IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индустриален Капитал Холдинг АД (HIKA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тука ме кефи обаче Райфата как тихичко си пълни всеки ден по минимум 500 акцийки..понякога и повечко. За последните 2 седмици имат над 7000 закупени, като всичко е под 20 лв. И така с тези мижави бройки, без да привличат много внимание успяват да оберат, каквото се появи под 20 (а балами не липсват)

    Подкрепям ги момчетата..с този перфектен консолидиран отчет, посоката тук е ясна и тя е само нагоре За мен този, който продава под 20, много ще съжалява!

    Не е препоръка..

    P.S. Това е единственият холдинг, в който имам акции

    Коментар


    • Ne toi prosto razbira

      Коментар


      • Импа да не е врачка....?
        ХА-Ха-ХА
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • Kaji molqte 4e samo na teb vqrvam

          Коментар


          • 25, 28, 30 ili 33 posledno kolko shte stane tazi sexy akciika impe?

            Коментар


            • Незнам дали си Винету или Ташунко, но това дружество Силома не ми говори нищо . Иначе ХИКАТА притежава 2 864 000 акции на М и С хидравлик и 591 408 акции от ЕМКА. С това се изчерпва всичко стойностно в портфейла на холдинга. По днешни борсови цени тези участия са в размер на 43 287 664 лева или по 22,26 лева на акция. Само за сравнение участията в публични дружества на CENHL е 68 лева на акция, при цена от 33 лева . Успех!

              Коментар


              • "Абе, вие малоумни ли сте, бе?" както казва многоуважавания Хулиган Кучков.
                Нямате ли си калкулатори да си сметнете само участието в М+С и ЕМКА! Ставате много смешни, моля Ви се......
                А на малоумника по-долу, 91% от Силома миноритарно участиие ли е?
                Вземете малко прочетете, преди да пишете глупости!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Investorrr
                  Не виждам какво друго би могло да се добави към анализа на Диагностик, освен това, че холдинга залага на миноритарни участия, което ако е плюс за холдингово дружество, нека някой от феновете да посочи плюса от такава инвестиционна стратегия. Всъщност този холдинг има ли стратегия?

                  По-надолу във форума се четат пристрастни мнения, но е друго да се погледнат и посочат фактите, осбено нелицеприятните, а те според мен са такива за инвестиралите в позицията на нива над 7-8 лв. за акция.

                  Успех.
                  Аз пък мисля, че фактите са, че който продава под 20, ще съжалява

                  Лично мнение..Успех и на теб Времето ще покаже кой е бил прав и кой крив

                  Коментар


                  • Заради левашките изказвания по-долу, този форум загуби своята стойност още много отдавна и тук останаха да вилнеят разни голобради тийнейджъри, които са чули думата "борса" преди един-два месеца! Много жалко наистина!!!!

                    Добре е все пак, че цацата я има и се множи!!! Все пак пари трябва да се изкарват

                    А ХИКА-та като мине 30-така до края на Пролетта пак ще си говорим!!!

                    Коментар


                    • Не приемам сериозно и аргументи, че активите не са преоценени.
                      а по каква цена според теб са записани участията в MCH и EMKA. не пишете глупости

                      Коментар


                      • Не виждам какво друго би могло да се добави към анализа на Диагностик, освен това, че холдинга залага на миноритарни участия, което ако е плюс за холдингово дружество, нека някой от феновете да посочи плюса от такава инвестиционна стратегия. Всъщност този холдинг има ли стратегия?

                        По-надолу във форума се четат пристрастни мнения, но е друго да се погледнат и посочат фактите, осбено нелицеприятните, а те според мен са такива за инвестиралите в позицията на нива над 7-8 лв. за акция.

                        Успех.

                        Коментар


                        • Прилагам малък сравнителен анализ по един от фундаменталните показатели p/b. Въпреки някои негови недостатъци, няма инвеститор, който да го пренебрегва напълно при вземане на решение или ако го направи рискува. За да се използва разумно, най-добре е да се правят отраслови сравнения.
                          НИКА 4.67 (конс.4.16)
                          Сега някои от останалите холдинги.
                          На база индивидуални отчети
                          до 1 - GAMZA, HLEV, HNVEK
                          от 1 до 2 - ALBHL, PETHL
                          от 2 до 3 - CENHL
                          от 3 до 4 HVAR
                          над 4 HIKA, IHLBL, DOVUHL

                          На база консолидираните отчети
                          до 1 - GAMZA, HLEV, HNVEK, ALBHL
                          от 1 до 2 - CENHL, DOVUHL
                          от 2 до 3 - IHLBL
                          от 3 до 4 HVAR
                          над 4 HIKA

                          За да се приемат безпристрастно разчетите, вътре в групите не съм подреждал по никакъв начин позициите. Включил съм само тези позиции, по които към момента съм правил разчети. Оставам всеки сам да си прави интерпретациите, моите изводи ги правя на базата на комплексното разглеждане на p/b, p/e, e/p и някои допълнителни разчети. Само че, никога не бих си позволил да твърдя, че позиция с коефициент над 3 е подценена. Не приемам сериозно и аргументи, че активите не са преоценени. Оценката на активите по справедлива цена е право и задължение на всяко предприятие по действуващото счетоводно законодателство. Ако в някое предприятие не го правят, това на практика е проява на непрофесионализъм или стремеж за подвеждане на външните потребители на информация.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Michelangelo
                            Стенли_ всичко, което съм коментирал е за 2006 и предходните години. Не мога да кажа какво ще стане през 2007, но като приключи обещавам отново да коментирам съвсем обективно отново
                            Би било коректно да добавиш само, че 90% от печалбата е постигната не в резултат на основната дейност на дружествата в холдинга, а в следствие на увеличението на капитала на М и С . Но както и да е, Хиката е добро холдингче, но не чакай повече от 25 левчета за него . Хайде със здраве !

                            Коментар


                            • Стенли_ всичко, което съм коментирал е за 2006 и предходните години. Не мога да кажа какво ще стане през 2007, но като приключи обещавам отново да коментирам съвсем обективно отново

                              Коментар


                              • Микеланджело, като си казал А защо не кажеш и Б??? Предполагам си видял, че всъщност от 4 126 000 лева нетна печалба за холдинга, 3 810 000 лева са отразени като приходи от дивиденти но реално са нещо съвсем различно - всъщност тази "премия" е от увеличението на капитала на М и С хидравлик, нещо което е еднократно за 2006 година и няма да го има през 2007 година. Явно си доста пристрастен, но все пак бъди максимално коректен в инфото което поднасяш.

                                Коментар

                                Working...
                                X