IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

    това ще се случи в средата на март

    въпросът е следващите 4 месеца какво ще правят след като по проспект са поели задължение да балансират ЕТФ-а до 60 дни
    Тук обаче стои въпроса какво значи да го балансират? По спомени /не съм 100% сигурен/, но кешът им може да стига до 30% и след тези 60 дни. В този смисъл, чисто юридически, той и в момента е балансиран или греша?
    Пътека се прави камък по камък!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
      Проблем едва ли ,ще заменят Холдинг Варна със Зърнени или Доверие и проблема е решен.
      това ще се случи в средата на март

      въпросът е следващите 4 месеца какво ще правят след като по проспект са поели задължение да балансират ЕТФ-а до 60 дни
      fuск the bеаr - give me the bееr

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

        И аз си мисля Холдинг Варна за Зърнени храни
        Изборът ще е труден защото една дузина дружества заслужават да го заменят,но все някой ще го смени.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
          Проблем едва ли ,ще заменят Холдинг Варна със Зърнени или Доверие и проблема е решен.
          И аз си мисля Холдинг Варна за Зърнени храни

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
            Забравих Трасе ,там пакета е от мажо той продаваше миналата година ,но го притискат сигурно за по еФтино ,така че не очаквайте много от 5-5,5 и и пак не е препоръка...
            Имат малко повече ХИМ в момента купуват ССВ ...така че тези дни ще оправят и там врътката...
            Само холдинг Варна ще е проблем без хим....
            Проблем едва ли ,ще заменят Холдинг Варна със Зърнени или Доверие и проблема е решен.

            Коментар


            • Не забравяме ли и задължението да нямат повече от 40% от активите на фонда във акции с тежест във фонда повече от 5%? По този начин те реално не знам как могат да следват софикс и да се брои за нормално. Тони поздрави и на теб, това си беше майтап мисля разбираш.

              Коментар


              • Забравих Трасе ,там пакета е от мажо той продаваше миналата година ,но го притискат сигурно за по еФтино ,така че не очаквайте много от 5-5,5 и и пак не е препоръка...
                Имат малко повече ХИМ в момента купуват ССВ ...така че тези дни ще оправят и там врътката...
                Само холдинг Варна ще е проблем без хим....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                  виж структурата на портфейла и кажи пак дали го репликира
                  държат четвърт в кеш вече много време, липсва им много цкб, монбат, стара планина, холдинг варна и трейс. от друга страна държат много от индустриален холдинг българия

                  така ако софикс дръпне едни 5%, с колко мислиш че ще се качи този фонд?
                  Според мен ще правят арбитраж с ПФ Алианц . Ще менкат ИХБГ за Хика и Стара планина....
                  Така че не ги мисли....
                  Гледам цените който се държат....
                  Хика 4,5-5
                  ИХБГ 1-1,4
                  Стара планина 6-6,2
                  Не е препоръка....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    не беше ли цялата идея на фонда да следи софикс? т.е. минимални отклонения от индекса?
                    Прав си, но има и срокове, в които това да се случва !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                      виж структурата на портфейла и кажи пак дали го репликира
                      държат четвърт в кеш вече много време, липсва им много цкб, монбат, стара планина, холдинг варна и трейс. от друга страна държат много от индустриален холдинг българия

                      така ако софикс дръпне едни 5%, с колко мислиш че ще се качи този фонд?
                      При това рязко намаляване на фри флота на Монбат едва ли ще им се наложи да купуват още много ,освен ако няма нови големи записвания.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dolce Разгледай мнение

                        А при ъп на софикс с 5% го дръпнат 5 компании с повечко %,и случайно фонда има повечко от тях. С колко мислиш че ще се качи този фонд?
                        не беше ли цялата идея на фонда да следи софикс? т.е. минимални отклонения от индекса?
                        destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                          виж структурата на портфейла и кажи пак дали го репликира
                          държат четвърт в кеш вече много време, липсва им много цкб, монбат, стара планина, холдинг варна и трейс. от друга страна държат много от индустриален холдинг българия

                          така ако софикс дръпне едни 5%, с колко мислиш че ще се качи този фонд?
                          А при ъп на софикс с 5% го дръпнат 5 компании с повечко %,и случайно фонда има повечко от тях. С колко мислиш че ще се качи този фонд?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                            ETF-a е харесван не само заради това че репликира даден индекс
                            виж структурата на портфейла и кажи пак дали го репликира
                            държат четвърт в кеш вече много време, липсва им много цкб, монбат, стара планина, холдинг варна и трейс. от друга страна държат много от индустриален холдинг българия

                            така ако софикс дръпне едни 5%, с колко мислиш че ще се качи този фонд?
                            destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Petar Разгледай мнение
                              Тони ти все едно питаш да правя ли репа и да тегля ли заем че като ви налеят парите да мога набързо фа направя едни пари
                              ETF-a е харесван не само заради това че репликира даден индекс, но и с прозрачността и откритостта! Тези момчета до сега ни държаха в течение и ни информираха и това ми харесваше, защото имаше компании които бяха много чаровни до ИПО-то и после ни забравяха, та просто се опитвам да ги карам да не спират да говорят. Сега е времето да се шуми около ЕТФ-а после като стане голям сам ще си е реклама!
                              -за нов сайт говореха, а за сега има нещо свежо направено, но отпраща към стария?
                              -ако се листваш навън до НГ то най-вероятно вече си избрал и готвиш документи
                              -аз съм 100% в акции(и винаги съм обявявал в кои) и няма да повлияят на инвестиционното ми решение!
                              Поздрави Петьо

                              Коментар


                              • Тони ти все едно питаш да правя ли репа и да тегля ли заем че като ви налеят парите да мога набързо фа направя едни пари

                                Коментар

                                Working...
                                X