IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дивиденти, дивиденти, ДИВИДЕНТИ !!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Дивидент от Coca cola - пъкнал. 0.275 зеленички на акция.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

      правиш сметките без чичо Путин
      Не зная дали Вова е акционер.

      А ти - ако следеше компанията, щеше да знаеш, че мениджмънтът взема окончателните решения. Миналата година държавата, като основен акционер, искаше 18 кинта дивидент, но мениджмънтът каза: "НЕ" и снесе по осем кинта.

      Дори да има промени, ще се върви към нарастване на дивидентът, а не към свиването на.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Днес - на сборището на Газпром - дивидентът е потвърден - 8.04 рублички. Датата на която се засичат акционерите с право на дивидентец е 19 юли. Ще бъде снесен на 23 август.

        Дивидентът съставлява едва 26% от печалбата. Мисля - ного ще е хубаво - когато инвестиционните проекти приключат - и компанията започне да снася например около да кажем половината от НАРАСНАЛАТА поради новите потоци печалба. Мисля - Газпром - отлична позиция за нагувичване.
        правиш сметките без чичо Путин

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

          Аз от кокошките се отказах. Нека снесат веднъж пък ще видим.
          E, то и ще аз ги наблюдавам, но засега нямам интерес - имам толкова могъщи неща за купуване.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

            Какво: зле, щом потенциалът е за 8%?

            А вий се прехласвате по некви пильоци.
            Аз от кокошките се отказах. Нека снесат веднъж пък ще видим.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение

              Е па 4% хич не е зле!
              Какво: зле, щом потенциалът е за 8%?

              А вий се прехласвате по некви пильоци.
              Last edited by Императорът; 29.06.2018, 21:00. Причина: Пильоци и кокоша чума.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                30% за злочестина - за АДР-ченцата. Но доходността дори така е прилична - около 4% в момента. Най-лесно, не съвсем точно, но доста точно се смята, ако евровата цена я приемеш за левова. Защото курсът еврак-лев е почти 1:2, а в АДР-чето има две истински акции.

                Цената днес е 3.78. Апропо - дивидентчето се получава в зеленички.
                Е па 4% хич не е зле!

                Коментар


                • 30% за злочестина - за АДР-ченцата. Но доходността дори така е прилична - около 4% в момента. Най-лесно, не съвсем точно, но доста точно се смята, ако евровата цена я приемеш за левова. Защото курсът еврак-лев е почти 1:2, а в АДР-чето има две истински акции.

                  Цената днес е 3.78. Апропо - дивидентчето се получава в зеленички.
                  Last edited by Императорът; 29.06.2018, 20:24. Причина: Зеленички
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Днес - на сборището на Газпром - дивидентът е потвърден - 8.04 рублички. Датата на която се засичат акционерите с право на дивидентец е 19 юли. Ще бъде снесен на 23 август.

                    Дивидентът съставлява едва 26% от печалбата. Мисля - ного ще е хубаво - когато инвестиционните проекти приключат - и компанията започне да снася например около да кажем половината от НАРАСНАЛАТА поради новите потоци печалба. Мисля - Газпром - отлична позиция за нагувичване.
                    Колко данък свалят?

                    Коментар


                    • Днес - на сборището на Газпром - дивидентът е потвърден - 8.04 рублички. Датата на която се засичат акционерите с право на дивидентец е 19 юли. Ще бъде снесен на 23 август.

                      Дивидентът съставлява едва 26% от печалбата. Мисля - ного ще е хубаво - когато инвестиционните проекти приключат - и компанията започне да снася например около да кажем половината от НАРАСНАЛАТА поради новите потоци печалба. Мисля - Газпром - отлична позиция за нагувичване.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от toto 2 Разгледай мнение

                        Това колко доходност е )
                        6.4 еврака цена на акцията днес - смятаме.

                        0.085х4=0.34: (6.4:100) = 5.3125%

                        Прилично, макар самата акция да поскъпна зарад поскъпването на слузта.

                        Рискът - ВР е доста задлъжняла - зарад колосалната ногомилиардна финансова санкция зарад огромният разлив в Мексиканският залив преди години.
                        Хубавото - последната вноска по глобата е - мисля - догодина... а компанията прави печалби въпреки тоя финансов теч. Когато глобата бъде доизплатена - и акцията вероятно ще скочи нагоре.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Дивидент от ВР - пъкнал.

                          0.085 еврака на акция.
                          Това колко доходност е )

                          Коментар


                          • Дивидент от ВР - пъкнал.

                            0.085 еврака на акция.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Дивидент от Мидички - пъкнал. 0.341 еврака на акция - за холандски Мидички.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение

                                Здравей! Става според СИДДО - споготбата за избягване на двойното данъчно облагане, с удостоверение за местно лице в БГ, и попълване на документите отиващи в данъчното в Германия, но преди всичко с това дали брокера ти има желание да ти помогне. Повечето го обезсмислят зашото като ти сложи такса от 200 на плащане ти обива апетита за години напред. Отделно тия документи трябва и да са на немски и който и да ти е брокера, в Германия има друг който търгува от тяхно име и това са те (брокера в Германия) дето трябва да издадат документите. В много от случаите ако имаш повече от една, две акции комисионите стават космически с оглед на дивидента който си получил. Работя предимно с чужденци но брокерите са от един дол дренки. Наистина номер едно цел е да питаш брокера може ли да ти уреди немските документи показващи информацията за акцията, дата на плащене, данъци и т.н. Вс е по образец и немците данъчни са много строги за формата на документа. Отнема малко повече от 9 месеца.
                                В общи линии това е...

                                А това на Globe като им знам таксите само те ще те откажат а отделно и брокерсите. Много от брокерите преустановяват възстановяването от Италия например, защото Globe ги чарджи предварително без гаранция дали ще получат нещо.
                                Конкретно за Германия ме интересува през IB или Елана. Благодаря за инфото. Ще прочета по-късно.

                                Коментар

                                Working...
                                X