IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Ми тя България с еврофондовете е заприличала на лунен пейзаж...Ела из Плевенско и виж за кви пътища става въпрос кръпка до дупка дупка до кръпка асфалт няма вече...Хората с по 200 лева пенсии оскотели без зъби в дрипи и обувки още от соца мангалски орди плячкосват убиват а Оня Убавец праи метро и магистрали за никъде.
    не знам защо е така , но верно в Плевен е голяма мизерия, но и чипа на хората от онзи край трябва да се смени..масата са супер негативно настроени едни киселяци...мани мани... в Монтана, Враца е много зле положението...така наречения северозапад го оставиха на орките.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

      Да ти пикая и на фондовете скапани! България умира и българите изчезват! Парите нямат значение, защото сегашното положение е много по-лошо за нацията отколкото началото на 90те години, когато имаше купони!
      България НИКОГА, АМА НИКОГА НЕ МОЖЕ да стане 20 милиона с орки, защото просто няма да има България. Няма как да имаш България без етнически българи! Територията на страната може да храни не 20, а 40 милиона, но ХОРА, а не паразитни човекоподобни!

      Що се касае до геополитиката, до скоро беше жив един с 6 сменени сърца, който твърдеше, че до 200 ще изкара! Ето не изкара! Геополитиката твърдеше, че Русия още преди 10 години, трябваше да бъде разкостена и разцепена, но тя става все по-силна! Геополитиката твърдеше, че скапаните еврогейтаци ще са полюс по пътя на създаването на глобално правителство, но те са свършени и не им остава повече от година, две!


      Аз съм оптимист! Най-вече, защото знам, че каквото и да се случи, не е защото някой го е поискал, КОЙТО И ДА Е ТОЙ, а защото Господ го е позволил да се случи! В тоя ред на мисли! Псевдоелита предполага, Господ РАЗПОЛАГА!
      Времената пред България са трудни, но какво е писано, ще разберем след време!

      Имай вяра и търпение.Не случайно кирилицата се яви чрез нас и не случайно Словото на Учителя се яви чрез нас и се записа на кирилица.Бог си знае работата...Въпреки всичко имаме доста млади хора които са на световно ниво...Търпение малко остана.Както казва леля Слава най тъмно е преди зазоряване.Точно когато си мислите че България вече е умряла като птица феникс ще се възроди от пепелта.За Бог невъзможни неща няма.Вяра и търпение.От скапаният запад няма и помен да остане.Много народи ще изчезнат но ние никога.Много народи и империи сме погребали ще погребем и тия
      Last edited by power grid; 04.04.2017, 08:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

        Какво им беше пък на 90 те години. Перфектно време за бизнес. Голям пазар за стоки. Не случайно златото достигна дънова цена именно 99-2000 година. Най-спокойните години за света. В спокойно време златото спи своят сън. Когато бурята се усети, то се събужда, а когато се разрази то се резвихря в такт с нея.
        Та парите винаги са имали значение, около тях се върти светът.
        Недай си боже да спрат еврофондовете тук ще стане пустиня, така че аз бих казал внимавай какво си пожелаваш.
        Геополитиката има много лица. В зависимост кой елит я произвежда съответно възниква и съответната доктрина.
        Една е доктрината и визията за света за тюрките, друга за САЩ, трета за Руска Федерация, четвърта за Израел или Британия.
        Понякога те се покривату преплитат. Едната изяжда другата, после може и да се разцепят и да започнат война помежду си.
        До към 2006+ година Р. България нямаше дори доктрина за национална сигурност. Така че всеки може да си направи сметката.
        Доктрината на Съветския съюз да играе антипод на капитализма претърпя обрат, когато същия елит реши да седне на една маса с капиталистите и хоп визията за света за съветите претърпя метаморфоза, да ама когато същият този генералитет разбра, че на една маса с англосаксонците няма как да седнеш, а на всичкото отгоре и ще те оглозгат изведнъж започна да пее нова песен и хоп, визията и стратегията се промени отново.
        Всичко е игра на интереси. Които може да се възползва се възползва, който следва идеологията заради самата идеология изгаря с нея, а останалото стадо си е просто стадо и за него няма значение, дали ще е така или иначе.
        Ми тя България с еврофондовете е заприличала на лунен пейзаж...Ела из Плевенско и виж за кви пътища става въпрос кръпка до дупка дупка до кръпка асфалт няма вече...Хората с по 200 лева пенсии оскотели без зъби в дрипи и обувки още от соца мангалски орди плячкосват убиват а Оня Убавец праи метро и магистрали за никъде.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

