IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Златото не става за инвестиция. Все едно да купувам долари с левове и да чакам доходност. За какво може да ни послужи, идеално се презентира в тази статия:
    http://www.monitor.bg/a/view/30840-Щ...едство/

    Добре че не беше пазил франкове дядото...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от RedMod Разгледай мнение
      Много ми е интересно как в темата за ЗЛАТОТО последните няколко дни се обсъжда усилено:

      - Неравенството
      - Несправедливоста
      - Апокалипсиса
      - Комунизмът

      Май това са всички основни причини които движат покупката на златото, а не очакване на доходност!

      От вчера имаме и ВЯРАТА.

      Е съфорумци, мисля че сами си обяснихме защо за хората по цял свят златото носи стойност, сигурност и вяра.

      Дали ще го бъде?


      Всички почитатели на златото очакват да се случи финансов апокалипсис поради печатането на пари политиките на централните банки, но все не се случва. То и аз съм му отредил някакъв процент в портфейла си, поради причината че не съм наясно как точно се осигурява финансовата стабилност от централните банки, но исторически погледнато златото не може да бие акциите. Не мога да си обясня също и защо централните банки държат злато при евентуален срив на системата да имат злато ли. Но пък и никоя държава няма златен стандарт ако е толкова добър тоя стандарт как пък поне една държава не е с такъв.

      Коментар


      • Много ми е интересно как в темата за ЗЛАТОТО последните няколко дни се обсъжда усилено:

        - Неравенството
        - Несправедливоста
        - Апокалипсиса
        - Комунизмът

        Май това са всички основни причини които движат покупката на златото, а не очакване на доходност!

        От вчера имаме и ВЯРАТА.

        Е съфорумци, мисля че сами си обяснихме защо за хората по цял свят златото носи стойност, сигурност и вяра.

        Дали ще го бъде?



        Never insert a 747 Jumbo Jet up your nose!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

          Във втората група съм и аз . Но при дълъг времеви хоризонт (20-25 г.) не е рационално да се купува предимно или само злато.

          Окей, с едно уточнение, че работата ми е свързана с финансовите пазари и финансовата стабилност. Но не и с търговията с ценни книжа или управлението на портфейли от активи.
          С това пояснение бих казал, че си в 3та много рядка група от хора

          А именно, че покрай работата си получаваш инфо което ти позволява да добавиш още един пристън за акустиране в бъдещето.

          Тези които не работим това и набавяме инфо в свободното си време относно финансовите пазари или 2рата група прибягваме до по традиционните методи за акустиране. Имоти, земи, валута и злато.

          Неотричам модела ти и не го измервам спрямо опцията злато, но предполагам че повечето хора ги спира липсата на време(поради друга работа) и достатъчно инфо. Това е нещото което да ме спира и мен. Знам, че това е постоянен динамичен процес. За мен доверяването на фондове за управление на ресурс е като да ги сложиш в банка (ама малко по-несигурно )
          Never insert a 747 Jumbo Jet up your nose!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Новия завет няма нищо общо с комунизма ама нищо общо.Новият завет е учение според което любовта е най великото нещо и само то ще спаси светът.
            Има и то много. Но темата е за златото, а не за религия и социални строеве, макар че взаимовръзката между тях е много голяма.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

