IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Златото - Балон или не ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
    Аааа не сте прави аз ви чета с интерес ,в момента половината ми пари са в злато на малка загуба съм но държа.При положение че можем да слезем най много да 1250.Надявам се поне като имаме сигурно дъно и двамата да сте на едно мнение.
    Вие поне пишете някакви цифри,за разлика от един друг колега които като напише десет изречения и накрая нищо не е казал....
    Според мен единия е прекалено ентусиазиран за движение нагоре а другия е ентусиазиран за надолу,г-н Баце е написал ония ден че дава предпочитание на втория модел които бил 1380-1480 и е написал че няма да има нов връх без ново дъно ..............едното ми звучи обратно на другото....или просто не го разбирам.
    Я го дай този пост ........... просто го ''копни'' и го цитирай
    Да е поне от месец и да има внего от всичко в червеното .........
    Мисля , че е сбироток от мой постове в различно време
    И - да , няма да има нови върхове над 2011 г. без връщане до 1150/1180 .............. ако ще exxs -а да изпие целото шампанско на света ....................
    Това е положението

    Коментар


    • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

      Нищо не си разбрал или нарочно така си пишеш .....................
      Поста , нарочно се правиш че невиждаш от кога е ..........
      Написал съм го - август 2017 .......... кьорав ли си , бе ?
      Също така неведнъж последните дни написах , че превес вече има ходенето до над върха 1377 ..... до къде ??? - мах - 1480
      След подходяща корекция , разбира се , в която участвам
      Успех с ралито .........
      Не бях видял в интерес на истината. Хубаво, че спомена. Това си го писал като сме били горе-долу на тези нива -1320. 1350-1360 сме ударили 2 седмеци по-късно и очаквано е последвала реакция/корекция. От поста ти би следвало това да е очакваната от теб реакция към 1150, само че ти 10 месеца по-късно отново пишеш същото. А това, което сме видели е корекция до 1240 /по-висок връх/ и нов тест на 1360 със съответно нова реакция, която според моите очаквания ще е по-слаба /1300/ преди, надявам се, най-сериозната атака с пробив.
      ..Но спирам!
      Ти чакаш 1150, а аз не. Успех с трейдинга!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

        Не, някога а докато 1285-1300 държи, което на 25 долара от текущи нива. Със същата позиция бях и миналия Май, когато бяхме на нива около 1220. Казах, че докато 1200-1207 държи, сме напът за голямо рали. На 1206 намери дъното си, 30тина минута след като написах тук, че наближава. Сега твърдя същото. За мен са важни подкрепите, не тайминга. Докато подкрепата държи, такава е позицията ми.

        От поста ти разбирам, че най-вероятно сме вече по пътя на 1150, като има пренебрежително малък шанс за отбивка до 1450 - ок, разбрахме. Успех с трейдинга!


        Тодор, 2008, когато хартиеното "спихна" физическото се е продавало с трицифрерни премии, защото търсенето е било нечовешко - тогава реално за пръв път се е видяло сериозно отцепване от хартия и физическо, но за малко. Дали следващият път ще е за малко, живот и здраве, може и да не отнеме чак толкова много време да разберем.
        Нищо не си разбрал или нарочно така си пишеш .....................
        Поста , нарочно се правиш че невиждаш от кога е ..........
        Написал съм го - август 2017 .......... кьорав ли си , бе ?
        Също така неведнъж последните дни написах , че превес вече има ходенето до над върха 1377 ..... до къде ??? - мах - 1480
        След подходяща корекция , разбира се , в която участвам
        Успех с ралито .........

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Златото няма шанс да бъде покритие на никоя валута, хеле пък световна такава. При сегашната парадигма на финансовите пазари.
          Това финансовите корифеи са го знаели винаги и затова е направено всичко възможно златото да не бъде използвано като покритие.