          Да ти пикая и на фондовете скапани! България умира и българите изчезват! Парите нямат значение, защото сегашното положение е много по-лошо за нацията отколкото началото на 90те години, когато имаше купони!
          България НИКОГА, АМА НИКОГА НЕ МОЖЕ да стане 20 милиона с орки, защото просто няма да има България. Няма как да имаш България без етнически българи! Територията на страната може да храни не 20, а 40 милиона, но ХОРА, а не паразитни човекоподобни!

          Що се касае до геополитиката, до скоро беше жив един с 6 сменени сърца, който твърдеше, че до 200 ще изкара! Ето не изкара! Геополитиката твърдеше, че Русия още преди 10 години, трябваше да бъде разкостена и разцепена, но тя става все по-силна! Геополитиката твърдеше, че скапаните еврогейтаци ще са полюс по пътя на създаването на глобално правителство, но те са свършени и не им остава повече от година, две!


          Аз съм оптимист! Най-вече, защото знам, че каквото и да се случи, не е защото някой го е поискал, КОЙТО И ДА Е ТОЙ, а защото Господ го е позволил да се случи! В тоя ред на мисли! Псевдоелита предполага, Господ РАЗПОЛАГА!
          Времената пред България са трудни, но какво е писано, ще разберем след време!

          Какво им беше пък на 90 те години. Перфектно време за бизнес. Голям пазар за стоки. Не случайно златото достигна дънова цена именно 99-2000 година. Най-спокойните години за света. В спокойно време златото спи своят сън. Когато бурята се усети, то се събужда, а когато се разрази то се резвихря в такт с нея.
          Та парите винаги са имали значение, около тях се върти светът.
          Недай си боже да спрат еврофондовете тук ще стане пустиня, така че аз бих казал внимавай какво си пожелаваш.
          Геополитиката има много лица. В зависимост кой елит я произвежда съответно възниква и съответната доктрина.
          Една е доктрината и визията за света за тюрките, друга за САЩ, трета за Руска Федерация, четвърта за Израел или Британия.
          Понякога те се покривату преплитат. Едната изяжда другата, после може и да се разцепят и да започнат война помежду си.
          До към 2006+ година Р. България нямаше дори доктрина за национална сигурност. Така че всеки може да си направи сметката.
          Доктрината на Съветския съюз да играе антипод на капитализма претърпя обрат, когато същия елит реши да седне на една маса с капиталистите и хоп визията за света за съветите претърпя метаморфоза, да ама когато същият този генералитет разбра, че на една маса с англосаксонците няма как да седнеш, а на всичкото отгоре и ще те оглозгат изведнъж започна да пее нова песен и хоп, визията и стратегията се промени отново.
          Всичко е игра на интереси. Които може да се възползва се възползва, който следва идеологията заради самата идеология изгаря с нея, а останалото стадо си е просто стадо и за него няма значение, дали ще е така или иначе.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение

            Няма как да оцелее при положение че около 65% от парите идват от фондовете.
            Няма ЕС няма фондове. Няма фондове става ЛОШО
            Земята е рискована
            А орки има и ще стават все повече. Ше се множат и умножават и нови ще идват. Геополитическо решение.
            България с 20- 30 милионно население. Има си и добра страна ще има огромно потребеление на стоки
            По времето на НРБ е изчислено, че тази територия може да осигури без проблем прехрана на около 20 милионно население. През 89 е малко над 9 милиона.
            Да ти пикая и на фондовете скапани! България умира и българите изчезват! Парите нямат значение, защото сегашното положение е много по-лошо за нацията отколкото началото на 90те години, когато имаше купони!
            България НИКОГА, АМА НИКОГА НЕ МОЖЕ да стане 20 милиона с орки, защото просто няма да има България. Няма как да имаш България без етнически българи! Територията на страната може да храни не 20, а 40 милиона, но ХОРА, а не паразитни човекоподобни!