              Идеологията на самата Библия в частта си новият завет си е чист комунизъм /не социализъм/. Така че да ако не е по древен то той е стар колкото нея.
              -Убиват хората не оръжията или техните производители /това е заложено в генетичният код на хомосапиенса. АГРЕСИЯТА/
              В частта строителни предприемачи. Стига да е спазил закона и проекта, както и да е предал обекта в срок и съгласно договорената сума във вид описан в договора то предприемача е честен и коректен. 90% към момента са такива, поради причината, че искат да продължат в този бранш и по друг начин не е възможно.
              Като допълнение- Светът винаги е живял в феодално родов строй. Формите на държавното управление под, които той е съществувал са се различавали през вековете, като социалното инженерство е създавало системи като Комунизъм, Социализъм, Фашизъм, Капитализъм, Империализъм, и какво ли не още. Но сърцевината на всеки един строй през цялото съществуване на земята е бил тип пирамида център разклонение, като на основата винаги е било простолюдието низшият слой на обществото.
              Единственният чист Комунизъм се е състоял експериментално в Израел под формата на Кибуците. Финансиран от богати ционистти с цел лабораторно изследване на тази идеология, изреалците установяват, че комунизмът в чистият си вид не може да съществува дори в лабораторна среда прекалено дълго време.
              НАПЕЛЕОН е казал дайте ми пари и ще завладея света. Светът винаги е бил базиран на материалното. На парите на жаждата за притежание.
              А най-чистата форма на пари е била и винаги ще бъде златото.
              Новия завет няма нищо общо с комунизма ама нищо общо.Новият завет е учение според което любовта е най великото нещо и само то ще спаси светът.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                бат пешо,
                войните в повечето случаи са в резултат на безумните икономически политики на правителствата. Ластика се опъва, опъва и в момента в който се скъса обикновено това завършва разрушително под формата на война...в момента единствено ядрения арсенал държан от великите сили възпира избухването на 3-та световна война и кукловодите са принудени да отпускат парата посредством локални войни (ирак, сирия, либия,корея,виетнам,афганистан) които са разрушителни за цели нации, но са в полза на големите сили, които си правят каквото си искат...

                лошото е, че напрежението не спада и дефицитите и дълговете нарастват експоненциално....печелят време...нищо повече...нещата ще свършат с една 'хубава' депресия и дано размине без 3-та световна война.
                По някой класификации третата световна приключва с падането на желязната завеса. Студената война е третата. В момента сме в подготвителните акорди на четвъртата. Просто идеологиите още не са напълно изкарани на показ, но вече са напълно ясни и дефинирани. Враждуващите лагери са създадени, въоражаването върви в пълна сила. За мен това ще е хибриден вариант на горещ и същевременно студен глобален конфликт. Тоест горещата фаза няма да бъде изпусната от контрол, което би било безумие без печеливш. В такива времена много хора от низините ще искачат пирамидата, а много от по-горните нива ще паднат в основата или ще изчезнат. В мътни времена се лови най-голямата риба и дава както възможностти така и безисходица. Скоро всички ще разберат силата на жълтият метал и защо той има над петхилядна история на разплащателно средство. Междудругото по време на Арабската пролет и войните в залива Ирак итн. много хора го видяха когато националните им валути изчезнаха.
                И докато англосаксонците промиват мозъците на плебеите то в съседна Турция населението трупа злато като за световно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                  А относно прецеНЯВАНЕТО, чета. Следя и най-трудното - мисля. Третото е най- трудното. Най-великият помощник - книгите и интернет.
                  Събираш и анализираш информация. Истински разузнавач Но трябва да отсяваш информацията от дезинформацията, а това е наистина трудно-

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                    А относно прецеНЯВАНЕТО, чета. Следя и най-трудното - мисля. Третото е най- трудното. Най-великият помощник - книгите и интернет.
                    И кво прИцИни от четенето. Какво казват дебелите книги които си прочелаааа