          Съществуването на понятието "лихва" прави невъзможно използването на златото като покритие на някаква валута в дългосрочен план. Лихвата иска появата на нови пари, и не се съобразява с количеството налично и потенциално възможно за добиване злато (ограничен ресурс).
          Айнщайн е казал, че капитализираната лихва е по-мощно оръжие от атомната бомба.
          А комбинацията "банкиране с частичен резерв" + "лихва" не дава никакъв шанс на златото (физическото такова).
          При частично златно става. Франка имаше такова до 99 та година. Беше перфектна валута.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

            Хахахахах .......... нееее , нееее.... пак курвенската ...........
            Талибана е един и това си ти !!!
            Иначе ..... 1450 фигурира като таван някъде от между първото и второто ти надрусване с шампан

            29.08.2017


            Двайсете долара в чуждата сметка ги виждаме ....................
            Но иначе , с замах обявяваме '' достигане на 2000 ........ некога
            Айде , казах , сипи си едно , че няма да мога да отговарям............сега
            Не, някога а докато 1285-1300 държи, което на 25 долара от текущи нива. Със същата позиция бях и миналия Май, когато бяхме на нива около 1220. Казах, че докато 1200-1207 държи, сме напът за голямо рали. На 1206 намери дъното си, 30тина минута след като написах тук, че наближава. Сега твърдя същото. За мен са важни подкрепите, не тайминга. Докато подкрепата държи, такава е позицията ми.

            От поста ти разбирам, че най-вероятно сме вече по пътя на 1150, като има пренебрежително малък шанс за отбивка до 1450 - ок, разбрахме. Успех с трейдинга!


            Тодор, 2008, когато хартиеното "спихна" физическото се е продавало с трицифрерни премии, защото търсенето е било нечовешко - тогава реално за пръв път се е видяло сериозно отцепване от хартия и физическо, но за малко. Дали следващият път ще е за малко, живот и здраве, може и да не отнеме чак толкова много време да разберем.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
              Аааа не сте прави аз ви чета с интерес ,в момента половината ми пари са в злато на малка загуба съм но държа.При положение че можем да слезем най много да 1250.Надявам се поне като имаме сигурно дъно и двамата да сте на едно мнение.
              Вие поне пишете някакви цифри,за разлика от един друг колега които като напише десет изречения и накрая нищо не е казал....
              Според мен единия е прекалено ентусиазиран за движение нагоре а другия е ентусиазиран за надолу,г-н Баце е написал ония ден че дава предпочитание на втория модел които бил 1380-1480 и е написал че няма да има нов връх без ново дъно ..............едното ми звучи обратно на другото....или просто не го разбирам.
              Отговарям ти без да си ме питал. Защото мисля че е важно.

              Основният въпрос е дали да се чакат нови по ниски цени при златото при следващата криза. Може да се случи, но може и да не се случи. Понеже много акули точат зъби очаквайки да напазаруват евтино, това може да не се случи. При ликвидна криза е възможно златото да е подложено на разпродажби и да пробие нивата от 1000 долара. Или да се изстреля на горе без да направи ново дъно независимо от дефлационния шок . Но има и трети вариант , който е по интересен. При ликвидна криза хартиеното злато да се разцепи от физическото. Хартиеното да се разпродава от трейдъри и всякакви спекуланти които са притиснати за да покриват губещи позиции и защото е търгувано с лост . А физическото да не падне даже да поскъпне. Физическото се държи съвсем от съвсем други хора, който почити нямат заеми , и до сега са чакали и ще почакат още и също така са много по независими . Или с две думи казано се държи от здрави ръце. Така че за физическо злато влизането е препоръчително за тези които нямат. И е възможно да не може да се купи на много по ниска цена. Поздрави.




