IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

    Кога ще става тоз рестарт по борсите че ми се изчака чакалото
    Всички чакат рестарт.Наблюденията са ми че обикновено става това което не се очаква.Може ли системата в този си вид с всички дългове да просъществува?Според мен може и това е най-вероятния сценарий.Ако се върнем назад в годините предполагам че достигането на първия трилион държаван дълг на САЩ е бил посрещнат с коментари подобни на днешните за началото на края.Стабилноста на системата зависи от основния гарант-АРМИЯТА НА САЩ.Докато тя е най-силната армия в света САЩ ще могат да възпоизвеждат сегашния модел с трупане на дългове.Дори Китай и Русия и част от останалия свят да се отделят в независима икономическа зона с всички произтичащи от това неща,системата ще продължи да работи защото е в интерес на властващия англосаксонски ЕЛИТ.Надпреварата ще бъде с времето.На САЩ им трябват няколко десетилетия да направят скок равен от историческа гледна точка на Великите Географски Открития от 15 и 16 век.Създаване на бази и разработване на ресурсите на близкия до Земята Космос.Това е и спасението на сегашния финансов модел.Напрактика се откриват безгранични възможности за инвестиции и финансова експанзия.Освен всичко друго САЩ има и научнотехническия потенциал да успее.Това от което САЩ има нужда е ВРЕМЕ.Няколко десетилетия.Затова сегашната система ще се крепи с всички възможни средства.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      имам предвид нещо от сорта на 2008-ма, но сега ще удари доста по-твърдо, защото правителствата са супер задлъжнели + ЦБ са пълни с боклуци, които уж отдавна трябваше да са разчистили..

      представи си хипотетично, че утре или след 1 година падне Дойче... това ще е равносилно на такова цунами по пазарите, че накупилите консервативно на текущи нива или 2016 нива средни...ще имат да чакат десетилетие (ако не и 2-3) докато 'излязат' на кота 0... само защото са инвестирали консервативно...2016-17та.

      това имам под рестарт... дойче ако падне е по-зле от това да кацнат марсианци в москва.

      поздрави
      Берти дядо ти руснак а ти пращаш марсианците в Москва...Това цунами дет се е задало дано не доведе до война.Аз очаквам така да разтръска светът че живите ще помнят до края на дните си......Ние сме на прага на съвсем нов свят нямащ нищо общо с днешния.Ние сме на прага....Ще има фалит на света фалит на досегашния начин на живот ще бъде процес и ще трае над 10 години

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

        Кога ще става тоз рестарт по борсите че ми се изчака чакалото
        Тоз път няма да има рестарт на борсите а край.С капитализма лихвите и другите простотии се приклщчва.Ще има нова финансова система нямаща нищо общо с досегашната

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Stone_Kold Разгледай мнение

          Кога ще става тоз рестарт по борсите че ми се изчака чакалото

          Ееее, ама ти си търпеливО, нали! Ще почакаш още малко и после само лягаш по гръб и наблюдаваш как се пълнят сметките. ))
          Освен това, аз не познавам жена, която не може сам-сама да рестартира, която и да било /на практика - всяка/ система. Мисля, че не греша.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            имам предвид нещо от сорта на 2008-ма, но сега ще удари доста по-твърдо, защото правителствата са супер задлъжнели + ЦБ са пълни с боклуци, които уж отдавна трябваше да са разчистили..
            Пълни са с трежърита и senior MBS. Малко пресилено е да се каже, че са боклуци. Федът, примерно, прави доста добри печалби от инвестициите си.



            Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
            представи си хипотетично, че утре или след 1 година падне Дойче... това ще е равносилно на такова цунами по пазарите, че накупилите консервативно на текущи нива или 2016 нива средни...ще имат да чакат десетилетие (ако не и 2-3) докато 'излязат' на кота 0... само защото са инвестирали консервативно...2016-17та.
            Повечето деривати в Европа минават през central counterparties (CCPs), които имат изисквания за initial и variation margin. Дилърите на OTC деривати също искат марджин. Според мене с тези деривати се вдига много шум за нищо. Истинското цунами би дошло от фалита на CCP-тата. Но за сега те са супер регулирани и в момента се мисли как да се направи така, че да са като скала в бурните финансови океани.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              имам предвид нещо от сорта на 2008-ма, но сега ще удари доста по-твърдо, защото правителствата са супер задлъжнели + ЦБ са пълни с боклуци, които уж отдавна трябваше да са разчистили..

              представи си хипотетично, че утре или след 1 година падне Дойче... това ще е равносилно на такова цунами по пазарите, че накупилите консервативно на текущи нива или 2016 нива средни...ще имат да чакат десетилетие (ако не и 2-3) докато 'излязат' на кота 0... само защото са инвестирали консервативно...2016-17та.

              това имам под рестарт... дойче ако падне е по-зле от това да кацнат марсианци в москва.

              поздрави
              Кога ще става тоз рестарт по борсите че ми се изчака чакалото
              Вся Власть Советам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                Представи си, че ти беше един богат немец в нацистка Германия с акции от по 1% в Siemens, Thyssen-Krupp, Hugo Boss, Schindler и Volkswagen. 1945 идва абсолютният рестарт. Но ти пак щеше да си останеш богат с по 1% в тези компании.

                Не знам какъв рестарт имаш предвид, но ако е атака от извънземни или потоп, тогава и златото може да не помогне ;-)
                имам предвид нещо от сорта на 2008-ма, но сега ще удари доста по-твърдо, защото правителствата са супер задлъжнели + ЦБ са пълни с боклуци, които уж отдавна трябваше да са разчистили..

                представи си хипотетично, че утре или след 1 година падне Дойче... това ще е равносилно на такова цунами по пазарите, че накупилите консервативно на текущи нива или 2016 нива средни...ще имат да чакат десетилетие (ако не и 2-3) докато 'излязат' на кота 0... само защото са инвестирали консервативно...2016-17та.

                това имам под рестарт... дойче ако падне е по-зле от това да кацнат марсианци в москва.

                поздрави
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                  коментираните стратегии са супер, НО има едно голямо НО... след последните години на брутални харчове от страна на правителства, население (развития свят) в момента има една много сериозна задлъжнялост..едно напрежение, което аз лично не виждам как може да остане до безкрай без някакви сериозни драми

                  та в този ред на мисли една такава балансирана система може да има много грозен старт (визирам идните 2-5 години) и после да е нужно десетилетие само да се компенсират щетите.

                  ще кажете, че съм много ченоглед, но се плаша като гледам популизма, който е залял европа и сащ .... това няма да свърши добре.

                  та въпроса е не дали системата е ок , а голямата система дали няма да ни изненада с един здравословен рестарт...виж тогава едно балансирано порфолио ще направи чудеса.

                  поздрави и успех на всички
                  Представи си, че ти беше един богат немец в нацистка Германия с акции от по 1% в Siemens, Thyssen-Krupp, Hugo Boss, Schindler и Volkswagen. 1945 идва абсолютният рестарт. Но ти пак щеше да си останеш богат с по 1% в тези компании.

                  Не знам какъв рестарт имаш предвид, но ако е атака от извънземни или потоп, тогава и златото може да не помогне ;-)
                  Last edited by Misho ILIEV; 29.03.2017, 21:16.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                    Само че сме в перманентен бичи пазар откакто съществува етф-а (2012)!

                    2015та имаше леко покашляне на акциите и спада там е 65% (или 39% за годината)! Когато обаче влезем в продължителен и дълбок спад ще стане интересно за наблюдение, но не съм сигурен, че искам да съм вътре
                    това е готино за шортене при мечи пазар или в по-сериозни корекции
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                      Само че сме в перманентен бичи пазар откакто съществува етф-а (2012)!

