IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

    Злато и долари. Каквито акции съм имал съм ги продал! Сега нямам никакви! Ще чакам да дойде изрутването, за да заложа на акции. Тък като много компании от големите ще бъдат пречистени, ще има изгърмели мини, затова ще купувам главно индекси и мисля да инвестирам в Русия под някаква форма. Нямам опит там, но когато дойде момента ще се поинтересувам. Мисля си за земеделие в Русия и суровини. Следващите милиардери към 2030г. ще са тези със земеделието. Към момента акции да купувам ми се вижда глупаво. Имоти, само каквото съм имал нищо ново.

    По принцип за имотите в БГ, според мен трябва да се разбере сега като дойде изрутването от там на сетне ще има ли България въобще. Защото орките идат, а циганското надигане не е далеч, ако нещата не се променят кардинално. За мен е рисково както в имоти, така и в земя към момента да се слага. Ако ти трябва имот за живеене, разбира се, но за инвестиция, определено НЕ! По принцип колкото и да е тежко положението съм оптимист, но има и притеснителни неща. Така, че в имоти за мен към момента няма смисъл, а да не говорим, че ще има обезценка там в близко време.

    п.п.
    България е на кръстопът и ще се превърне или в Рай или в клоака! Жребия ще се хвърли идните 5 години.
    На фона на апокалиптиците ти си оптимист!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

      Делчо, а ти как конкретно си се позиционирал финансово. Как горе-долу изглежда портфейла ти? 100% злато, кеш или имоти, предполагам?
      Злато и долари. Каквито акции съм имал съм ги продал! Сега нямам никакви! Ще чакам да дойде изрутването, за да заложа на акции. Тък като много компании от големите ще бъдат пречистени, ще има изгърмели мини, затова ще купувам главно индекси и мисля да инвестирам в Русия под някаква форма. Нямам опит там, но когато дойде момента ще се поинтересувам. Мисля си за земеделие в Русия и суровини. Следващите милиардери към 2030г. ще са тези със земеделието. Към момента акции да купувам ми се вижда глупаво. Имоти, само каквото съм имал нищо ново.

      По принцип за имотите в БГ, според мен трябва да се разбере сега като дойде изрутването от там на сетне ще има ли България въобще. Защото орките идат, а циганското надигане не е далеч, ако нещата не се променят кардинално. За мен е рисково както в имоти, така и в земя към момента да се слага. Ако ти трябва имот за живеене, разбира се, но за инвестиция, определено НЕ! По принцип колкото и да е тежко положението съм оптимист, но има и притеснителни неща. Така, че в имоти за мен към момента няма смисъл, а да не говорим, че ще има обезценка там в близко време.

      п.п.
      България е на кръстопът и ще се превърне или в Рай или в клоака! Жребия ще се хвърли идните 5 години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        говорим за година-две докато се види:
        1 дали Тръмп ще опере пешкира
        2 какво ще стане след още 1-2 вдигания на лихвите от ФЕД
        3 спирането на наливачката на ЕЦБ в края на тази година
        4 дали ще спрат проблемите пред цялостта на ЕС само с Великобритания.(особено ако Реджеп натисне бежанците към ЕС и започнат да налагат кой колко да приеме )

        общо взето има фактори да се види...но това до макс 2 години ще се изясни.

        .
        1. Ще опере нали затова е инсталиран. Той е най приемливият вариант за сегашната ситуация.
        2. Зависи с колко ще вдигнат лихвите, но би трябвало да е с по малко. Златото ще продължи да расте-Противно на правилото високи лихви ниска цена на златото.
        3. ЕЦБ ще принтира докрай. А краят е близо.
        4. Съюза се разпадна миналата година. Това малко хора го осъзнаха.Който се усетил усетил масовката ще разбере последна и ще загуби най-много. Вероятността новите заселници да наводнят Европа през тази година в невиждани размери е много голяма. Ако сценарият се реализира това ще е най-масовото преселение на хора от столетия за толкова кратък период.

