IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Валутна търговия - FOREX -Технически анализ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За мен е излишно, ако не ми помага и/или ми пречи. За теб ако работи ок, но показваш само анализи, не и входове.
    Има прекалено много детайли, които пречат за вземането на решение. Аз лично не обичам да смятам и да помня числа. Затова и графиките ми са с фиксирани хоризонтали за да виждам директно колко са 10-50 тика разтояние, а не да се взирам колко е цената и да смятам.
    Това е мой подход, не ми харесват усложненията.
    При теб има супер много числа, линии, модели и какво ли не.
    Лъчи, нелинейни канали, нива на мъри, таблица.
    Това не граничи дори наполовина с метода KISS.
    Какво остава за търгуване. Те и вълновиците имат кратки и дълги цели и супер много детайли, но вълновите търговци не са много популярни. И те като теб анализатори го раздават. Е като е толкова сложен метода и постоянно имат обяснение в коя вълна било или пък еди си каква формация станала, ама като не станала станала друга, какъв е смисъла. С лъчите нещо подобно, Тук-там и като не стане хайде другото.
    Идеята е да се изгради търговия на всичките тези детайли, защото иначе са безполезни.

    В ПА има точно това. Простота(само привидна, но няма значение) Конкретни стъпки как да се процедира. Конкретно пласиране на ордерите. Няма амаааа, може би, ако сега. Няма такова нещо. Има вход, стоп и евентуален таргет. И никакво гадаене и чудене, ще иде ли до еди си къде, ама като не се опря в еди си коя съпротива, дали ще слезе до еди си коя подкрепа.
    Така ясно ли го обясних ?
    Тhere is no good direction to trade, short or long; there is only the money-making way to trade.

    Коментар


    • Сега ще се опитам да дискутирам с теб. Значи. Говорим за ПА, нали? Не е вярно, че не правиш анализ. Правиш и то непрекъснато. С всеки нов бар ти правиш анализ. Включваш го в групата от предишните барове. Проверяваш дали е по-високо или по-ниско. Търсиш LH или LL, може би HH или LH. Броиш легове и пушове. Въобще търсиш модел. И хоп виждаш такъв. По модела си има вход и стоп. Но си има и цел и продължителност. Значи непрекъснато правиш "прогнози", но срокът им е различен. И аз така. Имам много дългосрочни. Например при върха 1,4939 не достигнаха 13 пипа. Моята прогноза тогава беше, че ще се върнем отново към лъча за да минем над него. От тогава чакаме. Все още това е възможно. Имам и по-краткосрочни прогнози. Например вчера, когато цената се върна до 1,4391, аз предположиш, че ще атакува върха 1,4399, нали? Ами логиката на пазара изискваше това. Защо от 1,4225 да се върне на 1,4391 ако не за да атакува 1,4399. Погледни го и през ПА. Сега, след като вече има нов връх по дневна графика, най-логично е да очакваме да има нов връх в понеделник. Това е "желанието" на пазара. Прочел съм го в покачването над 1,4391. Ако искаше да слиза нямаше да си направи труда да бие стария връх. Това са елементарни разсъждения само по графиката на колебанията. А аз имам и друг методи в арсенала си. Та питам, това излишен труд ли е? Пречи ли на вземането на решения?

      ПП А и Йосиф не може нищо да ми обяснява за лъчите. Той не ги разбира. И не се и опитва да ги разбере. От друго дали разбира? Не мога да кажа. Нищо, освен много приказки, не е показал.
      Last edited by GoDim; 30.07.2011, 15:12.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
        Пък може и да пусне ЕА, дето не прави анализи. Нещо не разбирам всички ли не правите разлика между анализ и система за търговия? Имаш система, например с МА-та. Какъв анализ правиш? Пресичат се МАтата от тук на там - късиш, в обратнта посока удължаваш. На М5 едно, на Н1 друго. Това анализ ли е? Не е ли просто система за търговия?
        Едното принципно се използва за с-мата. Когато няма връзка с търговията, това е излишен труд.
        Йосиф това ти обяснява, че лъчите ти не стават за търговия според него. За мен пък е без значение ти търговец ли си или само анализатор. Така или иначе аз гледам чистата цена и не ми трябва да предсказвам, какво ще станело еди си кога, защото е безсмислено.
        Тhere is no good direction to trade, short or long; there is only the money-making way to trade.

        Коментар


        • За теб - това.

          Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
          Виж сега, Йосифе!
          Човек започне да говори нормално с теб и ти си включваш записа. Успокй се! Изпий си зеления чай както казва Манчо. Роси ти каза, това е тема за ТА. Позициите са в другата тема. Там отиди и питай, може да има желаещи да се състезават с теб. Това пък за какво ти е? Но ти си знаеш.

