IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Ти имаш ли предтава какво ще се случи после....Никаква армия не мое ти помогне всички дет са взимали над 5000 долара ше бъдат избити....
    бат пешо,

    номерът е, че най-много дължи най-лошото момче в квартала...и оттам тръгва всичко.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Ти имаш ли предтава какво ще се случи после....Никаква армия не мое ти помогне всички дет са взимали над 5000 долара ше бъдат избити....
      Хехе, Батка, ми то нали точно това стана у нас, бре - аз освен Луканката, ама той настъпи руски интереси, друг убит не видях, а спестяванията на населението си отидоха, фондовете за пенсии - също, та сега плащаме пенсиите с бъдещето на младите - гадно, ама това е истината. Затова и тук сме толкова голд бъгнати - всички помним какво стана в последните 25 години, единственото, кето се спаси, бяха имотите (но само в големите градове, в малките станаха пълен шит, а бяха на цената на софийските) и златото, всичко друго уйде в киреча... В сащ това не го знаят и нямат имунитет (то и ние нямахме 89-та), ама ние го знаем, а страх лозе пази, нали
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение

        Според мен точно това ще стане. Няма да има виновни, няма да има и пенсии.
        Ти имаш ли предтава какво ще се случи после....Никаква армия не мое ти помогне всички дет са взимали над 5000 долара ше бъдат избити....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

          А аоще по убаво ще е да се опростят дълговете на някой дет е профукал примерно спестяванията ти здравните ти и пенсионни осигуровки
          Според мен точно това ще стане. Няма да има виновни, няма да има и пенсии.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

            Сложих ти плюс, но не съм напълно съгласен - да, на сащ им е нужно време, но не за някакъв нАучно-технически пробив (тов са приказки за наивници), а за да отлагат края. Системата в този ѝ вид е изчерпана, но това не пречи да продължи да съществува още десетилетия. А приказките за пробив са като преди 30 години - стрим светлий комунизъм, само време ни дайте. Та и тук така. За останалото си прав - има ли армия, всичко е ток и жици и машината за печатане на кинта ще работи до откат
            Няма друго реално решение на уравнението.Колонизирането на Космоса е единственото нещо което може да създаде голям икономически тласък и да реши ред въпроси-икономически, екологични,социални.Аз си оставам твърд привърженик на жълтия метал.Вярвам в малките проценти и малките числа-не винаги най-възможното става. Безброй причинно-следствени връзки могат да създадат всякакви ситуации.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bobacho Разгледай мнение
              Според мен рестарт няма да има. Ще бъдат положени особени усилия за това. Ще заживеем в тоталитарен свят. Ще бъдат отнети основни свободи и хората ще бъдат принудени да консумират по-малко и по план. Дълговете или няма да се плащат (ще се ролват до безкрай) и ще бъдат опростени. На никой няма да му пука за тях. В имвто на общото благо тези имащи да вземат няма да натискат тези имащи да дават. Това може да продължи много дълго време.
              Представям си как опрощаваш дълговете на твоите длъжници и не ти пука тръгваш бос по асфалта и една лекота те обзема започваш да си подсвиркваш......Момчета УНСС уврежда мозъците както и Западноевропейските университети за меринджеи....А аоще по убаво ще е да се опростят дълговете на някой дет е профукал примерно спестяванията ти здравните ти и пенсионни осигуровки

              Коментар


              • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
                Всъщност само ако си държа средствата в кеш и купувам 50на 50 злато и индекси винаги когато индекса падне с над 25% т.е две три или 4 покупки през активния ми живот и продавам спрямо някакъв процент на ръст всяка година може би ще бия индексите и златото чисто математически или поне ще се движа с тях. Но това някакси изглежда прекалено просто може би бъркам някаде
                затова на златото му викат убежище, а не постоянно местообитание...иначе ще станеш като мургавите ни съграждани всички корифеи дето рекламират златото и чакат края на света от 2010-та ... всички те казват 5-10% в злато...някои са по радикални 25%, но никой не казва 100% и една лопата да то зариеш в двора.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Всъщност само ако си държа средствата в кеш и купувам 50на 50 злато и индекси винаги когато индекса падне с над 25% т.е две три или 4 покупки през активния ми живот и продавам спрямо някакъв процент на ръст всяка година може би ще бия индексите и златото чисто математически или поне ще се движа с тях. Но това някакси изглежда прекалено просто може би бъркам някаде

                  Коментар


                  • Според мен рестарт няма да има. Ще бъдат положени особени усилия за това. Ще заживеем в тоталитарен свят. Ще бъдат отнети основни свободи и хората ще бъдат принудени да консумират по-малко и по план. Дълговете или няма да се плащат (ще се ролват до безкрай) и ще бъдат опростени. На никой няма да му пука за тях. В имвто на общото благо тези имащи да вземат няма да натискат тези имащи да дават. Това може да продължи много дълго време.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      аз това им писах на ЕД и колегите, че според мен КЕШ-а е също позиция...а златото му е хедж срещу някоя скоростна инфлация.
                      Сега като погледнах златото се представя по добре или се движи заедно с индекса когато е минало най лошото за индексите но защо е така не мога да си обясня.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение

                        Bertram като поглегна кризата 2002и 2008 златото не показва кой знае какво спрямо индекса то дори кеша във такива времена е по добре от златото, и бондове също. Така че не съм мн сигурен при криза свързана с икономиката дали златото е по добре. Може би при една война ще се справя най добре.
                        Ако имам физическо злато защо не мога да го заложа в банка и да взема кредит за него ? Ако е толкова ценно защо никоя банка не би ми го взела за залог ?
                        аз това им писах на ЕД и колегите, че според мен КЕШ-а е също позиция...а златото му е хедж срещу някоя скоростна инфлация. цялата индустрия третира кеша като нещо кофти и токсично едва ли не. държането на кеш за 1-2-3 години при положение, че има инфлация от 1-2% не е драма и в много случаи може да се окаже добър ход,който ни дава възможност на наберем 2-но повече акции в гората при някоя драма...а те драмите като гледам на 5-10 години си идват и не пропускат.
                        Last edited by bertram; 30.03.2017, 09:43.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          имам предвид нещо от сорта на 2008-ма, но сега ще удари доста по-твърдо, защото правителствата са супер задлъжнели + ЦБ са пълни с боклуци, които уж отдавна трябваше да са разчистили..

