IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Че какво лошо има в това заплатите в кЕтай да се повишават, а в Европа да намаляват? Нарича се конвергенция и глобализъм
    Нали сте "социалисти-интернационалисти" уж. Защо тогава мислите, че Ханс заслужава да получава повече от Юн, въпреки, че и двамата завиват едни и същи гайки в заводите на Мерцедес или Тойота?
    Всъщност когато става въпрос за разликата в заплащането на труда в България и Германия в един и същ завод на Либхер примерно сте точно на обратното мнение - че трябвало да са еднакви заплатите, нали?!??!?...и сте прави.
    Проблемът е във ВИДЪТ труд.
    В 21 век вече не се търсят толкова "завивачи на гайки", а тази работа се поема все повече от "кЕтайци" или направо роботи.
    И "Ханс" колкото и да мрънка и да гласува за тръмпоиди, льопенки, вилдерсовци или орбановци, ще му се наложи да се ОБРАЗОВА и да се премести в R&D отдела, който все още е само в Мюнхен, за да получава по-добра заплата от кЕтаеца, мексиканеца или ...робота
    ОБРАЗОВАНИЕ....през целия живот. Свърши тая да си привилегирован, само щото си имал късмета да се родиш в Германия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

      е това не е теория то това е реалността, но на Запада и САЩ не им харесва Китай да са световна финансова и всякаква друга сила и се почва с проблемите къде ли не. Проекта Китай е започнат от Кисинджъра, за да срути СССРа и Запада да си имат една евтина работилница, еее срути ги икономически и беше работилница, да ама проекта излязъл контрол и на тея лошо им става особено са кат са с руснаците заедно. И дедо Кисинджър им казал на тиквите в Сашш една легендарна фраза : "- Аз навремето напрайх всичко възможно да разделя Китай и СССРа, вие напрайхте всичко възможно да ги съберете" ....

      Ей го заплатите скачали със 100% в Китай, т.е. вдигат си потреблението и в ЕС намаляват т.е. нема пари нема потребление, пишат за следствията, че цените ще скочат глобално в света и ние ще ядем по малко, щото Китайците ще ядат повечко, а ако се разраснат с размерите на консумация как в Сашш ееее тогава нема да ядем нищо повече ....

      Löhne steigen in China um 100 Prozent und sinken in Europa
      https://deutsche-wirtschafts-nachric.../__trashed-29/

      Die Löhne in China und in Indien steigen, während sie in Südeuropa sinken. Die Folge: Die Preise werden weltweit steigen. Damit steigt der Druck auf die EU. Investitionen gehen nämlich in Länder mit niedriger Steuerlast.
      Цялата ти теория се крепи на пожелания на базата на личните ти предпочитания!

      Китай щял да завърти вътрешно потребление и да стане независим! Ключовата дума тука е "ЩЕ"! Не е факт към момента, НО ЩЕ!
      Между това Китай да иска да скъса своята зависимост и това наистина да скъса, са две различни неща!
      Били си раздавали кредити в Юани, нямало проблем... Какво се зъбиш на САЩ, то и те си раздават кредити в долари! Какъв ти е проблема? Нали така излиза. Можеш, раздаваш си!
      6-7-8 технологична революция, аз към момента от Китай не съм видял никакви технологични новости, на потребителския пазар. Единственото, което правят е да основават вече свои компании, като произвеждат по-евтини аналози на западните СЪС СЪЩАТА ТЕХНОЛОГИЯ!
      След известно време може и да си купят инжинери или да си създадат, такива, които да правят новости, самите те! НО към момента това не е факт!
      Това е само хипотеза и дали ще стане или не, не се знае!

      Самия ти еруптираше, че Юана влиза като SDR в кошницата на МВФ, сега обаче приемаш, ЗАЩОТО ТАКА ТИ Е УДОБНО, че умопомрачителните им вътрешни дългове в Юани, са все едно да си напечатат купони за зелено училище! Дай да се разбереме, това валутата, която ще бута долара ли е, КАКТО ОБЯСНЯВАШЕ, или е валутата на Зимбабве! Преди разправяше, че стане ли Юана част от SDR и почваме от другия ден да си бришем задниците с долари. Е стана ли?
      Залагай си на Евро 1,50 и чакай да гледаш сеира на другите!