                      2015та имаше леко покашляне на акциите и спада там е 65% (или 39% за годината)! Когато обаче влезем в продължителен и дълбок спад ще стане интересно за наблюдение, но не съм сигурен, че искам да съм вътре
                      Абсолютно,и на мен ще ми е много интересно как ще се държи контангото на фючърса при по-продължителен мечи пазар, но подозирам, че доста бързо ще се адаптира и резултатите ще са малко под тези от 2014-2016

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                        Оф, това е като влакче на ужасите

                        2015 drawadown-a е 65%. Мога да си представя какво би било 2008ма?!?!
                        ++
                        Това са продукти дето са от 5-6г само на пазара.
                        Щом могат в бичи пазар да се спихнат 3пъти за 5-6г и то по 3-4 пъти - то в следващата 2000 или 2008г значи минимум 10 пъти е гаранте...
                        Както и да го ребалансираш - все си в киреча най вероятно.

                        Aко изобщо нещо от тази група си заслужава да се играе кратко/средносрочно - това е ZIV ( двойно по малка вола в сравнение с UVXY / XIV) и то не самостоятелно, а в комбинация с TMF / EDV или като месечна ротационна стратегия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Ами тъй като си на приличен деливъридж- горе-долу същото би било От създаването му месечната му доходност е 3,75 % със стандартно отклонение 17,47%, на годишна база доходността почти догонва отклонението. Една умерено агресивна стратегия/ежемесечно ребалансиране- 20% инвестиран, 80% кеш/ ти дава 12,63 % годиншна доходност с 13,68 дроудаун..
                          Само че сме в перманентен бичи пазар откакто съществува етф-а (2012)!

                          2015та имаше леко покашляне на акциите и спада там е 65% (или 39% за годината)! Когато обаче влезем в продължителен и дълбок спад ще стане интересно за наблюдение, но не съм сигурен, че искам да съм вътре

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

                            Оф, това е като влакче на ужасите

                            2015 drawadown-a е 65%. Мога да си представя какво би било 2008ма?!?!
                            Ами тъй като си на приличен деливъридж- горе-долу същото би било От създаването му месечната му доходност е 3,75 % със стандартно отклонение 17,47%, на годишна база доходността почти догонва отклонението. Една умерено агресивна стратегия/ежемесечно ребалансиране- 20% инвестиран, 80% кеш/ ти дава 12,63 % годиншна доходност с 13,68 дроудаун..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                              Ето ти още малко храна за размисъл- само с 2 актива- SVXY и кеш, и периодично ребалансиране, имаш по-добра доходност за единица поет риск от всички варианти на микса.
                              Оф, това е като влакче на ужасите

                              2015 drawadown-a е 65%. Мога да си представя какво би било 2008ма?!?!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                                Да видим сега...
                                Пак не е иделано, но се вижда поне.

                                [ATTACH=CONFIG]n3183013[/ATTACH]
                                Още един интересен факт. Най-добрите фонд мениджъри стоят близо 100% инвестирани голяма част от времето, за да не изостават от пазара (друг е въпроса дали са добре диверсифицирани). И когато намерят интересна тема да кажем идентифицират потенциал в определен сектор или актив влизат с ливъридж, за да изтеглят екстра алфа за портфейла.
                                Друг подход за екстра доходност се опитах да подскажа в предишни постове, но от графиката на Мишо мога лесно да го демонстрирам. От баровете се вижда, че при акциите максималния спад (риск) за едногодишен период е 39% при CAGR – 11.1%. При бондовете спада е 8% и CAGR 6%.

                                На RISK ADJUSTED база е по-добре да се инвестира с ливъридж в бондове вместо в акции. При ливъридж 5:1, CAGR би била 30% (6*5) при макс риск 40% (8*5). Или изкарвате 3 пъти по-висока доходност на годишна база за същия поет риск!

                                Това разбира се не е препоръка, а само пример за това че трябва да се разсъждава извън конвенционалното мислене и клишета, които сме учили в университета.

                                Успех

                                Коментар

                                Working...
                                X