IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Свилоза АД (3MZ / SVIL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от EquityPrivate Разгледай мнение
    4.5% не е ли лихвата, която плащат сега? Ако е така, много добре са се договорили. Къде може да се прочете повече относно реструктурирането на ЕБВР дълга?
    Добре са се договорили, така си е!
    Подробности има в материалите за предстоящото ОСА, линк към които съм дал в долния си пост.

    В сравнение с досега начисляващите им се лихви за просрочие, новата договорка ще доведе до съществено спадане на лихвените разходи. Което заедно с работещото на пълни обороти производство и високата борсова цена на целулозата ще съдейства за нови върхови финансови резултати през 2011 г.

    Лично мнение, имам акции!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
      Добра новина!
      Постигната е договореност с ЕБВР за преструктуриране на инвестиционния кредит.
      Договорената лихва е 3 мес. Еуробор + 3,5%.
      Което прави лихва от около 4,5% . Мечта!

      Свиква се и извънредно ОСА за удобрение на договора. Мажоритара АРУС ще даде и времен заем за частично предсрочно погасяване към ЕБВР.
      Специалистите по подобни сделки могат да се произнесат
      4.5% не е ли лихвата, която плащат сега? Ако е така, много добре са се договорили. Къде може да се прочете повече относно реструктурирането на ЕБВР дълга?

      Коментар


      • Свилоза АД провежда едни от първите дистанционни общи събрания

        Браво! Това е пилотния проект. Следващата стъпка е Краси Космонавта да може да гласува дистанционно, докато е в космоса.
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Добра новина!
          Постигната е договореност с ЕБВР за преструктуриране на инвестиционния кредит.
          Договорената лихва е 3 мес. Еуробор + 3,5%.
          Което прави лихва от около 4,5% . Мечта!

          Свиква се и извънредно ОСА за удобрение на договора. Мажоритара АРУС ще даде и времен заем за частично предсрочно погасяване към ЕБВР.
          Специалистите по подобни сделки могат да се произнесат

          Коментар


          • Първоначално изпратено от наблюдаваща Разгледай мнение
            Следващата голяма цел е горската реформа
            Мирослав Найденов, министър на земеделието и храните



            Явно най-сетне са осъзнати нещата които хора от дървопреработващия бранш като г-н Дачев и г-н Колчев говорят от години.

            Г-н Зарев, усещате ли вече ползотворен ефект от реформа в горския сектор?
            Как се движат напоследък доставките на дървесина, като необходими Ви количества и цени?
            Засега не мога да преценя, но това не означава, че нищо не се случва. Обичам гората/планината от дете, качил съм се на ските на 3 години и доста съм обикалял с раниците. За съжаление (заради годините) мога да кажа, че съм висял с часове на Княжево на раменете на баща ми за да се кача на Петицата, а после на Хладилника в 5 сутрината за да се метна първи на Заека на Алеко или на Романски. След ФХСтамболийски с изненада разбрах ЛесоТехническия какви качествени специалисти прави! Тогава отговарях и за снабдяването с дървесина и обикалях като бесен по лесничействата за да ги гледам горските как гордо пееха "Хубава си моя горо". Но системата е инертна колкото земеделието. В гората работят много специалисти, които разбират от отглеждане на гора, така както много доктори разбират от медицина, което не им пречи да ни изнудват за прегледи, операции и прочие. Това което беше сбъркано до този момент в горите са финансите - дърводобивът като бизнес от който както държавата, включително и обикновените хора, могат да спечелят, така и предприятията, които потребяват дървесината. За да илюстрирам за какво става дума трябва да ви кажа какво представлява една гора в Западна Европа. Тя е чиста, има горски пътища и просеки, които се използват от туристите, колоездачите и прочие, служат за преграда на пожарите и болестите, дърветата се прореждат и растат горди, прави и всички са доволни. От момента на засаждането на гората, което се прави нагъсто, до момента на голямото, гордо, красиво дърво, поне 3-4 пъти се влиза с трионите в гората. Добивът отива при нас за преработка, пари има достатъчно, всички са щастливи. Дай Боже и при нас да има такъв мениджмънт!
            Имаме достатъчно дървесина, малко е скъпичка, но всички са щастливи! В март ще подаряваме материалните награди от бонусната система.
            Last edited by Zarev; 21.02.2011, 00:19.

            Коментар


            • Следващата голяма цел е горската реформа
              Мирослав Найденов, министър на земеделието и храните

              Сега, след като Българска агенция за безопасност на храните (БАБХ) вече съществува, какви ще са новите ви задачи?

              Следващата ни голяма цел и предизвикателство е горската реформа. Скоро ще бъде окончателно приет законът за горите, с който ще бъде осъществена най-голямата реформа в сектора, отделяме контролната от стопанската дейност в горите. Това е гаранция, че няма как да има разбирателство, както досега, между тези дейности. Правим шест държавни горски предприятия, които ще се конкурират помежду си. При тях няма да има политически назначения, защото става дума за бизнес. Няма да е необходимо и ръководителите на тези предприятия да са горски служители. Искаме да използваме ресурсите на гората, а когато казвам ресурси, това не е само дървесината. Например това, което досега не е използвано, е биомасата, от нея можем да добиваме годишно енергия, равна на единия хилядник в АЕЦ "Козлодуй". От друга страна, ако не чистим гората от тази биомаса, влошаваме състоянието й.
              Явно най-сетне са осъзнати нещата които хора от дървопреработващия бранш като г-н Дачев и г-н Колчев говорят от години.

