IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

    Говориш за "апокалипсис" от който никой няма да спечели ,а напротив........Великите сили за това са велики, защото имат умни ръководства!Вероятно е възможен индиректен сблъсък ,но пряк........не мисля
    Не говоря за апокалипсис, никой няма сметка от това, по скорои за по-груби и системни показвания на мускули, дори и преки. Прочети официалните съобщения на руското външно министерство след ударите на САЩ.Едно от изреченията е съществено и доста показателно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение
      На прага сме на пряк горещ сблъсък между двете най-големи военни сили, не се знае на кого първи няма да му издържат нервите. В тази връзка може на не останат дървета за хартиените им носители,защото материала ще им трябва може би за нещо друго, а по време на такива конфликти спират и тока,така,че това ,което виждаш на екрана и си мислиш ,че е твое може да се окаже,че не е съвсем така.
      Говориш за "апокалипсис" от който никой няма да спечели ,а напротив........Великите сили за това са велики, защото имат умни ръководства!Вероятно е възможен индиректен сблъсък ,но пряк........не мисля

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Аз по-вярвам на Мишо!
        На прага сме на пряк горещ сблъсък между двете най-големи военни сили, не се знае на кого първи няма да му издържат нервите. В тази връзка може на не останат дървета за хартиените им носители,защото материала ще им трябва може би за нещо друго, а по време на такива конфликти спират и тока,така,че това ,което виждаш на екрана и си мислиш ,че е твое може да се окаже,че не е съвсем така.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

          Мишо,запиши си с дебелия фулмастер : голд лето 2018 (юни-август) - 2300$. Не е препоръка.
          Хм, това добре.
          Ама сякаш напоследък много ниски са ви станали мечтите нещо.
          Едно време къде хвърчаха...форката говореше тука за 5-10 бона злато и 150 сребро в почти немедленно бъдеще

          Както и да е, дали над 2300 или под кило - важното е волатилност да има, тоя рейндж от няколко години си е досаден.
          А бъдещето ще е такова каквото дойде и разните изкушения и спорове кой по по ванга са излишни.
          Няма смисъл според мен да се играе златото ала форекс.

          Като споменах форекс, всъщност вместо злато спокойно човек може да си вземе йени и почти същата работа - корелацията си е доста силна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

            Аз викам, под $1000 за тогава. Също не е препоръка
            Аз по-вярвам на Мишо!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

              На мене ми е трудно да повярвам, че някой може да бие пазара систематично с "чист" технически анализ, т.е. рисуване на чертички и "свещички" по графиките.
              Тези дет съм дал за пример имат 30 + процента годишно в кариерите си! Вярването е свободна воля

              Коментар


              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                То според мен няма спор. Просто казвам, че технически и фундаментален анализ, по своята същност ползват един и същи сорс, а именно базовата информация предоставена на пазара! За това, няма как и да има спор, кое е по-удачно. Графиката унагледява числата! Числата произхождат от фундамента и тяхната интерпретация от пазра.

                Разбира се има и част от технически анализ, която разчита на "космически сили", заложени под формата на фибоначи нива, вълни на Елиът, фази на луната...., но това си е вече много тъмна материя и тези, които биха се доверили на подобни принципи за инвестиции, са далеч от икономическата теория.

                п.п.
                Вярвам на 100% в съществуването на така наречените космически сили, но не вярвам в човешката способност за тяхното интерпретиране!
                PTJ от това което съм чел за него използва Елиът анализ и е един от най-успешните фонд мениджъри. Така че и тъмната материя върши работа стига да намериш правилното приложение. Същото важи и за фибоначи.
                икономическата теория, каквато се преподава в университетите отдавна е доказала своята неефективност в практиката
                Относно послеслова съм съгласен, но човек се учи и еволюира така че след време и това ще стане.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                  Аз викам, под $1000 за тогава. Също не е препоръка
                  Днес сме 10-ти ,не 1-ви

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    дедо,
                    ако иде на 2300 ме потърси - имаш от мене едно шише 18г арменски коняк
                    Записано е,да се не отметнеш ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                      Мишо,запиши си с дебелия фулмастер : голд лето 2018 (юни-август) - 2300$. Не е препоръка.
                      Аз викам, под $1000 за тогава. Също не е препоръка

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        дедо,
                        ако иде на 2300 ме потърси - имаш от мене едно шише 18г арменски коняк
                        Уха,бая си се нагушил в жълто
                        Ако един проблем може да се реши с пари,той не е проблем-той е разход.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение

                          Мишо,запиши си с дебелия фулмастер : голд лето 2018 (юни-август) - 2300$. Не е препоръка.
                          дедо,
                          ако иде на 2300 ме потърси - имаш от мене едно шише 18г арменски коняк
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Misho ILIEV Разгледай мнение

                            На мене ми е трудно да повярвам, че някой може да бие пазара систематично с "чист" технически анализ, т.е. рисуване на чертички и "свещички" по графиките.
                            Мишо,запиши си с дебелия фулмастер : голд лето 2018 (юни-август) - 2300$. Не е препоръка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение
                              Техничарите, за които се сещам са Джеси Ливърмур, Уилям Онийл (донякъде мискира техника и фундамент), Ричард Денис, Ед Сейкота, Уилям Екхарт, Пол Тудор Джоунс и пр.
                              На мене ми е трудно да повярвам, че някой може да бие пазара систематично с "чист" технически анализ, т.е. рисуване на чертички и "свещички" по графиките.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от DELCHO SMOKA Разгледай мнение

                                То според мен няма спор. Просто казвам, че технически и фундаментален анализ, по своята същност ползват един и същи сорс, а именно базовата информация предоставена на пазара! За това, няма как и да има спор, кое е по-удачно. Графиката унагледява числата! Числата произхождат от фундамента и тяхната интерпретация от пазра.

                                Разбира се има и част от технически анализ, която разчита на "космически сили", заложени под формата на фибоначи нива, вълни на Елиът, фази на луната...., но това си е вече много тъмна материя и тези, които биха се доверили на подобни принципи за инвестиции, са далеч от икономическата теория.

                                п.п.
                                Вярвам на 100% в съществуването на така наречените космически сили, но не вярвам в човешката способност за тяхното интерпретиране!
                                Така поставен въпросът, аз също използвам в някаква степен техническия анализ. Ако някоя готина компания пада стеримително надолу, при равни други условия е по-вероятно да взема ако обемът на търговия е в пъти по-голям от обичайния.

                                До колкото знам, Екс гледа числата на фибоначи и други подобни. Но той пази методите си в дълбока тайна. Така че е трудно да се спори с него конкретно по какъвто и да било въпрос по същество.

                                Коментар

                                Working...
                                X