IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF (BGX)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Какво ще се случи, ако до тези 2 месеца за балансиране няма нови записвания, а същевременно цената на определена акция, която им е необходима за балансиране стане твърде скъпа и не достигат средства за закупуването на необходимият брой от нея ?
    Трябва ли да продават от другите акции за да постигнат баланса?
    От кога започват да текат тези 2 месеца?
    Как разбирате израза "максимално близо до индекса", на разстояние 1-2-5 или 10 % от него

    Коментар


    • Аз пък каквото съм чел - два месеца, ако има промяна в състава на Софикс да продадат напускащото дружество и да заредят от новия член. Шест месеца имат от създаването си, в които грубо могат да си правят каквото си искат. Но възможно ли е 1,2 или 3 емисии почти да не ги купуват, въпреки че са в индекса.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

        Пследно 2 или 6 месеца в нашия случай?
        До 2 месеца трябва да балансират, съгласно правилата на фонда !!!
        Но няма да бъдат наказани от КФН, ако не го изпълнят съгласно ограниченията на КИС - чл. 50

        Аз така го тълкувам .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

          Да възможно е .
          До 2 месеца от разбалансирането има срок да си оправят порфейла .
          Пследно 2 или 6 месеца в нашия случай?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

            И до 6 месеца при новосъздаден фонд, както в случая.
            Според мен грешиш - 6 -те месеца се отнасят за друг казус и са от закона за КИС , а другото е от правилата за организация дейността на фонда и не подлежи на законови рестрикции .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

              Да възможно е .
              До 2 месеца от разбалансирането има срок да си оправят порфейла .
              И до 6 месеца при новосъздаден фонд, както в случая.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение

                Да възможно е .
                До 2 месеца от разбалансирането има срок да си оправят порфейла .
                Само в случай че е станало несщо извънредно като наливане на 20 милки. Иначе за малките пари би трябвало възмойно най-бързо да се нагласят работите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                  Я да ви изпитам малко по правилата на фонда, щото явно аз не ги разбирам, така както хората от Експат. Възможно ли е фондът да поддържа една емисия с 0,5% дял в активите си, ако тя има да речем 3-4-5% дял в Софикс? Или пък две, три емисии да се третират така свободно от управляващите фонда
                  Да възможно е .
                  До 2 месеца от разбалансирането има срок да си оправят порфейла .

                  Коментар


                  • Я да ви изпитам малко по правилата на фонда, щото явно аз не ги разбирам, така както хората от Експат. Възможно ли е фондът да поддържа една емисия с 0,5% дял в активите си, ако тя има да речем 3-4-5% дял в Софикс? Или пък две, три емисии да се третират така свободно от управляващите фонда

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                      Изглежда купуват когато се предлагат по големи пакети на пазар ми се струва....
                      Не винаги телефонната любов е най сигурния начин за придобиване на акции на БФБ.....
                      Тя е водеща при слаба ликвидност но в момента има повишено купуване и предлагане и те останаха пред телевизорите..
                      Например в Хиката след 5- 5,2 лв когато минаха първите акции , цената върна до 4,27 и до 4,50 минават повече от 40 К акции
                      Сега вече търговията е предлагането е над 4,90 ,те къде бяха....
                      Същото е и при ССВ когато се продаваха на 1,2 те гледаха....сега като луди над 1,50.....
                      мислеха да се пазарят с ПФ Алианц да им пусне ефтини акции сега ще ги товари сигурно над 5,5...
                      На края на годината при преоценки няма ефтини акции при никое дружество...
                      Не е препоръка...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение

                        Не могат ..
                        Сега ги погледнах , не купуват масово а акциите който трябва да купуват се увеличават ,както и тяхната стойност.....
                        Купуват ССВ и правят ракети....а тогато требваше да купуват гледаха ,така и при останалите ще бъде...
                        Изглежда купуват когато се предлагат по големи пакети на пазар ми се струва....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                          Аз пък си мисля, че точно след смяната, нещата ще станат нормални!
                          Кажи ми защо при толкова поръчки, компанията има спадове ???
                          Има спадове, щото при толкова много спечелени обществени поръчки няма насрещни печалби. А що няма печалби се сещайте сами. Аз само гадая.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                            Ами много са ! за нашата държавеца

                            До някъде съм съгласен с Монти, но в часта за "отчисленията", искрено се надявам че ще се намалят "отчисленията" ,и това ме кара да си мечтая спадовете да станат върхове
                            Аз пък са сещам за една инфраструктурна компанийка на Черепа дет лето Господне 2007-мо достигна до 40 бинки за акцийка. После спихна, Черепа източи печалбичката с прост годишен бонус до председателя на Надзорния съвет на същата компанийка и после обявиха несъстоятелност...
                            И много ядоха студен и развален борш.
                            Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                              Е, колко са много поръчките?!
                              В последните 3-4 години продажбите им са трайно спадащи, а и прогнозите им за тази година са същите.
                              Ами много са ! за нашата държавеца

                              До някъде съм съгласен с Монти, но в часта за "отчисленията", искрено се надявам че ще се намалят "отчисленията" ,и това ме кара да си мечтая спадовете да станат върхове

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bivol Разгледай мнение

                                Аз пък си мисля, че точно след смяната, нещата ще станат нормални!
                                Кажи ми защо при толкова поръчки, компанията има спадове ???
                                Е, колко са много поръчките?!
                                В последните 3-4 години продажбите им са трайно спадащи, а и прогнозите им за тази година са същите.

                                Коментар

                                Working...
                                X