              Така че ако си на хартиено и търгуваш с голям лост може да береш ядове.
              Last edited by Todor Sabev; 29.03.2018, 19:57.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                Според господин Баце /това ми хареса/ нивото е 1150. Не знам какво е имал предвид с това, което каза, но вероятно става въпрос за върхове над 1914 долара от 2011 година. Въпросът е, че това 1480 съм почти сигурен, че е "ново 20" - преди беше макса му беше до 1400, мисля. Както и да, претендира за някакви трейдове и полубожествени способности, но в крайна сметка ти знаеш ли кога ще ходим до 1150 - сега ли, от 1400 ли или от 1480? Дотук се знае само, че ще е преди 1914, ама как се отиграва това само един баце знае - друго си е като казваш корекция от тук за нивото, от което 10 пъти се връщаме за 2 години, и после се кефиш, че "си го свалил" 30 долара. Този тип трейдове аз тук не ги коментирам.

                Глупостите настрана, и преди ти казах, че си преекспозиран в злато! Виж, моите очаквания...и аз съм с впъти по-малка експозиция от теб. Особено, ако не се лъжа, с онези 3х etf-и голям таралеж си вкарваш в гащите - това нещо се играе в съвсем други условия и със съвсем други експозиции. Един баце-сценарий, който за мен просто е по-малк вероятен сега, но не невъзможен и тези могат да идат и на -70-80%. Казах ти го и преди, малко по-разумно. Едно е да си рисков играч, съвсем друго е да си пилееш парите.
                Хахахахах .......... нееее , нееее.... пак курвенската ...........
                Талибана е един и това си ти !!!
                Иначе ..... 1450 фигурира като таван някъде от между първото и второто ти надрусване с шампан

                29.08.2017
                Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                Чекай , и аз да се изкажа за n-ти път .
                Ама то и еххх - рали .та рали
                Рали - Да ! До 1350 /1360 .
                После се приготви да затваряш шампанското - 1150
                А това - Големото - за към 2000 и нагоре - пак за n- ти път : След догодина , септември, октомври
                И тъй като не трябва да сме талибани в прогнозите си , ще добавя че има и пренебрежително малък процент вероятност да достигне и 1450.
                .
                Двайсете долара в чуждата сметка ги виждаме ....................
                Но иначе , с замах обявяваме '' достигане на 2000 ........ некога
                Айде , казах , сипи си едно , че няма да мога да отговарям............сега
                Last edited by БАЦЕ; 29.03.2018, 19:36.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от alchen Разгледай мнение
                  Аааа не сте прави аз ви чета с интерес ,в момента половината ми пари са в злато на малка загуба съм но държа.При положение че можем да слезем най много да 1250.Надявам се поне като имаме сигурно дъно и двамата да сте на едно мнение.
                  Вие поне пишете някакви цифри,за разлика от един друг колега които като напише десет изречения и накрая нищо не е казал....
                  Според мен единия е прекалено ентусиазиран за движение нагоре а другия е ентусиазиран за надолу,г-н Баце е написал ония ден че дава предпочитание на втория модел които бил 1380-1480 и е написал че няма да има нов връх без ново дъно ..............едното ми звучи обратно на другото....или просто не го разбирам.
                  Според господин Баце /това ми хареса/ нивото е 1150. Не знам какво е имал предвид с това, което каза, но вероятно става въпрос за върхове над 1914 долара от 2011 година. Въпросът е, че това 1480 съм почти сигурен, че е "ново 20" - преди беше макса му беше до 1400, мисля. Както и да, претендира за някакви трейдове и полубожествени способности, но в крайна сметка ти знаеш ли кога ще ходим до 1150 - сега ли, от 1400 ли или от 1480? Дотук се знае само, че ще е преди 1914, ама как се отиграва това само един баце знае - друго си е като казваш корекция от тук за нивото, от което 10 пъти се връщаме за 2 години, и после се кефиш, че "си го свалил" 30 долара. Този тип трейдове аз тук не ги коментирам.