                          представи си хипотетично, че утре или след 1 година падне Дойче... това ще е равносилно на такова цунами по пазарите, че накупилите консервативно на текущи нива или 2016 нива средни...ще имат да чакат десетилетие (ако не и 2-3) докато 'излязат' на кота 0... само защото са инвестирали консервативно...2016-17та.

                          това имам под рестарт... дойче ако падне е по-зле от това да кацнат марсианци в москва.

                          поздрави
                          Bertram като поглегна кризата 2002и 2008 златото не показва кой знае какво спрямо индекса то дори кеша във такива времена е по добре от златото, и бондове също. Така че не съм мн сигурен при криза свързана с икономиката дали златото е по добре. Може би при една война ще се справя най добре.
                          Ако имам физическо злато защо не мога да го заложа в банка и да взема кредит за него ? Ако е толкова ценно защо никоя банка не би ми го взела за залог ?

                          Коментар


                          • Проблемът с трупането на дълг е, че в началото има бурен подем в консумацията/развитието на кредитополучателя, но с напредването на времето и нарастването на дълга в един момент става обратното и даже експоненциалното му увеличение (което наблюдаваме в последните 8 години) не помага и не може да генерира ефект и увеличаване стандарта на длъжника....после идва грозната част със събирането, лишенията, пазарлъците....

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                              Всички чакат рестарт.Наблюденията са ми че обикновено става това което не се очаква.Може ли системата в този си вид с всички дългове да просъществува?Според мен може и това е най-вероятния сценарий.Ако се върнем назад в годините предполагам че достигането на първия трилион държаван дълг на САЩ е бил посрещнат с коментари подобни на днешните за началото на края.Стабилноста на системата зависи от основния гарант-АРМИЯТА НА САЩ.Докато тя е най-силната армия в света САЩ ще могат да възпоизвеждат сегашния модел с трупане на дългове.Дори Китай и Русия и част от останалия свят да се отделят в независима икономическа зона с всички произтичащи от това неща,системата ще продължи да работи защото е в интерес на властващия англосаксонски ЕЛИТ.Надпреварата ще бъде с времето.На САЩ им трябват няколко десетилетия да направят скок равен от историческа гледна точка на Великите Географски Открития от 15 и 16 век.Създаване на бази и разработване на ресурсите на близкия до Земята Космос.Това е и спасението на сегашния финансов модел.Напрактика се откриват безгранични възможности за инвестиции и финансова експанзия.Освен всичко друго САЩ има и научнотехническия потенциал да успее.Това от което САЩ има нужда е ВРЕМЕ.Няколко десетилетия.Затова сегашната система ще се крепи с всички възможни средства.
                              Време е да намалиш холивудските фантазии...Според твоите фантазии дълг може да се трупа до безкрай да се чуди човек що трябва да работи не е ли по лесно да взема дългове и да печати пари и така до безкрай....Армията на САЩ била най силната ха ха ха ха имайте мяра в глупостите.Американската армия е много силна срещу туземци ама срещу бели хора е пълен ташак.Сърбите с лъкове копия и стрели им свалиха невидимите самолети и даже се извиниха а това с базите и ресурсите в Космоса е направо за преглед при доктор.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                                Всички чакат рестарт.Наблюденията са ми че обикновено става това което не се очаква.Може ли системата в този си вид с всички дългове да просъществува?Според мен може и това е най-вероятния сценарий.Ако се върнем назад в годините предполагам че достигането на първия трилион държаван дълг на САЩ е бил посрещнат с коментари подобни на днешните за началото на края.Стабилноста на системата зависи от основния гарант-АРМИЯТА НА САЩ.Докато тя е най-силната армия в света САЩ ще могат да възпоизвеждат сегашния модел с трупане на дългове.Дори Китай и Русия и част от останалия свят да се отделят в независима икономическа зона с всички произтичащи от това неща,системата ще продължи да работи защото е в интерес на властващия англосаксонски ЕЛИТ.Надпреварата ще бъде с времето.На САЩ им трябват няколко десетилетия да направят скок равен от историческа гледна точка на Великите Географски Открития от 15 и 16 век.Създаване на бази и разработване на ресурсите на близкия до Земята Космос.Това е и спасението на сегашния финансов модел.Напрактика се откриват безгранични възможности за инвестиции и финансова експанзия.Освен всичко друго САЩ има и научнотехническия потенциал да успее.Това от което САЩ има нужда е ВРЕМЕ.Няколко десетилетия.Затова сегашната система ще се крепи с всички възможни средства.
                                Сложих ти плюс, но не съм напълно съгласен - да, на сащ им е нужно време, но не за някакъв нАучно-технически пробив (тов са приказки за наивници), а за да отлагат края. Системата в този ѝ вид е изчерпана, но това не пречи да продължи да съществува още десетилетия. А приказките за пробив са като преди 30 години - стрим светлий комунизъм, само време ни дайте. Та и тук така. За останалото си прав - има ли армия, всичко е ток и жици и машината за печатане на кинта ще работи до откат
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X