            Що се касае до геополитиката, до скоро беше жив един с 6 сменени сърца, който твърдеше, че до 200 ще изкара! Ето не изкара! Геополитиката твърдеше, че Русия още преди 10 години, трябваше да бъде разкостена и разцепена, но тя става все по-силна! Геополитиката твърдеше, че скапаните еврогейтаци ще са полюс по пътя на създаването на глобално правителство, но те са свършени и не им остава повече от година, две!


            Аз съм оптимист! Най-вече, защото знам, че каквото и да се случи, не е защото някой го е поискал, КОЙТО И ДА Е ТОЙ, а защото Господ го е позволил да се случи! В тоя ред на мисли! Псевдоелита предполага, Господ РАЗПОЛАГА!
            Времената пред България са трудни, но какво е писано, ще разберем след време!


            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              Ще оцелее, но може малко да се смали като територия и да стане още по-бедна и корумпирана. За някои това е добре дошло.
              В правилна посока мислиш Пък може и да се разшири. , но това е една друга тема не свързана със златото.
              Скоро ще разбереме.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Muller Разгледай мнение
                Няма как да оцелее при положение че около 65% от парите идват от фондовете.
                Няма ЕС няма фондове. Няма фондове става ЛОШО
                Ще оцелее, но може малко да се смали като територия и да стане още по-бедна и корумпирана. За някои това е добре дошло.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                  Това, което съм написал е виждането ми единствено за ОПТИМИСТИЧЕН СЦЕНАРИЙ! Аз не гарантирам обаче, че ще имаме такъв!
                  България може да оцелее само ако се разпадне Еврогейския съюз! Много сме близо да разпускането на тая кочина!

                  Земята не е перспективна инвестиция, защото първо не знаем какво ще стане на 100% и второ, след евентуалния краха на ЕС, земята първите години ще се обезцени 2 или 3 пъти. Реално сега цената е издута от субсидиите! Няма ли субсидии, плюс криза в икономиката, жална и майка на цената. После ако няма да има турци или орки бих купувал ЯКО! Към момента обаче НЕ!
                  Няма как да оцелее при положение че около 65% от парите идват от фондовете.
                  Няма ЕС няма фондове. Няма фондове става ЛОШО
                  Земята е рискована
                  А орки има и ще стават все повече. Ше се множат и умножават и нови ще идват. Геополитическо решение.
                  България с 20- 30 милионно население. Има си и добра страна ще има огромно потребеление на стоки
                  По времето на НРБ е изчислено, че тази територия може да осигури без проблем прехрана на около 20 милионно население. През 89 е малко над 9 милиона.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    DELCHO,

                    брат, прекалено си едностранно настроен на вълна армагедон. почини си малко от зеро-то и тем подобни апокалиптоси. ЕС не е толкова лошо мястно за нас. Има си и плюсове. При очертаващите се разделения САЩ - свят, Русия-Китай - свят, ЕС -свят... може да се окаже, че макар и мизерниците на съюза ще успеем да привлечем капитал, който да гради тук и да се откриват работни места....ниско платени за тях , но много добри по нашите стандарти. Както имаха едни много хубав слоган Дискавъри преди години " Celebrating Diversity " та ЕС като една сбирщина от шваби,жабари,мамалигари и тн и тн всъщност може да се окаже не толкова лошо място.... единственото, което ни трябва е малко да се отървем от тъпия социализъм и да натиснем малко на твърдия капитализъм.
                    За мен ЕС няма никакви плюсове, но хора всякакви, така че всякакви гледни точки може да има!
                    Аз съм за свободата на мисленето и мненията!


                    Всеки си прави залозите и всеки преценя какво според него би било добре да се случи!