                  Глупостите настрана, и преди ти казах, че си преекспозиран в злато! Виж, моите очаквания...и аз съм с впъти по-малка експозиция от теб. Особено, ако не се лъжа, с онези 3х etf-и голям таралеж си вкарваш в гащите - това нещо се играе в съвсем други условия и със съвсем други експозиции. Един баце-сценарий, който за мен просто е по-малк вероятен сега, но не невъзможен и тези могат да идат и на -70-80%. Казах ти го и преди, малко по-разумно. Едно е да си рисков играч, съвсем друго е да си пилееш парите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение

                    Сутринта ли се събуди с идеята за този пост? Не че нещо, ама няма нищо общо с това кое те питах относно иначе твоя супер ясен и конкретен модел? Поне да не ме беше цитирал.
                    Наистина виждам ,че и понятие си нямаш ............
                    Един модел , винаги е супер ясен и конкретен .....
                    Работата е там ......че са няколко . Нивото на което сме сега , влиза в няколко от тях .....
                    Затова и присъстват няколко цифри (плюс/минус 100$) в постовете ми .............
                    Важното е , че и това движение хванах
                    А не съм купил , като теб от 10 месеца и всеки път като доближим 1350/60 да почвам да се дера РАЛИИИИИИИИ.(все едно ще му помогнеш)
                    А иначе .....за цитирането ....
                    Баце , не се взимай на сериозно ...................
                    Иначе ,ще излезе че всеки разумен човек над 20 г. .....''те цитира'' . А именно ,че златю ще ходи над 2К ..
                    Смешен си ..........
                    Въпроса не е ДАЛИ , а КОГА .
                    Ти казваш : Пробие ли върха - СЕГА
                    Аз казвам : Дори и да пробие върха , няма да е сега !!! Най- много 1480
                    Това е !
                    Айде успокой се и си сипи едно ..........
                    Аз ще направя същото ......

                    Коментар


                    • Аааа не сте прави аз ви чета с интерес ,в момента половината ми пари са в злато на малка загуба съм но държа.При положение че можем да слезем най много да 1250.Надявам се поне като имаме сигурно дъно и двамата да сте на едно мнение.
                      Вие поне пишете някакви цифри,за разлика от един друг колега които като напише десет изречения и накрая нищо не е казал....
                      Според мен единия е прекалено ентусиазиран за движение нагоре а другия е ентусиазиран за надолу,г-н Баце е написал ония ден че дава предпочитание на втория модел които бил 1380-1480 и е написал че няма да има нов връх без ново дъно ..............едното ми звучи обратно на другото....или просто не го разбирам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                        Веднага ти казвам , ....... като за тебе , нали си колега
                        От тук , независимо къде ходим , к'во пра'йм , колко слизаме или месеци наред чертаем триъгълници ...............
                        Слушаш ли сега ?
                        До три години правим нови върхове , над 2000 $ / унцията
                        Те , така ако се научиш да анонсираш РАЛИ -то , вече ще си прав !!!
                        Само нема да натискаш на шампанско през цялото време ..............
                        Ама като гледам ........... не отваря ти се нова бутилка
                        Сутринта ли се събуди с идеята за този пост? Не че нещо, ама няма нищо общо с това което те питах относно иначе твоя супер ясен и конкретен модел? Поне да не ме беше цитирал.
                        Last edited by exxs; 29.03.2018, 19:00.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                          Ааа, това ли било...ти пускаш по-подробни трейдове и яко ги можеш. Не споря дали е така, въпреки че не съм забелязал, но да кажем понеже има моменти, в които не следя темата по-дълги периоди от време.
                          Та сега с твоя модел не-загадка, просветли ни оттук към 1150 ли отиваме директно? Сега сме на 1320. Или първо пак ще идем до 1350 или 1400, или 1480?
                          Веднага ти казвам , ....... като за тебе , нали си колега
                          От тук , независимо къде ходим , к'во пра'йм , колко слизаме или месеци наред чертаем триъгълници ...............
                          Слушаш ли сега ?
                          До три години правим нови върхове , над 2000 $ / унцията
                          Те , така ако се научиш да анонсираш РАЛИ -то , вече ще си прав !!!
                          Само нема да натискаш на шампанско през цялото време ..............
                          Ама като гледам ........... не отваря ти се нова бутилка
                          Last edited by БАЦЕ; 29.03.2018, 18:01.