              Г-н Зарев, усещате ли вече ползотворен ефект от реформа в горския сектор?
              Как се движат напоследък доставките на дървесина, като необходими Ви количества и цени?

              Коментар


              • Из анализа на ***

                Производството на хартия извлече ползи от цикличния ръст на търсенето и изгодните ценови нива и предоставя добри възможности за по-нататъшен растеж. В момента вносът все още доминира износа, което обаче може да се обърне в бъдеще, поради по-ниските разходи за производство в страната.
                Е, и моите очаквания са за поредна върхова година за резултатите на Свилоза. Цената на акция няма да стигне така бързо върхови нива, щото все пак е стигала и 10 лв., но всичко с времето си....
                Last edited by Eti_; 14.02.2011, 19:54.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
                  ...
                  и знаеш ли защо? защото през това време аз ще къртя яко кинти на БФБ, а вие ще избивате загуби
                  Ще къртиш на босия цървулите, цървулан

                  Коментар


                  • Брейй, как се е оцапала темата. Че и аз май имам заслуга за това
                    Хайде стига толкова!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
                      ето още един от отбора на наританите столипиновски овчарки . предполагам, че до сутринта ще са се появили още: супертрейдъра, луковата глава, пепито, пешо 777, кефала, ...
                      Извинявай!
                      Твоя случай е клиничен.Не подлежи на лекуване
                      МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kosuma Разгледай мнение
                        А от мен един приятелски съвет , загрижен съм не се заяжда: Взимай си редовно хапчетата за заболяването.Нелекуването ще доведе само до усложнения
                        ето още един от отбора на наританите столипиновски овчарки . предполагам, че до сутринта ще са се появили още: супертрейдъра, луковата глава, пепито, пешо 777, кефала, ...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
                          заки, сигурен съм, че и 200% тни ръстове на БФБ през следващите 5 години, няма да бъдат в състояние да излекуват раните, които ви отворих на шепата лузъри, с коментарите си през 2008 и 2009 .
                          и знаеш ли защо? защото през това време аз ще къртя яко кинти на БФБ, а вие ще избивате загуби
                          А от мен един приятелски съвет , загрижен съм не се заяжда: Взимай си редовно хапчетата за заболяването.Нелекуването ще доведе само до усложнения
                          МНЕНИЕТО МИ НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ПОКУПКА ИЛИ ПРОДАЖБА НА ЦЕННИ КНИЖА

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zaki Разгледай мнение
                            Аре къш от темата бе спамер. Никой не ти чете вече бесзмислено дългите постове. Не ни разводнявай темата. Имаше някакъв ниk "Къртя яко кинти на бфб". Мда това вече се случва реално, а ти пак си в противоречие със собствената си душевност. Не е за тебе тази игра споменЪ. Бегай при Банев или при берое СелендурЪ
                            заки, сигурен съм, че и 200% тни ръстове на БФБ през следващите 5 години, няма да бъдат в състояние да излекуват раните, които ви отворих на шепата лузъри, с коментарите си през 2008 и 2009 .
                            и знаеш ли защо? защото през това време аз ще къртя яко кинти на БФБ, а вие ще избивате загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от споменЪ Разгледай мнение
                              SubZero, аз не виждам да си копнал коментар, в който да предсказвам пълен крах на каквото и да било нещо.
                              дори е странно за мен, че си удебелил и подчертал част от коментара ми, а уж компрометиращия ми коментар е от юни 2009. та юни 2009 година не влиза ли в първата половина на 2009 ? и нещо по-важно: колко беше безработицата у нас юни 2009, колко е днес? колко беше делът на лошите кредити тогава, колко е днес? продължи ли да пада БВП в България след юни 2009г.? и то май не едно и две тримесечия, а поне година по нанадолнището.
                              та какво ме питаше? да си изпълнявам ли обещанието или да чакам нови "компромати"
                              Аре къш от темата бе спамер. Никой не ти чете вече бесзмислено дългите постове. Не ни разводнявай темата. Имаше някакъв ниk "Къртя яко кинти на бфб". Мда това вече се случва реално, а ти пак си в противоречие със собствената си душевност. Не е за тебе тази игра споменЪ. Бегай при Банев или при берое СелендурЪ

                              Коментар


                              • чиче, това ли е последният ти ник? да ти е честит. като ги закръглиш на 100 да почерпиш.
                                след като прочетох последният ти коментар, ми става ясно, че не си отговорил на онзиденшният ми, както беше споменал, че ще направиш. щом продължаваш с фантазиите и празните приказки не виждам смисъл от комуникация с теб.
                                п.п. един съвет от мен - петък вечер е, излез малко навън сред хора. общувай с реални и живи хора, хетен ще изперкаш.

                                Коментар

                                Working...
                                X