                    Коментар


                    • DELCHO,

                      брат, прекалено си едностранно настроен на вълна армагедон. почини си малко от зеро-то и тем подобни апокалиптоси. ЕС не е толкова лошо мястно за нас. Има си и плюсове. При очертаващите се разделения САЩ - свят, Русия-Китай - свят, ЕС -свят... може да се окаже, че макар и мизерниците на съюза ще успеем да привлечем капитал, който да гради тук и да се откриват работни места....ниско платени за тях , но много добри по нашите стандарти. Както имаха едни много хубав слоган Дискавъри преди години " Celebrating Diversity " та ЕС като една сбирщина от шваби,жабари,мамалигари и тн и тн всъщност може да се окаже не толкова лошо място.... единственото, което ни трябва е малко да се отървем от тъпия социализъм и да натиснем малко на твърдия капитализъм.
                      Last edited by bertram; 03.04.2017, 22:11.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RedMod Разгледай мнение
                        Делчо,

                        по-горния цитат е виждането ти относно земеделието и земеделските земи. Защо обаче си пртиворечиш? В друг твой пост за разпределение на капитала си, НЕ залагаш на тях заради политическа или имиграционна заплаха заради кръстопъта на БГ. Ако вярваш. че това е сценария на ръзвитие дали сме в евро съюза, под турско или руско земята си е земя и е твоя!
                        Това, което съм написал е виждането ми единствено за ОПТИМИСТИЧЕН СЦЕНАРИЙ! Аз не гарантирам обаче, че ще имаме такъв!
                        България може да оцелее само ако се разпадне Еврогейския съюз! Много сме близо да разпускането на тая кочина!

                        Земята не е перспективна инвестиция, защото първо не знаем какво ще стане на 100% и второ, след евентуалния краха на ЕС, земята първите години ще се обезцени 2 или 3 пъти. Реално сега цената е издута от субсидиите! Няма ли субсидии, плюс криза в икономиката, жална и майка на цената. После ако няма да има турци или орки бих купувал ЯКО! Към момента обаче НЕ!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                          ..... че схемата ДЪРЖАВА-ДЪЛГ-СОЦИАЛКИ-СЕКТОР УСЛУГИ-СОЦИАЛКИ-ДЪЛГ-ДЪРЖАВА-ДЪЛГ-ПОТРЕБЛЕНИЕ, няма как да се ползва вече!
                          [
                          ...Започва развитие на земеделието. Държавата неминуемо, след колапса на ЕС, ще трябва чрез мита да се опита да защити местното производство. Същевременно в световен мащаб, според редица доклади, човечеството ще се изправи пред продоволствена криза в идните 10 години. Цените на храните ще се изтрелят в небесата. Първо поради неизбежната инфлация, второ поради повишеното търсене и намалено предлагане. За намаленото предлагане ще съдейства както Глобалното затопляне и засушаването на огромни райнони от планетата, така и намалените инвестиции към момента, които ще доведът до ПИК на търсенето при увеличаващо се население на Земята в идните години и невъзможност нуждите на пазара да бъдат посрещнати. Това ще е втори значим талсък на земеделието в БГ към 2025 да речем. Ако приемем, че първия е по принуда, че трябва да се яде.

                          Делчо,

                          по-горния цитат е виждането ти относно земеделието и земеделските земи. Защо обаче си пртиворечиш? В друг твой пост за разпределение на капитала си, НЕ залагаш на тях заради политическа или имиграционна заплаха заради кръстопъта на БГ. Ако вярваш. че това е сценария на ръзвитие дали сме в евро съюза, под турско или руско земята си е земя и е твоя!
                          Never insert a 747 Jumbo Jet up your nose!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от grey Разгледай мнение
                            Здравейте. Дайте някой линк от който мога да следя на какви нива на златото(физическо и хартиено), какви обеми са изтъргувани.
                            не знам за какво ти е това ама...
                            http://www.cmegroup.com/trading/meta...olume_voi.html
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Здравейте. Дайте някой линк от който мога да следя на какви нива на златото(физическо и хартиено), какви обеми са изтъргувани.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Не, по-скоро визирах САЩ. Оттам чини ми се ще започне лавината, но всъщност черен петър ... лебед може да излети от която и да е точка на планетата. За Европа май Италия е кандидат номер едно. При всички положения златото ще заблести по-ярко.
                                А защо мислиш така, кои са маркерите които гледаш за да очакваш лавината

                                Коментар

                                Working...
                                X