      Бягай, Майкъле, не ми се спори с тебе, ти нещата си ги извърташ както ти дойде, само и само да си обслужваш теориите!

      Коментар


      • + към написаното от Делчо

        Китай макар и велика жива сила с това ограничение на броя деца си програмираха сериозни проблеми и наближава момента, когато населението им ще бъде застаряващо в сравнение с индия, виетнам, индонезия... не знам това сваляне на забраната за повече деца кога и как ще даде ефект.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

          Хубава теорийка! Остава времето и историята да я потвърдят!
          е това не е теория то това е реалността, но на Запада и САЩ не им харесва Китай да са световна финансова и всякаква друга сила и се почва с проблемите къде ли не. Проекта Китай е започнат от Кисинджъра, за да срути СССРа и Запада да си имат една евтина работилница, еее срути ги икономически и беше работилница, да ама проекта излязъл контрол и на тея лошо им става особено са кат са с руснаците заедно. И дедо Кисинджър им казал на тиквите в Сашш една легендарна фраза : "- Аз навремето напрайх всичко възможно да разделя Китай и СССРа, вие напрайхте всичко възможно да ги съберете" ....

          Ей го заплатите скачали със 100% в Китай, т.е. вдигат си потреблението и в ЕС намаляват т.е. нема пари нема потребление, пишат за следствията, че цените ще скочат глобално в света и ние ще ядем по малко, щото Китайците ще ядат повечко, а ако се разраснат с размерите на консумация как в Сашш ееее тогава нема да ядем нищо повече ....

          Löhne steigen in China um 100 Prozent und sinken in Europa
          https://deutsche-wirtschafts-nachric.../__trashed-29/

          Die Löhne in China und in Indien steigen, während sie in Südeuropa sinken. Die Folge: Die Preise werden weltweit steigen. Damit steigt der Druck auf die EU. Investitionen gehen nämlich in Länder mit niedriger Steuerlast.
          Last edited by michaelis12; 13.03.2017, 15:28.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от michaelis12 Разгледай мнение

            мда ама не съвсем, тея ги знам и от западните новини и са пълни глупости . Китай нема никъде да гърми нито е некви си балони, мисля го обясних тва и миналия път не че нямат проблеми, но Запада вкл. и Сашш имат 100 пъти повече проблеми от тях защото не Китай, а Запада са тея дет немат парите и чайниците респективно нема на кой да продават, затова и си разработват вътрешното потребление !!
            Китайците имат първо външен дълг "само 750 млрд." в долари и имат плюс от над 3.5 трлн. във всякаква валута + злато. Чайниците че са раздали на собствения пазар някви кредити в CNY и като не ги върнат ко ше стане ?!? Ми нишо нема да стане ше си напечатат едни нови 100 коприльона и гатоо както в Сашш, a те не са прайли пакети от тъпотии CDS на борсата, които да се продават навънка с разни рейтингови агенции като S&P, Moodys Fitch Пич и т.н та да гръмне цял свят като преди заради загубените Сашовци, макар че то не е луд тоя дет яде баницата, а тоя дет я дава. Нито една банка в света никой не я беше карал да им купува измишльотините на Сашш, за да фалира .....
            Еврото никъде няма да гърми еврото е яко нагоре до над 1.50, златото също, долара ще отслабне и толкоз. САЩ кат са иноватори тва незначи, че чайниците не следват с бясна скорост. Вече в някои райони в Китай са влезни и те в 6 научна техническа революция, не са вече само китайците в ролята на роботи.
            Хубава теорийка! Остава времето и историята да я потвърдят!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение
              Това сериозно ли го мислиш/дечо смока/ ,доста първо сигнално ...ЕС ще го има по един или друг начин ,Цялата борба е за това кой да управлява ...
              Прокарват се тези идеи ,за да се пристъпи към следващите стъпки ,а те са Обща Армия ,Общи данъци ,обща полиция и т.н
              Леле, как го каза само
              "ЕС ще го има по един или друг начин..."

              Кой е другия начин? Създаване на деспотична империя като от филма "Съдия Дред"? Футуристично бъдеще, където оня гейтак Юнкер излиза с мантията като императора в Star Wars?

