IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от RAFAL Разгледай мнение
    Импе, погледни по-внимателно и ще видиш, че от тази акция освен дивидент излиза и капиталова печалба. Да си чувал китайската поговорка, че няма значение дали котката е бяла или черна - важно е да лови мишки? Хайде перефразирай поговорката към темата и компанията , за която говорим.
    Къде я виждаш? Колко струваше акцията преди година и нещо и колко е сега?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

      Здраво си се нагувичил туканка ли? Само ми е чудно защо - то акцията потъва горе-долу с цената на дивидентът, че и повече. Компанийката е на загуба, а снася - това реално не е ли разтеглена във времето ликвидация?
      Импе, погледни по-внимателно и ще видиш, че от тази акция освен дивидент излиза и капиталова печалба. Да си чувал китайската поговорка, че няма значение дали котката е бяла или черна - важно е да лови мишки? Хайде перефразирай поговорката към темата и компанията , за която говорим.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

        Здраво си се нагувичил туканка ли? Само ми е чудно защо - то акцията потъва горе-долу с цената на дивидентът, че и повече. Компанийката е на загуба, а снася - това реално не е ли разтеглена във времето ликвидация?


        -И питаш ли питаш ...- Нямам !!! - за сега ..... Както и лани нямах, ама имам когато има защо!

        -пп. Погледнах на платформата от 01,2014г до сега -почти 430 сделки - без минусов ход!
        А от ланшния май до началото на този - под 100бр/сделки
        Last edited by inta53; 31.05.2018, 18:09.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от inta53 Разгледай мнение
          При мен очаквам 1728.- но не се виждат по сметката , това е резултата от 23,05,17г. та до 02,05,18г. +7 190, поради щото лани бях останал сал 370бр/акц. и прибрани нето >42 000,-
          Здраво си се нагувичил туканка ли? Само ми е чудно защо - то акцията потъва горе-долу с цената на дивидентът, че и повече. Компанийката е на загуба, а снася - това реално не е ли разтеглена във времето ликвидация?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • така ще ти е по нагледно Импе-
            от -30,12,2014r.
            48790х1,086975= 53033 hLev
            HiKA+ Emka+sFarm>отиват в Златен лев
            1000x0,8921= 892 hZag
            30,12,2015г
            51580х0,41= 21148 hLev
            1000x0,7121= 712 hZag
            30,12,2016г
            70185х0,471901 33120 hLev
            1000x0,2369= 237 hZag
            31,05,17г.
            370x0,=+>43967 hLev
            1000x0,0= + 105 hZag
            29,05,18г.
            0x0,0= +7190 hLev
            0x0,0= +5600 hZag
            Last edited by inta53; 31.05.2018, 15:56.

            Коментар


            • При мен очаквам 1728.- но не се виждат по сметката , това е резултата от 23,05,17г. та до 02,05,18г. +7 190, поради щото лани бях останал сал 370бр/акц. и прибрани нето >42 000,-

              Коментар


              • О, само няколко лева - това е куца компания и турих съвсем малко парички в нея.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Дивидентченце от Златният лев - пъкнало - 0.076 кинта на акция.
                  каква сума получи?
                  само не пиши, че големината няма значение - има и не само при дивидента !!!!!

                  Коментар


                  • Дивидентченце от Златният лев - пъкнало - 0.076 кинта на акция.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                      Мидички - хубаво. Ама по-добре е може би да си вземеш не Клас А, но Клас В - защото от А ще те очешат с 15%, а от Клас В - няма да те очешат хич. А са холандски, В са британски.

                      Манцев - колко сухичко на бройка?
                      0.145 евро на акция след данъка. Плащат на тримесечие...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от NeuInDAX Разгледай мнение
                        Благодаря за точният отговор. Видях колко ти си получил! Сметката е точна! Много са 26 процента, и да прав си, трябваше да попрочета ще опитам със Shell А
                        Мидички - хубаво. Ама по-добре е може би да си вземеш не Клас А, но Клас В - защото от А ще те очешат с 15%, а от Клас В - няма да те очешат хич. А са холандски, В са британски.

                        Манцев - колко сухичко на бройка?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първи дивидент от Equinor ( и в платформата) получен...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                            Като цяло, наблюдавайки пазара, напоследък придобиванията рязко се увеличиха, разбира се отново благодарение на евтините пари. Според мен може да бъде считано, че това е вече поредния (трети етап) от развитието на пазарите, а риска който поемат комапниите (или поне техният мениджмънт) рязко се увеличи. Изкупуването на собствени акции и на други компании не означава, че задължително се създава добавена стойност за акционерите. Време ли е за кеширане, по малко на печалбите? И аз не знам.
                            Изкупуването на собствени акции де факто е българската поговорка: "Дай да сме по-малко, за да делим по по-множко". Няма нищо извратено в това, ако компанията има ного свободен кеш. Но за мен е по-добро изплащането на дълговете, че всяка компания си има.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                              като смениш малко тона ставаш реалист
                              не всички са загуба по презумпция, но не са и печалба
                              има доста неща да се направят, за да стане нещо срещу дадените пари за покупката
                              ти разчиташ, че мениджмънта ще се справи добре - съгласих се
                              аз също разчитам, че в моите компании мениджмънта ще се справи добре
                              Като цяло, наблюдавайки пазара, напоследък придобиванията рязко се увеличиха, разбира се отново благодарение на евтините пари. Според мен може да бъде считано, че това е вече поредния (трети етап) от развитието на пазарите, а риска който поемат комапниите (или поне техният мениджмънт) рязко се увеличи. Изкупуването на собствени акции и на други компании не означава, че задължително се създава добавена стойност за акционерите. Време ли е за кеширане, по малко на печалбите? И аз не знам.

                              Коментар


                              • Благодаря за точният отговор. Видях колко ти си получил! Сметката е точна! Много са 26 процента, и да прав си, трябваше да попрочета ще опитам със Shell А

                                Коментар

                                Working...
                                X