IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хидравлични елементи и системи АД (HES)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Отскоро се сдобих с малко акции тук и да питам дали е практика да се приемат предложенията на Славяна за дивидент? Гледам, че са насрочили ОСА с предложение за дивидент 0,25 лв.
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Що мислиш, че са мои и ако са мои - какво ще купувам, ве...
      Пък може и да купувам - знаеш ли ме?

      А може и някой да ме пунтира....
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Импе, що продаващ хесовци бе ? Ония 111 требе да са твои май....
        Ако смяташ да ги влагаш в оня фармацевтичен избушко ще сгрешиш да знайш.
        Тия са много по ценни дори и на 8лв,ниво
        Виж ако е за земя където и да е - разбирам те....

        Коментар


        • как са банкерите тук?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
            Да ти вкарам малко кешовица, че ги шитнах по твоему 13,80
            Какво - 13.8 ?

            Благодаря за кешовицата - аз допълних Атерки до нужната ми бройка - остана ми и сухо за други работи - доволен днес от скромните си врътчички.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Да ти вкарам малко кешовица, че ги шитнах по твоему 13,80

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                айде и тук продаде тигъра!
                дано АТЕРАТА си заслужава!
                Как ме дебне-е-е-еш... ти ли ги зе?
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • айде и тук продаде тигъра!
                  дано АТЕРАТА си заслужава!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                    А стига бе, какъв е тоя бейсик !?!?
                    Рисуват модела, (някакво 3Д с някакъв CAD) после оттам автоматично се генерират командите за машината с някакъв CAM софт. Какви езици те гонят. Че те ако тръгнат да "пишат" на език, кога ще свършат - забрави
                    има и клавиатура на машините и търсих в нета понеже в бг няма техникуми с такова образование и намерих колежив САЩ

                    и там пише ,че ги учат на основи на програмирането явно се пише няколко реда само

                    Location: Pine City, MN
                    General:
                    School name: Pine Technical College
                    URL: http://www.ptc.tec.mn.us/trade/machine_tool/
                    Contact name: Mike Radmanovich
                    Contact phone number: 1-800-521-PINE
                    E-mail: radmanm@ptc.tec.mn.us
                    CNC related degrees offered: From a 2 YR Degree to a 1 Semester Certificate
                    Courses related to:
                    Basic machining practice?: Yes
                    Shop math? Yes
                    Blueprint reading? Yes
                    Computer aided design? Yes
                    Computer aided manufacturing? Yes
                    3d programming?No
                    CNC manual programming? Yes
                    Setup and operation? Yes
                    Other courses related to CNC:
                    Lab equipment:
                    Machine types:Bridgeport, Hass, DynaMite, Ikegai, Warner Swasey, Leblond and Takasawa Engine Lathes, Bridgeport Mills some with power feeds and readouts and a Millpower 2 axis
                    Control types: Fanuc, Millpower
                    CAD system/s: EdgeCam & MasterCam
                    CAM system/s: EdgeCam, AutoCad, & MasterCam
                    DNC systems: EdgeCam, Procomm

                    We offer basic machining skills through mid-level CNC. We do it well by not being to diversified.. Our shop is part of a small college in a small country town with lots of recreation.. The locale shops need trained machinists thus providing alot of opportunity for many.
                    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                      с кой език работят програмистите-настройчици на cnc машините фанук с бейсик ли?някой да знае?

                      нямам предвид тие ,които правят главния софтуер,той си върви с машината апосле операторите пак правят по малки програмки на нея......нещо като java и java development kid и eclipse
                      А стига бе, какъв е тоя бейсик !?!?
                      Рисуват модела, (някакво 3Д с някакъв CAD) после оттам автоматично се генерират командите за машината с някакъв CAM софт. Какви езици те гонят. Че те ако тръгнат да "пишат" на език, кога ще свършат - забрави

                      Коментар


                      • с кой език работят програмистите-настройчици на cnc машините фанук с бейсик ли?някой да знае?

                        нямам предвид тие ,които правят главния софтуер,той си върви с машината апосле операторите пак правят по малки програмки на нея......нещо като java и java development kid и eclipse
                        в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                          Импе, хесовците май са се запътили към библейското число.
                          Въпроса е дали ша да се спрат дотам...как я виждаш ?
                          Кое библейското число - щото то в библията пише много за 7, за 9 и за 3 - ти кое имаш предвид?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Импе, хесовците май са се запътили към библейското число.
                            Въпроса е дали ша да се спрат дотам...как я виждаш ?

                            Коментар


                            • Ахаа, благодарско ПИБЪЛ , повечето в БАМКАТА ;- не ни се доверяват че можем и сами да си направляваме потфейлите

                              Коментар


                              • 30 стинки - нелошо.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X