              Аз съм прекалено млад да помня социализма, но бас ловя, че хората, които са били облагодетелствани от строя тогава или са си виждали бъдещето си в тоя строй са обяснявали на всички останали как аджеба СоциализамЪ е несломим, и че това е бъдещето на човечеството!

              В нищо не искам да те убеждавам! Стоя острани и си гледам кефа!
              ЕС се разпада, защото е икономическа катастрофа! ЕС не е създаден, за да гради просперитет за масите, а за да ги употреби и управлява.
              Същото менте като комунизма! Даже един и същ псевдоелит стои и зад двата проекта!
              Разликата между произведеното от масите и изконсумираното от тях преди отиваше в политическата върхушка, днес тази разлика отива в корпоративната и банкерска такава! В момента когато ресурсите от изсмукването на остания свят намаляха, банкерите продължиха да си прибират своето, а средната класа и благосъстоянието на хората започна да се губи като пръдня на стадион.
              Банкерите решха да подменят населението, за да хлопнат кепенци на ДЕМОКРАЦИЯТА, белкем хората да не се усетят и да им разтурят системата, докато същевременно си внесат нови роби от страните на Аладин, за където роботите още не са годни!

              Какво ти се иска на теб или на мен няма значение. Историята на човечеството пише поредната си глава, във вечната борба между добро и зло!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                Долара не може да изчезне. Може само да се обезцени! Българският лев също се е обезценял няколкократно, но си стои и до днес. Може след 5 години едно кафе да струва 100 долара, вместо днешните 1,5, но долара ще си е там, освен ако не гръмне Йелолстоун или страната не бъде разчекната от гаржданска война, която въпреки полюсността на населението, към момента според мен не е много вероятна.
                Благосъстояние се губи и валута се девалвира. Това са нормални неща.

                CNY е много по-избушена валута от долара. Китай има също огромен дълг, подобно на САЩ. Почти цялата икономика на страната е изградена върху благосъстоянието на Запада, което ще рухне. Балона там е огромен. Само за 1 година, Китай е използвал толкова цимент в имотния си балон, колкото САЩ за последните 100г.. Смятай!!!
                Технологичното лидерство е на страната на САЩ. Китай има основно население като позитив, което не е толкова ценан актив в идващата епоха на робтизирано производство през 21 век!
                Еврото няма какво да го коментирам, то е свършено! Остават 6-12 месеца.
                мда ама не съвсем, тея ги знам и от западните новини и са пълни глупости . Китай нема никъде да гърми нито е некви си балони, мисля го обясних тва и миналия път не че нямат проблеми, но Запада вкл. и Сашш имат 100 пъти повече проблеми от тях защото не Китай, а Запада са тея дет немат парите и чайниците респективно нема на кой да продават, затова и си разработват вътрешното потребление !!
                Китайците имат първо външен дълг "само 750 млрд." в долари и имат плюс от над 3.5 трлн. във всякаква валута + злато. Чайниците че са раздали на собствения пазар някви кредити в CNY и като не ги върнат ко ше стане ?!? Ми нишо нема да стане ше си напечатат едни нови 100 коприльона и гатоо както в Сашш, a те не са прайли пакети от тъпотии CDS на борсата, които да се продават навънка с разни рейтингови агенции като S&P, Moodys Fitch Пич и т.н та да гръмне цял свят като преди заради загубените Сашовци, макар че то не е луд тоя дет яде баницата, а тоя дет я дава. Нито една банка в света никой не я беше карал да им купува измишльотините на Сашш, за да фалира .....
                Еврото никъде няма да гърми еврото е яко нагоре до над 1.50, златото също, долара ще отслабне и толкоз. САЩ кат са иноватори тва незначи, че чайниците не следват с бясна скорост. Вече в някои райони в Китай са влезни и те в 6 научна техническа революция, не са вече само китайците в ролята на роботи, а роботи произвеждат вече в Китай ..

