IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Innocent Разгледай мнение

    Здравей! Може ли повече инфо как и при какви условия може да се възстанови разликата до 10%? Благодаря предварително. Поздрави

    п.п Както и при кой ИП
    Здравей! Става според СИДДО - спогодбата за избягване на двойното данъчно облагане, с удостоверение за местно лице в БГ, и попълване на документите отиващи в данъчното в Германия, но преди всичко с това дали брокера ти има желание да ти помогне. Повечето го обезсмислят защото като ти сложи такса от 200 на плащане ти убива апетита за години напред. Отделно тия документи трябва и да са на немски и който и да ти е брокера, в Германия има друг който търгува от тяхно име и това са те (брокера в Германия) дето трябва да издадат документите. В много от случаите ако имаш повече от една, две акции комисионите стават космически с оглед на дивидента който си получил. Работя предимно с чужденци но брокерите са от един дол дренки. Наистина номер едно цел е да питаш брокера може ли да ти уреди немските документи показващи информацията за акцията, дата на плащене, данъци и т.н. Вс е по образец и немците данъчни са много строги за формата на документа. Отнема малко повече от 9 месеца.
    В общи линии това е...

    А това на Globe като им знам таксите само те ще те откажат а отделно и брокерсите. Много от брокерите преустановяват възстановяването от Италия например, защото Globe ги чарджи предварително без гаранция дали ще получат нещо.
    Last edited by Petar; 13.06.2018, 17:41.

    Коментар


    • https://globaltrader.elana.net/bg/mo...ery-globe-tax/
      Това са условията при Елана.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

        Ако е така са направили грешка. Данъка в Германия + Солидаритито е 26,375%. Можеш да си въстановиш разликата до 10% данък но са ти малко акциите и ще ти излезе скъпо да го направиш ако изобщо брокера ти реши да ти помогне.... Успех
        Здравей! Може ли повече инфо как и при какви условия може да се възстанови разликата до 10%? Благодаря предварително. Поздрави

        п.п Както и при кой ИП

        Коментар


        • Първоначално изпратено от T3 Разгледай мнение

          Императорът писа, че германският данък е 26%, но за BMW ми удържаха 20% данък върху инвестиционен доход + данък солидарност 1.375%.
          Ако е така са направили грешка. Данъка в Германия + Солидаритито е 26,375%. Можеш да си възстановиш разликата до 10% данък но са ти малко акциите и ще ти излезе скъпо да го направиш ако изобщо брокера ти реши да ти помогне.... Успех
          Last edited by Petar; 13.06.2018, 17:39.

          Коментар


          • Мастър клас „Подходящите секторни инвестиции в акции при новите лихви“ - 22 юни: разглежда факторите на новия етап на икономическия цикъл при новите лихви - преструктуриране на портфейли. Акцент върху технологични и петролни акции, преглед на дивидентите им.
            ЕЛАНА Мастър клас 2018 | 22 юни 2018, София

            Коментар


            • Първоначално изпратено от NeuInDAX Разгледай мнение
              Здравейте,
              преди 20 дни закупих 20 акции на BMW. Много странно, че от дивидента 80 евро ми бяха удържани 21 евро. Дори не се получава точно число като процент. Моля, ако е възможно да ми разясните данъците и други такси. Моят брокер е Еврофинанс! Благодаря Ви
              Императорът писа, че германският данък е 26%, но за BMW ми удържаха 20% данък върху инвестиционен доход + данък солидарност 1.375%.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение

                Е,така кажи .
                Иначе излизат годишен дивидент 3.54% ford (без извънредния) и 2.61% phizer .Сложи такси buy/sell +данъци+още нещо и ето ти -1% още надолЕ .Вероятно държиш за акцията ,а не толкова за дивидента ? Прав ли съм донякъде ? .Макар и двете акции да ми изглеждат в краткосрочен план ОК да ги държиш ,първата заради протекционизма на Рижия ,а втората по ред причини, който не смятам да засягам тук,в средносрочен и дългосрочен план мисля ,че ще глътнеш бая студена вода....от каквито и да е акции...бЕгай докато можеш !
                В момента се опитват с цвикови дивиденти маймуни да ловят

                И вместо "гувик" ,"гувик" ,накрая да изквичиш "Квиик" ? хахах
                Това е дивидентът чисто - след данъчното чесане.