        -Факторите би трябвало да се изяснят още тази година. Две години е прекалено дълъг период. Процесите са навлезли в острата си необратима фаза.

        Коментар


        • Хвърляйте учебниците по ECON на боклука и заповядайте в новата ера на оценка на активите...

          Investors might need to chuck out their text books, because markets seem set to move in unpredictable and potentially painful ways.

          That’s the warning from Michael Hartnett, chief investment strategist at Bank of America Merrill Lynch, in his widely-read quarterly market wrap.

          “It ain’t a normal cycle,” he and Jared Woodward write. After all, central banks around the world have cut interest rates 679 times and bought $14.2bn since the collapse of Lehman Brothers.

          “Normalization” from a 5,000-year low in rates, 70-year low in G7 fiscal stimulus, 35-year high in the US-German rate differential, an all-time high US stocks vs. [the rest of the world], a 75-year low in bank stocks is unlikely to be peaceful; long gold in anticipation of potential manias, panics, crashes.
          Well, when you put it like that…

          Mr Hartnett points out that markets are “taunting skittish sceptics” by continuing to rally despite prophesies of doom, with another strong quarter where stocks rose 7 per cent but the dollar proved to the biggest “pain trade” with a 2 per cent slide.

          We believe we are closer to the highs than lows in risk markets. But tops are a process; lows are a moment. The hubris, monetary tightening and macro peak that normally ends a strong bull trend feels H2 not Q2.
          For now, he reckons US stocks could be on track to surpass even the tech bubble peak of 2000.

          Among a clutch of investment themes, he argues that Europe is the “epicentre of the era of negative-yielding bonds”, leaving them at serious risk when the European Central Bank starts raising rates again, while contrarians may be tempted to buy sterling, where Brexit is now “much more priced in.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

            Във форума има много хора, които са инвеститори, но не с пари, които самите те са изкарали!
            Продадено имущество, апартамент или парцел! Я от баба наследство или от родителите! Едни 100 - 200 бона, от които 20-30 отиват за престиж, да кажем, че сме си купили акцийки!
            Нормално е такива хора с времето да окапват и да се покриват!
            99% от тях играят с пазара и когато той е непрестанно нагоре, независимо от фундамент, те добиват самочувствие, че всъщност, те реално нещата "МНОГО ГИ УСЕЩАТ" и нарастването на портфейла им си е един вид закономерно! Защото са PLAYERs!

            Като цяло масовия инвеститор от Запада, дори и 2008г. не усети голямата брадва, защото нещата бяха замазани, чрез финансово инжинерство. Голямата брадва обаче усетиха в България много хора на БФБ и те съвсем са се покрили, та и през акъл не им минава нито за акции, нито за чудо!
            Според мен подобно на преживяното на БФБ ги очаква и на Запад с известна разлика обаче.

            Аз сценария го виждам следния:
            Първо едно огромно спускане, после докато не знаят къде се намират и са фалирали 60%, започва инфлацията и голямото помпане на борсата с хеликкптерните пари. Индексите ще се утроят, докато същевременно поради стагниращата и депресираща икономика, ще фалират голяма компания след компания и инвеститорите ще гърмят като пиратки на тия мини. А индексите ще си рипат... та чак до утрояване, учетворяване!

            Така, че според мен много хора предстоят да се покрият, поради причина:
            Не ми се дума, пич!!!
            Делчо, а ти как конкретно си се позиционирал финансово. Как горе-долу изглежда портфейла ти? 100% злато, кеш или имоти, предполагам?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от intint Разгледай мнение
              Имаше един колега Exxs жалко че не пише вече. Той технически ги виждаше добре нещата
              Не съм убеден, че е виждал нещо. Но кой знае...

              Пиши му на лични и ако разбереш нещо за логиката му - поствай.

              Коментар


              • Имаше един колега Exxs жалко че не пише вече. Той технически ги виждаше добре нещата

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  абсолютно е така. въпрос на тайминг...като да хвърляме боб.. за мен единственото нещо е времето и циклите... след 7-8 години пачанга идва момента за ново мяу ..хоризонт 1-3 години.. тръмп за к'во го избраха ?