                P.S. незнам дали искаме или ньет но 21 век е китайския век, тва не го казвам аз, а всякакви анализатори дори и американски
                Last edited by michaelis12; 13.03.2017, 15:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sssaaa Разгледай мнение
                  Дечо, аз не съм на мнение, че Евро или Долар изведнъж ще изчезнат като валута, защото не виждам кой знае каква хартиена конкуренция (освен CNY). По-скоро съм склонен да приема, че тези две валути в следващото десетилетие ще загубят голямото си доверие и това прави златото страхотен хедж и много съблазнително, дори бих казал секси!
                  Или казано на кратко - ако сега със 1000$/Евро можеш да си купиш една почивка за 10 дена някъде на морето, то след 10г., това ще бъде максимум 20% авансова педплата/капаро.
                  Долара не може да изчезне. Може само да се обезцени! Българският лев също се е обезценял няколкократно, но си стои и до днес. Може след 5 години едно кафе да струва 100 долара, вместо днешните 1,5, но долара ще си е там, освен ако не гръмне Йелолстоун или страната не бъде разчекната от гаржданска война, която въпреки полюсността на населението, към момента според мен не е много вероятна.
                  Благосъстояние се губи и валута се девалвира. Това са нормални неща.

                  CNY е много по-избушена валута от долара. Китай има също огромен дълг, подобно на САЩ. Почти цялата икономика на страната е изградена върху благосъстоянието на Запада, което ще рухне. Балона там е огромен. Само за 1 година, Китай е използвал толкова цимент в имотния си балон, колкото САЩ за последните 100г.. Смятай!!!
                  Технологичното лидерство е на страната на САЩ. Китай има основно население като позитив, което не е толкова ценан актив в идващата епоха на робтизирано производство през 21 век!
                  Еврото няма какво да го коментирам, то е свършено! Остават 6-12 месеца.

                  Коментар


                  • http://www.capital.bg/biznes/moiat_k...a_na_monetata/

                    Интересно четиво.

                    Коментар


                    • Това сериозно ли го мислиш/дечо смока/ ,доста първо сигнално ...ЕС ще го има по един или друг начин ,Цялата борба е за това кой да управлява ...
                      Прокарват се тези идеи ,за да се пристъпи към следващите стъпки ,а те са Обща Армия ,Общи данъци ,обща полиция и т.н

                      Коментар


                      • Дечо, аз не съм на мнение, че Евро или Долар изведнъж ще изчезнат като валута, защото не виждам кой знае каква хартиена конкуренция (освен CNY). По-скоро съм склонен да приема, че тези две валути в следващото десетилетие ще загубят голямото си доверие и това прави златото страхотен хедж и много съблазнително, дори бих казал секси!
                        Или казано на кратко - ако сега със 1000$/Евро можеш да си купиш една почивка за 10 дена някъде на морето, то след 10г., това ще бъде максимум 20% авансова педплата/капаро.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                          Съгласен съм за стойността на златото - тя е в главите на хората, не в самото злато.
                          Пич, ти сериозно си се вкарал във филма, че компетентността ти, надхвърля стойността на притежаваните от теб активи!
                          Не знам дали ти стига акъла, за да проумееш какво точно ти казвам!

                          Златото е суровина, нищо повече. Всяка една суровина, може да служи за заместител, на кеша, защото кеша е непотребна стока(сама по себе си, освен за тоалетна хартия, а вече с електронните пари и за това не става), която служи единствено за размяна на други стоки или активи, да речем акции. Тъй като хората харесват златото много повече от редица други суровини, да речем стоманата, те са склонни да разменят стоки и услуги именно за злато, а не за стомана. Хората са преценили, че златото е в много по-малки количества от стоманата, а като суровина е жалано от мнозина. Просто търсене и предлагане! Явно е по-удобно да отидеш да си купиш един чувал картофи, като го размениш за една сушка злато, отколкото да мъкнеш 100 кг. гюле от стомана.
                          Стойността на златото се определя от факта, че хората го харесват и искат да притежават артикули изработени от тази суровина. Те не искат волфрамови бижута или часовници, не искат и пръстени от останалите по-редки от златото метали. Искат стоки и продукти от злато. Ами диамантите, те защо отново държат висока стойност и са продукт, който лесно може да бъде разменен и приет почти за каквото се сетиш. Какво е тяхното приложение извън бижутерията, да не би да реже някой джамове с тях? В крайна сметка картофи се копаят със стоманена мотика, а не със златна или диаментена такава. Ако те пуснат като Робинзон Крузо на самотен остров, повярвай ми би искал стоманена мотика, а не златен Ролекс или диамантен пръстен. Само, че масовия човек, не е в ситуацията на този отшелник!


