IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
    Е тая не е.Тая е Доверие.
    е КАК ДА НЕ Е. сФАР Е ВИНАГИ В ТОП 10. ВЕЧЕ НАД 20 Г. пУЗОР

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение
      ..Да добавя само, как е възможно СФАР да е давана за топ акция всяка година? Връх на наглостта.
      Е тая не е.Тая е Доверие.
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

        на 100 % подкрепям написаното от теб. Иначе за глупостите които си пишеше на тема ПИБ си знаеш, че си бяха глупости.
        Да добавя само, как е възможно СФАР да е давана за топ акция всяка година? Връх на наглостта.
        За ПИБ е ясно, или хубаво или нищо, като при мъртъвците !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

          Съгласен съм, но в случая и зад двете компании стои едно и също лице ! А за Софарма, която отпусна кредита пък нямам думи, пълно безобразие е това ! Вместо да инвестира в развитие на бизнеса си или намаляване на дългове се хвърля в някаква несвойствена авантюра !
          на 100 % подкрепям написаното от теб. Иначе за глупостите които си пишеше на тема ПИБ си знаеш, че си бяха глупости.
          Да добавя само, как е възможно СФАР да е давана за топ акция всяка година? Връх на наглостта.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от top Разгледай мнение

            Мисля, че гледаш нещата от неправилната страна. Ок е за един холдинг за диверсифицира, туй му е в политиката. Ок е да тегли кредити и да дава такива.
            обаче не е ок за фармацевтична компания да дава кредит на някой друг да си купи банка. Това е добре за получателя на кредита, но не говори добре за фармата. Тя лекарства ли прави или раздава кредити?
            та понеже структурата на цялата сделка не е нормална, то в един момент някой ще бъде ощетен. Знам, че няма да е оги дон. Имам и си нося риска.
            Съгласен съм, но в случая и зад двете компании стои едно и също лице ! А за Софарма, която отпусна кредита пък нямам думи, пълно безобразие е това ! Вместо да инвестира в развитие на бизнеса си или намаляване на дългове се хвърля в някаква несвойствена авантюра !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
              Това редовно и масово доене на цацата с увеличение на капитала в Чичовите компании ми идва в повече ! Този холдинг от години няма нито печалби нито дивидент ! Да вземеш заем от свързана фармацевтична компания за да си купиш банка и то в Молдова е голямо приключение ! Цената в момента отразява единствено някакви очаквания !
              Мисля, че гледаш нещата от неправилната страна. Ок е за един холдинг за диверсифицира, туй му е в политиката. Ок е да тегли кредити и да дава такива.
              обаче не е ок за фармацевтична компания да дава кредит на някой друг да си купи банка. Това е добре за получателя на кредита, но не говори добре за фармата. Тя лекарства ли прави или раздава кредити?
              та понеже структурата на цялата сделка не е нормална, то в един момент някой ще бъде ощетен. Знам, че няма да е оги дон. Имам и си нося риска.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение

                Е нали това е смисъла на капиталовия пазар бе Здравко? Нали затова компаниите се листват по борсите? Да набират капитали когато имат инвестиционни планове!
                Просто тук се получи по обратен ред, първо се направи инвестицията /както отбеляза със заем от мама/ и сега ще се набира капитала. Да, ще е частично, не за цялата инвестиция, но такива са възможностите на пазарчето ни и Чичо го знае добре.
                Батя недей да генерализираш, смисъла на капиталовия пазар го знаем всички ! Както виждаш историята показва, че нашия пазар не е сред най нормалните и причините да е така са много !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Батя Разгледай мнение
                  На мен ми харесват точно такива инвестиции като ДОХ, в които не всичко е цветя и рози.. има неясноти и известни рискове. В такива случаи цената е потисната, фундамента е недооценен, особено на БФБ. И когато неяснотите и рисковете започнат да се разсейват, цената расте на резки тласъци.. нещо като случая с Алтерко. Заложих сериозно на това, ще си запиша и акциите, пък да видим дали ще се развие така както аз си го представям.
                  Разбирам че е рисково и не е за всеки. Но пък и затова когато в един момент има позитивни резултати и супер доходност, не бива тези които не са били ОК да поемат риска, да мрънкат и сумтят, че сме направили пари едва ли не чрез измама. Просто сме поели риска!
                  То като всичко е ясно и примерно обявят, че имат сделка за продажба при определен коефициент на печалбата, тогава разбирачите ще я налазят ще се хвалят колко е добра инвестицията, ама ще са проспали голямото движение от няколкостотин процента.