                  успех
                  Така, така. Има и други косвени индикатори като например започналия TIGHTENING от ФЕД-а. Има един феномен или наблюдение, че след 3 последователни покачвания може да се очакват сътресения (т.н. Third step and a stumble – теорията е на marty zweig), но засега не виждам индикации за по-сериозни спадове. Оснивният филтър за мен си остава 200 day moving average. Както казва PTJ нищо добро не можеш да очакваш, когато цената падне под нея!

                  Коментар


                  • Понеже сме в темата за златото. Над 1265 ще пазарувам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                      Никой вариант не може да се изключи.Китайците имат нужда от пазари.Имат нужда от клиенти.САЩ и Запада са най-големите консуматори.В момента сисетамата е като вечно финансово перпетомобиле.Колко вечно е ще видим.Едните печатат и потребяват.Другите произвеждат и вече от 2-3 години обръщат хартиите в активи................Но така или иначе за сега са като скачени съдове.Зануляването би дало голямо предимство на Китай.Докато могат САЩ и Запада с всички средства ще отлагат този момент.Докато посочените от мен бъдещи насоки на развитие станат реалност.А те ще станат.Рано или късно видът ни ще излезе в Космоса. И аз залагам в този сценарий на американците.Инак инвестиците са ми свързани с посочения от теб втори вариант.И се надявам той да се осъществи .Логиката ми противоречи на инвестициите ми.
                      Рано или късно видът ни в този вид няма да бъде допуснат да излезе една от причините е че тялото не е проектирано за космоса а за таз планета само и човек е много ограничен умствено и други параграфи....
                      Вся Власть Советам

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                        Във форума има много хора, които са инвеститори, но не с пари, които самите те са изкарали!
                        Продадено имущество, апартамент или парцел! Я от баба наследство или от родителите! Едни 100 - 200 бона, от които 20-30 отиват за престиж, да кажем, че сме си купили акцийки!
                        Нормално е такива хора с времето да окапват и да се покриват!
                        99% от тях играят с пазара и когато той е непрестанно нагоре, независимо от фундамент, те добиват самочувствие, че всъщност, те реално нещата "МНОГО ГИ УСЕЩАТ" и нарастването на портфейла им си е един вид закономерно! Защото са PLAYERs!

                        Като цяло масовия инвеститор от Запада, дори и 2008г. не усети голямата брадва, защото нещата бяха замазани, чрез финансово инжинерство. Голямата брадва обаче усетиха в България много хора на БФБ и те съвсем са се покрили, та и през акъл не им минава нито за акции, нито за чудо!
                        Според мен подобно на преживяното на БФБ ги очаква и на Запад с известна разлика обаче.

                        Аз сценария го виждам следния:
                        Първо едно огромно спускане, после докато не знаят къде се намират и са фалирали 60%, започва инфлацията и голямото помпане на борсата с хеликкптерните пари. Индексите ще се утроят, докато същевременно поради стагниращата и депресираща икономика, ще фалират голяма компания след компания и инвеститорите ще гърмят като пиратки на тия мини. А индексите ще си рипат... та чак до утрояване, учетворяване!

                        Така, че според мен много хора предстоят да се покрият, поради причина:
                        Не ми се дума, пич!!!
                        Аз например търгувам с пари който съм изкарал с труд а не паднали от нещо си или наследство но и печалбите не са много големи а за по големи си трябва капитял за да не товаря акаунта с ливъридж
                        Вся Власть Советам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                          Във форума има много хора, които са инвеститори, но не с пари, които самите те са изкарали!
                          Продадено имущество, апартамент или парцел! Я от баба наследство или от родителите! Едни 100 - 200 бона, от които 20-30 отиват за престиж, да кажем, че сме си купили акцийки!
                          Нормално е такива хора с времето да окапват и да се покриват!
                          99% от тях играят с пазара и когато той е непрестанно нагоре, независимо от фундамент, те добиват самочувствие, че всъщност, те реално нещата "МНОГО ГИ УСЕЩАТ" и нарастването на портфейла им си е един вид закономерно! Защото са PLAYERs!

