IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Софарма АД (SFA / SFARM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
    Лъки, все едно ка казваш на амер. инвеститори, че най-добрия сайт за новини и анализи не е блумбърг, а уикилийкс. Чел съм бивола, пълно е с икономически неточности и откровени лъжи.
    Чакай сега, ние не говорим за едни и същи неща - аз говоря за корупцията в БГ и как тази тема е застъпена в Инвестор - ясно е, че Инвестор е сайт насочен не точно в същата насока - в Инвестор става въпрос за икономика, останалия свят и т.н., съгласен съм, че от гледна точка на това инвестора си е ОК. Но корупцията е свързана с икономиката и то пряко и тя трябва да бъде expose-вана. А това, че журналистите много рядко разбират и от счетоводство си е съвсем друго на ръка. (сега визирам Бивол )
    Аз също така говоря за безпристрастност - това имам предвид. От тази гледна точка инвестор не са напълно безпристрастни защото избират да не говорят за проблемите, където се натъкнат на тях, докато другите са напълно безпристрастни (макар и не достатъчно добри икономисти ) и се даже търсят проблемите, натъкват се на тях и ги натъртват, за което им свалям шапка...
    Last edited by LuckyYou; 06.03.2013, 11:54.
    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
    не е препоръка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от LuckyYou Разгледай мнение
      Проблемът при инвестора е, че те просто не коментират болни теми за корупция и т.н. Просто предпочитат да не се замесват да излагат на показ неща, които знаят. Пазят си хляба както се вика, което е разбираемо. Но това, че умишлено не коментираш също те прави дискредитиран - не посочваш проблемите, бягаш от отговорност, не си безпристрастен, какъвто трябва да бъде един журналист. Точно за това не мога да ги сложа и тях като безпристрастни. Хубавото е, че те все пак имат някаква независимост от гледна точка на това, че са интернет сайт - това им помага много, защото интернет е единствената медия, която много трудно може да бъде овладяна и е практически неконтролируема (ако иска да бъде неконтролируема). Но в никакъв случай не мога да причисля инвестора към безпристрастните медии. Това, че не показваш проблемите, неволно те прави техен защитник!
      Само Биволь - тези хора наистина са ненормални, защото да се изправиш срещу такава мафия каквато е в БГ трябва да си наистина луд. Те не цепят басма - няма ГЕРБ, няма БСП, няма ДПС, няма КОСТОВ - всеки който прави нещо нередно бива expose-нат от тях. Разбира се, те пишат най-много за ГЕРБ, защото това е най-тежкото, което можеше да се случи на БГ - докато до сега имаше връзка между властта и мафията, т.е. например ДПС свързано с мафията, сега ГЕРБ е самата мафия, т.е. ГЕРБ = мафия, не просто свързано...
      Лъки, все едно ка казваш на амер. инвеститори, че най-добрия сайт за новини и анализи не е блумбърг, а уикилийкс. Чел съм бивола, пълно е с икономически неточности и откровени лъжи.

      Коментар


      • Лъки, аз просто предлагам да им напомним кое е важно.
        Какво ще направят те си е техен избор както и дали ще продължим да гласуваме за тях с парите си е нашият избор.
        Всеки решава сам какво да избере, но няма контрол над всички последствия. Мажоритарят може да не изпълни някое свое задължение по свой избор, но няма как да контролира изборите на другите които могат просто да препочетат друга инвестиция...
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          Мениджерите на компаниите започнаха отново да влизат форума и да разговарят с инвеститорите.
          Пускам нова анкета Основи на Доверието, която трябва да им покаже кои са правилните и неправилни техни практики.
          Пич няма как да излезне мажоритаря и аз да приема всяка негова дума за чиста монета - винаги може се влезне в положението да стане като с Бойко Борисов: Не ме гледайте какво правя, слушайте какво ви говоря.
          За това първо трябва да се провери истина ли е това, което говори даден мажоритар, в случая Донев и чак след това да се правят изводи. Това обаче не означава, че автоматично трябва да се съгласяваме с всяко негово мнение след това - то също трябва да бъде проверявано.
          Положителното в случая е, че все пак Донев обръща внимание на малките хорица. Това е важно и е предпоставка за доверие, но само предпоставка. Доверието трябва да бъде спечелено в последствие с явни резултати и добро представяне на групата...
          Last edited by LuckyYou; 06.03.2013, 11:36.
          The best things in life are free. The second best things are very expensive!
          не е препоръка

