на цената на златото пропада си с около 10 долара на денонощие без да се влияе от подкрепи съпротиви и пълзящи средни явно манипулатора има неограничен ресурс и каквито и поръчки да има за дълго злато се неутрализират и това не влияе на цената...подобно беше положението когато японската банка правеше интервенция на йената бавно и полека и без отклонение с равни свещи цената се катереше нагоре пре йена долар и никой не знае каква и е целта и до къде и колко ще продължи интервенцията там също подкрепи съпротиви и пълзящи средни все едно ги няма
                          Вся Власть Советам

                          Коментар


                          • Не мога да разбера какво ви притеснява в този момент, като златото падна до 1200$? Най-лошият сценарий за златото който виждам за тази година е цена в порядъка на 1170 до 1250$, личните ми очаквания са за цена от 1270 до 1350$ и паритет между Джанет и Марио в двата случая.
                            Тук обаче, бих споделил свободно и най-отговорно, че цената, която очаквам за 2018 е 1600-1800$, а от там нататък положението е чао с $ и началото на настъпване на нова основна доминираща финансво валута, към така все още непознатата за повечето тук валута наречена CNY. И тогава идва въпроса, колко време ще царуват тези фиатни валути - истината е че винаги ще ги има, но царя си е Цар и той не се променя във времето - GOLD!

                            Коментар


                            • 2015 когато купувах индекси ми се смяха че щял да доиде големия жмуц и всочко да отиде наполовината е кво стана?всичко е на рекорди или близо до тях
                              Вся Власть Советам

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                                Е то това им е работата на хората .
                                Когато ще пада да ти пишат че ще ходи на 9000 ( в нашия живот няма да стане ) ,
                                а когато ще излита да ти пишат , че отива на 500 .
                                Ако мислиш , че някой , някъде , седи и пише за да може Stone Kold да влезе в позиция и да направи пари , се лъжеш.
                                Всеки гледа да ти ги вземе
                                Рулетката е пълна
                                Вся Власть Советам

                                Коментар

                                Working...
                                X