IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БАКБ (BACB)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако на някой му се чете
    https://bcra.eu/files/rating_bacb_apr_2024_bg.pdf
    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

    Коментар


    • Сега и повишен рейтинг! Продължават с хубавите новини.. ще стана дългосрочен тук ми се струва.. няма да си давам кокошката която тепърва започва да снася златни яйца

      Коментар


      • На 22.04.2024 г. „БАКР - Агенция за кредитен рейтинг“ АД публикува информация за повишаване и потвърждаване на присъдените на „Българо-американска кредитна банка“ АД оценки/ рейтинги, както следва:
        • Повишаване на дългосрочния рейтинг на финансова сила на степен ВВ+ и промяна на перспективата по него от „Положителна“ на „Стабилна“, запазване на краткосрочния рейтинг на степен В;
        • Потвърждаване на дългосрочния рейтинг по националната скала на степен BBB+(BG) и потвърждаване на перспективата на „Стабилна“, потвърждаване на краткосрочния рейтинг по национална скала на степен А-2 (BG);

        Рейтинг на финансова сила
        Първоначален рейтинг към
        26.07.2016г. Рейтинг към 24.04.2023 г. Рейтинг към 22.04.2024 г.
        Дългосрочен рейтинг В ВВ ВВ+
        Перспектива Стабилна Положителна Стабилна
        Краткосрочен рейтинг В В В
        Дългосрочен рейтинг по национална скала В+ (BG) ВВВ+ (BG) ВВВ+ (BG)
        Перспектива Стабилна Стабилна Стабилна
        Краткосрочен рейтинг по национална скала В (BG) А-2 (BG) А-2 (BG)

        При оценяването е използвана официално приетата от рейтинговата агенция „БАКР - Агенция за кредитен рейтинг“ АД методология за присъждане на рейтинг на банка (https://bcra.eu/files/bank_methodology_2018_bg.pdf)

        Съгласно публикувания текст през разглеждания период „Българо-американска кредитна банка“ АД отчита рекордно високи финансови резултати, при наблюдавано значително повишение по показателите за доходност, като при повечето от тях, на фона на също така много високите резултати за банковата система като цяло, БАКБ запазва или увеличава благоприятното си позициониране спрямо средните стойности за системата и референтните групи банки. Отчетено е подобрение на качеството на активите, с понижение на нивото на необслужваните кредити в портфейла, които все още остават на сравнително високо за системата равнище и при по-ниска степен на покритие с обезценки. Значително се повишава капиталовата адекватност - до нива над средните за системата и значително над минимално изискуемите, при запазена висока ликвидност.
        Положително влияние върху рейтинга на „Българо-американска кредитна банка“ АД могат да окажат ускоряване на процеса на подобряване в качеството на портфейла и достигане на средните за банковата система в страната стандарти, стабилизиране на високите нива на оперативния и финансов резултат, със задържане на благоприятното позициониране по показателите за доходност, като успоредно с това се поддържат стабилни нива на капиталова адекватност и ликвидност.
        Отрицателно влияние върху присъдения рейтинг биха могли да окажат: свиване на оперативния и/или финансов резултат, понижаване на реализираната доходност, прекъсване или липса на ускорение на процесите на подобрение в качеството на кредитния портфейл и значително понижение на нивата на показателите за капиталова адекватност и ликвидност, в резултат на неблагоприятни глобални и локални ефекти с потенциален икономически спад във връзка с военните конфликти в Украйна и Близкия Изток.

        Коментар


        • Оттеглям си офертата отляво, няма много шансове за изсипване вече. Купих Flow Traders
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
            и се чудя между Агрия, Доверие и Смарт Органик
            Категорично първата.Пред избухване е.От тези внезапните избухвания, при които не може да реагираш
            Втората гаранция ще пада,а третата е след 60% ръст без корекция
            Докато Агрия тепърва ги почва
            Last edited by danetha; Вчера, 16:13.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от danetha Разгледай мнение

              Винаги над акулата маркет мейкър се нареждат дребни риби.Няма как ,ще трябва да ги търпиш
              ако станат много, просто ще вкарам тея пари в нещо друго. иска ми се нещо пак на бфб и се чудя между Агрия, Доверие и Смарт Органик
              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                гледай как ме цакат отляво през 10 стотинки, не ги е срам!
                Винаги над акулата маркет мейкър се нареждат дребни риби.Няма как ,ще трябва да ги търпиш

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Не е като да няма предлагане, ама на едни други нива
                  гледай как ме цакат отляво през 10 стотинки, не ги е срам!
                  destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                  Коментар


                  • Не е като да няма предлагане, ама на едни други нива

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                      Това, което съм цитирал е информация към 9 май 2023 и ОББ са имали 489657 акции . Оттогава до вчера има оборот от 79810 акции. Имаше няколко дни през декември и януари, в които са основните обороти, но според мен продавачът е бил или чужд с къстодиан Bank of New York (38000 акции) или Ес Ви Ес (41006 акции).
                      благодаря, много полезно инфо
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                        мерси, но мисля че обб продаваха
                        Това, което съм цитирал е информация към 9 май 2023 и ОББ са имали 489657 акции . Оттогава до вчера има оборот от 79810 акции. Имаше няколко дни през декември и януари, в които са основните обороти, но според мен продавачът е бил или чужд с къстодиан Bank of New York (38000 акции) или Ес Ви Ес (41006 акции).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                          От тези 8.6% други, 2,97% имат ВА 2021 ЕАД, 2,97% имат Бул Консултинг 2011 ЕАД (и двете според мен са свързани с мажоритаря, 2% имат ОББ трите фонда, 0,17% имат Ес Ви Ес АД (това е на Сава Чоролеев) и остават 0,5% за другите. Или 1-1.5 млн.лв фри-флоут, като подозирам че има и други свързани лица с банката. Идеята ми е че от тази хартия няма за всеки
                          Първата е на дъщерята на Цветелина Бориславова
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BB50 Разгледай мнение

                            От тези 8.6% други, 2,97% имат ВА 2021 ЕАД, 2,97% имат Бул Консултинг 2011 ЕАД (и двете според мен са свързани с мажоритаря, 2% имат ОББ трите фонда, 0,17% имат Ес Ви Ес АД (това е на Сава Чоролеев) и остават 0,5% за другите. Или 1-1.5 млн.лв фри-флоут, като подозирам че има и други свързани лица с банката. Идеята ми е че от тази хартия няма за всеки
                            мерси, но мисля че обб продаваха
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                              гууд поинт. имаш ли списъка с акционерите на оса-то? не са споменати в протокола
                              От тези 8.6% други, 2,97% имат ВА 2021 ЕАД, 2,97% имат Бул Консултинг 2011 ЕАД (и двете според мен са свързани с мажоритаря, 2% имат ОББ трите фонда, 0,17% имат Ес Ви Ес АД (това е на Сава Чоролеев) и остават 0,5% за другите. Или 1-1.5 млн.лв фри-флоут, като подозирам че има и други свързани лица с банката. Идеята ми е че от тази хартия няма за всеки

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                                купува 300 на 10.30
                                продава 419 на 13.50
                                Маркет мейкър го раздаваш

                                Коментар

                                Working...
                                X