IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Грую задава валидни въпроси, някои от които и аз задавах във форма, но нямаше отговор(ако не броим, че бях наплют). Понеже сам не се сетих за очевидни отговори, предполагам, че Чичо все пак има някаква полза от операцията, но не е задължително тя да е като акционер на Доверие. Може би затова непрекъснато намалява дяла си. Убеден съм, че той най-добре оценява потенциалът и не би продавал на 3лв. , ако има възможност да вземе 6.
    Last edited by petyob; 11.03.2021, 10:37.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта

      Хората говорят не за временна забрана изплащане на дивидент от банките в Молдова ,а изобщо фундаментална забрана изнасянето на дивидент извън държавата.........има ли такова нещо?
      Не съм чул такова нещо.. не знам с какви хора си говориш Не бих го търсил и като инфо, защото ми се струва супер нелогично и противоречащо на нормалната ик. логика. Временни забрани да, с оглед на Ковид кризата, но това все някога ще мине.
      Между другото адмирации към Груйчо за линка който е поместил в поста си.. Ето защо въпреки че се дращим с него от известно време, не съм го турил в игнора.. Знам си че може да е и полезен, а не само мрънкащ форумец

      Та от линка се вижда какво е положението.. МНБ иска да излязат одитираните отчети на банките за 2020 г. и тогава ще има решение дали се позволяват дивиденти и в какви размери. Аз лично предполагам че ще последват примера на ЕЦБ - умерено излащане, в някакви рамки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от p_trade Разгледай мнение

        Според мен банката няма да раздаде повече от 20% ако изобщо даде ....което е нормален pay out за банка но да не забравяме че това е Молдова и за мен това е мах , след това доверие да разпредели мах 50% от неконсолидираната печалба и сумата на текуща пе4алба не е кой знае какво ...към 3 млн грубо което прави дивидент към 15ст ...тук не се иска само само дивидент а стабилен pay out ratio ит Молдова което като за банка не е толкова вероятно .Успех !
        С оглед на представянето на банките в европа в днено време (не случайно в секотра има M&As а и у нас последните години също имаше не малко), да не се окаже, че печалбата е много напудрена точно с цел продажба. Аз бих бил мнооого внимателен и предпазлив в инвесирането в банка в наши дни. Определено не е най-подходящото време да държиш бнака при такива пазарни условия

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
          Грую, интересува ме дали съм те разбрал правилно.

          "Доколкото разбирам ти казваш така - увеличението ще е успешно, но няма да повлияе на цената по никакъв начин. Дивидент от Молдова няма да има никога, ДОХ също няма да дадат никога. Правилно ли те разбирам?"
          Ей тъй като ми кажат, и ми се напълват очите със сълзи, както се казва в онзи виц, но да не го разказвам, че ще изгоним младежката аудитория 15-ка, глей ся, без да звуча наставнически, но нали всичките ти гурута са такива - шегичка - ама тук Гуньо, т.е. Грую адвокатина съм аз, ерго, не ми се прави на отсрещната страна в американски съдебен сериал

          Сега сериозно - за да разбереп едно нещо, следва да започнеш отначалото, да "лекуваш" самият източник, а не симптомите му. Ти стугаш до симптомите, аз ти зададох въпроси, (няколко), които бяха за източника. Сега пак ще ти задам няколко за източника:

          - Кой е Чичо ти и какви връзки има в Молдова по линия на Партията с главно П, с която няма нищо общо
          - Що толкова време я продаваха тази банка и никой не я купи
          - Как я продадоха точно на Чичо ти, дето има 0 банков опит, при положение че в Молдова има огромни руски и румънски интереси и ако това нещо беше много читаво, все някоя мамалига или казак щеше да я вземе
          - Каква държава е Молдова и какви са перЕспективите пред нея

