IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
    Нещо нерабираемо за мен е написал. Ако има някой, който може да го обясни много моля да сподели с нас.



    http://www.procapital.ru/showthread....33#post1066133

    Момчев, тактики адверза ?
    Ако на някой не му е ясно: Тактика Адверса е вид технически анализ. Някои руснаци го прилагат доста добре..
    Превод:допълнителен аргумент за възможно преминаване в корекция може да се види на рисунката по метода "тактика Адверза".
    Моделът "Разширение" (този модел е от анализа по тактика Адверза )не изключва падане на цената от 1.45 към 1.40

    Коментар


    • Пак нещо не схванах. Какво трябва да направя? Да цитирам старите си постове, да удебелявам текстове, да поствам старите си графики? Ще оставя това удовоствие за теб. Не можеш един нормален разговор да довършиш. Не се изисква кай знай какво. Просто бъди честен пред себе си.
      Хайде успехи!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
        Пак изговори сумати глупости. Да в 10:12 или там някъде си написал за отваряне на някаква позиция. Трябва да отбелижим, че това е след върха 1,4521 (о9:55) Но тя все още не е затворена. Следователно все още гледаш целта само на монитора си. Това ми се струва малко чудно при такъв бичи тренд, не мислиш ли? Както и да е. Ако и когато затвориш позицията на 1,4570 ще те поздравя, както му се полага. Нещо друго? Почвам да се замислям дали да общувам с теб. Много си невъздържан.
        чакам бъдещето както ти обеща....нали онези някакви си цветни чертички това показват...но само ти си призвания да ги прочетеш....та чакаме ,,, а за 1,4570 дали ще го видя или не не е толкова важно...по важно е в 24 часа къде ще е пазара нали Гоше... а после да не забравиш да си навиеш часовника за 4 часа ...

        Коментар


        • Пак изговори сумати глупости. Да в 10:12 или там някъде си написал за отваряне на някаква позиция. Трябва да отбелижим, че това е след върха 1,4521 (о9:55) Но тя все още не е затворена. Следователно все още гледаш целта само на монитора си. Това ми се струва малко чудно при такъв бичи тренд, не мислиш ли? Както и да е. Ако и когато затвориш позицията на 1,4570 ще те поздравя, както му се полага. Нещо друго? Почвам да се замислям дали да общувам с теб. Много си невъздържан.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
            А А иначе денят с ОЧЕВАДЕН бичи тренд и ти го изгледа отстрани, нали? .
            и сега забелязвам че цитираш мои думи ..като свои ... е не си ли малко нахален бе Гошко ...не ти отива на годинките си мисля аз...

            Е ти си като конска муха ...нахален и досаден...пак налази чужда тема и сега ще я засипиш с графики , килими и разни таблички за някакви твои си глупости

            Коментар


            • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
              Ами сложно е защото мислим различно, нали това все казвам? Не мога да ти обясня как на М5 примерно, гледам Н4 или дневна. А иначе денят с ОЧЕВАДЕН бичи тренд и ти го изгледа отстрани, нали?
              направо не знам какво да кажа ...ей затова ти се дразня ..за непрекъснатите ти лъжи и манипулации ...това ти го написах сутринта в 10:12 пазара гледам пак ми "натрил" носа...... докато спя ...много неприятно...
              а иначе за деня ...цел на дългите 1.457 ..за къси забравете днес ...Възможност за къси под 1.4440, а на малките графики зависи от моментната конструкция....
              .а това малко по късно: Иначе да ти дам и една сделчица....дълъг зоната 1.446-70 с таргет който ти казах и стоп пак ти го казах......после в 12:45 :ето вече имаме позиция и си я чакаме да се развие ...дали 35 пипа назад или 100-110 пипа + ще каже кой... точно така пазарЯ... и ти имаш нахалството да ми кажеш ,че съм изгледал бичия тренд отстрани ...ей таранколу докато ти чакаш да стане 8 часа после 12 часа после 20 часа и защо и ти не знаеш аз БЯХ дълъг от оня ден и днес затворих над 1,45 и после ти казах къде съм пак в пазара ...а ти си чертай лъчите и ми обяснява в 18 часа че пазара бил бичи , а иначе цял ден ми обясняваш че не съм прав където си мисля че пазара не е бичи защото някакъв лъч от на майната си от преди 2 години така ти казал..... Ти въобще четеш ли какво другите ти пишат или толкова си се овъргалял в лъчи, че само си знаеш твоите си нещица
              Според мен забавянето вече е факт. Да следим за обръщане. Казах ти, че има определени крачки, които цената трябва да направи. Сега се е върнала малко назад (нагоре). Но точно колко крачки ще разберем в 20оо часа.
              А позиции от мен няма да видиш. Коментираме развитието на пазара, нива на подкрепа и съпротива, предположения за близки движения. Ако това ти е достатъчно за ТП - моля. Ако не ... толкова мога да покажа.
              И кое забавяне е факт и кои крачки си ми КАЗАЛ че търябва да прави цената........Ти казваш едно и също ВСЕКИ ДЕН...чакай в 8 да видим , чакай сега в 12 да видим , като мине ..ама чакай сега в 20 часа да видим и какво да гледаме...

