IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Доверие обединен холдинг (DUH / DOVUHL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От една страна не ми дреме за акцията, щото нямам и няма и как да имам с подобен мажоритар, от друга - тази акция я има в портОфейлите на сигурно 80% от драскащите във форума, вярно със сделки за по 30-50 акции, ма я има, и няма как да се игнорира. Ще се пробвам да развия една кратка теза - "г-н Донев" за БФБ е като герП за България:
    - див комунист като БХ, но го играе честен частник
    - конкуренция , т.е. алтернативата са му хептен скъсаняци като Хима, Пиб и т.н. герои, дето са без коментар - също като БСП на герП
    - реалната му алтернатива, също като при герП, е бутикова (Спиди, Корадо)
    - ДПС-то му е служителите на ИП, които го славославят из форумите
    - и най-лошото - както герП зададоха реалностите за дясно и ни плашат, че без тях фондовете спират, така и "г-н Донев" задава реалностите за борса и ни плаши, че без него алтернативата ни е ония, дето хептен нищо не дават.

    Е, затова колко имаме реално дясно у нас, толкова имаме и реална борса! Иначе това увеличение, ако е само това, е тотално замазване на очите, тип - да турим вазелинчето, после следва другото, след това третото и т.н., докато се сварят жабчетата, както обичаше да се изразява полкича в едни други теми. Щото жаба се вари постепенно - ако ѝ набиеш веднага врялата вода (100 милки увеличение на капитала), ще избяга, ама бавно и полека си я сваряваш като пич

    не е препоръкЪ, тук всичко е най и т.н.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

      Не че е драма. Странно ми е защо така "криво" е направено?
      Не е криво, на мен ми харесва! Идеята явно е да се закръгли капитала на 21,5 млн., че сега беше много къдраво число, което лесно се бърка при сметките. Явно и Чичо като мен обича кръглите числа

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        Ще видим какво ще стане и дали няма да слезе под 4.35?
        Аз обаче не видях срокове, от кога се търгуват права и срок за увеличението?
        Зависи КФН кога ще го одобрят, затова няма срокове.
        Възможно е да слезе и под 4,20, но ако увеличението бъде успешно, не би имало никаква логика. След като аз вярвам, че ще бъде успешно е редно да заложа на това.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
          Май сме се запътили към цената на увеличението.
          Някой си прави тънки сметки в рамките на 2-3%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение

            Не че е драма. Странно ми е защо така "криво" е направено?
            криво ... криво ... крайната цифра е важна - 21 500 000. Успехи!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

              Аз нямам съмнение, че това увеличение ще е успешно и тръгнах да смятам. Значи ако искам да си взема повече акции, то ще трябва да платя по 1 стотинка за право / в най-добрия за мен вариант/ и така ще ми се получи цена 4,27 лв. Очевидно има голям акционер, който е готов да се раздели с акциите си на 4,35 и така не ми се занимава за тези 8 стотинки разлика да гоня дивото. Просто може би ще си взема на 4,35 колко искам повече, че ако случайно правото струва над 1 стотинка и ще стане тегаво за купувачите...
              Ще видим какво ще стане и дали няма да слезе под 4.35?
              Аз обаче не видях срокове, от кога се търгуват права и срок за увеличението?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Ichi Разгледай мнение

                2997, не е чак такава драма, мисля
                Не че е драма. Странно ми е защо така "криво" е направено?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                  Май сме се запътили към цената на увеличението.
                  Аз нямам съмнение, че това увеличение ще е успешно и тръгнах да смятам. Значи ако искам да си взема повече акции, то ще трябва да платя по 1 стотинка за право / в най-добрия за мен вариант/ и така ще ми се получи цена 4,27 лв. Очевидно има голям акционер, който е готов да се раздели с акциите си на 4,35 и така не ми се занимава за тези 8 стотинки разлика да гоня дивото. Просто може би ще си взема на 4,35 колко искам повече, че ако случайно правото струва над 1 стотинка и ще стане тегаво за купувачите...
                  Пътека се прави камък по камък!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bill-bg Разгледай мнение
                    Някой може ли да обясни защо съотношението между права и нови акции е с толкова много знаци след запетаята 6.778860386 ? Така направено при записването на нови акции почти винаги ти се получава не цяло число права, които трябва да имаш (блокираш). Напр. ако получа 3000 права за акции, които имам и искам да запиша 442 броя нови акции * 6.778860386 = 2996.25629 права. Колко права ще ми блокират 2996 или 2997 за тези 442 акции?
                    2997, не е чак такава драма, мисля

                    Коментар


                    • Май сме се запътили към цената на увеличението.

                      Коментар


                      • Някой може ли да обясни защо съотношението между права и нови акции е с толкова много знаци след запетаята 6.778860386 ? Така направено при записването на нови акции почти винаги ти се получава не цяло число права, които трябва да имаш (блокираш). Напр. ако получа 3000 права за акции, които имам и искам да запиша 442 броя нови акции * 6.778860386 = 2996.25629 права. Колко права ще ми блокират 2996 или 2997 за тези 442 акции?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                          Къде изчезна предлагането?!
                          Споко, предлагането тепърва започва, визирам увеличението на капитала.
                          имам и ще си запиша моите права.

                          Коментар


                          • Много ми харесва посоката в която се движи акцията

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                              Все пак Доверие не е ПИБ, че да и трябват стотици милиони......
                              +1 Xaxaxaxaxax
                              Пътека се прави камък по камък!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Свилен Колев Разгледай мнение
                                Къде изчезна предлагането?!
                                Сложи ордер купува на 4.40 и ще разбереш

                                Коментар

                                Working...
                                X