          Като си отговориш на горните въпроси, които са фундаментални за дългосрочното инвестиране в която и да е акция, а именно мажо, перЕспективи, сектор и т .н., стигаме до подвъпросите, които пък са важни за спекулацията с акцията:
          - Каква е традицията на Холдинг Доверие да плаща дивиденти изобщо - виж си данните - цъкаш на профила на дружеството в инвестор.бг, оттам съкаш на исторически данни, после им давап макс като срок и се ограмотяваш, може да ти светне нещо или пък не
          - Има ли забрана от Молдовската народна банка за дивиденти - ето, ше ти помогна, щото съм пич - http://infomarket.md/en/banks/The_Na...ying_dividends. И да, Централната им банка може да прави каквото си иска с банките в страната, уж под формата на препоръки
          - След това търсиш инфо за заема, дето го получиха и евентуално да разбереп дали там няма някое заровено куче, дето да забранява дивидент към акционерите, докато не се плати всичко към банката, и т.н.
          - Банковите акции навсякъде по света са бая очукани и очакванията към тях са негативни - и това е така от години, без особени изгледи скоро да се промени. Можеш да видиш и банковите акции на родната борсичка, колкото и смешна да е тя - все сме едно ниво поне над Молдова

          Та като си отгвориш на тези въпроси, идваш и ми задаваш твоите, а аз най-добронамерено ще ти отговоря и още сега - НИКОГА е много силна и страшна дума, докато едно дружество същество, то все НЯКОГА може и да плати дивидент. Та тук не търси семантиката на думата, а количественото ѝ измерение и тайминга Пак ти казвам - максимално добронамерен съм и без задни мисли - все ми е тая колко ще е цената тук, нито ще купя, нито ще продам (щото нямам и няма и да имам, без да казвам димичката никога, но тя се подразбира ), щото съм кибик и т.н.

          Бъди здрав и успешен - аз с белязани карти не обичам да играя, освен ако не знам кой ги е белязал и защо. Пък и кафе не пия Хайде, че влизам в среща
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
            Тук нещата ги виждам така: до увеличението на капитала цена в диапазона 4,20-4,50 лв. След увеличението - 5-5,50 лв. Ако се издърпа дивидент от Молдова - около 9 лв. При плащане на дивидент от страна на Доверие към акционерите - около 15 лв. Напълно е възможно 1, 2 или и трите условия да не бъдат изпълнени и съответно вижданията ми биха претърпяли корекции. Много бих бил благодарен ако скептиците кажат дали са съгласни с тези цени при този развой на нещата. И след това да кажат кое/ кои от тези събития никога няма да се случат според тях. Това би било много полезно за мен!

            Мнението ми не е препоръка за покупки или продажби на каквито и да било акции, права и т.н.!
            Според мен банката няма да раздаде повече от 20% ако изобщо даде ....което е нормален pay out за банка но да не забравяме че това е Молдова и за мен това е мах , след това доверие да разпредели мах 50% от неконсолидираната печалба и сумата на текуща пе4алба не е кой знае какво ...към 3 млн грубо което прави дивидент към 15ст ...тук не се иска само само дивидент а стабилен pay out ratio ит Молдова което като за банка не е толкова вероятно .Успех !