              А това че позиции от тебе няма да видя ми е ясно от мнооого отдавна ....

              коментираш развитието на пазара ...е нали виждаш в бъдещето...Ами дай на този форум веднъж една твърда позиция...кажи ето тука купете за 5 фигури ,че да се облажим малко от твоя "поглед в бъдещето"...
              Last edited by йосиф; 26.07.2011, 19:24.

              Коментар


              • Ами сложно е защото мислим различно, нали това все казвам? Не мога да ти обясня как на М5 примерно, гледам Н4 или дневна. А иначе денят с ОЧЕВАДЕН бичи тренд и ти го изгледа отстрани, нали? Според мен забавянето вече е факт. Да следим за обръщане. Казах ти, че има определени крачки, които цената трябва да направи. Сега се е върнала малко назад (нагоре). Но точно колко крачки ще разберем в 20оо часа.
                А позиции от мен няма да видиш. Коментираме развитието на пазара, нива на подкрепа и съпротива, предположения за близки движения. Ако това ти е достатъчно за ТП - моля. Ако не ... толкова мога да покажа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                  Ами сложно ми е да го обясня, особено като не искаш да включвам 20оо часа. Цената отвори на 1,4474, което означава подкрепа. Сега проби малко, но потвърждение в 20оо часа. Би трябвало да гледам дали има подкрепа на дневна графика т.е. чак в 24оо часа. Но гледам Н4 графика, а там сега има подкрепа. Следващият бар ще отвори в 20оо часа.
                  кое е сложно не разбирам ...нали в 16:00 лъча показва нещо...подкрепа ли е , съпротива ли е....показал ли е нещо , каква позиция да заемем ...с какъв таргет ..стоп...Или пак чакакме ..до 20:00
                  и за днес те разбирам ..ти си къс в съзнанието си и нищо на този етап не може да те накара да влезеш дълъг...Е в интерес на истината и аз имам такива дни и просто седя на страни и само зяпам...И когато ми се е сменила нагласата и пазара ме е убедил ,че не съм бил прав и се опитвам да вляза и в такива моменти ям сопичка ...но за това са стоповете и рутината.
                  Нещо не схващам. Веднъж бързаш, веднъж изоставаш. Кога се движиш с пазара? Бавенето сега е в полза на покачването. Но твърдението е следното: докато цената е под 5х1 целта може да е 4х1.
                  това за мен ли се отнася ,че веднъж бързам , веднъж изоставам и кога и къде по точно....За мене пазара почти винаги дава възможности за вход , само че на различни тайм фреймове ...и според нагласата ти дали краткосрочно или дългосрочно искаш да влизаш го търгуваш или не....Друго важно за мене е дали пазара се намира до важно ниво от по висока йерархия...и съответно се съобразявам с него ...пазара може да е за дълъг , но близоста на такова ниво понякога не позволява да се изтъргува....

