IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма имоти АДСИЦ (SFI)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Импето ще се усети, като догодина може пак да му поискат да плати увеличението на капитала,. за да му дадат дивидент
    Аз за друго питах, че имахме планове с Импето да купуваме около и под 2,20, но май няма да ни огрее. Та интересува ме дали вече се е предал и купува на маркет, та и аз да се замисля ........
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
      Импето ще се усети, като догодина може пак да му поискат да плати увеличението на капитала,. за да му дадат дивидент
      не си прав,
      ако компанията нямаше задължения и необходимост от увеличение на капитала, акциите нямаше да са на тази цена
      т.е. има баланс на нещата
      Императорът е избрал да работи така със Софарма имоти

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
        Импе, ти ли пълниш тук по 111 бр. през ден?
        Импето ще се усети, като догодина може пак да му поискат да плати увеличението на капитала,. за да му дадат дивидент
        Не е препоръка... !!!
        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

        Коментар


        • Импе, ти ли пълниш тук по 111 бр. през ден?
          Пътека се прави камък по камък!

          Коментар


          • Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Да: поне обезщетението тази година трябваше да иде за целта.

              Но това дето викаш, е капан, в който може да падне всеки един АДСИЦ.
              Всичко добре ама как инвестираш в нещо, на което не му знаеш поне отгоре схемата на работа???
              Нещата се свеждат до баланс между плащанията и постъпленията – както навсякъде. Тук има особеност, че 90% от печалбата трябва да се разпредели като дивидент. Приходите са от дейността и ако се наложи от увеличение на капитала. Плащанията са по дейността и по изплащане на кредитите. Ситуацията щеше да е както във вашите представи ако не бяха задълженията по кредитите. По тях има годишни плащания от няколко милиона на година. При условия, че печалбата на година е примерно 5 млн. лева, от които 90% отиват за дивидент, от къде ще дойдат другите пари за заемите???? От печалбата в този случай остават примерно 0,5 млн. лева в компанията. Акционерите са избрали от увеличение на капитала да се получават приходите, с които се изплащат кредитите. Струва ти се, че с увеличението на капитала се изплащат дивидентите, е да, може и така да се тълкува. Но в твоя джоб като влизат пари делиш ли ги от къде са дошли, има ли разлика след като вече са при теб??? При имотите с ежемесечните приходи от наеми се плащат кредитите, защото са регулярни приходите и разходите, а като дойде време за дивидент се увеличава капитала. Иначе всеки месец трябва да се увеличава капитала, за да се плащат вноските по кредитите, а приходите от наеми да се държат по сметката и да се трупат за дивидент, което е доста глупаво.

              Това е в общи линии.
              Ако съм сгрешил някъде поправете ми.
              Поне да знаеш какво става в една от нашите компании, а не да караш слепешката.

              за какъв капан говориш тук не разбрах???

              увеличението на капитала изплаща дълговете, не точно 1/1 разбира се
              с повишаване на годишната печалба, все повече собствени средства на компанията ще се ползват за погасяване на заемите и няма да има нужда от увеличаване на капитала
              ще дойде време заемите да свършат, тогава цялата печалба /90%/ ще отива за дивидент без да се увеличава капитала
              по написаното по-голе можеш да си направиш разчет коя година какво и колко....
              и да почерпиш на събранието, защото предишния път Софарма почерпи...
              Last edited by fortiss; 19.10.2013, 12:28.

              Коментар


              • Да: поне обезщетението тази година трябваше да иде за целта.

                Но това дето викаш, е капан, в който може да падне всеки един АДСИЦ.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Не мога да ги разбера тия врътки на адсиц-ите. Ако г-н Борисов четеше форума бих го питал, ама предполагам че едва ли има време и за това!
                  Та значи увеличихме капитала с идеята за предсрочно погасяване и предоговаряне на заемите! Обаче с парите от увеличението бе изплатен дивидента! А с какво ще погасяваме и предоговаряме заемите?!?!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Ха бакалъм - докога ще подпират пазарът на тези нива.

                    И аз имам дивидент.

                    Здрасти Импе!
                    Ами отиваш - знаеш къде, качваш се на - знаеш кой етаж и питаш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                      ами какво - чичо Оги показва на Импето, че не е прав за това че не участва в увеличението а реши да чака ниски нива!

                      п.с. Имам дивидент
                      Ха бакалъм - докога ще подпират пазарът на тези нива.

                      И аз имам дивидент.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
                        що така тука бе ?
                        ...
                        Не че имам нещо против (имам малко акциЙ) де ...
                        Ама се пак ...
                        ами какво - чичо Оги показва на Импето, че не е прав за това че не участва в увеличението а реши да чака ниски нива!

                        п.с. Имам дивидент

                        Коментар


                        • що така тука бе ?
                          ...
                          Не че имам нещо против (имам малко акциЙ) де ...
                          Ама се пак ...
                          Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна

                          Коментар


                          • Проверете си сметките Аз вече съм го получил!

                            Коментар


                            • чакаме

                              Коментар


                              • скоpо акциите от УК ще се появят по сметките
                                Last edited by Andi11; 08.10.2013, 15:37. Причина: Непозволен линк.

                                Коментар

                                Working...
                                X