            Коментар


            • Търсите под вола теле ми се струва. Нали се сещате че с едно дивидентче от Молдова и кредита от тази "страшна" банка може да бъде погасен
              Не мисля обаче че това ще се наложи.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                Аз съм последният човек, който може да ти даде отговор на този въпрос. Казах ти кое е притеснително за мен - при наличие на толкова голям избор в момента, кое накара Донев / DOVUHL да изтеглят кредит ТОЧНО ОТ ТАЗИ банка? Това е интересен въпрос, не мислиш ли? Лека нощ!
                Аз също съм последния човек, който знае отговора, но нали затова е този форум - да разменяме неангажиращи мнения. Помня как бе номер 1 в прогнозата си за Софикс и затова задълбах, просто ми е любопитно твоето мнение.
                Лека нощ и успех!
                Пътека се прави камък по камък!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                  Последен въпрос - ДОХ не разбират опасността от този сценарии или са били принудени да я купят със съзнанието, че може да се случи и така?
                  Аз съм последният човек, който може да ти даде отговор на този въпрос. Казах ти кое е притеснително за мен - при наличие на толкова голям избор в момента, кое накара Донев / DOVUHL да изтеглят кредит ТОЧНО ОТ ТАЗИ банка? Това е интересен въпрос, не мислиш ли? Лека нощ!
                  Vanitas vanitatum...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                    Не приятелю! Не казвам, че точно те ще вземат банката, а че самото им присъствие в тази сделка ме кара да бъда твърде скептичен относно евентуалните бъдещи собственици на молдовската банка, а оттам и за целия финансов смисъл от това упражнение за DOVUHL (и по-конкретно за вас, като миноритарни акционери). С две думи - прекалено много политика има в цялата тази работа... такова усещане имам, а където има прекалено много политика аз там работа нямам. Но може и да греша, времето ще покаже... Лека нощ!
                    Последен въпрос - ДОХ не разбират опасността от този сценарии или са били принудени да я купят със съзнанието, че може да се случи и така?
                    Last edited by 15%; 10.03.2021, 23:53.
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

                      Да разбирам, че според теб накрая ще вземат банката? На каква цена обаче, възможно ли е този според мен нереалистичен сценарии ДОХ да е на голяма изгода? А ако се опитат да извиват ръцете на ДОХ, то нека да не забравяме, че както взеха от съмнителната банка, за да върнат на Софарма, то така утре може да поскат обратно парите от "мама" и да нямат нищо общо с тази банка. Къде бъркам?
                      Не приятелю! Не казвам, че точно те ще вземат банката, а че самото им присъствие в тази сделка ме кара да бъда твърде скептичен относно евентуалните бъдещи собственици на молдовската банка, а оттам и за целия финансов смисъл от това упражнение за DOVUHL (и по-конкретно за вас, като миноритарни акционери). С две думи - прекалено много политика има в цялата тази работа... такова усещане имам, а където има прекалено много политика аз там работа нямам. Но може и да греша, времето ще покаже... Лека нощ!
                      Vanitas vanitatum...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                        Със сигурност...! Въпросът може би е не какво са дали, а какво ще вземат накрая...? Но да не спамим повече темата... Пожелавам успех на гласувалите доверие на DOVUHL...!
                        Да разбирам, че според теб накрая ще вземат банката? На каква цена обаче, възможно ли е този според мен нереалистичен сценарии ДОХ да е на голяма изгода? А ако се опитат да извиват ръцете на ДОХ, то нека да не забравяме, че както взеха от съмнителната банка, за да върнат на Софарма, то така утре може да поскат обратно парите от "мама" и да нямат нищо общо с тази банка. Къде бъркам?
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Чичо Манчо Разгледай мнение

                          Със сигурност...! Въпросът може би е не какво са дали, а какво ще вземат накрая...? Но да не спамим повече темата... Пожелавам успех на гласувалите доверие на DOVUHL...!
                          Не вярвам да вземат банката накрая
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                            Дали са най-добра лихва вероятно.
                            Със сигурност...! Въпросът може би е не какво са дали, а какво ще вземат накрая...? Но да не спамим повече темата... Пожелавам успех на гласувалите доверие на DOVUHL...!
                            Vanitas vanitatum...

                            Коментар


                            • Грую, интересува ме дали съм те разбрал правилно.

                              "Доколкото разбирам ти казваш така - увеличението ще е успешно, но няма да повлияе на цената по никакъв начин. Дивидент от Молдова няма да има никога, ДОХ също няма да дадат никога. Правилно ли те разбирам?"
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение





                                17,111лв......2007г

                                https://www.infostock.bg/infostock/c...cestats/DOVUHL

                                https://www.infostock.bg/infostock/c...raphics/DOVUHL






                                2. На пазарен принцип е имало и по-високи цени.
                                Аз имах предвид пазарната цена когато се разбра за покупката на банката /преди 1-2 години да кажем/. Тя не бе 9, но мисля, че стигна някъде до 7 и нещо...
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X