          Коментар


          • Мениджерите на компаниите започнаха отново да влизат форума и да разговарят с инвеститорите.
            Пускам нова анкета Основи на Доверието, която трябва да им покаже кои са правилните и неправилни техни практики.
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
              само инвестора - капитала са поръчкови, просто го правят по-интелигентно
              Проблемът при инвестора е, че те просто не коментират болни теми за корупция и т.н. Просто предпочитат да не се замесват да излагат на показ неща, които знаят. Пазят си хляба както се вика, което е разбираемо. Но това, че умишлено не коментираш също те прави дискредитиран - не посочваш проблемите, бягаш от отговорност, не си безпристрастен, какъвто трябва да бъде един журналист. Точно за това не мога да ги сложа и тях като безпристрастни. Хубавото е, че те все пак имат някаква независимост от гледна точка на това, че са интернет сайт - това им помага много, защото интернет е единствената медия, която много трудно може да бъде овладяна и е практически неконтролируема (ако иска да бъде неконтролируема). Но в никакъв случай не мога да причисля инвестора към безпристрастните медии. Това, че не показваш проблемите, неволно те прави техен защитник!
              Само Биволь - тези хора наистина са ненормални, защото да се изправиш срещу такава мафия каквато е в БГ трябва да си наистина луд. Те не цепят басма - няма ГЕРБ, няма БСП, няма ДПС, няма КОСТОВ - всеки който прави нещо нередно бива expose-нат от тях. Разбира се, те пишат най-много за ГЕРБ, защото това е най-тежкото, което можеше да се случи на БГ - докато до сега имаше връзка между властта и мафията, т.е. например ДПС свързано с мафията, сега ГЕРБ е самата мафия, т.е. ГЕРБ = мафия, не просто свързано...
              The best things in life are free. The second best things are very expensive!
              не е препоръка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                За мен Капитал са един от малкото стойностни и обективни медии, които с удоволствие чета.
                Не базарят КТБ, ПИБ, некоректни мажоритари, синдикати или правителство. Казват го на всички право в очите и им изкарват кирливите ризи.
                Капитал и Инвестор! Това са медиите за мен!
                само инвестора - капитала са поръчкови, просто го правят по-интелигентно

                Коментар


                • За мен Капитал са един от малкото стойностни и обективни медии, които с удоволствие чета.
                  Не базарят КТБ, ПИБ, некоректни мажоритари, синдикати или правителство. Казват го на всички право в очите и им изкарват кирливите ризи.
                  Капитал и Инвестор! Това са медиите за мен!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    абе чичо Оги тия хора от Капитал ми изглеждат "мислещи журналисти" - дали СФАРМ да не вземе да инвестира или да и даде реклами без отстъпка на тях - ей така за да ги подкрепим!