                          Относно тъпотиите, които ги пишеш за централните банки. Когато централната банка държи злато, то тя притежава някакъв реален актив, който може да бъде разменян извън конюнктурата на каквато и да е политическа ситуация или война!
                          Хартиените пари са продукт 100% на политическата среда! Преди да има икономика има държава. За да се формира държава, която да си имитира някаква валута, която пък от своя страна да бъде оценена от пазара на базата на нейната икономика, има някакво ПОЛИТИЧЕСКО СЪГЛАШАТЕЛСТВО!

                          Когато се променят устоите на политическото съглашателство, стойността на хартиените пари се изпарява!!!
                          България се намира във Валутен борд, лева е вързан към еврото! Не се интересувам от тематиката и не познавам детайлите, но мисля, че съм чувал, че БНБ държи 20 милиарда евро.
                          Утре когато еврогейовете решат да разпуснат командата, което между другото вече е факт, но балъците не го осъзнават в пълната му степен или настане спукване на суверенния дългов балон в Еврозоната или на нормалнате хора им писне на К*ра и на няколко места изберат хора като Льо Пен или Вилдерс. Стойността на всичките тия хартийки отива в канала!
                          И когато някой български гражданин, бизнесмен отиде в Китай, стискайки в потните си ръчички български левчета и опита да купи нещо, китайците ще го пипитат: Добре Г-н Иванов, ние искаме да правим бизнес с вас и да разменяме СТОКИ(в случая на Иванов, стоките са български левове), но каква е стойността на това което ни предлагате вие?
                          Точно в този момент, дали обезпечението на левовете на Иванов, ще са 500 палета с еврови банкноти по 100 евара в трезора на БНБ или ще са същите 500 палета натъпкани с най-финната тоалетна хартия с кодово име: "ASS DELICIOUS", няма никакво значение!!!

                          БНБ може да държи резерв, не от злато, а от стоманени листове, стига да има къде да ги дянеш. Със сигурност обаче, когато отиваш на среща за размяна, много по лесно и конвертируемо е, да го направиш със суровина като златото. Съвсем скоро една нахапана баничка хвърлена на пътя, ще има много по-голяма стойност, отколкото евровата банкнота.
                          Last edited by DELCHO SMOKA; 13.03.2017, 11:36.

                          Коментар


                          • Златото блести в 'тъмни' времена. Когато кредитния балон се надува, фондове се усвояват, икономиките се инжектират, за да се генерира ръст.... тогава златото е 'просто жълт метал използван в бижутерията'.
                            Всяка монета има 2 страни и е въпрос на време да се падне ези, не става само тура и обратното. Според мен в момента сме в края на ерата на цар долар, когато 95% от участниците на пазара са убедени, че по-велико нещо от печатницата за пари на ФЕД - няма! Всичко се решава с още дълг и още печатане и докато всички мислят така нищо не може да изкара влака извън релси..... дали е така ще видим тази петилетка...няма да се наложи да чакаме още много.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Пичове, незнам за какво спорите, но от няколко години купувам физическо инвестиционно злато. Първата ми покупка бе на 1866лв за унция, а последната на 2044лв. Нека спора да приключи сега, защото от както купих на тези нива, повече не са се връщали и едва ли ще се върне на тях (говорим за курс купува).
                              Моля, недейте да сравнявате въздух (ЕТФ и др.), с нещо реално, истинско и вечно!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

                                Е да де ама централните банки не складират лалета а злато фараоните също са ползвали злато в пирамидите а не кокичета и адамантий....от друга страна не е правилно също да чакаш да събереш достатъчно злато за да скъсаш оковите от друга зависист например липса на пари (и изражението им в злато)за преминаване към енергийна независимост от тец към аец
                                Ако бях шеф на централна банка и всички други централни банки купуваха злато, аз също бих разпоредил да се купува. Щях да го направя с ясното съзнание, че това е психологически трик, но психологията не е за подценяване.

                                Коментар

                                Working...
                                X