                За дивидентът държа повече Форд, Пфайзър - заради нейното могъщество и защото тя - тухла в хапчевият ми отрасъл.

                Дългосрочно няма да гълтам вода но ще ставам все по-могъщ. Кратко- и средносрочно - може временно да.

                Хубаво е, че и ти като мене поразбирваш прасешки, ама - споко. Който ни играй, той ни пичели.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар




                • Е,така кажи .
                  Иначе излизат годишен дивидент 3.54% ford (без извънредния) и 2.61% phizer .Сложи такси buy/sell +данъци+още нещо и ето ти -1% още надолЕ .Вероятно държиш за акцията ,а не толкова за дивидента ? Прав ли съм донякъде ? .Макар и двете акции да ми изглеждат в краткосрочен план ОК да ги държиш ,първата заради протекционизма на Рижия ,а втората по ред причини, който не смятам да засягам тук,в средносрочен и дългосрочен план мисля ,че ще глътнеш бая студена вода....от каквито и да е акции...бЕгай докато можеш !
                  В момента се опитват с цвикови дивиденти маймуни да ловят

                  И вместо "гувик" ,"гувик" ,накрая да изквичиш "Квиик" ? хахах
                  Last edited by kurta007; 05.06.2018, 23:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kurta007 Разгледай мнение
                    Около 1% дивидент си се "нагрухтял", не е ли прекалено малко ????
                    Не гувик,ами то не стига и за цвик !
                    Да напомня, че Ford и Pfizer снасят дивиденти на три месеца, а автомобиладжиите снасят и извънреден дивидент, заедно с тоя за четвъртото тримесечие. А дивидентът от господин адмиралът ми носи 3.6% доходност, а има и втори за годината.

                    Така че си е: приличен "гувик".
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Около 1% дивидент си се "нагрухтял", не е ли прекалено малко ????
                      Не гувик,ами то не стига и за цвик !
                      Last edited by kurta007; 05.06.2018, 18:50.

                      Коментар


                      • Дивидент от Ford - пъкнал. 0,105 зеленички на акция.


                        Дивидент от Pfizer - пъкнал. 0,238 зеленички на акция.


                        Дивидент от Admiral - пъкнал. 0,658 еврака на акция.


                        Гувик-гувик-гувик.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • -"При мен очаквам 1728.- но не се виждат по сметката "-

                          Вече са налични, но без 1лев,- от кога удържат за превод дивидент?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minka Разгледай мнение

                            Импе, следиш ли твоя приятел Доналд Дъмб кви ги върши, да не падне доходността на такиви като Бенц-а? Внимателно с хвалбите, че политиците не едно нещо са съсипали.
                            Доналдът защитава интересите на своята страна, според както обеща. Аз не понасям родоотстъпничеството, уважавам родолюбието. Главният пазар за Мерцедесчета не са САЩ - а и Доналдът няма да направи туй. Само ще натовари секси колите с високи мита - ама баровците пак ще плащат.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                              Къде я виждаш? Колко струваше акцията преди година и нещо и колко е сега?
                              Импе, следиш ли твоя приятел Доналд Дъмб кви ги върши, да не падне доходността на такиви като Бенц-а? Внимателно с хвалбите, че политиците не едно нещо са съсипали.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                                Къде я виждаш? Колко струваше акцията преди година и нещо и колко е сега?
                                Къде ли ? В сметката ми. Въпрос на отработване на моментната ситуация.

                                Коментар

                                Working...
                                X