          Тук се пишат анализи на форекс пазара. Ако имаш такъв дай го. Ако не, можеш спокойно да продължиш да си плямпаш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
            Пък може и да пусне ЕА, дето не прави анализи. Нещо не разбирам всички ли не правите разлика между анализ и система за търговия? Имаш система, например с МА-та. Какъв анализ правиш? Пресичат се МАтата от тук на там - късиш, в обратнта посока удължаваш. На М5 едно, на Н1 друго. Това анализ ли е? Не е ли просто система за търговия?
            ох анализаторе.....никой не говори за системи за търговия , а някога мене виждал ли си да говоря за ЕА... голям си пищов ..преиначаваш ми думите всячески...само и само да се отскубнеш от едно реално демонстриране на способностите си .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от greedforsuccess Разгледай мнение
              Йосифе какво искаш да постигнеш ?
              Годим няма да поддаде, каквото и да правиш.
              Пък може и да пусне ЕА, дето не прави анализи. Нещо не разбирам всички ли не правите разлика между анализ и система за търговия? Имаш система, например с МА-та. Какъв анализ правиш? Пресичат се МАтата от тук на там - късиш, в обратнта посока удължаваш. На М5 едно, на Н1 друго. Това анализ ли е? Не е ли просто система за търговия?

              Коментар


              • Йосифе какво искаш да постигнеш ?
                Годим няма да поддаде, каквото и да правиш.
                Тhere is no good direction to trade, short or long; there is only the money-making way to trade.

                Коментар


                • Виж сега, Йосифе!
                  Човек започне да говори нормално с теб и ти си включваш записа. Успокй се! Изпий си зеления чай както казва Манчо. Роси ти каза, това е тема за ТА. Позициите са в другата тема. Там отиди и питай, може да има желаещи да се състезават с теб. Това пък за какво ти е? Но ти си знаеш.

                  Тук се пишат анализи на форекс пазара. Ако имаш такъв дай го. Ако не, можеш спокойно да продължиш да си плямпаш.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                    Хайде малко нещо различно.
                    Сега. Казвам ти, че миналите ситуации са минали. Какво ни интересуват? Прав си, крив си - минали са. За теб може и 100% верни да са. Приемам. Победител си. Но аз пиша тук не за себе си или за теб, а тези които се интересуват от моето мнение за пазара. За тях тези ситуации също са минало. Те са оценили твърдението на Йосиф или на годим или на Стамбата към момента, после са видяли какво е станало на пазара. Какво ще е ползата за някого ако ние с теб почнем да си доказваме разни неща за минали събития? Какво е интересното обаче? Пазарът ни предлага нова пазарна ситуация. За всички ще е интересно да чуят мнението на годим за ситуацията, на Йосиф или на Стабата. Да го анализират и оценят. Стамбата още снощи си каза мнението. Дори даде и позиция. Аз 200 на 100 ще направя седмичен анализ. Йосиф ще покаже ли нещо? Чичо Манчо може да ни зарадва пак с някой безценен чертеж. За това е темата. Роси може да каже за модела на дневна. Май не е бичо поклъщане защото са дълги сенките. Не зная. Не разбирам от такива модели. Но в крайна сметка всеки ще каже собственото си мнение. Не вярвам някой да не е доволен от това. Защото хората ползват различни методи на ТА, а "истината е някъде там".
                    ти на това казваш ,че аз не съм давал анализи ,а това какво беше , или всичко което не прилича на твоите драсканици не е анализ :
                    Първоначално изпратено от йосиф 25 и 26 юли
                    в конкретния случай пазара е в интрадневен рендж м/у 1.433 и 1.444 ... това са важните нива по 1 часова графика....преимуществено трябва да гоним дълги тъй като импулса дава основание за това като нивото което отрича дългата идея е 1.4320 ,а най- значима е 1.4280

                    пазара гледам пак ми "натрил" носа...... докато спя ...много неприятно...
                    а иначе за деня ...цел на дългите 1.457 ..за къси забравете днес ...Възможност за къси под 1.4440, а на малките графики зависи от моментната конструкция.....

                    Иначе да ти дам и една сделчица....дълъг зоната 1.446-70 с таргет който ти казах и стоп пак ти го казах....

                    това съм казал за пазара 25 и 26 и какво стана със пазара от 25 до 26 Годим ...... нещо да съм подвел някого ..
                    освен това годим аз съм казал ,че не съм привърженик да "поствам" непрекъснато в този форум "анализи " първо съм разбрал ,че няма как да са полезни на никого , второ безплатни обяди не сервирам и трето не съм КАТИЛ като тебе....

                    а тази мантра дето я повтаряш всеки път ,че ние гледаме само в МИНАЛОТО , а твоите драсканици гледат само в БЪДЕЩЕТО и за това те са единствените на този свят е едно арогантно поведение от твоя страна един път и второ ти нали редовно ни показваш лъчи построени от теб преди две и повече години.... е те това не е ли миналото...

                    всеки който прави анализ по графики винаги изхожда от това което се е случило на пазара до сега ( т.е. миналото ) за да каже какво очаква в бъдещето.....