                          Като цяло масовия инвеститор от Запада, дори и 2008г. не усети голямата брадва, защото нещата бяха замазани, чрез финансово инжинерство. Голямата брадва обаче усетиха в България много хора на БФБ и те съвсем са се покрили, та и през акъл не им минава нито за акции, нито за чудо!
                          Според мен подобно на преживяното на БФБ ги очаква и на Запад с известна разлика обаче.

                          Аз сценария го виждам следния:
                          Първо едно огромно спускане, после докато не знаят къде се намират и са фалирали 60%, започва инфлацията и голямото помпане на борсата с хеликкптерните пари. Индексите ще се утроят, докато същевременно поради стагниращата и депресираща икономика, ще фалират голяма компания след компания и инвеститорите ще гърмят като пиратки на тия мини. А индексите ще си рипат... та чак до утрояване, учетворяване!

                          Така, че според мен много хора предстоят да се покрият, поради причина:
                          Не ми се дума, пич!!!
                          Далу да иде за седмица на 10 000 а дакса на 6500 примерно би било добре
                          Вся Власть Советам

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            има го този момент. дето се вика с "глейте сега к'во ще направя...." започват всички бели...
                            чешеме езиците, но като стане напечено всички разбирачи се покриват.

                            успех
                            Във форума има много хора, които са инвеститори, но не с пари, които самите те са изкарали!
                            Продадено имущество, апартамент или парцел! Я от баба наследство или от родителите! Едни 100 - 200 бона, от които 20-30 отиват за престиж, да кажем, че сме си купили акцийки!
                            Нормално е такива хора с времето да окапват и да се покриват!
                            99% от тях играят с пазара и когато той е непрестанно нагоре, независимо от фундамент, те добиват самочувствие, че всъщност, те реално нещата "МНОГО ГИ УСЕЩАТ" и нарастването на портфейла им си е един вид закономерно! Защото са PLAYERs!

                            Като цяло масовия инвеститор от Запада, дори и 2008г. не усети голямата брадва, защото нещата бяха замазани, чрез финансово инжинерство. Голямата брадва обаче усетиха в България много хора на БФБ и те съвсем са се покрили, та и през акъл не им минава нито за акции, нито за чудо!
                            Според мен подобно на преживяното на БФБ ги очаква и на Запад с известна разлика обаче.

                            Аз сценария го виждам следния:
                            Първо едно огромно спускане, после докато не знаят къде се намират и са фалирали 60%, започва инфлацията и голямото помпане на борсата с хеликкптерните пари. Индексите ще се утроят, докато същевременно поради стагниращата и депресираща икономика, ще фалират голяма компания след компания и инвеститорите ще гърмят като пиратки на тия мини. А индексите ще си рипат... та чак до утрояване, учетворяване!

                            Така, че според мен много хора предстоят да се покрият, поради причина:
                            Не ми се дума, пич!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              има го този момент. дето се вика с "глейте сега к'во ще направя...." започват всички бели...
                              чешеме езиците, но като стане напечено всички разбирачи се покриват.

                              успех
                              Берти аз не съм разбирач и може би затова не се покривам.Не участвам в неща в които не аз взимам решенията.Комар с добре облечени и невъзпитани батковци не играя кредити на по яки от мен не давам ....и не тегля никакви.Досега тези принципи не са ме подвеждали

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                                Тези аргументи спадат към опит за маркет тайминг. Тука имаше доста умни и разбиращи хора като ravnovesie, и не можаха да направят успешен маркет тайминг. И още по-умни, знаещи и информирани в инветиционните банки и хедж фондовете се опитват - със същия резултат.
                                има го този момент. дето се вика с "глейте сега к'во ще направя...." започват всички бели...
                                чешеме езиците, но като стане напечено всички разбирачи се покриват.

                                успех
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X