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Mи ако ми посочиш поне един дет не е може и да размисля.А и не знаех че комунистите са по древни от библията.Стоителен предприемач да не крадец и мошеник такова чудо няма.Колко народ загина по строежите ....кой е отговорен за това?Мамят с качество цени дават рушвети да не говорим с къф цимент строят...Сега да не ми кажеш че не те са го произвели....Щото и оня дет убива с нош или пищоф и той не ги е произвел
                      Идеологията на самата Библия в частта си новият завет си е чист комунизъм /не социализъм/. Така че да ако не е по древен то той е стар колкото нея.
                      -Убиват хората не оръжията или техните производители /това е заложено в генетичният код на хомосапиенса. АГРЕСИЯТА/
                      В частта строителни предприемачи. Стига да е спазил закона и проекта, както и да е предал обекта в срок и съгласно договорената сума във вид описан в договора то предприемача е честен и коректен. 90% към момента са такива, поради причината, че искат да продължат в този бранш и по друг начин не е възможно.
                      Като допълнение- Светът винаги е живял в феодално родов строй. Формите на държавното управление под, които той е съществувал са се различавали през вековете, като социалното инженерство е създавало системи като Комунизъм, Социализъм, Фашизъм, Капитализъм, Империализъм, и какво ли не още. Но сърцевината на всеки един строй през цялото съществуване на земята е бил тип пирамида център разклонение, като на основата винаги е било простолюдието низшият слой на обществото.
                      Единственният чист Комунизъм се е състоял експериментално в Израел под формата на Кибуците. Финансиран от богати ционистти с цел лабораторно изследване на тази идеология, изреалците установяват, че комунизмът в чистият си вид не може да съществува дори в лабораторна среда прекалено дълго време.
                      НАПЕЛЕОН е казал дайте ми пари и ще завладея света. Светът винаги е бил базиран на материалното. На парите на жаждата за притежание.
                      А най-чистата форма на пари е била и винаги ще бъде златото.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                        Хубаво, и как преценяш кога е момента да влезеш в злато и до колко процента от портфейла
                        А относно прецеНЯВАНЕТО, чета. Следя и най-трудното - мисля. Третото е най- трудното. Най-великият помощник - книгите и интернет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение
                          Не. Темата е за златото. Всичко, което не е по темата и отива в друга посока поне за мен е разводняване и не му е тук мястото.
                          Хубаво, и как преценяш кога е момента да влезеш в злато и до колко процента от портфейла

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                            Хммм понякога търсенето създава продукта. Когато спряхме да сме дами изчезнаха и кавалерите. Страничен ефект от прекаляването с фиатните валути.
                            Хубав отговор! Хареса ми!
                            Явно имаш акъл в главата, за съжаление не си личеше от предвходните ти постове!
                            Причината е, че когато си писала последното си била себе си, а преди това си искала да напишеш нещо, което да се хареса на четящите във форума! Според мен не се получаваше.
                            Така, че съвета ми е каквото и да правиш! ВИНАГИ БЪДИ СЕБЕ СИ!



                            Успех!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              златото не носи дивидент..то е котва в бурни времена... после е хубаво да може да вдигнеш платната (акциите) и да отплаваш с попътния вятър, а за да не се люшка много платнохода в трюма баласт (бондове и тн)

                              златото е и котва и спасителна жилетка и спасителна лодка... в момент, когато пазарите на рекордни върхове, дълговете са рекордни (всякакви дългове!) , дефицитите са големи (не рекордни но големи) ... за мен това са черни облаци на хоризонта ...прибирам платната и пускам котва в някой закътан залив.... след бурята който платноход има най-много платна той ще плава най-бързо до нови пазари

                              в момента да издуя всички платна и да яхна задаващия се ураган ... това ще свърши като 2008-ма ..най-малкото.

                              после на едни ниски нива кеф ти акции, кеф ти бондове, пара да имаш да пазариш
                              Искаш да правиш маркет тайминг. Но това малко хора успяват да го направят и обикновено се свежда до късмет.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                                Във втората група съм и аз . Но при дълъг времеви хоризонт (20-25 г.) не е рационално да се купува предимно или само злато.
                                златото не носи дивидент..то е котва в бурни времена... после е хубаво да може да вдигнеш платната (акциите) и да отплаваш с попътния вятър, а за да не се люшка много платнохода в трюма баласт (бондове и тн)

                                златото е и котва и спасителна жилетка и спасителна лодка... в момент, когато пазарите на рекордни върхове, дълговете са рекордни (всякакви дългове!) , дефицитите са големи (не рекордни но големи) ... за мен това са черни облаци на хоризонта ...прибирам платната и пускам котва в някой закътан залив.... след бурята който платноход има най-много платна той ще плава най-бързо до нови пазари

                                в момента да издуя всички платна и да яхна задаващия се ураган ... това ще свърши като 2008-ма ..най-малкото.

                                после на едни ниски нива кеф ти акции, кеф ти бондове, пара да имаш да пазариш

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X