                  Това от 1,4014, дето забиваше кош след кош. Значи с бавене на място може да дочакаме пак 4х1 да ни бутне по гъза, като стана вчера. Но това вече го играхме. Как ли ще стане сега? И тук ми идва на помощ седмичният анализ и достигната първа и втора цел. Дали няма да тръгне надолу да пробие 4х1 и да търси 3х1? Ако това стане, колко ли голямо може да е пропадането? След малко графика от Возний.
                  това малко не го разбрах, но явно е трудната част на Ган...

                  Коментар


                  • Нещо нерабираемо за мен е написал. Ако има някой, който може да го обясни много моля да сподели с нас.



                    http://www.procapital.ru/showthread....33#post1066133

                    Момчев, тактики адверза ?

                    Коментар


                    • Ами сложно ми е да го обясня, особено като не искаш да включвам 20оо часа. Цената отвори на 1,4474, което означава подкрепа. Сега проби малко, но потвърждение в 20оо часа. Би трябвало да гледам дали има подкрепа на дневна графика т.е. чак в 24оо часа. Но гледам Н4 графика, а там сега има подкрепа. Следващият бар ще отвори в 20оо часа.

                      http://img838.imageshack.us/img838/6898/eurusdz.gif

                      Нещо не схващам. Веднъж бързаш, веднъж изоставаш. Кога се движиш с пазара? Бавенето сега е в полза на покачването. Но твърдението е следното: докато цената е под 5х1 целта може да е 4х1. Това от 1,4014, дето забиваше кош след кош. Значи с бавене на място може да дочакаме пак 4х1 да ни бутне по гъза, като стана вчера. Но това вече го играхме. Как ли ще стане сега? И тук ми идва на помощ седмичният анализ и достигната първа и втора цел. Дали няма да тръгне надолу да пробие 4х1 и да търси 3х1? Ако това стане, колко ли голямо може да е пропадането? След малко графика от Возний.
                      Last edited by GoDim; 26.07.2011, 17:25. Причина: Коригирах 1,4017 на вярното 1,4014

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                        Ами от сутринта все М5 ти показвам. Ама ти май не ги гледаш. Зная къде точно са подкрепите и съпротивите. Въпросът е сега в 16оо къде ще отвори барчето. Дали може да е под 1,4469?
                        така 16:00 мина и замина , не бях пред компа и не знам къде е била цената ( под-над 1.4469 в 16:00 ) ....та въпроса ми е какво значи това - сега цената 1.4466 ....единствено не приемам отговор - ще гледаме в 20:00 часа.....

                        ако може да подискутираме по твоята 5 мин.графика...по моя сценарий не пожела да кажеш нищо ( не знам може би много плосък ти се е сторил ) затова ето давай да видим какво ще става

                        Коментар


                        • Бях ти написал отговор, но БТК-то нещо не се съгласи с него. Най-общо защото протестираш. Ако ти беше интересно щеше само да си четеш или дори да участваш...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                            Що бе, какво пречим? Седим и си дискутираме. Според мен превръщаме форума в това, което трябва да бъде. Място за дискусии. Всеки е поканен да вземе отношение. Не се караме, все още. Обясняваме си нещо. Дано да се разберем. Пък може и полезно да е за някого. За Момчев сигурно не е.
                            Това пък защо ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                              ти погледна ли 5 мин. графика и разбра ли за какво ти говоря или не....дай да подискутираме този пост ( ако искаш де ) ....

                              остави ги за малко тези лъчи...Лъчите та лъчите ....сякаш ако ги няма и пазара ще спре ...много си се вторачил в тях , разчупи си малко ежедневието
                              Ами от сутринта все М5 ти показвам. Ама ти май не ги гледаш. Зная къде точно са подкрепите и съпротивите. Въпросът е сега в 16оо къде ще отвори барчето. Дали може да е под 1,4469?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kritelin Разгледай мнение
                                Абе вие двамата друга работа нямате ли ви се чудя
                                Що бе, какво пречим? Седим и си дискутираме. Според мен превръщаме форума в това, което трябва да бъде. Място за дискусии. Всеки е поканен да вземе отношение. Не се караме, все още. Обясняваме си нещо. Дано да се разберем. Пък може и полезно да е за някого. За Момчев сигурно не е.

                                Коментар

                                Working...
                                X