                    п.с. Не се закачайте с Форти че ще си имате работа с мен ей форумци! Няма нищо че съм под 10хиляди акции и съм под вода, аз съм като акула ще ме познаете по идващата перка(шапката на СФАРМ )

                    Импе ти що пишеш тука като немаш акции???
                    Тони, единствените мислещи журналисти, за които е 100% сигурно, че се опитват да правят безпристрастна и некорумпирана (за сега) журналистика, са журналистите от сайта Биволь - сателитът на Wikileaks, които имат съвсем друг бизнес модел и които не зависят от финансиране от български бизнесмени. Статията от Капитал, която прочетох е по-скоро поръчкова. Тя е поръчкова в полза на Плевнелиев и Донев. Какво си мислиш, че зад този вестник не стои някой "мощен" бизнесмен ли ?! Разбира се, че стои - той просто не е от кръга около Пеевски и неговите вестници и просто и той иска да лапне малко държ. субсидии в повече, за това хранят другите и защитават Плевнелиев. Така че за мислещи журналисти е трудно да се говори!
                    С една дума - хранят се по вестниците един друг А кой чете вестници в днешно време !?!?
                    Last edited by LuckyYou; 06.03.2013, 10:17.
                    The best things in life are free. The second best things are very expensive!
                    не е препоръка

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
                      Тони, то прецакано, Факушка и сие с това си вадят хляба.
                      Нали им плащат на бройка хейтвания.
                      Имай уважение към работата им
                      Е, не сме такива самаряни като вас, да го правим само от добро сърце и на добра воля На вас едно интервю ви е достатъчно да се накалмучите доволно ))
                      Не е препоръка... !!!
                      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от relatively new Разгледай мнение
                        Тони, то прецакано, Факушка и сие с това си вадят хляба.
                        Нали им плащат на бройка хейтвания.
                        Имай уважение към работата им

                        колко им е надника?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                          ей, ти не усещаш май иронията?
                          Много съм изморен, че днес бе натоварен ден - не се закачай с Проди той е готин и ми е приятел! Ако толкова съм те обидил накарай ми се на лични но не цапайте и тая тема с караници.
                          Тони, то прецакано, Факушка и сие с това си вадят хляба.
                          Нали им плащат на бройка хейтвания.
                          Имай уважение към работата им

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                            Ти ли ще ми кажеш, че не знам къде съм си вложило парите ??? Я не се набивай сам, че ще изгубиш баса
                            Нямам бас с теб А ако имаш бас да губиш, управлявай си загубите

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Че кой не иска да е жив и здрав и по-позитивен? Но на база на какво ? - че искате да раздавате капитала на някви журналя ли какво?
                              ей, ти не усещаш май иронията?
                              Много съм изморен, че днес бе натоварен ден - не се закачай с Проди той е готин и ми е приятел! Ако толкова съм те обидил накарай ми се на лични но не цапайте и тая тема с караници.

                              Коментар


                              • така, хайде и аз макар малко изморен да шибна няколко въпроса до чичо Оги(надявам се да не ми се сърдите на обращението, но сте набор на майка ми - така че няма как трябва да се обръщам уважително ):
                                1. Как върви поглъщането на щерките и, като отчитаме скандала и калта в/у името на СФАРМ, не е ли по-добре да се забави този процес със Унифарм и Медика - като по този начин техните продукти останат по аптеките със старите имена на производители. Защо го казвам - по нова година се скъсах да се карам с дядото на Плевен че СФАРМ не е лоша и скъпа компания, ама той сега като е чул по телевизора и не щял да купува вече продуктите й, ей опасен човек! Не му казах че Ренитидинчето дето пие е производство на дъщерна фирма, ама ей го така се насажда и се изгражда негативен образ във хората през цялата 2012!!! Не вярва на мен сина си, а вярва на тв7!!!

                                2. Има ли възможност ОСА на СФАРМ и СФТРД да са на една или на две близки дати, защото повечето от нас имат и от двете компании и имаме желание да присъстваме, но когато трябва да се пътува от другия край на БГ....., какво става с излъчването на ОСА онлайн???

                                3. До кога СФАРМ ще продава дялове от СФТРД, вярно е че не мачкате цената, но все пак?

                                4. Голямата Ви мечта бе пробив на пазара в Турция, как вървят нещата с продажбите и регистрирането на медикаменти на този голям пазар?

                                Успехи - жив, здрав и все така позитивен!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X