                    да се върнем на моето питане КОГА ЩЕ ПОКАЖЕМ ПРАКТИЧЕСКИ дали твоя безценен анализ върши работа .... аз съм готов да започваме още в понеделник , но нямам нищо против да се съобразя с твоите планове за БЪДЕЩЕТО ( т.е. когато за тебе пазара е най-удобен ) ...КОГА...чакам те страхливецо ..и награда съм ти предложил....
                    Last edited by йосиф; 30.07.2011, 13:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                      Тази игра вече я играхме преди година. Дали наистина си прозрачен за мен? Написал съм отговорите преди да зададеш въпросите!

                      26.07.2011, 22:10


                      Или просто си плямпаш все едно и също и отговорът ми ТОГАВА е валиден и СЕГА?
                      отново празни приказки и извадки от МИНАЛОТО ( което ти така силно отричаш иначе )

                      Коментар


                      • Хайде малко нещо различно.
                        Сега. Казвам ти, че миналите ситуации са минали. Какво ни интересуват? Прав си, крив си - минали са. За теб може и 100% верни да са. Приемам. Победител си. Но аз пиша тук не за себе си или за теб, а тези които се интересуват от моето мнение за пазара. За тях тези ситуации също са минало. Те са оценили твърдението на Йосиф или на годим или на Стамбата към момента, после са видяли какво е станало на пазара. Какво ще е ползата за някого ако ние с теб почнем да си доказваме разни неща за минали събития? Какво е интересното обаче? Пазарът ни предлага нова пазарна ситуация. За всички ще е интересно да чуят мнението на годим за ситуацията, на Йосиф или на Стамбата. Да го анализират и оценят. Стамбата още снощи си каза мнението. Дори даде и позиция. Аз 200 на 100 ще направя седмичен анализ. Йосиф ще покаже ли нещо? Чичо Манчо може да ни зарадва пак с някой безценен чертеж. За това е темата. Роси може да каже за модела на дневна. Май не е бичо поклъщане защото са дълги сенките. Не зная. Не разбирам от такива модели. Но в крайна сметка всеки ще каже собственото си мнение. Не вярвам някой да не е доволен от това. Защото хората ползват различни методи на ТА, а "истината е някъде там".
                        Last edited by GoDim; 30.07.2011, 13:02.

                        Коментар


                        • Тази игра вече я играхме преди година. Дали наистина си прозрачен за мен? Написал съм отговорите преди да зададеш въпросите!

                          26.07.2011, 22:10
                          Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                          Пак нещо не схванах. Какво трябва да направя? Да цитирам старите си постове, да удебелявам текстове, да поствам старите си графики? Ще оставя това удовоствие за теб. Не можеш един нормален разговор да довършиш. Не се изисква кай знай какво. Просто бъди честен пред себе си.
                          Хайде успехи!
                          Или просто си плямпаш все едно и също и отговорът ми ТОГАВА е валиден и СЕГА?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                            За мен това е МИНАЛО. Гледам БЪДЕЩЕТО. Не се вълнувам от миналото. Пави си оценките сам. Анализирай се.
                            отговори ми на въпроса за "погрешните" ми анализи и ми посочи верните твои ...

                            другото пак са общи приказки , т.е. плямпане...
                            но ти нали си КАТИЛ ( определение за личност , която не прави нищо , бездейства и т.н. ) и имаш много свободно време

                            Коментар


                            • За мен това е МИНАЛО. Гледам БЪДЕЩЕТО. Не се вълнувам от миналото. Прави си оценките сам. Анализирай се.
                              Моето мнение съм написал на 28.07.2011, 12:43
                              Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                              ..Това е НЕОБХОДИМО за да покажеш на всички, че разбираш от ТА и за да може после да продължиш с критичния анализ на другите. Иначе оставаш само едно "плямпало". Та аз това го знам. От трите ясно изразени позиции в този форум резултатът е 3:0 за пазара. 100% погрешни прогнози. Това са фактите. Можеш да си твърдиш каквото искаш, важно е какво показваш. Това е!
                              Last edited by GoDim; 30.07.2011, 12:07.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от GoDim Разгледай мнение
                                Тогава просто се връщаме в началото.
                                На 21.07.2011, 14:10

                                Предполагам отдавана сме писнали на аудиторията. Статистическите резултати са твърде малко. Само три случая за теб, но пък 100% погрешни. Оставам на мнението си, че само плямпаш.
                                много ми е интересно какво разбираш ти под "погрешни" случаи..... и кои са тези 3 "погрешни"

                                ако говориш за последния ..кажи ми кое точно беше погрешното.....
                                имаше ли към него момент ОЧЕВАДЕН ъп тренд ...имаше...писах ли под кое ниво този ъп тренд не е такъв и че може да се търсят къси позиции ...писах...Е кое точно е грешното в случая...
                                а знам ..ти ще кажеш :"ами нали ти удари стоп"...Годим ударен стоп не означава "погрешен" случай...Покажи ми ти твоята 100 % "познаваемост"..
                                това което ти говориш е "плямпане" и това ,че ти постояно ни облъчваш с разни драсканици , не означава ,че ти си голям анализатор , а по скоро ,че си КАТИЛ ( в третото му значение)
                                Last edited by йосиф; 30.07.2011, 12:00.

                                Коментар

                                Working...
                                X