                  Коментар


                  • На мен ми харесват точно такива инвестиции като ДОХ, в които не всичко е цветя и рози.. има неясноти и известни рискове. В такива случаи цената е потисната, фундамента е недооценен, особено на БФБ. И когато неяснотите и рисковете започнат да се разсейват, цената расте на резки тласъци.. нещо като случая с Алтерко. Заложих сериозно на това, ще си запиша и акциите, пък да видим дали ще се развие така както аз си го представям.
                    Разбирам че е рисково и не е за всеки. Но пък и затова когато в един момент има позитивни резултати и супер доходност, не бива тези които не са били ОК да поемат риска, да мрънкат и сумтят, че сме направили пари едва ли не чрез измама. Просто сме поели риска!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                      Това редовно и масово доене на цацата с увеличение на капитала в Чичовите компании ми идва в повече ! Този холдинг от години няма нито печалби нито дивидент ! Да вземеш заем от свързана фармацевтична компания за да си купиш банка и то в Молдова е голямо приключение ! Цената в момента отразява единствено някакви очаквания !
                      Е нали това е смисъла на капиталовия пазар бе Здравко? Нали затова компаниите се листват по борсите? Да набират капитали когато имат инвестиционни планове!
                      Просто тук се получи по обратен ред, първо се направи инвестицията /както отбеляза със заем от мама/ и сега ще се набира капитала. Да, ще е частично, не за цялата инвестиция, но такива са възможностите на пазарчето ни и Чичо го знае добре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                        Грую задава валидни въпроси, някои от които и аз задавах във форма, но нямаше отговор(ако не броим, че бях наплют). Понеже сам не се сетих за очевидни отговори, предполагам, че Чичо все пак има някаква полза от операцията, но не е задължително тя да е като акционер на Доверие. Може би затова непрекъснато намалява дяла си. Убеден съм, че той най-добре оценява потенциалът и не би продавал на 3лв. , ако има възможност да вземе 6.
                        Не на 3, а на 4,20 ще продава чичо ти по пазарна цена.
                        И не свои акции а новоемитирани, които ще са собственост на холдинга, след емитиране

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                          Това редовно и масово доене на цацата с увеличение на капитала в Чичовите компании ми идва в повече ! Този холдинг от години няма нито печалби нито дивидент ! Да вземеш заем от свързана фармацевтична компания за да си купиш банка и то в Молдова е голямо приключение ! Цената в момента отразява единствено някакви очаквания !
                          чувал съм, че доенето облекчава животните и затова те сами застават ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                            И що не?В Молдова си нямат БМБ и Шишко.
                            Ти това сериозно ли го пишеш ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Harry Kane Разгледай мнение

                              Здрравко, добре дошъл в моя клуб. Замисляйки се къде е по-голяма измамата -тук или ЛещоркоюТСБюБиологичен одитюСГЩ, бих казал че това да се изнесат пари навън и това да се приеме за нещо положително е върхът на глупостта на БФБ. Нещо много повече от това което беше с ХДПАТ или Спарки взетзи взаедно.
                              Въобще не съм в твоя клуб !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
                                Това редовно и масово доене на цацата с увеличение на капитала в Чичовите компании ми идва в повече ! Този холдинг от години няма нито печалби нито дивидент ! Да вземеш заем от свързана фармацевтична компания за да си купиш банка и то в Молдова е голямо приключение ! Цената в момента отразява единствено някакви очаквания !
                                Здрравко, добре дошъл в моя клуб. Замисляйки се къде е по-голяма измамата -тук или ЛещоркоюТСБюБиологичен одитюСГЩ, бих казал че това да се изнесат пари навън и това да се приеме за нещо положително е върхът на глупостта на БФБ. Нещо много повече от това което беше с ХДПАТ или Спарки взетзи взаедно.

                                Коментар

                                Working...
                                X