                          Коментар


                          • Ааа, това ли било...ти пускаш по-подробни трейдове и яко ги можеш. Не споря дали е така, въпреки че не съм забелязал, но да кажем понеже има моменти, в които не следя темата по-дълги периоди от време.
                            Та сега с твоя модел не-загадка, просветли ни оттук към 1150 ли отиваме директно? Сега сме на 1320. Или първо пак ще идем до 1350 или 1400, или 1480?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от exxs Разгледай мнение
                              Говоря за 1150, защото за мен това е основната разлика - ти го виждаш, а аз не. Не намираш логика?
                              Аз от 1150 гледам към върховете от 2011. Миналата година на 7-ми 8-ми Май някъде казах "тук някъде трябва да е дъното ок. 1207" и след 33 минути то се случи и това ниво не го видяхме вече. Беше точно около победата на Макрон, когато според един мишко, тепърва почваше пътя надолу.

                              Ти имаш нужда да си говориш за краткосрочните сетъпи на "модела", защото модела ти е неясен - може да идем до 1400, ама може и до 1480, ама може и да не минем, иначе ние сме на 1320 и сме се запътили към 1150. Как се отиграва това? Логично е да е нужно да предложиш нещо по-конкретно.

                              За момента моят сетъп, казва следното, за 10ти път:
                              Докато сме над 1285-1300 за злато и 15.85-16.00 за сребро, имаме сетъп към върховете за 2011та при златото, с потвърждение пробив на 1370. Достатъчно близко сме до подкрепите, за да дават възможност за добър трейд. Как трейдваш към момента ти с този "модел" обаче остава загадка.
                              Моето не е загадка ! Сигурно имам 30 трейда от както влязохме в спор отначало ..........
                              А и често си ги съобщавам . Ето ти няколко часа преди да продам

                              Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение

                              Според теб , за да ти вземат парите , какво трябва да кажат Голдманите в 11.50 h ( образно ) .
                              Най -много , най много 1480 и то след корекция от текущи някъде !!!!
                              И потом ............... Смирненски - '' Въглекопач '' (надоле ,надоле , надоле ..............)
                              Click image for larger version

Name:	GOLDH1.png
Views:	1
Size:	14.5 КБ
ID:	3318983




                              Трейдването на твойто РАЛИ , от 10 месеца , обаче , е истинска загадка

                              Коментар


                              • Говоря за 1150, защото за мен това е основната разлика - ти го виждаш, а аз не. Не намираш логика?
                                Аз от 1150 гледам към върховете от 2011. Миналата година на 7-ми 8-ми Май някъде казах "тук някъде трябва да е дъното ок. 1207" и след 33 минути то се случи и това ниво не го видяхме вече. Беше точно около победата на Макрон, когато според един мишко, тепърва почваше пътя надолу.

                                Ти имаш нужда да си говориш за краткосрочните сетъпи на "модела", защото модела ти е неясен - може да идем до 1400, ама може и до 1480, ама може и да не минем, иначе ние сме на 1320 и сме се запътили към 1150. Как се отиграва това? Логично е да е нужно да предложиш нещо по-конкретно.

                                За момента моят сетъп, казва следното, за 10ти път:
                                Докато сме над 1285-1300 за злато и 15.85-16.00 за сребро, имаме сетъп към върховете за 2011та при златото, с потвърждение пробив на 1370. Достатъчно близко сме до подкрепите, за да дават възможност за добър трейд. Как трейдваш към момента ти с този "модел" обаче остава загадка.

                                Коментар

                                Working...
                                X